Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Br±zowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 590
 Zalogowani 0
 Wszyscy 590

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500931) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500931) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500931) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500931) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500931) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500931) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500931) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500931) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500931) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500931) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - F828
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
F828
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 5:09 am    Temat postu: F828 Odpowiedz z cytatem

Wiadomo - aparat cyfrowy Sony F 828. O zaletach już wiem, ale napiszcie mi o wadach tego aparatu.
Już witałem się z Panasonikiem FZ 30. Na szczę¶cie Wykrzyknik był go przetestować i okazało się, że ma poważn± wadę - zanim zrobi fotę, obiekt ucieknie :-(
My¶lałem o Sony H1 - ale on jaki¶ za mały :-(
Z wygl±du - to mistrza ma Sony R1. Nie bardzo jednak rozumiem, dlaczego on taki drogi? Wywalili mu nagrywanie filmów ( może i dobrze. bo do tego s± kamery ). Nie dali mu stabilizacji obrazu. Okroili z zoomu ( w stosunku do H1). Może to jest taki aparat, którym posługiwać się może każdy - nawet taki laik jak ja? Gdyby tak było, i dlatego s± tak wielkie koszty nauki - to jeszcze bym to przełkn±ł. Zaznaczam, że R1 kosztuje prawie 4000 zł. Za¶ H1 - można kupić za 1600 zł. Cena F828 - szczę¶liwie dostaniesz za 2500 zł.
Czarny_p
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 01, 2005
Posty: 103

Kraj: Irlandia
Miejscowość: Stalowa Wola
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisz± że F828 też jest wolny
TU
Konfrontacja F828 z Canon Pro1
_________________
Czasem robię to co lubię, czę¶ciej to co muszę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i b±dz tu m±dry. Jedni pisz±, że bardzo szybki, inni, że wolny.
Jedni mi radza - kupuj obojetnie co, byle już mieć ( no nie jestem aż tak bogaty, aby zmieniać aparaty ).
My¶lałem, że mam wielu kolegów pracujacych na aparatach i podpowiedz± mi. Tymczasem widze, ze to jest tak jak z samochodami. Ten lubi Civica, tem Mondeo inny Celica a jeszcze inny Land Crouser-a.
Czyżby z aparatami tez było tak jak w tym powiedzeniu: każda szmata ma swego wariata. ???
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
No i b±dz tu m±dry. Jedni pisz±, że bardzo szybki, inni, że wolny.
Jedni mi radza - kupuj obojetnie co, byle już mieć ( no nie jestem aż tak bogaty, aby zmieniać aparaty ).
My¶lałem, że mam wielu kolegów pracujacych na aparatach i podpowiedz± mi. Tymczasem widze, ze to jest tak jak z samochodami. Ten lubi Civica, tem Mondeo inny Celica a jeszcze inny Land Crouser-a.
Czyżby z aparatami tez było tak jak w tym powiedzeniu: każda szmata ma swego wariata. ???


Spokojnie Oldi usmiech Tak jest jak rozmawiali¶my. Nie ma narazie dobrego aparatu cyfrowego w tej klasie jak± Ty wybrałe¶. Każdy z nich ma jakie¶ wady smutny No i niestety dlatego nikt nie chce Tobie niczego doradzać bo to bardzo trudne. S± dwa nowe modele ale niestety nie ma narazie miarodajnych testów ani opini użytkowników. Niestety trzeba czekać. usmiech


Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem - F828. Będę go miał już w marcu.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wybrałem - F828. Będę go miał już w marcu.


OLDI
Wstrzymaj się na chwile jeżeli decyzja padła na SONIAKA-to mysle ze warto troszku poczekac
Wie¶ci niosa ze SONY wykupiła dział fotograficzny KONIKI MINOLTY ,połaczy co swoje, z technologia ww i już zapowiada super aparaty może być to bardzo grozny konkurent nawet dla takich firm jak Canon czy NIKON , tym bardziej że jak wiesci nios± NIKONa podpiera mocno finansowo SAMSUNG :placz
Porobiło się oj porobiło 8O
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon - decyzja zapadła - F828 - i niech się wali cały ¶wiat. To jest aparat na moj± łapę i już :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldiku wady Soniaka s± takie jak wszystkich aparató bez wymiennej optyki. No może po za lustrzankami bez tej możliwo¶ci. :-) Sony przy szerokim k±cie wykazuje duże zniekształcenia geometryczne. Jak one wygladaj± już Ci móie. Je¶li będziesz chciał zrobić zdjęcie budynku i zrobisz je przy najszerszym ustawieniu to wszystkie poprzeczne linie talie jak np rynny będa wyg;ladały jak sinusoida. Oczywi¶cie łagodna ale jednak jest to widoczne. Co do szybko¶ci AF-u, Oldi nie ma się co łudzić, będzie to porównywalne jak u Lumixa czy wszystkich onnych aparatów w tej klasie. Przy dobrym o¶wietleniu będzie wszystko ok probelm zaczn± sie przy słabym ¶wietle. Co niestety dotyka również amatorskich lustrzanek cyfrowych jednak w nieco mniejszym stopniu. Z tego co wiem mocn± stron± sonika w tej dziedzinie jest lampka wspomagaj±ca AF.
Masz jednak rackę każda potwora znajdzie swego amatora :-) Dla jednych Sony to nie aparta, dla innych wręcz przeciwnie. Wiec kupuj i wieszaj zdjęcia ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Masz jednak rackę każda potwora znajdzie swego amatora :-) Dla jednych Sony to nie aparta, dla innych wręcz przeciwnie. Wiec kupuj i wieszaj zdjęcia ;-)


I po¶piesz się !!!!! lol Zimowy juz niedługo zly: zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker - jak będziesz na wiosennym zlocie - zrobię Ci extra portret. Zastosujemy wspomniane przez Wykrzyknika sinusoidy, odpopwiednio wydłużymy, rozja¶nimy tło za Twoj± głow±, w razie potrzeby pod¶wietlimy od dołu ( bardziej groĽnie będziesz wygl±dał ) i walniemy na galerie z opisem:
Fota wykonana z aparatu: Canon 1Ds Mark II :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 5:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie mogłem się doczekać i kupiłem osobn± instrukcję F828.
To co pisz± o nim na necie i o czym rozmawia się - to zaledwie czę¶ć możliwo¶ci tego aparatu. To istny komputer!! Można robić w nim foldery tematyczne na filmy czy zdjęcia, wstępn± obróbkę - kadrowanie, obracanie fotek ... jest tego od groma, nawet wyłanczanie aparatu gdy wła¶ciciel o tym zapomni. Znalazłem też gniazdo do pilota ( jest produkowany ale nie w zestawie ). Rejestruje też ilo¶ć przetrzymywanych fotek. Licznik - do 9999, gdy ta warto¶ć zostanie przekroczona podaje warto¶ć >9999 :-) Najlepszym tutaj rozwi±zaniem jest umieszczanie w nim dwóch różnych no¶ników pamięci jednocze¶nie. Mamy zatem w aparacie dwie karty bez ograniczeń pojemno¶ciowych i w każdej chwili poprzez przełacznik można rejestrować obrazy na wybrany no¶nik.
Gdyby Wam o wszystkim napisać - musiałbym przepisać 158 stronic z instrukcji.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldik unie wiem czy Cię to zmartwi czy też nie ale ogromna ilo¶ć małpek cyfrowych podiada te wzystkie funkcje o których mówisz :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dopiero pocz±tek. Jest jeszcze ponad 130 stronic nie przeczytanych.
Tak na marginesie - to co to jest wg Ciebie małpka? Dla mnie małpka to taki aparacik jaki kiedy¶ miałem ( ooo pare lat temu ), podobny do długopisu ( jeszcze go mam ale już nie robie nim fotek ). Słyszałem też, że małpka to lustrzanka. Dlaczego lustrzanka? Żeby zrobić fotkę trzeba się naskakać obok aparatu - to wykręć jeden obiektyw, otwórz walizke, poszukaj inny, zakręc, sprawdĽ czy dobrze zakręcone - nie wspomniałem o odkorkowaniu korka z body, sprawdzeniu czy nie ma piasku albo jakiego¶ brudu, który niechc±co przyczepił się czy to do korka czy wyjmowanego z walizki obiektywu, przesmarowanie specjalnym sprajem szkła obiektywu i przetarcie szmat±, która kosztuje 30 baksów ... Czy jeszcze co¶ zapomniałem ? Z pewno¶ci± tak - prawdę mówi±c małpka tyle się nie naskacze :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie hybryda to taka większa m±łka. Nic innego jak Canona A90. Jedyna róznica to obiektyw i kształt korpusu prubuj±cy na¶ladować lustrzanki. Bo tak naprawde to Sony 828. Olympus 8080, to mżna powiedziec ten sam szczebel co Canon A90. Olympus 4040. Jedyena znaczna rożónica to zastosowany obiektyw. Można powiedzieć że matryca jest inna, że te hybrydy s± szybsze od tych kieszonkowców. Owszem ale to tylko kosmetyka. Cała zasada działania jest taka sama. niewymienna optyka, kadrowanie przez wy¶wietlacz na tylnej ¶cianie. I to co je tak naprawdę różni to wizjer. W Kieszonkowej małpoce z reguły będzie to wizjer optyczny, przez który widać to co przed aparatem, jednak nie to co widzi obiektyw a to co widać przez ,,wizjer" umieszczony ponad wy¶wietlaczem LCD. Zaćw hybrydzie wizjer ten zast±piopno maleńkim wy¶wietlaczem LCD o dużej rozdzielczo¶ci. I wł±snie dla tego i jednpo i drugie to dla mnie ta sama rofdzina małkowartych :-) Jedne s± nieco bradzie jrozwinięte od drugich. Co Rysiu nie oznacza że ani tymi ani tymi nie da się zrobić dobrych zdjęć.
rysiu czekam z niesamowit± niecierpliwo¶ć na Twoje pierwsze zdjęcia i ... Spstrzeżenia i opinie z działania 828. Mam nadziejęże będziesz zadowolony. :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 4:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm. Wizjer mam normalny, taki sam jak lustrzanki. Dla Ciebie wad± jest fakt, że obiektywu się nie zmienia, a dla mnie jest to zaleta. Dla Ciebie wad± jest fakt, że połowa ustawień w hybrydzie robi sam aparat ( ja nie o takich płaskich kobiecych - ci±gle pisze o takim jak mój ), dla mnie to jest zaleta.
Czym jedynie może się pochwalić lustrzanka? Tylko jednym - wielkim sensorem ( matryca). Dzisiaj to już nie te hybrydy, do których porównujesz swoja lustrzankę. Dzisiaj już hybrydy zaczynaj± być konkurencj± dla lustrzanki ( Sony R1 ), a to dopiero pierwszy krok. Możesz mi napisać: Oldi - przecież Ty się na tym nie znasz. Przecież to ja pstrykałem hybrydami a teraz lustrzank±.
To prawda. Obawiam się jednak, że te hybrydy, którymi pstrykałe¶, odbiegaj± od tych, które teraz s± na topie. Znać się naprawdę nie znam. Jednak czytać się nauczyłem. Możliwe, że jeste¶ zdania --> wszystkie teksty s± sponsorowane i tylko chwal± swój produkt.
Ja tam mam więcej zaufania do opisywanych tekstów a pisze się, że hybryda już depcze po piętach lustrzankom.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldiku masz wizjer jak w lustrzance?? Prosze nie odbieraj mi sił :-( W twoim aparacie masz wy¶wietlacz a nie wizjer :-) Masz co¶ co ni jak sie ma do tego co daje wizjer lustrzanki nawt taki kiepski jak w Canonie 350D. Sony R1 o którym piszesz ma niestety tak wysokie szumy przy wsokich ISO że do jako¶ci lustrzanek jeszcze jej daleko.
Pstrykałem i miałem hybryde Olympusa 8080 i powiem Ci że to dokładnie ta sama polka co Twoj sony :-)
Zastanów sie Rysiu nad jedn± rzecz±, czemu zawodowcy robi±cy zdjęcia aparatami analogowymi używaj± lustrzanek a nie małp?? :-) To samo tyczy się cyfry.
Ci±gle nie rozumiesz że w aparacie najważniejsza jest optyka. Wszystko inne to tylko elektronika której pomyłki i niedoci±gnięcia mozesz poprawić w kompie. Jednak maj±c kiepskie szkła o dobrej jako¶ci zapomnij :-) ( tu oczywi¶cie jest sporo uproszczeń)
To co możesz zobaczyć w kompie a to co zobaczysz gdy wywołasz zdjęcie w formacie np A4 to zupełnie inna para kaloszy. Zrób sobie kilka fotek i daj do wywołania :-) Dla mnie duże hybrydy nie maj± zadnych zalet. CZemu ?? Już tłumacze... Wielko¶ciowo s± porównywalne do lustrzanek a szybkoć działania AF i jako¶ć otrzymywanych zdjęć jest ci±gle gorsza od jako¶ci otrzymywanych z lustrzanek cyfrowych. Podobne efekty za to mniejszej obudowie daj± małe małpki z dobr± optyka :-) Zmieszcz± się w kieszeni a obraz jest prawie tej samej jako¶ci jak z wielkich hybryd. Jakie sa więc zalety tego typu aparatów?? ŻADNE!!!!!!! Male cyfry można przynjmniej zmie¶cić w kieszeni kamizelki czego o dużej hybrycie powiedzieć nie można :-)
Hybrydy s± drogie, nieporęczne, duże i ci±gle powolne :-)
Oldi już niedługo wiosna polecam wybrać się na robienie zdjeć owadów :-) Obawiam sie jedynie tego że zeby zrobić ostre zdjęcie hybryda będziesz musiał robić zdjęcia ¶limakom :-)
Oldi widze że nie zrozumiesz jak nie pomacasz. Pedobnie było z Dzasem do puki nie zrobił mi zdjęcia ze szczupakiem w Koronowie. O wrażenia zapytaj jego on nie jest maniakiem lustrzankowym :-)

Jedyne co jeszcze mam ochotę Ci powiedzieć to to żeby¶ się uczył jak najwięcej o sprzecie który posiadasz, uczył robić zdjęcia i panowac nad zapisywanym obrazem :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 3:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykrzykniku - biorę to pod uwagę i będę uczył się robienia fotek - jednak na razie na tych drogich i beznadziejnych hybrydach :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu nie chodzi czym te zdjęcia robisz tylko jak je robisz. CZy analizujesz błędy i wyci±gasz wnioski :-)
Ja też zaczynałem od hybrydy aż w końcu okazało sie że jej możliwo¶ci mi nie wystarczaj± ;-)
Oldi pstrykaj, nie przejmuj się niczym a się ucz :-) A Twoje fotki czym by¶ ich nie robiłna pewno będa coraz lepsze i tego Ci z całego serca życzę :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 4:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Analizuje błędy, wyci±gam wnioski. Pierwszy wniosek jaki mogę napisać ( dotyczy tylko mojej osoby ). Wielki minus - brak polskiego menu w aparacie.
Drugi minus - niektóre ustawienia nie kasuj± się automatycznie po wył±czeniu aparatu - nie powinno tak być, dotycz±cych ustawień w trybie auto!!! Za każdym razem trzeba przestawiać ustawienia a nie zawsze jestem w stanie zapamiętać wszystkie przeróbki ( nie mam pojęcia ile takich kompatybilnych ustawień jest, ale pomiar ostro¶ci jest ). Tutaj kłania się znajomo¶ć języków obcych, albo - okulary na nos, instrukcja do ręki i wertowanie po wszystkich ustawieniach i sprawdzanie fabrycznego ustawienia. Niestety nie ma jednego kliku, na ustawienie fabryczne ( bynajmniej nie znalazłem ).
Poza tym, aparat jeszcze nadal mi się podoba. Nie potrafie znale¶ć ustawienia tele czy szerokok±tnego - nie mam pojęcia gdzie to jest a w instrukcji - owszem jest wspomniane o tym, chociażby na jakich odległosciach robi fotki w wariancie " T " i " W ". Niestety nigdzie nie znalazłem kiedy te warianty sa ustawione. :-) Może ustawiaj± się automatycznie dotykaj±c zoom lub innych funkcji. Jedno jest pewne - poważny widzę brak w instrukcji.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu! Tej klasy aparat nie ma ustawień T i W. Obiektyw wyposażony jest w dwa pier¶cienie, jeden do ustawiania ostro¶ci a drugi jest pier¶cieniem zoomu i tym pier¶cieniem zmieniasz T jak tele, czyli długa ogniskowa i W jak wide czyli krótka ogniskowa (obiektyw szerokok±tny). Wł±czaj±c np. program portret (nie znam tego aparatu na tyle, więc nie wiem czy jest tam taki program) aparat przestawia przysłonę na duży otwór np. 2,8 lub 4 aby zmniejszyć głębię ostro¶ci, a ostro¶ć sobie ustawiasz sam lub automatycznie (w zależno¶ci od Twojego widzimisię) zrobi to za Ciebie aparat. Natomiast zmiana ogniskowej aparatu, czyli to czego szukasz, a w aparacie jest to pier¶cień na obiektywie, kadrujesz sobie fotografowan± osobę. Pier¶cień T/W posiada oznaczenia poszczególnych ogniskowych od najmniejszej tj od 28 do 200 i jest to ten szeroki pier¶cień na obiektywie. W±ski zapewne służy do ustawiania ostro¶ci. Tak więc w menu aparatu nie szukaj ustawień T i W bo ich tam nie ma.
Do wszystkiego sie przyzwyczaisz. Aparat jest super. Tak jak napisałe¶, trzeba okularki na nos i każd± funkcję przerobić z instrukcj± aż do znudzenia. Jest to niestety jedyna metoda, nawet dla tych co znaj± język.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że tak się to nazywa jak piszesz. Szeroki pier¶cień - u mnie to zoom. Przybliża i oddala obraz i od razu szuka ostro¶ci. Jednak przy ustawieniu manualnym, kiedy chcemy dopracować ostro¶ć bardziej, służy do tego pier¶cień w±ski. Poprzez pokręcanie nim, w wizjerze widać ile to powinno być metrów od przedmiotu fotografujacego. W przypadku, gdy kogo¶ wzrok zawodzi i nie jest w stanie docelować ostro¶ć swoim wzrokiem, może zmierzyć odległo¶ć i małym pokretłem ustawić tak± warto¶ć.
Teraz tele i szeroki k±t :-)
Mam to rozumieć, że jak lufa mojego aparatu jest schowana, to wtedy mam szeroki k±t a jak lufa wyci±gnieta, to jestem na trybie tele? ( Jak lufa jest wysunieta , wtedy mam max zbliżenie ).
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
( Jak lufa jest wysunieta , wtedy mam max zbliżenie ).

Tak Oldi jak lufa jest wysunieta, wtedy jest zliżenie ;) wesoly Ile masz lat że tego nie wiesz? wink:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
old_rysiu napisał:
( Jak lufa jest wysunieta , wtedy mam max zbliżenie ).

Tak Oldi jak lufa jest wysunieta, wtedy jest zliżenie ;) wesoly Ile masz lat że tego nie wiesz? wink:


A Tobie tylko jedno w głowie :-D
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i prosze - Jarbas sprytnie zagrał w grę półsłówek.
To, że jest zblizenie to widać. Nie widać jednak nazwy ''tele''. :-)
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi lufa krótka k±t szeroki (panorama), długa krótki (tele) i tyle.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi a jakie to ustawienia się nie kasuj± w trybie pełnego auto?? Bo jako¶ tego nie rozumiem. W trybie pełnej automatyki co¶ ustawiasz????
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 4:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Oldi a jakie to ustawienia się nie kasuj± w trybie pełnego auto?? Bo jako¶ tego nie rozumiem. W trybie pełnej automatyki co¶ ustawiasz????


Tak Wykrzyknik. My¶lę, ze już niedługo poznam bliżej przez Ciebie nazywan± małpkę. WyobraĽ sobie, że odkryłem pomiary ostro¶ci na automacie, które wcze¶nie można wybrać ( wielopunktowy, jednopunktowy ). Jeszcze tego wszystkiego nie bardzo rozumiem, ale sa dwa rodzaje ustawienia pomiarów ostro¶ci. Jest to też połaczene z AF. Prócz tego jest ustawianie jakie¶ ostro¶ci na narysowanym znaczku oczka. Wszystkie te funkcje aparat zapamiętuje ( i wy¶wietla je w wizjerze ) nawet po przej¶ciu na tryb automatyczny.
Pisałem już wcze¶niej, że wszelakie opisy w internecie i prasie o tym moim aparacie, niewiele wspominaj± o możliwosciach tego sprzetu. Już niedługo bedę Ci w stanie udowodnić, że mój aparat jest jednak szybszy od każdej lustrzanki, nawet najlepszej klasy. Proponuje nie ¶miać się z tego a jedynie rozważyć, czy jeste¶ w stanie zrobić dwie fotografie szybciej niż ja. Stoimy razem w tym samym miejscu i robimy dwie foty - dach ko¶cioła i papierek leż±cy na chodniku. Ja potrzebuję max 6 sekund. Ciekawe czy zd±żysz swoim aparatem :-)
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Już niedługo bedę Ci w stanie udowodnić, że mój aparat jest jednak szybszy od każdej lustrzanki, nawet najlepszej klasy. Proponuje nie ¶miać się z tego a jedynie rozważyć, czy jeste¶ w stanie zrobić dwie fotografie szybciej niż ja. Stoimy razem w tym samym miejscu i robimy dwie foty - dach ko¶cioła i papierek leż±cy na chodniku. Ja potrzebuję max 6 sekund. Ciekawe czy zd±żysz swoim aparatem :-)

6 sekund? 8O Toż to cała wieczno¶ć! Pewnie mi nie uwierzysz, ale ja, Oldi, swoj± lustrzank± potrzebuję na to 1/8000 sek. Pytam się tylko - po co?
A propos! Czy w Knurowie rzucaj± pod ko¶ciołem papierki na chodnik? :P
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:

6 sekund? 8O Toż to cała wieczno¶ć! Pewnie mi nie uwierzysz, ale ja, Oldi, swoj± lustrzank± potrzebuję na to 1/8000 sek. Pytam się tylko - po co?
A propos! Czy w Knurowie rzucaj± pod ko¶ciołem papierki na chodnik? :P


No to mnie zaskakujesz. Jak się nie mylę, żeby zrobić fotki ( pisałem dwie sztuki ) - jedna dachu koscioła a druga mały papierek pod nogami, musisz zmienić obiektyw. Jasna jest sprawa, że można zrobić tym samym obiektywem ale czy bedzie co¶ na focie widać? :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Rysiu zaczynasz mi naprawde odbierać wiarę w ludzi. Zmiana obiektywu?? Niby czemu. Zakładam zoom 70-200 lub 28-300, lub jaki kolwiek inny i na zrobienie dwóch zdjęć o jakich mówisz potzrebję tyle czasu ile obkręcenie pier¶cienia ustawiaj±cego ogniskow± czyli kilka setnych sekundy plus kolejne kilka setnych sekundy na ustawienie ostro¶ci. Kiedy dotrze do Ciebie czemu fotografowie np robi±cy zdjęcia na wy¶cigch samochodowych używaj± lustrzanek a nie SONY 828. Chyba w życiu nie robiłe¶ zdjeć jednym i drugim.
Co do ustawień pomiaru ostro¶ci w trybie auto to może Ci rozja¶nie troszke w gowie bo widzę że i tu nie wiesz o czym mówisz. Tryb punktowy to taki tryb, w którym aparat ustawia ostro¶ć na wybrany przez ciebie jeden z kiku punktów możliwych do wyboru. Tryb matrycowy w trybie auto to taki tryb, w którym aparat ustawia ostro¶ć na najbliższy punkt. Ot tyle. Gdyby¶ choć raz posłuchał rad jakie pisali Ci tu ludzie to ruszył by¶ sie i odwiedził księgarnię lub poszperał po necie i w końcu POCZYTAŁ, to naprawde nie boli a oszczędzi Ci kolejnych wpadek takich jak te 6 sekund.
Do tego Rysiu piszesz że 828 jest szybszy od profesjonalnych lustrzanek a to już nawet nie jest ¶miezne...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepsza jest plecionka, a Mikado to chrust... lol 8) wink:
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam Mikado Jaxon to chrust ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
E tam Mikado Jaxon to chrust ;-)


Gdyby mi zrobienie fotki z odległo¶ci 20 metrów całej wędki Jaxona, a potem samej szczytówki zajęło więcej niż 6 sekund, też bym tak psioczył na tę firmę!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
E tam Mikado Jaxon to chrust ;-)

Się tam znasz... Dragon nawet obok chrustu nie leżał!
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam, dobry Dragon nie jest zły ;-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykrzyknik oj wydaje mi się, że teraz dopiero Rysiowi w głowie namieszała¶…. Nie żebym się czepiał, ale chyba mieszaj± się w Twej wypowiedzi dwa różne pojęcia. Tryb matrycowy, punktowy, centralnie ważony i selektywny to tryby pomiaru ¶wiatła. Może być do nich przypisany punkt ustawiania ostro¶ci. Co do przewagi lustrzanek nad kompaktami i hybrydami nie będę się wypowiadał. I jedne i drugie maj± swoje plusy i minusy. Kwestia indywidualnych upodobań, wymagań i potrzeb. Tym bardziej, ze niektóre z cech dla jednych mog± być zalet± decyduj±ca o wyborze tego rodzaju aparatu, a dla innych wada. Choćby głębia ostro¶ci układu optycznego. Zależy ona od ogniskowej fizycznej obiektywu i przysłony. We wszystkich aparatach kompaktowych i hybrydach fizyczna ogniskowa obiektywu jest krótsza, przy tym samym kacie widzenia niż lustrzankach. Dla przykładu canon PowerShot Pro1 ma fizyczna ogniskow± 7,2 – 50,8 mm i jest ona odpowiednikiem dla małego obrazka 28-200. Przy robieniu fotek pami±tkowych, rodzinnych, widoczków i makro duża głębia jest wielka zaleta, natomiast przy portretowaniu jest mocno irytuj±ca. Ważne by zdawać sobie sprawę z wad i zalet i dokonać ¶wiadomego wyboru.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
Wykrzyknik oj wydaje mi się, że teraz dopiero Rysiowi w głowie namieszała¶…. Nie żebym się czepiał, ale chyba mieszaj± się w Twej wypowiedzi dwa różne pojęcia. Tryb matrycowy, punktowy, centralnie ważony i selektywny to tryby pomiaru ¶wiatła. Może być do nich przypisany punkt ustawiania ostro¶ci. Co do przewagi lustrzanek nad kompaktami i hybrydami nie będę się wypowiadał. I jedne i drugie maj± swoje plusy i minusy. Kwestia indywidualnych upodobań, wymagań i potrzeb. Tym bardziej, ze niektóre z cech dla jednych mog± być zalet± decyduj±ca o wyborze tego rodzaju aparatu, a dla innych wada. Choćby głębia ostro¶ci układu optycznego. Zależy ona od ogniskowej fizycznej obiektywu i przysłony. We wszystkich aparatach kompaktowych i hybrydach fizyczna ogniskowa obiektywu jest krótsza, przy tym samym kacie widzenia niż lustrzankach. Dla przykładu canon PowerShot Pro1 ma fizyczna ogniskow± 7,2 – 50,8 mm i jest ona odpowiednikiem dla małego obrazka 28-200. Przy robieniu fotek pami±tkowych, rodzinnych, widroczków i makro duża głębia jest wielka zaleta, natomiast przy portretowaniu jest mocno irytuj±ca. Ważne by zdawać sobie sprawę z wad i zalet i dokonać ¶wiadomego wyboru.

S±dzę, że te dywagacje "Jeziera" to w zwi±zku z 1 kwietnia, s± dużym uproszczeniem. Aby móc prowadzic dyskusje na temat obiektywów trzeba najpierw wyj¶ć od takiego pojęcia jak "obiektyw o standardowej ogniskowej". Dla różnych formatów aparatów np. małoobrazkowych, ¶rednioformatowych i wielkoformatowych oraz dla aparatów cyfrowych o różnych wielko¶ciach matrycy CCD lub CMOS ogniskowa obiektywu standardowego jest różna. Bo czymże jest ta ogniskowa standardowa. Otóż obiektyw o ogniskowej standardowej tworzy obraz na błonie filmowej lub na matrycy CCD bez zniekształceń pespektywy i obraz ten jest najbardziej zbliżony do obrazu tworzonego przez soczewkę oka po względem m. innymi obserwowanej perspetywy i k±ta widzenia. Przyjmuje się, że długo¶ć ogniskowej obiektywu standardowego odpowiada przek±tnej formatu obrazu jaki tworzy. I tak dla formatu małoobrazkowego 24x36 mm wynosi ona około 50 mm, dla formatu 60x60 wynosi 80 mm, dla formatu 6x9 cm wynosi 105 mm. W aparatach cyfrowych parametr ten uzależniony jest również od wielko¶ci matrycy, a tym samym od jej przek±tnej. I dalej, obiektywy o ogniskowej krótszej od ogniskowej standardowej s± obiektywami szerokok±tnymi, a obiektywy o dłuższej ogniskowej od ogniskowej standardowej s± obiektywami długoogniskowymi. Owszem, głębia ostro¶ci uzależniona jest przede wszystkim od ogniskowej obiektywu (im mniejsza ogniskowa, tym większa głębia ostro¶ci) oraz od warto¶ci przysłony (czyli stosunku ¶rednicy otworu przysłony do ogniskowej obiektywu), tj. im większy otwór a przy tym mniejsza warto¶c przysłony, tym głębia ostro¶ci jest mniejsza. Te prawa fizyki dotycz± w równym stopniu obiektywów w klasycznych i cyfrowych lustrzankach, jak też wszelkiej ma¶ci innych aparatów. Zwykle te najprostsze aparaty maj± obiektywy o stałej ogniskowej i krótszej niż standardowa, a więc maj± większ± głębię ostro¶ci a i k±t widzenia w takich aparatach jest szerszy. S± to aparaty skierowane dla osób chc±cych sobie zrobić zdjęcia pami±tkowe, nie oddalaj±c się zbytnio od fotografowanego obiektu. Obiektywy o zmiennej ogniskowej, tzw. ZOOM-y posiadaj± wszystkie zalety i wady opisanych wyżej obiektywów szerokok±tnego, standardowego i długoogniskowego [trzy w jednym ;) ]. Takiego obiektywu w takim samym stopniu dotycza prawa fizyki jak i pozostałych obiektywów. A co do portretu, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie portretował osoby obiektywem szerokok±tnym bo wyjdzie karykatura a nie portret. Aby uzyskać przy zdjęciach portretowych efekt małej głębi ostro¶ci (ostro¶ć zwykle ustawia się wówczas na oczy modela) należy korzystać z obiektywów o ogniskowej większej niż standardowa. Klasyczne obiektywy portretowe maj± ogniskow± dwukrotnie większ± od standardowej, co wcale nie wyklucza użycia dłuższej ogniskowej, jednakże należy się liczyć z niewielkimi zniekształceniami geometrii głowy, dla laika niewidocznymi.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ni mi sie nie miesza. Oldi napisał o możliwo¶ciach ustawienia AF w trybia auto na puktowy lub wiwlo punktowy. Punktowy wybierasz sam a wielo punktowy wybiera sobie aparat, czyli to co pisałem wyżej.
Do ogniskowej, oraz przysony trzeba dodać jeszcze odlego¶ć przedmiotow± :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tak sobie czytam co piszecie i powiem Wam jedno.
Odli wywal te instrukcje do ogniska najlepiej, lub wyrzuć przez szeroko otwarte okno i zacznij zdjęcia robić.
Pstrykaj, analizuj, pstrykaj analizuj. Wnikaj co zrobiłe¶ Ľle co dobrze. Dlaczego raz wyszło tak a drugi raz inaczej.
Mówię Ci nie instrukcja zrobi z Ciebie fotografa ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję sie czterema kończynami :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby tak do każdej baby doł±czali instrukcję :-) O, i jeszcze zapasow±...głowę i 5 lat gwarancji :-) To by było życie :-D
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,Odli wywal te instrukcje do ogniska najlepiej, lub wyrzuć przez szeroko otwarte okno i zacznij zdjęcia robić." - Jarku tylko po co wymy¶lać koło od nowa?? Pewnych rzeczy dobrze jest sie najpierw nauczyć od kogo¶ lub z ksi±żek. Np co to jest tele czy szeroki k±t :-) Oldikowi brakuje podstaw i tu jest największy problem, za nic w ¶wiecie nie chce dac sie namówić na zmiane tego :-) Cóż jego sprawa, jesli ma ochote niech żyje w nie¶wiadomoci i wypisuje swoje sze¶cio sekundowe teorie...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i bardzo mi pomagacie takimi komentarzami. Bardzo to cenię. Przed kupnem aparatu mówiłem o uci±żliwo¶ci zmian obiektywów w lustrzankach i dlatego musiałem z niego zrezygnować. Teraz po zakupie hybrydy, okazuje się, że s± lustrzanki, które nie potrzebne s± wymiany obiektywów :-) Mało tego. Takie lustrzanki maj± nasi koledzy - Wykrzyknik i Sazan :-)
Je¶li kto¶ tak± lustrzank± chce zrobić fotkę dachu i małego papierka tuż pod swoimi nogami, musi się liczyć chyba z tym, że już nie pochwali się ( przynajmniej w jednym przypadku ) eleganckim zdjęciem lustrzankowej klasy ( czytaj tak ładne jak pokazuje nieraz Sazan w galerii, znajde takie i u Wykrzyknika i Askneta a już niedługo będ± i moje :-) ). Jednak w terenie, hybryda ( czytaj F828) będzie szybsza niż lustrzanka i to udowodnię przy spotkaniu się.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem czemu nie potrafisz przyj±c do wiadomo¶ci że s± obiektywy do lustrzanek małoobrazkowych o zakresie ogniskowych takich jak w twoim 828. Dziek iczemu id±ć w teren zabierasz ze sob± tylko jeden obiktyw.
Dla przykładu niech będzie to obiektyw Canona 28-300 L USM. Co choć w szerokim k±cie jest nieco mniej niż w przypadku Sony to w tele jest o wiele dłuższy :-) Inny przykład to Tmaron 18-200. co w pzreliczeniu na mały obraek daje 28,8-320. Jak widzisz jeden obiektyw a większa niż w 828 wszechstronnosć ( duższe tele).Zmartwię Cię ale jako¶ć orzymanego obrazu szczególnie przy wykorzystaniu lepszych szkieł będzie nieporównywalnie wyższa od tego co osi±gniesz Ty. Co do szybko¶ci, Rysiu mylisz się. AF w lustzrankach i to tych amatorskich jest nadal dużo szybszy i sprawniejszy niż w hybrydach. Co najgorsze upierasz się rzy tym jak kozioł w kapu¶cie a moge się założyć że nie porównywałes nigdy jednego z drógim.

Nie próbuję Ci tu wmówić że kupiłe¶ co¶ co jest nic nie warte, nie takie mam intencje. Jedyne co staram się Ci wytłumaczyć to to, że lustzranki s± ci±gle szybsze od hybryd. AF jest nadal sprawniejszy a jakosć odwzorowania jak i wiele innych parametrów nadal bije na gowę to co jest w hybrydach.
Widzisz nim kupiłem lustro, spędziłem wiele godzin przed kompem czytaj±c artykuły. Często nie maj±ce nic wspólnego z rzeczywisto¶ci± wypowiedzi m±drych ldzi na forach. Dręczyłem godinami Jarbasa i Askneta pytaniami co lepsze czy lustro czy małpa. Obawiałem sie kosztów obiektywów, całego tego czamadanu dupereli. I w końcu kupiłem zaawansowan± hybrydę. Cekałem na ni± aż przeyleci do mnie ze stanów doć długo. Gdy j± dostałem i wziołem do rek imało sie nie zikałem ze szczę¶cia - Torque ¶wiadkiem. Jednak już po kilku godzinach zaczęła sie tragedia. To też potwierdzi np Jarbas. Oldi szybko¶ć hybrydy i lustzranki to jak porównanie opla astry z silnikiem 1,4 do Audi A8 z silnikiem 2.2 i turbin±ł. Szybko się hybrydy pozbyłem. I możesz być pewny że niczym nie ust±powała Twojej. Możesz znaleĽć z niej kilka fotek w naszej galerii. Jak np żabki z zeszłego roku.
Tak więc Oldi aparat w dłoń i w plener a swoje teorie o szybkosci najpierw sprawdĽ a puĽniej wygłaszaj...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda pliszka swój ogonek chwali. wesoly Tyle mam tu do powiedzenia. :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i niestety,prawda o wyzszosci lustrzanki nad hybryda jest dosc bolesna!Wczoraj ponownie mialem okazje przekonac sie o tym :placz
Obserwowalem poczynania syna mojego kolegi(wyscigi motocyklowe)i zapragnolem zrobic pare fotek pedzacego na motorze Kamila!
"Wywalilem"na wstepie okolo 20 zdjec (spogladajac tylko na "ekran"aparatu),zero ostrosci i najczesciej "smrod po motorze".Nie bylem w stanie na czas zrobic zdjecia!Oczywiscie poradzilem sobie z tym inaczej ale to nie byly zdjecia zrobione celowo, rzadzil tym przypadek w ktorym miejscu w kadrze znajdowal sie obiekt.Mimo wszystko czekam na swoja hybryde wesoly !FZ-30 ma zrekompesowac braki obecnego aparatu!Zobaczymy!Z drugiej strony nie jestem fanem "wyscigow"wiec mam nadzieje robic zdjecia"ustawiane" wesoly Przeskakujacych przeszkody pstragow raczej nie bede w najblizszym czasie mial okazji fotografowac wesoly .
Ogladalem sporo zdjec(prob)z hybryd i na ekranie monitora(podkreslam monitora)wypadaja zupelnie nie zle w porownaniu ze zdjeciami tych samych obiektow robionych lustrzankami.
Dla mnie wazna sprawa staly sie opinie polskich profesjonalistow na temat hybryd.Otoz zdarza im sie z nich korzystac i w ich ocenie zdjecia sa zupelnie przyzwoite.
Pozostaje oczywiscie faktem ze nie jest to ich podstawowe narzedzie pracy.Lustrzanka poki co ma przewage i tego dlugo nic nie zmieni.
Tyle ze ja jeszcze do grona profesjonalistow nie mierze wesoly
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała ta dyskusja zaczyna przypominać dywagacje o wyższo¶ci ¦wi±t Wielkanocnych nad ¦więtami Bożego Narodzenia. Nikt niepodważa wyższo¶ci lustrzanek cyfrowych nad pozostałymi cyfrakami, ale też nie każdy fotografuje pędz±ce motocykle. W Tarnowie mamy ¶wietn± drużynę żużlow±, a jednak do tej pory nie kusiło mnie by fotografować podczas zawodów. Zgadzam się z pogl±dem wyrażonym ostatnio przez Sazana. Należy zdawać sobie sprawę, że aparat jest tylko narzędziem w rękach fotografuj±cego i to od niego, fotografuj±cego, zależy co sfotografuje i czy będzie to miało mniej lub więcej walor artystyczny, dokumentalny czy tylko pami±tkowy (co nie wylkucza, że MOŻE skumulować dwa poprzednie). Tak więc Panowie, aparaty w dłoń, korzystajcie z aury i pokażcie co potraficie, a nie co potrafi± Wasze aparaty. Czekamy na zdjęcia w galerii.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamelu widzę że nie czytasz dokładnie wszystkich postów. Oldi cały czas próbuje przekonać wszystkich do tego że 828 jest szybszy w działaniu od najszybszych lustrzanek. I nie mieszajmy w to ¶wi±t :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno F828 nie jest szybszy od grzechotnika usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 168