Czy wiesz, że...
O¶mioletni boleń mierzy ¶rednio 45 – 50 cm i waży do 2 kg. Do drugiego roku życia odżywia się planktonem, a następnie przechodzi na pokarm zwierzęcy.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 397
 Zalogowani 0
 Wszyscy 397

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(61619) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(509285) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(509285) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(509285) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(509285) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(509285) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(509285) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(509285) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(509285) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(509285) Apr 03, @ 15:57:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2275
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2189
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2096
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2502
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czas na kormorany!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Czas na kormorany!
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 10:32 am    Temat postu: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej słyszy się na temat wybijania KORMORANÓW, które były gatunkiem chronionym(nie wiem czy s± nim jeszcze). Z tego co słyszę o nich, jakie wady swojego bytowania pozostawiaj± jestem za ich czę¶ciowym wybijaniem, ale z drugiej strony, jakby pomy¶leć, był to przecież gatunek zagrożony jeszcze parę lat temu wyginięciem.Negatywne skutki jakie wykonuj± w ¶rodowisku to : nadmierne pustoszenie wód z ryb, zatrucie ¶rodowiska (tam gdzie Kormoran ma gniazdu przez kilka lat nic nie wyrasta, z powodu zwi±zków zawartych w odchodach, krajobraz pustoszeje, drzewa łyse,wypieranie innego ptactwa z terenów łowieckich.)To tylko niektóre najczę¶ciej podawanych negatywów. Napiszcie co my¶licie o tej sprawie. Pozdrawiam Bodzio
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie jest takie: wybyć to ptactwo bo one jest gorsze jak kłusownik.
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 12:18 pm    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
Napiszcie co my¶licie o tej sprawie. Pozdrawiam Bodzio

Nie ma co my¶leć, trza wybić co do nogi.
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 1:29 pm    Temat postu: kormorany Odpowiedz z cytatem

Sandalista npisał [wybić do nogi to ptactwo] a może by tak odstrzał kontrolowany.
pozdrawiam.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tak samo my¶lę, albo odstrzał kontrolowany lub co do jednej sztuki, ale ta druga opcja to ostateczno¶ć. Nie jestem za masowym wybijaniem
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tak jak Bedmar 58, za kontrolowanym odstrzałem, redukuj±cym liczebno¶ć populacji. Niech tylko będzie to zgodne z prawem.
Zgodę musi wydać Minister rolnictwa na wniosek lokalnego - Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Niech ptaszyska żyj± sobie, ale w ograniczonej ilo¶ci. Takiej, która nie powodowała będzie strat w rybostanie wód otwartych i należ±cych do prywatnych osób stawów rybnych.
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli moge to podam przyklad z wslasnego podworka
Przed paroma latmi (7-8) kiedy chodzilo sie na ryby powroty z wypraw wedkarskich przypominaly mi dzisiejsze wyprawy nad Ebro badz tez Szwecje.Nie bylo sezonu bez (przynajmniej) 100 wegorzy.Szczupaki,sandacze,byly prawie ze na porzadku dziennym,a leszczy i w ogole ryb tz.pospolitych nie licze.Kiedy pojawily sie pierwsze kormorany potraktowalismy je przyjaznie i z wielka ciekawoscia.
Kolo wedkarskie do ktorego naleze jest kolem bogatym i bardzo preznym .Ludzie bardzo zaangazowani i dziesiatki z nich poswieca caly swoj prywatny czas dla dobra naszego zwiazku.
Dzisiaj nad naszymi wodami dominuja kormorany i nawet troche zatracily swoj naturalny strach przed ludzmi.Ogromne zwirownie ktore kiedys tetnily zyciem dzisiaj przypominaja wymarle zalewy wodne.
Mam mozliwosc obserwowania tych ptakow nad Renem i przypomina mi to watahe wilkow ktore to bardzo madrze przygotowuja sie do polowania.
Pieniadze (i to duze)ktore wydajemy co rocznie na zarybianie sa jak by wyrzucane przez okno.
Male rzeczki ktore kiedys byly bardzo intensywnie zarybiane lipieniem w ciagu jednego sezonu sie go pozbyly,a wykazaly to odlowy kontrolne.
Mialem mozliwosc zapoznania sie z raportem szwajcarskich ichtiologow ktorzy to przeprowadzili badanie na ich terenie. Kal ktory byl badany wykazal dobitnie ze kormorany to takie "francuskie pieski" W 89%kormorany odzywiaja sie rybami szlachetnymi a wegorz jest na ich jadlospisie najwyzej.
Dzisiaj jak ktos chwyci 3-5 wegorzy w ciagu roku to jest bardzo dobry,a ja sam przerzucilem sie na jeziora w szwardzwaldzie.
Plakac sie chce jak czlowiek to wszystko widzi ale polityczne lobby parti "zielonych" udaje ze tego nie widzi.
Czy temu wszystkiemu winne sa kormorany?
Mysle ze tutaj powinni wypowiedziec sie fachowcy ale rzetelni co maja pojecie w temacie a nie ludzie ktorzy ideologicznie sa slepi.

PS: Aby nie bylo nie porozomien.
1)Wody nalezace do mojego kola sa wodami bardzo czystymi a klusownictwo jest nam zupelnie obce.
2)Ta tematyka byla juz zywo omawiana na RO,jezeli ktos chce to radze to przeczytac: TUTAJ
Czarny_p
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 01, 2005
Posty: 103

Kraj: Irlandia
Miejscowość: Stalowa Wola
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdania że kontrolowany odstrzał w pewnym stopniu uratuje sytuację. Bo je¶li z jednego zbiornika kormorany wszystko wyłowi± to przenios± sie na drugi smutny i tak dalej itd. Jak nie napotkaja przeszkody to niestety sobie polataj±.
_________________
Czasem robię to co lubię, czę¶ciej to co muszę.
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z wypraw wedkarskich przypominaly mi dzisiejsze wyprawy nad Ebro badz tez Szwecje.Nie bylo sezonu bez (przynajmniej) 100 wegorzy.Szczupaki,sandacze,byly prawie ze na porzadku dziennym,a leszczy i w ogole ryb tz.pospolitych nie licze.


A może ryby zostały wyłowione nie przez kormorany a przez wędkarzy. Woda to nie studnia bez dna zly:
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyslam sie o co Ci chodzi i ten podtekst tez. Tutaj sa inne realia a poza tym ryba zlapana wcale nie znaczy zjedzona.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 4:59 pm    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Bodzio napisał:
Napiszcie co my¶licie o tej sprawie. Pozdrawiam Bodzio

Nie ma co my¶leć, trza wybić co do nogi.
no cóż szkoda ryb ale i terz szkoda ptaków mysle że to natura powinna decydowac o wielko¶ci populacji jednego i drugiego
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 6:34 pm    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
no cóż szkoda ryb ale i terz szkoda ptaków mysle że to natura powinna decydowac o wielko¶ci populacji jednego i drugiego


bedmar58 napisał:
a może by tak odstrzał kontrolowany.
pozdrawiam.


Widziałem jak natura za pomoc± kormoranów kontrolowała wiosn± populację wi¶lanych ¶winek, kleni i pstr±gów (o innych rybach nie wspomnę).
Jestem za kontrolowanym odstrzałem. Trzeba tak kontrolować odstrzał, żeby 99% kormoranów zlikwidować.
Old_Smugler
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2004
Posty: 35

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo duży problem, uważam że jest już trochę za póĽno. Pamietam taki program w TV gdzie wspominano, jako ciekawostę przyrodnicz±,.... "Wyspę Kormoranów" jedyne takie miejsce na Mazurach, a były to lata 60. Zobaczcie jak natura nas wystruchnęła, zagrała nam na nosie. Wiem z do¶wiadczenia, jakim ogromnym problemem s± te "¦mierdz±ce ptaszyska" w gospodarce rybackiej np. Stawy Milickie, Rezerwat Ptaków, totalna bzdura . Dziesi±tki tysiecy kormoranów, a jeden zjada dziennie około 0,5kg rybek, powiedzcie mi który zbiornik wodny wytrzyma takiego SZKODNIKA tak szkodnika! Ta potężna, pomnażaj±ca się populacja kormoranów w naszym kraju jest dowodem na głupotę tych którzy twożyli tym ptakom rezerwaty. Je¶li nasza organizacja, mówię tu o PZW, nie zareaguje, nie wymusi na odpowiednich ministerstwach, programu eksterminacji tego szkodnika to my¶lę że za 20 może 30 lat rybki ogl±dać bedziemy w akwariach. Przepraszam jesli kogo¶ uraziłem, za mój radykalizm ale jak wspomniałem temat jest mi znany bliżej, jestem z wykształcenia ichtiologiem pracowałem na stawach hodowlanych kilkana¶cie lat trochę widziałem przez ten okres.Należy bezwględnie zredukować populację.
pozdrawiam
Ps. Prawd± jest że pod drzewami gdzie gniazduję te "¦mierdz±ce ptaki" nic nie ro¶nie, drzewa obumieraj± ,widok jest koszmarny, fetor panuje tam nie do zniesienia.
Old_Smugler
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2004
Posty: 35

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WYDRA!!!!! kolejne milutkie zwerz±tko. Prawda????? wesoly
Ciekawe czy już gdzie¶ powstaj± rezerwaty :?:
Czarny_p
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 01, 2005
Posty: 103

Kraj: Irlandia
Miejscowość: Stalowa Wola
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydra to faktycznie fajne zwierzatko.Z jej strony nie zagraża nam takie niebezpieczeństwo.Daleko jeszcze do tego usmiech
_________________
Czasem robię to co lubię, czę¶ciej to co muszę.
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że żeby kormorany omijały dany akwen dalekim łukiem wystarczy zostawić nad nim kilku ich ustrzelonych koleżków. A kormorany zeżarły Oravę i Wah bodajże dwa lata temu.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarny_p napisał:
Wydra to faktycznie fajne zwierzatko.Z jej strony nie zagraża nam takie niebezpieczeństwo.Daleko jeszcze do tego usmiech


Nie ma co porównywać. Nie ta skala zniszczeń lol co plaga kormoranów.
Kilka razy do roku spotykam wydry na swojej drodze. Najczę¶ciej nad Biebrz± o ¶wicie, kiedy kończ± polować, a ja pojawiam się z wędk± w ich ¶wiecie. Póki co wydra jest u nas zagrożona wyginięciem, a liczebno¶ć jej populacji stale się zmniejsza.Ostatnio czytałem, że w miejscach gdzie jest ich jeszcze sporo prowadzone s± ich odłowy (podobnie jak bobrów). Schwytane stworzenia przenoszone s± do miejsc gdzie populacja zanikła i można jeszcze próbować odtworzyć ich siedliska. W Polsce na t± chwilę, te stworzenie, objęte jest całkowit± ochron± gatunkow±.

Pozdrawiam - Radzio
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolę wydry, nutrie niż kormorany, zwłaszcza bior±c na skalę zniszczeń i ekologiczny punkt widzenia.
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydry bym zostawił w spokoju ale też nie pozwolił bym na ich masowe rozprzestrzenianie się .Kormorany trzeba zwalczyć jak najszybciej bo to głuwne zagrożenie nasztch wód i nie tylko cierpi też zielona strona matki natury.
zander58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 29, 2004
Posty: 283

Kraj: Polska
Miejscowość: tychy
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydra upoluje tyle, ile zdola zje¶ć. a kormorany zniszcza 2/3 . 1/3 zjedza. widziałem jak na Wi¶le polowały kormorany .było ich okolo 400szt. Poniżej ich rewiru polowania płynęły ryby różnego gatunku. wszystkie oczywi¶cie poranione , z dziurami wydziobanymi . inne martwe już płynęły. większo¶ć to duże ryby , których nie potrafiły kormorany połkn±ć. były szczupaki , sandacze, karpie, płocie i inne . jak to widziałem to serce sie krajało z zalu. napisałem do koła wędkarskiego , co widziałem a oni odpisali mi, że nic nie moga zrobic bo kormorany sa pod ochron±.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak własnie jest :o Bo s± pod ochron± wykrzyknik Ale czy nie powinny już dawno nie być :?: Przecież to istna plaga wykrzyknik Szybko bym wyrażał zgode na odstrzał idea: Pozdrawiam Bodzio
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
Tak własnie jest :o Bo s± pod ochron± Ale czy nie powinny już dawno nie być Przecież to istna plaga Szybko bym wyrażał zgode na odstrzał Pozdrawiam Bodzio


Tak ja tez bym wydał pozwolenie na odstrzał wielu fabryk które w dalszym ci±gu bezkarnie truj± ¶rodowisko w którym przyszło nam zyc wspólnie z kormoranami.Kormoran niszczy ryby ??a kiedy¶ napewno nie niszczył tylko teraz taki chamowaty sie zrobił, bo my ludzie to jeste¶my w zupełnym porz±dku.
_________________
Łowię i zjadam ......
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 4:39 pm    Temat postu: kormoran Odpowiedz z cytatem

Trudno jest pogodzić ochronę gatunkow± i racjonaln± gospodarkę ,dlatego
podejmowanie decyzji w tych sprawch jest bardzo trudne.
Zamker napisał bardzo m±drze czy tylko kormorany s± szkodnikami a zatrucia rzek ,jezior.
pozdrawiam.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 4:47 pm    Temat postu: Re: kormoran Odpowiedz z cytatem

bedmar58 napisał:
Trudno jest pogodzić ochronę gatunkow± i racjonaln± gospodarkę


Pewnie że trudno ale mozna wspomóc swoim zachowaniem te drugie zagadnienie.Prosta sprawa miedzy wieloma typu sortowanie odpadków,a przeciez bardzo rzadko to robimy.Podejrzewam że jeszcze bardzo długo będ± padały oskarżenia pod wieloma adresami zanim człowiek zrozumie swoje błędy i zacznie je naprawiac.
_________________
Łowię i zjadam ......
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Zamker masz rację, jakby rozpatrywać to dalej co niszczy nasz rybostan wód, to troche sie tego nazbiera:
- największe zagrożenia to ¶cieki; komunalne, przemysłowe, chemiczne.
- potem s± zanieczyszczenia odpadami stałymi
- na końcu tej listy kormorny
Powinny być surowsze kary za ¶cieki nakładane dla fabryk, zakładów przemysłowych, zakładów chemicznych, rzeĽni i paru innych producentów ¶cieków, je¶li ¶cieki nie trafiaj± tam gdzie powinny, tak samo odpady-nieczysto¶ci stałe. A odstrzał kormoranów, oczywi¶cie limitowany także powinien być przeprowadzany. Jak widać dwa czynniki aż najpoważniejsze należ± do człowieka. Czy to się kiedy¶ zmieni? Mieć tylko trzeba nadzieję. Pozdrawiam
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 5:49 pm    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
sandalista napisał:
Bodzio napisał:
Napiszcie co my¶licie o tej sprawie. Pozdrawiam Bodzio

Nie ma co my¶leć, trza wybić co do nogi.
no cóż szkoda ryb ale i terz szkoda ptaków mysle że to natura powinna decydowac o wielko¶ci populacji jednego i drugiego

Skoro tak,to wystarczy zdj±ć ochronę i powiedzieć,że s± bardzo smaczne.
.....I w ten oto sposób natura sama rozwi±że zaistniały problem.
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 6:02 pm    Temat postu: Re: kormorany Odpowiedz z cytatem

bedmar58 napisał:
Sandalista npisał [wybić do nogi to ptactwo] a może by tak odstrzał kontrolowany.
pozdrawiam.


Jestem za odstrzałem kontrolowanym - kontrolować, żeby przeżyły tylko te co siedz± w ZOO
Randal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 80

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kormorany były s± i będ± długo po tym jak nas nie będzie na tej zbyt go¶cinnej dla nas planecie.Niektórzy wędkarze czuj± się jak panowie i władcy jezior,całe szczę¶cie że nie jest was wielu.Pozdrawiam..Kormorany.
_________________
Ulubione metody, tyczka i spinning.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wels napisał:
Domyslam sie o co Ci chodzi i ten podtekst tez. Tutaj sa inne realia a poza tym ryba zlapana wcale nie znaczy zjedzona.


Trochę nie na temat - ale dobrze, że chociaż na swoim Niemcy potrafi± zadbać o rybostan, bo na go¶cinnych występach w Szwecji wielokrotnie widziałem pazerno¶ć tej nacji na rybie mięso w niczym nie ustępuj±c± staropolskiej tradycji...
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox! Podzielam twoje zdanie w 100%. Bylem rowniez i widzialem jak co niektorym totalnie "odbijalo".
Nie wiem jakie kary sa przewidziane w Szwecji za lamanie przepisow ale u siebie (w domu) napewno by sobie na to nie pozwolili.
michalm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 26, 2003
Posty: 245

Kraj: Polska
Miejscowość: Siemonia
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wels napisał:
Esox! Podzielam twoje zdanie w 100%. Bylem rowniez i widzialem jak co niektorym totalnie "odbijalo".
Nie wiem jakie kary sa przewidziane w Szwecji za lamanie przepisow ale u siebie (w domu) napewno by sobie na to nie pozwolili.


A jakie s± w niemczech kary za uwolnienie złowionej poza okresem ochronnym i wymiarowej ryby?
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te o ktorych wspominasz sa bardzo a to bardzo idjotyczne i mozna by tutaj "sypac" przykladami ktore dla mnie sa nie logiczne i glupie.
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat kormoranów ogl±dałem ostatnio program na Dicowery w cało¶ci po¶więcony zagadnieniu - chronić czy nie? Badania prowadzono na terenie Walii, Szkocji, Angli, Francji, Belgii i Holandii gdze populację tego ptaka można już teraz nazwać plag±. Pomimo jednoznacznych dowodów na szkodliwe działanie tego ptaka na ¶rodowisko wodne i na miejsca ich gniazdowania nie uzyskano zgody na redukcję jego populacji. Lobby ekologiczne jest tak silne że wszelkie próby uzyskania zgody na czę¶ciowy odstrzał spotyka się z natychmiastowymi protestami! Jeżeli nie uzyskamy społecznej zgody na racjonalizację populacji kormorana to my¶lę że za kilka lat znowu się obudzimy z rek± w nocniku.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolff! Mysmy sie tam (tutaj chodzi o moj teren zamieszkania) juz obudzili.
jardas
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 1

Kraj: POLSKA
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:36 pm    Temat postu: kormorany Odpowiedz z cytatem

CZESC WSZYSTKIMODNOSNIE KORMORANOW.moje zdanie jest takie same jak wiekrzosci,dolaczyl bym do tego towarzystwa jeszcze bobry,.i klusoli a wtedy zrobic odstrzal.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no kłusoli to zdecydowanie bardzo jak najlepiej :wybic do nogi"
lol lol lol lol lol lol lol lol lol
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 4:59 am    Temat postu: Re: kormorany Odpowiedz z cytatem

jardas napisał:
CZESC WSZYSTKIMODNOSNIE KORMORANOW.moje zdanie jest takie same jak wiekrzosci,dolaczyl bym do tego towarzystwa jeszcze bobry,.i klusoli a wtedy zrobic odstrzal.


A co złego Ci zrobiły bobry :?:
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 6:54 am    Temat postu: Re: kormorany Odpowiedz z cytatem

jardas napisał:
CZESC WSZYSTKIMODNOSNIE KORMORANOW.moje zdanie jest takie same jak wiekrzosci,dolaczyl bym do tego towarzystwa jeszcze bobry,.i klusoli a wtedy zrobic odstrzal.


Póki co bobry s± pod całkowit± ochron± i darzę te futrzaki ogromn± sympati±. S± one można powiedzieć sprzymierzeńcami wędkarzy. Powalone przez ich pracę drzewa tworz± fajowe miejscówki (zwaliska i rozlewiska) dla drapieżników z mniejszych rzek. Czasami wpadnie się w wykopane przez nie nory w burtach brzegowych ale to przez własn± niewagę lol .
Jest nawet powiedzenie: "Gdzie bobry tam na pewno pstr±g dobry" usmiech .
michalm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 26, 2003
Posty: 245

Kraj: Polska
Miejscowość: Siemonia
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy kochamy bobry.
My za naturalizowanie rzek i swego rodzaju ochronę. Gdy próbuj± wkroczyć melioranci jest dodatkowy argument stanowiska bobrów.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 9:32 am    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Bodzio napisał:
Napiszcie co my¶licie o tej sprawie. Pozdrawiam Bodzio

Nie ma co my¶leć, trza wybić co do nogi.



Czytam i oczom nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Sandalisto-nigdy ale to absolutnie nigdy nie uwierzę ze to co piszesz jest Twoj± szczera i przemy¶lan± wypowiedzi±

Zapominamy wszyscy chyba o jednym
To my wchodz±c do lasu czy wpływaj±c na tereny bytowania wspomnianych poniżej bobrów ,ptactwa i innej zwierzyny MY! Jeste¶my intruzami
My¶l±c tymi kategoriami powiem tak- ¦winie pewnie założ± komitet do spraw zwalczania rasy ludzkiej jak by nie patrzeć jeste¶my przecież ich ¶miertelnymi wrogami
, nie wyjadamy im z koryta za to zjadamy ich samych
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:06 am    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:


Czytam i oczom nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Zapominamy wszyscy chyba o jednym
To my wchodz±c do lasu czy wpływaj±c na tereny bytowania wspomnianych poniżej bobrów ,ptactwa i innej zwierzyny MY! Jeste¶my intruzami
My¶l±c tymi kategoriami powiem tak- ¦winie pewnie założ± komitet do spraw zwalczania rasy ludzkiej jak by nie patrzeć jeste¶my przecież ich ¶miertelnymi wrogami
, nie wyjadamy im z koryta za to zjadamy ich samych


Chwali Ci się, że masz takie zdanie i bronisz otaczaj±cej nas przyrody w szerokim tego słowa znaczeniu.
Nie popadajmy jednak z jednej skrajno¶ci w drug±!! Musimy wzi±¶ć pod uwagę to, że to wła¶nie człowiek ingeruj±c mniej lub bardziej ¶wiadomie w otaczaj±ce nas ¶rodowisko spowodował to, że wiele gatunków ro¶lin i zwierz±t możemy teraz ogl±dać tylko na rysunkach a inne zapełniaj±c tę lukę rozprzestrzeniaj± się na naszej planecie w tempie zastraszaj±cym. Przykładów można by podać wiele. Zajmijmy się jednak tematem tego postu, czyli kormoranem. Wiele jest czynników, które doprowadziły do tego, że ten akurat ptak, który jeszcze nie tak dawno, na terenach północno wschodniej polski był atrakcj± turystyczn±, teraz stał się plag±. Można by się zgodzić i wydzielić teren, który jest naturalnym terenem lęgowym i żerowym tego ptaka i tam obj±ć go całkowit± ochron±. Jednak ptak ten nie trzyma się jednego terenu i pojawia się w miejscach gdzie jak dot±d nie był wogóle spotykany i to w ilo¶ciach, które nie zapewni± mu dostatecznej ilo¶ci pożywienia i miejsc lęgowych. Na terenach tylko Warmii i Mazur populacja tego ptaka obliczana jest na 30-40 ty¶ ptaków, który do zaspokojenia swojego głodu potrzebuje od 4 do 8 kg ryb dziennie na jednego osobnika. Co ciekawe nie zadawał się rybami po¶lednich gatunków a głównie poluje na węgorza, sielawę, sieję, szczupaka i lina, za którymi potrafi zanurkować na głęboko¶ć do 20 m. Nie obojętnym dla ¶rodowiska s± toksyczne odchody tego ptaka, które powoduj± w miejscach dużej koncentracji całkowit± ¶mierć wszelkiej ro¶linno¶ci wł±cznie z drzewami na których gniazduj±. W wodach opanowanych przez kormorana jedyn± ryb± której nie jest w stanie wytrzebić jest leszcz i duży karp. Kormoran nie ma naturalnych wrogów, a to za spraw± człowieka, który swoja gospodark± doprowadził do tego, że ptaki drapieżne w Polsce s± na wyginięciu a te, które jeszcze s± już dawno nie poluj± na kormorana maj±c pod dostatkiem dużo więcej innego pożywienia w postaci ptaków i gryzoni nie zbijaj±cych się w kolonie.

Rolę regulatora populacji tak ekspansywnego ptaka powinien w tym wypadku przej±ć człowiek, jest to jednak moje prywatne zdanie i nie wszyscy musz± się z nim zgadzać.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:20 am    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Rolę regulatora populacji tak ekspansywnego ptaka powinien w tym wypadku przej±ć człowiek, jest to jednak moje prywatne zdanie i nie wszyscy musz± się z nim zgadzać.


Powinien i jestem za .Chociaz bior±c pod uwage to że to własnie człowiek doprowadził do takiej sytuacji to może znów wyj¶ć z tego zupełnie cos innego. :oops: Napewno sa ludzie którzy sie na tym znaja i mysle że tylko oni powinni sie tym zaj±ć ,zapewne wielk± przeszkod± okaż± się tu "zieloni" którym ciagle tylko w głowie zbawianie natury ale mysle że i na ich protesty sie znajdzie sposób.
_________________
Łowię i zjadam ......
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:39 am    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Zenon napisał:


Czytam i oczom nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Zapominamy wszyscy chyba o jednym
To my wchodz±c do lasu czy wpływaj±c na tereny bytowania wspomnianych poniżej bobrów ,ptactwa i innej zwierzyny MY! Jeste¶my intruzami
My¶l±c tymi kategoriami powiem tak- ¦winie pewnie założ± komitet do spraw zwalczania rasy ludzkiej jak by nie patrzeć jeste¶my przecież ich ¶miertelnymi wrogami
, nie wyjadamy im z koryta za to zjadamy ich samych


Chwali Ci się, że masz takie zdanie i bronisz otaczaj±cej nas przyrody w szerokim tego słowa znaczeniu.
Nie popadajmy jednak z jednej skrajno¶ci w drug±!! Musimy wzi±¶ć pod uwagę to, że to wła¶nie człowiek ingeruj±c mniej lub bardziej ¶wiadomie w otaczaj±ce nas ¶rodowisko spowodował to, że wiele gatunków ro¶lin i zwierz±t możemy teraz ogl±dać tylko na rysunkach a inne zapełniaj±c tę lukę rozprzestrzeniaj± się na naszej planecie w tempie zastraszaj±cym. Przykładów można by podać wiele. Zajmijmy się jednak tematem tego postu, czyli kormoranem. Wiele jest czynników, które doprowadziły do tego, że ten akurat ptak, który jeszcze nie tak dawno, na terenach północno wschodniej polski był atrakcj± turystyczn±, teraz stał się plag±. Można by się zgodzić i wydzielić teren, który jest naturalnym terenem lęgowym i żerowym tego ptaka i tam obj±ć go całkowit± ochron±. Jednak ptak ten nie trzyma się jednego terenu i pojawia się w miejscach gdzie jak dot±d nie był wogóle spotykany i to w ilo¶ciach, które nie zapewni± mu dostatecznej ilo¶ci pożywienia i miejsc lęgowych. Na terenach tylko Warmii i Mazur populacja tego ptaka obliczana jest na 30-40 ty¶ ptaków, który do zaspokojenia swojego głodu potrzebuje od 4 do 8 kg ryb dziennie na jednego osobnika. Co ciekawe nie zadawał się rybami po¶lednich gatunków a głównie poluje na węgorza, sielawę, sieję, szczupaka i lina, za którymi potrafi zanurkować na głęboko¶ć do 20 m. Nie obojętnym dla ¶rodowiska s± toksyczne odchody tego ptaka, które powoduj± w miejscach dużej koncentracji całkowit± ¶mierć wszelkiej ro¶linno¶ci wł±cznie z drzewami na których gniazduj±. W wodach opanowanych przez kormorana jedyn± ryb± której nie jest w stanie wytrzebić jest leszcz i duży karp. Kormoran nie ma naturalnych wrogów, a to za spraw± człowieka, który swoja gospodark± doprowadził do tego, że ptaki drapieżne w Polsce s± na wyginięciu a te, które jeszcze s± już dawno nie poluj± na kormorana maj±c pod dostatkiem dużo więcej innego pożywienia w postaci ptaków i gryzoni nie zbijaj±cych się w kolonie.

Rolę regulatora populacji tak ekspansywnego ptaka powinien w tym wypadku przej±ć człowiek, jest to jednak moje prywatne zdanie i nie wszyscy musz± się z nim zgadzać.




Trudno odmówić Ci racji jednak musisz przyznać że wcale nie tak dawno kormoran był mile widziany nad wod± , a to za spraw± że tak to nazwę wskaĽnika .
Gdzie gniazdował kormoran warto było zasi±¶ć na węgorza , a to że teraz jest znienawidzony przez wędkarzy i rybaków -no cóż stanowi bowiem poważn± konkurencję na tak wytrzebionych wodach .
Jaka była populacja kormorana w latach kiedy szło się z wędk± nie na ryby tylko po rybę -tego nie jestem w stanie okre¶lić, wiem jednak że konkurencja na ubogim rynku zawsze skacze sobie do ...tym razem dzioba, a to że ów ptak nie ma naturalnych wrogów -cóż pewnikiem to również za spraw± fachowców od regulowania przyrody .
Przytaczane w innym miejscu argumenty pt . wypowiedzi ichtiologów pracuj±cych na rzecz gospodarstw rybackich , również nie przekonuj± mnie tak naprawdę do końca -jest to patrzenie przez pryzmat własnego portfela , a to już przekre¶la obiektywn± ocenę ,nadal. uważam iż problem nadmiernej populacji gatunku można rozwi±zywać w mniej drastyczny sposób.
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, to nie odstrzelamy tylko podkradamy im jaja usmiech Kto pierwszy na ochotnika?
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:51 am    Temat postu: Re: Czas na kormorany! Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
wolff napisał:
Rolę regulatora populacji tak ekspansywnego ptaka powinien w tym wypadku przej±ć człowiek, jest to jednak moje prywatne zdanie i nie wszyscy musz± się z nim zgadzać.


Powinien i jestem za .Chociaz bior±c pod uwage to że to własnie człowiek doprowadził do takiej sytuacji to może znów wyj¶ć z tego zupełnie cos innego. :oops: Napewno sa ludzie którzy sie na tym znaja i mysle że tylko oni powinni sie tym zaj±ć ,zapewne wielk± przeszkod± okaż± się tu "zieloni" którym ciagle tylko w głowie zbawianie natury ale mysle że i na ich protesty sie znajdzie sposób.


No wla¶nie panowie wykrzyknik Rozs±dek i tylko rozs±dek. A nie popadnie w skrajno¶ci tupu. :arrow: Wybić wszystko i wszędzie co do nogi :roll: Lub tak jak tzw. zieloni i pseudoekolodzy. Chronić wszystko i wszędzie :roll:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
Dobra, to nie odstrzelamy tylko podkradamy im jaja usmiech Kto pierwszy na ochotnika?


Oo!! Zaczynasz kumać wink:
Przeprowadzić masowa sterylizację na wzór Radziecki -czyli dwie cegły i..........
:P zly:
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe albo wiem jak można inaczej - trzeba wyłowić wszystkie ryby, wytrzebić, wymordować. Wtedy kormorany wygin± i będzie spokój.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 4:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasso a co zrobimy z tymi jajami
gdzie je schowamy
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 5:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
lasso a co zrobimy z tymi jajami
gdzie je schowamy


Jaja zużyjemy do produkcji kulek proteinowych i tym sposobem karpie zostan± największymi wrogami kormoranów wink:
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak dużo zostanie to opylimy jako kurze, zarobimy mnóstwo kasy, wydzierżawimy na sto lat Morze Bałtyckie, zarybimy od nowa i to tylko tęczakiem i będzie pięknie :P
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168