Czy wiesz, że...
OKOŃ:
- Rekord Polski - 2,69 kg
- Złoty medal - od 2,00 kg
- Srebrny medal - od 1,50 kg
- Br±zowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 575
 Zalogowani 0
 Wszyscy 575

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(468616) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(468616) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(468616) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(468616) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(468616) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(468616) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(468616) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(468616) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(468616) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(468616) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Tutaj o aparatach
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Tutaj o aparatach
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 8:14 pm    Temat postu: Tutaj o aparatach Odpowiedz z cytatem

WSZYSTKIE_APARATY
No i znalazłem listę produkowanych aparatów cyfrowych ( tych najbardziej popularnych ). Na li¶cie tej, obok nazwy można klikać na fotki wykonane tym aparatem, oraz na małe wyja¶nienia, co to za aparat i oczywi¶cie fota, jak on wygl±da.
Przyst±piłem zatem ( z kartk± i długopisem ) do analizy tych fotek. Kolejno model, za modelem, ogl±dałem foty i zapisywałem uwagi.
Jakie aparaty mi się podobały:
Canon S2iS - ładne makro, foty jasne - takie jak lubie, tylko panorama kiepska ( z boków nie ma pionów ).
Canon pro 90 iS - ładnie zbliża obraz, poza tym foty pokazane s± w ¶nieżnej krasie. ¦nieg jest biały i nie mam pojecia czy foty sa prze¶wietlone czy ¶nieg aż tak biały. Była fota ISO Automat - straszne szumy.
Fujifilm Finepix S9000Z - nic nie widziałem nadzwyczajnego. Foty normalne ale nie sa rewelacyjne - no moze jedna, ale to robi obiekt fotografowany.
Nikon Colpix 8800- wygl±d ¶redni, ale bym strawił. Makro robi ładne. Ładne portrety i w panoramie nie uciekaj± tak boki od pionów.
Olympus C-8080WZ - ładnie foci, ładne krajobrazy, brak przykładu AUTO ISO. Poza tym, warunki były fajne i wszystko - prawie robione w ISO 50. Nie postarali się aby zareklamować Olympusa :-(
Panasonic FZ 30 - nie ukrywam, że mam do niego sentyment. Trochę zbił mnie z tej sympatii Wykrzyknik, testuj±c FZ 30 w sklepie. Ogladaj±c jednak foty, znowu go polubiłem. Jako¶ nic nie uciekło z kadru. Ogl±dałem też makro, które jest bardzo ładne i powiem, że nie ma szumów jak pokazywał mi Wykrzyknik na fotach innych aparatów i to wcale nie małej klasy.
Należałoby jeszcze wpisać aparaty Sony ( te z górnej półki ). Niestety, kolor nieba, nie odpowiadał mi. Zdecydowanie bardziej wolę wyraziste niebieskie niebo, niż stonowane.

Na dzień dzisiejszy, zdecydowanie ( jednak ) wybieram FZ 30. Dlaczego?
Szala przeważyła, jak zobaczyłem w jednym sklepie internetowym, samowyzwalacz sterowany ręcznie dla FZ 30. Koszt - niecałe 100 zł.
Zadziwiła mnię informacja na w/w stronie. W spisie znalazłem dwa egzemplarze FZ 30, oraz FZ 30 beta. Nic nie znalazłem na temat tego drugiego, a klik na FZ 30 beta, przenosił info do FZ 30.
Kiedy¶ Docio wspominał o tym, że s± różne FZ 30. No i mamy problem - czym się one różni±?
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiaa. Wybór cyfraczka to w dzisiejszych czasach spory problem.
Ja miesi±c się zastanawiałem który model kupić. Zdecydowałem się w końcu na Kodaka DX7590. Po kilku miesi±cach użytkowania nauczyłem się go już na tyle, że praktycznie wyłacznie fotografuję korzystaj±c z ustawień manualnych. Nie mogę narzekać na jako¶ć zdjęć ale... Dzisiaj je¶li w tej samej klasie miałbym kupić to wybór byłby trochę inny. Następnego będę kupował jednak dopiero za parę chyba lat i będzie to już na pewno lustrzanka. No chyba, że wcze¶niej na ni± zachoruję ;)
_________________
I gdzie ta metrówa ???
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lustrzanka - super sprawa, ale nie na rybki.
Można powiedzieć, FZ 30, też nie jest na rybki. No może dla tych, którzy brodz± w wodzie, ja stacjonarny wedkarz spławikowy lub łodziopływajacy nie widzę przeszkód dla tak duzego aparatu. Czym jednak rózni się lustrzanka od takiego kompaktu? Do lustrzanki trzeba dodatkowej torby na obiektywy :-) W takim kompakcie - obiektyw jest jeden :-)
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Lustrzanka - super sprawa, ale nie na rybki.
?

Pozwole się nie zgodzić ..całe fotograficzne i wędkarskie życie uzywam lustrzanek :-):P
old_rysiu napisał:
Do lustrzanki trzeba dodatkowej torby na obiektywy :-)

i to ich podstawowa zaleta :-)
old_rysiu napisał:
W takim kompakcie - obiektyw jest jeden :-)

i to jego podstawowa wada :-)
Był bym ostrożny w tak jednoznacznym okre¶laniu co jest dobre a co złe warto dołożyć np. "moim zdaniem "
BTW w chwili obecnej warto chyba przyjżeć sie nowemu aparatowi Sony DSC-R1 i tutaji tutaj
niestety to w miare nowy model a więc ...drogi :-(
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R1 ogladałem już i analizowałem. Cholernie drogi, ale to piku¶. Nie dali mu stabilizatora - to feler. Zlikwidowali mu nagrywanie filmów. Strasznie ciężki - prawie kilogram , zmniejszyli zoom optyczny do 5 x, nie ma możliwo¶ci wykonania zdjęcia za pomoc± pilota czy mechanicznego ustrojstwa.
Sumuj±c - za wielk± matrycę ( co jest wielki plus, chociaż i tak jest tutaj za dużo megapikseli - 10,3 ), trzeba zapłacic prawie 4 ty¶ złotych. To lekka przesada.
wels
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Apr 06, 2003
Posty: 88

Kraj: Niemcy
PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli bedziesz mial mozliwosc to zobacz sobie ta perelke:Kodak EASYSHARE P850.
Jestem bardzo ciekawy co tym pozniej powiesz?
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwróć jeszcze oldi uwagę czy da się go podłaczyć jako kamera internetowa ...:-)
to bardzo pożyteczna funkcja ..niezbędna w każdym przyzwoitym aparacie :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę Oldi, że bierzesz pod uwagę Nikona Coolpixa 8800. Mój ojciec ma 8700. Piękna to maszyna, ale...
Strasznie wolna. Ma strasznie wolny zapis zdjecia na kartę. Przy maksymalnej rozdzielczo¶ci i minimalnej kompresji potrafi trwać i trwać... Ja nie miał bym cierpliwo¶ci. Poza tym akumulatory do niego przewidziane s± za słabe dla tak energochłonnej maszyny.
Za to naprawdę robi ¶wietne zdjęcia. I ten wielki obiektyw jak armata... Dzięki niemu aparat jest bardzo ergonomiczny i daje duż± przyjemno¶ć operowania nim.

Mimo wszystko wolałbym dopłacić i kupić jakiego¶ Kita lustrzanego, choćby 300D. Ale to moja opinia.

EDIT: Mój ojciec ma jednak 8800 wesoly
_________________
I gdzie ta metrówa ???


Ostatnio zmieniony przez shawn7 dnia Pią Gru 02, 2005 8:36 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolicie wtr±cić swoje trzy grosze na temat aparatów , nie znam się zupełnie na cyfrze ,nadal. Pozostaje wierny aparatom dzisiaj niewiadomo dlaczego zwanym ANALOGAMI, ale to czy niebo na zdjęciu jest niebieskie czy białe (co ma aparat do rzeczy?) chociaż czytałem ze już nasycenie barw zależy od matrycy
To czy obiektyw będzie krzywił piony ,czy też nie zależało będzie minn. od ogniskowej obiektywu
pozbawione tej wady s± naprawdę bardzo drogie CZY W APARACIE MA BYĆ WSZYSTKO?? Łatwo znaleĽć odpowiedz bior±c do ręki sprzęt PROFI , i choć coraz bardziej wypasiony nie znajdziesz w nim ani lampy błyskowej ani kamery czy innych duperel
Na pytanie czy ma to być lustrzanka czy kompakt lub aparat lunetowy musimy sobie sami odpowiedzieć,
Będzie to zależeć nie tylko od naszych preferencji ,ale decyduj±cym czynnikiem będzie tutaj cena ,chociaż trzeba tutaj zaznaczyć że tanie klasyczne lustrzanki bywaj± tańsze od aparatów typu Brigde (lustrzanka bez możliwo¶ci wymiany optyki)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
zwróć jeszcze oldi uwagę czy da się go podłaczyć jako kamera internetowa ...:-)
to bardzo pożyteczna funkcja ..niezbędna w każdym przyzwoitym aparacie :-)


:-) Brawo Aski.
Zdziwisz się , ale kiedy¶ my¶lałem podobnie jak Ty. Po co w aparacie do robienia zdjęć, funkcja kamery? Chcesz filmy - to kup kamere. Trwało to dosyć długo. Zdanie zmieniłem na zlocie w Wiznie. Zamker pokazał nam wszystkim nakręcony film ze swojego aparatu ( do zdjęć - cyfrak ), holu szczupaka, który to wła¶nie został złowiony na zlocie. Wiesz co Ci powiem Aski - pomy¶lałem sobie - teraz już wiem, dlaczego w niektórych aparatach jest taka funkcja.

Teraz do wszystkich.
Posta otwarłem nie po to, aby przekonywać kogo¶ do jakiego¶ typu aparatu. O nie - wiem już od dawna, że każda szmata ma swego wariata.
Otwarłem ten post, aby¶cie mogli poogladać aparaty i wykonywane przez nie fotki.
Jest spraw± oczywist±, że każdy ma swoje priorytety. Aski nigdy nie kupi aparatu z funkcj± nagrywania filmów, Wels będzie uważał, że Kodak to perełka ( Wels - nie ma go na li¶cie i nie mogę zobaczyć fotek, poza tym jego wygl±d jest kiepski :-) ), Oldi musi mieć stabilizator i wielk± lufę, ....
Jest spraw± oczywist±, że na dzień kupna aparatu, klasa jego ( możliwo¶ci ) s± uzależnione od jego ceny. Nigdy nie będę robił fotografii na ¶cianę ( ale zostawiam otwart± furtkę ), więc nie zapłacę 4000 zł za aparat bez zoomu 12 ( tylko 5 ), bez stabilizatora i możliwo¶ci kręcenia filmu, gdy obok widzę ofertę z wszystkim ( tylko ta mała matryca ) w cenie 2000 zł.
Dużo lepszym Sony od R1 jest H1. Kosztuje tylko 1500 zł. Ale to jest moje zdanie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
więc nie zapłacę 4000 zł za aparat bez zoomu 12 ( tylko 5 ),


Oldi weż pod uwagę fakt że czym dłuzsza "rura"w zoomie tym gorsza jako¶c optyczna ,pozatym pamiętać musisz w przypadku długiej rury,że wzrasta równiez koszt wyższej klasy UVłki wink:
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi ja sam używam Fujifilm FinePix A120, jestem z niego zadowolony, ale taki by cię chyba nie interesował.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
:-) Brawo Aski.
Zdziwisz się , ale kiedy¶ my¶lałem podobnie jak Ty. Po co w aparacie do robienia zdjęć, funkcja kamery? Chcesz filmy - to kup kamere. Trwało to dosyć długo. Zdanie zmieniłem na zlocie w Wiznie. Zamker pokazał nam wszystkim nakręcony film ze swojego aparatu ( do zdjęć - cyfrak ), holu szczupaka, który to wła¶nie został złowiony na zlocie. Wiesz co Ci powiem Aski - pomy¶lałem sobie - teraz już wiem, dlaczego w niektórych aparatach jest taka funkcja.

brawo a na czym ogl±dałe¶ to dzieło na ekranie aparatu wielko¶ci znaczka pocztowego czy na ekranie komputera a może po podł±czeniu pod TV ..... wtedy też Cię zachwycał obraz :-) ?? w moim aparacie telefonicznym tez jest funkcja nagrywania filmu ..i wygl±da nieĽle ...ogl±dany na ekranie tegoż ...na monitorze to juz masakra ...:-)
Oczywi¶cie każdy kupi to co mu pasuje .... i co daje mu zadowolenie z wykonywanych zdjęć :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:

brawo a na czym ogl±dałe¶ to dzieło może po podł±czeniu pod TV ..... wtedy też Cię zachwycał obraz


NieĽle By¶ się zdziwił.
_________________
Łowię i zjadam ......
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to daj jak±s próbke ...a ja się chetnie zdziwie :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
to daj jak±s próbke ...a ja się chetnie zdziwie :-)


Próbka była na zlocie i widziało to kilka osób.Telewizor na którym dokonali¶my projekcji ma bodajże 25 cali i jako¶ć obrazu była bardzo dobra.Powyższy spór mnie nie dotyczy i nie czuję potrzeby udawadniać komukolwiek tego że mój aparat kręci niezłe filmy.pozdrawiam zamker
_________________
Łowię i zjadam ......
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż więc mi pozostaje być sceptycznym :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aski - nie badĽ taki uszczypliwy. Jasne, że nie było to nagranie DVD. Film ogl±dali¶my na ekranie telewizora i w skali od 1 - 10 ( przy czym 10 to profesjonalny film nie z kamery cyfrowej ), oceniam go na 5.

Dla wszystkich czytaj±cych te komentarze - to nie jest spór czy lepszy jest cyfrak Sony czy Olympus. Każdy niech kupi sobie jakiego chce. Dałem tylko linka dla tych, którzy s± jak ja w trakcie wybierania, przebierania ofert.
Ja na dzień dzisiejszy wybrałem FZ30. Bardzo dziękuję Wykrzyknikowi, który zadał sobie trud na przetestowanie go i wskazał mi jego wady. Każdy aparat ma jakie¶ wady. Ta akurat dla mnie jest do przełknięcia.
Mam takie szczę¶cie, że tutaj na portalu mam sporo kolegów zajmujacych się fotografi±. S± w¶ród nich spece od lustrzanek i kompaktów. S± tacy, którzy focili lustrzankami i przenie¶li się się na kompakty. Wszystkich rady skrzetnie wysłuchałem i wybrałem uwagi mocno zwi±zane z moj± osob±. Lustrzanki zdecydowanie odpadaj± - jestem na nie za cieniutki i nie boję się do tego przyznać. Ci, którzy pracowali na lustrzankach, będ± sobie radzili z 828 i R1. Dla mnie zostaje inna półka.
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uszczypliwy ?? a sk±d ... człowiek uczy się przez całe życie skoro więc parę osób twierdzi że filmy z jakiego¶ aparatu s± OK chętnie bym się o tym przekonał aby zdobyć kolejn± wiedze.
Technika idzie tak do przodu że co i rusz jeste¶my czym¶ zaskakiwani
Będę jednak musiał się przej¶ć do zaprzyjaĽnionego sklepu i obadać to własnoręcznie :-)
Oczywistym jest że każdy poszukuje rozwi±zań zaspokajaj±cych jego potrzeby i nie rujnuj±cych kieszeni. Nikogo nie namawiam na lustrzankę gdy chce wydać 1000 zł czy 1500 ale w momęcie kiedy teraz Nikon D50 w kicie kosztuje 2090 w promocji głęboko bym się zastanowił planuj±c kupienie kompaktu za 1800 czy 1900 zł i to tyle :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie znalazłem te modele Panasonica FZ 30.
Lumix DMC-FZ30
Lumix DMC-FZ30BB
Lumix DMC-FZ30EG
Lumix DMC-FZ30EG-K
Lumix DMC-FZ30EG-S
Lumix DMC-FZ30-K
Lumix DMC-FZ30-S
No i teraz problem. Czym różni± się te modele?
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OLdi ponade modele różni± się parametrami, każdy ma inne parametry forek, zoomów i podobne. Musisz popatrzeć na wła¶ciwo¶ci na stronie głównej firmy jakie to s± parametry, za co odpowiadaj±.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi sprawdziłem cał± ich stronę, troche tego dużo, więc lepiej jak sam zobaczysz, parametry istotnie się zmieniaj±. tu daję linka:
Powinno być dobrze. Pozdrawiam Bodzio

FZ30
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w podanym linku nie ma tych aparatów. Jest jeden - FZ30. Nadal nie wiem, czym mog± się róznić w/w modele.
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam Ci te dane, albo jutro, albo się zgadamy. Pozdrawiam Bodzio.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
.... ale w momęcie kiedy teraz Nikon D50 w kicie kosztuje 2090 w promocji głęboko bym się zastanowił planuj±c kupienie kompaktu za 1800 czy 1900 zł i to tyle :-)


Tak Oldi, rozmawiali¶my o podobnym rozwi±zaniu na piwnym. Asknet naprawdę ma rację usmiech Bior±c po uwagę Twoje preferencje to jest jedyne rozwi±zanie, które nie spowoduje, że za rok czy dwa będziesz " siedział z ręk± a raczej z hybryd± w nocniku". Nie musi to być oczywi¶cie D50, choć to strzał chyba w dychę :o w tym przedziale cenowym i raczej nie powiniene¶ żałować takiego zakupu. Chcesz wydać pieni±dze raz i dobrze :?: To przemy¶l sprawę jeszce raz :roll: i kup lustrzankę lol Kurcze gdyby nie to, że łażę po wodzie i bagnach to już dawno miałbym cyfrowe lustro 8). Decyzja oczywi¶cie zależy tylko od Ciebie.

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:
asknet napisał:
.... ale w momęcie kiedy teraz Nikon D50 w kicie kosztuje 2090 w promocji głęboko bym się zastanowił planuj±c kupienie kompaktu za 1800 czy 1900 zł i to tyle :-)


Tak Oldi, rozmawiali¶my o podobnym rozwi±zaniu na piwnym. Asknet naprawdę ma rację usmiech Bior±c po uwagę Twoje preferencje to jest jedyne rozwi±zanie, które nie spowoduje, że za rok czy dwa będziesz " siedział z ręk± a raczej z hybryd± w nocniku". Nie musi to być oczywi¶cie D50, choć to strzał chyba w dychę :o w tym przedziale cenowym i raczej nie powiniene¶ żałować takiego zakupu. Chcesz wydać pieni±dze raz i dobrze :?: To przemy¶l sprawę jeszce raz :roll: i kup lustrzankę lol Kurcze gdyby nie to, że łażę po wodzie i bagnach to już dawno miałbym cyfrowe lustro 8). Decyzja oczywi¶cie zależy tylko od Ciebie.

Pozdrawiam


Znasz Karpiarza? On dał mi przykład, że można żałować zakupu lustrzanki. Jestem podobny do Karpiarza i wiem, że lustro to nie dla mnie.
Gdybym był tak dobry jak Karpiarz - kupiłbym Sony. Nie dorównuję jego wiedzy na temat fotografii i kupie dlatego Panasonica. Z pewno¶ci± będzie się nim cieszył mój wnuczek, który zastartuje na takim cyfraku jak dla mnie, będzie już bezużyteczny.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
...... Z pewno¶ci± będzie się nim cieszył mój wnuczek, który zastartuje na takim cyfraku jak dla mnie, będzie już bezużyteczny.


No jak tak to kupuj hybrydę 8O Ja pamiętam jednak jak mówiłe¶ że chcesz kupić raz i koniec :P bo .................... :roll: wink:


Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 3:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:

Oczywistym jest że każdy poszukuje rozwi±zań zaspokajaj±cych jego potrzeby i nie rujnuj±cych kieszeni. Nikogo nie namawiam na lustrzankę gdy chce wydać 1000 zł czy 1500 ale w momęcie kiedy teraz Nikon D50 w kicie kosztuje 2090 w promocji głęboko bym się zastanowił planuj±c kupienie kompaktu za 1800 czy 1900 zł i to tyle :-)


Asknet to zero przed dziewi±tk± to tak ma być :?: czy jednak trzeba je przenie¶ć jako kolejne po dziewi±dce :?: je¶li znasz tak± ofertę to super!wesoly Jaki kitowy obiektyw do tego body daj± :?: Pytam serio bo może :roll: lol No sam jeszce nie wiem lol
Bardzo proszę o odpowiedz bo wiesz idea:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)


Ostatnio zmieniony przez yari dnia Nie Gru 04, 2005 3:57 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekałem ,czytałem , znów czekałem i znów czytałem aż postanowiełm i ja co¶ napisać.
Jak się zaczeła przygoda z cyfr± u mnie. Gdy trafiłem na PW poznałem PIECIĘ, nie wiem czy kto¶ go jeszcze pamięta ale wiele m±drych rzeczy się od niego dowiedziałem za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Namawiał mnie na Canona G5. Ja my¶l±c podobnie jak Oldi kupiłem Kodaka dx 6490. Zoom, matryca 4 mgp. No pełen wypas. I co ciekawe z aparatu tego byłem bardzo zadowolony. Mam na ¶cianie fotki w formacie A4 i s± niezłej jako¶ci. Jednak mimo tego, że nakreciłem nim film z walki z lipieniem to nie oszukujmy się aparat ma robić zdjęcia a kamera kręcić filmy. Można disiaj kupić małe kamerki które zmieszcz± się w duż± kieszęń a obraz będzie o niebo lepszy.
Z czasem Kodak przestał mi wystarczać, nie mogłem kontrpolować procesu robienia zdjęcia na tyle na ile bym chciał. Kodak poszedł w odstawkę a raczej na allegro :-) Zacz±łem szukać kolejnego apartu. I tu odezwałsię Aski i co powiedział kup lustro. Upierałem sie jednak że jestem na to za cienki, że obiektywy do duża kasa że to że tamto . Więc udezyłem do kolejnego mojego guru Jarbasa. I usłyszałem to samo. Jednak nadal upierałem sie nad hybryd±. Ogl±dali¶my we trzech różne aparaty.Konica minolta, Nikon. Olympus, Sony itd. W końcu padło na Olimpusa 8080. Trzy miesi±ce czekania aż to cacko dotarło do mnie ze stanów. Pierwsze zdjęica i płacz. Dzwonie do Jarbasa, jestem załamany i co słyszę wyluzuj nie jest Ľle. Zdjęcia sd± ostre , kolor niezły a szeroki k±t musi generować zniekształcenia beczkowate. I tu uwaga dla tych którzy chce jednak kupić małpę. Pamiętajcie że im obiektyw będzie gorszej jako¶ci tym zniekształcenia będa większe i to nie tylko przy szerokim k±cie. Będapowstawały filoletowe ( z reguły) obwoluty przy dużych przej¶ciach tonalnych np podczas fotografoweania drzewa na tle nieba w słoneczny dzień .Wpokuł konarów będzie widać filoletowe obwoluty.
Wracaj±c jednak do Olympusa. Jechałem drog±do domu, patrzę a tu pełnop żabek. Staję ±łpię dwie i jade na ł±kę. Ustawiam je i nim aparat ustyawi łostro¶ć żabek już nie było tam gdzie je położyłem. Musiałem przytrzymywać je palcem aż aparta złapał ostro¶ć, następnie szybko puszczać i klikac fotkę. Przy robieniu żabek choć było to kłopotliwe dało sie znie¶ć. Większy problkem był gdy chciałem robić zdjęcia motylkom ( rzecz niewykonalna). Nie było wyj¶cia Olympus poszedł na allegro. I co kupiłęm lustrzankę. I teraz jestem zadowolony. Moge w pełni kontrolowac proces powstawania zdjęcia. AF działa tak szybk oże nie mam problemu z motylami, ważkami czy pędz±cym samochodem.
Teraz kilka slów o obiektywach. Szczególnie dla Oldiego. Kupuj±c powiedmy Canona 300D z kitowym obiektywem płacisz co¶ koło 2500. Na allegro znajdzie szię nawet taniej. Do tego dokupujesz obiktyw powiedzmy Canona 75-300. I masz zakres ogniskowych od 18 do300. Oldi dwa szkła i wystarczy ci do robienia zdjeć w kazdych warunkach.
Teraz kilka słów o ,,kolorze nieba". Nie ma się co łudzić że cyfrowy aparatniskiej klasy odda wszystkie odcienie obrazu szczególnie takiego gdzie rozpięto¶ć tonalna jest duża. Jednak sa apratu czytaj matryce zapisuj±ce więcej od innych. Tu np, Sony poidczas robienia zdjęć powiedzmy jakieg¶ widoku niech to będzie ł±ka w słoneczny dzięń wgeneruje obraz nieba strasznie niebnaturalny. Niebo będzie bardzo jasno niebieskie. Je¶łi natomiast ustawimy apartat tak aby niebo wyszło naturalnie ł±ka będzie strasznie ciemna. I tu niestety większo¶c apartów tej firmy ma ta wadę. To samo zaobserowałem w Olympusie 8080. Co mnie Ľdziwiło Kodak radziłsobie z tym o niebo lepiej.
Co doyapisu danzch. Ktođ wzej napisa e Nikon 8800 woplno yapisuje ydjcia. Jst to prawda podcyas yapisu ydjcia w formacie JPEG. Polecam pstrzknc ydjcie w RAWIe i porwna syzbkos yapisu. Pryekoa si o ronicz Torque.
Co do stabiliyacji, niewatpliwie jest to bardyo pryzdatna ryecy. Polecma Konice Minolte 5. Stabiliyacja matrzcz i to w lustryance. Do tego dwa obiektywy.
I takie krótkie podsumowanie. Plusy małpy- poręczno¶ć, można cykac jedn± ręk±, mie¶ci się w kieszeni, mało kosztuje. Minusy, AF czyli automatyczne ustawianie ostro¶ci jest powolne, często niewła¶ciwe, kiepska optyka, je¶li natomiast optyka jest dobra to cena jest niewspólmierna do możliwo¶ci aprartu. Kiepska jako¶ć matryc. Duże zaszumienie i co w moim przypadku było najwazniejsze brak pełnej kontroli nad procesem powstawania zdjęcia. I tyle minusów wystarczy choć jest ich duużo więcej.
Teraz minusy lustrzanek. tu może być ich wielkosć choć aparatu typ[u hybryda s± często większe od samych body lustrzanek. Czys± jeszcze jakies minusy?? Brak stabilizacji, koniecznosć dokupowania obiktywów?? To nie s± MINUSY.
Plusy- pełna kontrola nad powstawaniem zdjęcia.AF działa jak rakieta to trzeba porównać maj±c w ręku najpierw hybrydę a chwilkę póĽniej lutro, nie ma co porównywać :-) Jako¶ć zapisanego obrazu nawet przy kitowych obiktywach czyli sprzedawanych w zestawie jako¶ć obrazu jest o niebo lepsza niż ta uzyskiwana z hybryd. Wydajno¶ć bateri. Lustzranka zużywa dużo mnie energi gdyż nie kadrujemy prez ekran tylko wizjer.
Oczywi¶cie że poręczniej jest mieć nad woda brodz±c po pachy w wodzie małego Olympusa mini mju przyczepiony do kapelusza ale nie oszukumy się jakosć zdjęcia nie będzie powalać.
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie zaraz znajd± się tacy, którz powiedz± że im wystarcza jako¶ małpki z plastikowym obiektywem do zrobienia zdjęcia swojej ryby. I wła¶nie między innymi dla takich odbiorców produkowane s± tego typu zabawki. Jednak je¶li kto¶ ma ambicje i chęci robienia zdjęć nie tylko ryby w ręku i na dotatek będzie kiedy¶ miał ochotę te zdjęcia przenie¶ć z komputera na papier powinien się poważnie zastanowić nad zakupem lustrzanki. Id±c na ryby zawsze można zabrać jeden mały obiektyw a nie cał± torbę osprzetu.
Łowię soro brodz±c, łowiłem w Sanie i miałem apart na szyi. Wystarczy wsun±ć go pod spodniobuty i jest ok.
Oczywi¶cie postęp techniczny jest duży i zdjęcia z małpek też s± coraz lepszej jakosci.
Jednak to co widać w komputerze nie koniecznie jest tym co zobaczymy po oddaniu plików do fotolabu. Przykładem niech będ± zdjęcia ludzi z aparatu Fuji s 5000. W komputerze kolor skory wydaje się być bardzo naturalny po wywoałniu jednak okazuje się że kolory s± sztuczne można powiedzieć plastikowe.
Co powienien więc mieć dobry apart, dobry ,,wędkarski aparat"??? Na to pytanie nie podejmę się odpowiedzi bo tak jak aparatów tyle samo będzie opinii. Dla Oldiego najważniejsza jest stabilizacja, pilot i duży zakres ogniskowych. Dla mnie te dane s± mało istotne. Moj± jedyn± rad± jest przed wydaniem 2000 na rzecz z której nie będziemy zadowoleni zakpup jakiej¶ć ksi±żki o fotografi cyfrowej za 50 pln i dokł±dne jej przeczytanie. Dowiemy się z niej co to szumy, ogniskowa, ilosc pikseli, rożdzielczo¶ć, i wiele, wiele innych przydatnych rzeczy. Po takiej lekturze zakup cyry będzie o tyle ł±twiejszy że nie będziemy musieli sugerować się zdjęciami w internecie,k tóre nie żadko nie s± adekwatne do tego co naprawdę można wycisnać z apartu ani słuchać opini przekazywanych nam przez kogo¶ kto zasłyszał je od kogo¶ innego.
Tyle z mojej strony. Kupujcie LUSTRZANKI, nie bedziecie żałować :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy głos fotografa, który preferuje lustrzanki. Czas na Karpiarza.
To jedyna osoba, o której wiem, że zamienił lustrzankę na kompakta i jest zadowolony. Ciekawe co on nam powie?
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:
Asknet to zero przed dziewi±tk± to tak ma być :?: czy jednak trzeba je przenie¶ć jako kolejne po dziewi±dce :?: je¶li znasz tak± ofertę to super!wesoly Jaki kitowy obiektyw do tego body daj± :?: Pytam serio bo może :roll: lol No sam jeszce nie wiem lol
Bardzo proszę o odpowiedz bo wiesz idea:
Pozdrawiam

W sklepie SATURN, należ±cym do tej samej firmy co Media Markt jest w promocji Nikon D50 z ob 18-55mm w cenie 2490zł i do tego dostajesz kupon na 400zł rabatu od Nikona ...:-)
Nie wiem czy ta promocja wszędzie jest (w każdym mie¶cie) ale warto sprawdzić ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:

W sklepie SATURN, należ±cym do tej samej firmy co Media Markt jest w promocji Nikon D50 z ob 18-55mm w cenie 2490zł i do tego dostajesz kupon na 400zł rabatu od Nikona ...:-)
Nie wiem czy ta promocja wszędzie jest (w każdym mie¶cie) ale warto sprawdzić ...:-)


Dziękuje wykrzyknik usmiech No to teraz czeka mnie męska decyzja lol Kurcze to kusz±ca propozycja :roll: No nie wiem co robić idea: Jeszce ten obiektyw- po przemnożeniu ala matrycy Dx wychodzi zakres idealny do focenia w plenerze

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T± promocję z bonem widziłem w kilku innych sklepach :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się rozejrzyj .... teraz ¦więta id± pewnie będzie sporo promocji ...a w lustrzance ładujesz się w ...system więc bierz pod uwagę ewentualne ceny dodatków .... które zapewne przyjdzie Ci do głowy kupić ...:-)
Prawda wykrzyknik ??;-)
Obiektyw kitowy w Nikonie jest niezły a na pewno lepszy niż ten w Canonie … choć i nim można ładne fotki robić tylko trzeba wiedzieć czego nie wolno …:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kto prawda:-) A to lampa, a to jakie¶ nowe szkiełko, a to filterki :-) a to gripik :-) hihihihi Trzeba przyznać że wci±ga ale i daje ogromn± przyejmnosć i satysfakcję :-) Dzisiaj widziałem 50D za 3100 plus torba na aparat za około 100 pln i plu oczywi¶cie bonus na 400PLN.
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Tyle z mojej strony. Kupujcie LUSTRZANKI, nie bedziecie żałować :-)

Pamiętasz ten argument jaki¶ czas temu? wink: Widzę że sam zacz±łe¶ go używać wesolywesolywesoly
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi w linku w którym podałe¶ widze że chyba niedokałdnie ogl±dałe¶ test Lumixa. Polecam dokładnie obejrzec ostatnie zdjęcie e strony testowej. CZyli wnętrze jakiego¶ ko¶cioła zrobione przy ISO 400. Jako¶ć jest cieniutka :-( Szumy potowrne... Następnie wejdĽ naopis Canona 350D ( to lustrzanka) i otwór sobie zdjęice na którym wid±c kierownice od jakiego¶ zabytkowego samochodu. Jest zroboime przy ISO 1600. Dodam ty;llp że porónanie obu aparatów pry tym samym ISO nie ma najmniejszego sensu, reszt± polecam przekonać się samemu. I teraz odpowiedz sobie czy warto kupić Lumixa i czy w ogule kupno hybrydy ma sens. Skoro ceny sa podobne to po co przepłacać?????? Całkiem niezłym rozwi±zaniem jest zakup Olympusa E300. Do tej pory sprzedawany był z zestawem dwóch obiektywów o jak na kitowy zestaw nieporównywalnie lepszej jako¶ć od szkieł Canona i Nikona sporzedawanych w zestawie z amatorkimi lustrzankami.
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Dla Oldiego najważniejsza jest (...) duży zakres ogniskowych. Dla mnie te dane s± mało istotne.


O proszę... Czyli Twoje zakupy obiektywów to takie dodatkowe hobby po prostu? wink:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Lumixa FZ-20. Jak się komu¶ przyda to proszę - najważniejsze, co zauważyłem w eksploatacji:

Zalety:
- ogromny zakres ogniskowych przy akceptowalnych jak na tenże zakres dystorsjach,
- do¶ć jasny obiektyw (w całym zakresie ogniskowych) porz±dnej firmy (Leica),
- bardzo czytelne, intuicyjne menu (w porównaniu z Canonem i Nikonem, których używałem),
- wbudowany stabilizator obrazu.

Wady:
- długi czas startu w tej klasie aparatów,
- dramatycznie wysoki poziom szumów przy wyższych czuło¶ciach,
- brak możliwo¶ci bezpo¶redniego wkręcania filtrów, zła konstrukcja pier¶cienia (winietuje przy krótkiej ogniskowej),
- nagrania filmów z towarzysz±cym dziwnym odgłosem/szumem (potwierdzone na innym egzemplarzu).

Ogółem:
Aparat dla amatora wygodniejszy, mniej wymagaj±cy i mniej męcz±cy (zmiany i dĽwiganie obiektywów i akcesoriów) niż cyfrowa lustrzanka, której też używałem, ale porównanie jako¶ci fotografii wypada blado.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 2:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykrzyknik napisał:
Co doyapisu danzch. Ktođ wzej napisa e Nikon 8800 woplno yapisuje ydjcia. Jst to prawda podcyas yapisu ydjcia w formacie JPEG. Polecam pstrzknc ydjcie w RAWIe i porwna syzbkos yapisu. Pryekoa si o ronicz Torque.


Co¶ y klawietrz± ni tak? lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porównaniu z FZ20, nowszy model FZ30 ma już gwint do nakręcania filtrów i tego typu bajerów, ma poprawione parametry startu.

Esiu - napisz, czy chętnie zamieniłby¶ kompakta na lustrzankę?
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Esiu - napisz, czy chętnie zamieniłby¶ kompakta na lustrzankę?


Chciałbym mieć to i to. Przez pewien czas miałem i to było dobre...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja używam Canona s2 is. Mam go już jaki¶ czas, kilkaset zdjęć wykonałem, przy róznych ustawieniach, tak z pełn± automatyk± iak i w pełnym manualu.
Zalety:
błyskawiczny start mierzony w ułamkach sekundy, trwa dokładnie tyle i ile wysunięcie się obiektywu.
szeroki zakres ogniskowych 28-432mm w przeliczeniu na klatkę czyli 12x
dystorsji i innych dys nie zaobserwowałem, jak również fioletowych obwolutek na obiektach przy zdjęciach o dużym konta¶cie.
szumy w zdjęciach które wykonywałem nie zaobserwowałem nawet przy maksymalnych iso.
Tryb super macro od 0cm czyli praktycznie od samego szkł±, niema problemów z ostrzeniem czy auto focusem.
obsługa łatwizna że bardziej już chyba nie można, niejedna komórka jest bardziej skomplikowana.
na życzenie pełen manual i jeszcze trochę
Wady:
te które zaobserwowałem to brak czasu Bulb
oraz pr±dożerno¶ć paluszków, akumulatorki już nie, chociaż i tak krócej pracuj± niż deklaracje w specyfikacji, ale to nie s± już jakie¶ drastyczne różnice.
wad± ale może nie do końca jest to że jest brak gwintu na obiektywie w celu montażu filtrów, w tym modelu rozwi±zane to jest w ten sposób iż można założyć specjaln± tuleję, któr± montuje się do korpusu, jej wad± jest cena około 100zetów.
a i jeszcze jedna wada brak gor±cej stopki pod lampę, z tym że jest możliwo¶ć na szynie podł±czenie innej lampy,jej symbolu nie pamiętam któr± steruje błysk lampy wbudowanej w aparat. To tyle moich obserwacji z dwóch miesięcy użytkowania.
jeszcze jedno spostrzeżenie ale nie wiem czy to jako wadę kwalifikować, raczej to normalne w każdym aparacie, na maksymalnych powiększeniach, auto focus nie łapie ostro¶ci je¶łi obiekt położony jest bliżej niż 2m, wystarczy zmniejszyć powiększenie i ok, pozatym nie notowałem problemów z autofocusem, bardzo szybki idokładny jest. Jest również opcja ręcznego ustawiania ostro¶ci usmiech.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
szeroki zakres ogniskowych 28-432mm w przeliczeniu na klatkę czyli 12x
dystorsji i innych dys nie zaobserwowałem, jak również fioletowych obwolutek na obiektach przy zdjęciach o dużym konta¶cie.
usmiech.


Z tymi dystorsjami to podobnie jak z szumami w gło¶nikach. Różne s± potrzeby, różna jest wrażliwo¶ć. Jeden widzi, inny nie. Warto w takich przypadkach sięgn±ć do pewnych standardów w porównywaniu. TO Sˇ DYSTORSJE TEGO APARATU. Na krótkiej ogniskowej odczuwalne. Na długiej jest znacznie lepiej.

Co do filotetów na kontrastowych krawędziach - tutaj też nie jest tak ¶wietnie jak piszesz. TO JEST EFEKT FIOLETU I ABBERACJE TEGO APARATU.

Zaskoczył mnie zakres ogniskowych - przede wszystkim to dolne 28, o którym piszesz. Niestety - w specyfikacji jest to 36. Znakiem tego musisz mieć jaki¶ model po tuningu. wink:
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:

Z tymi dystorsjami to podobnie jak z szumami w gło¶nikach. Różne s± potrzeby, różna jest wrażliwo¶ć. Jeden widzi, inny nie.

i to jest wła¶nie to ... skoro dla kogo¶ nie ma róznicy pomiedzy modelem x a y to powinien brać ten tańszy .... :-)
to tak jak z samochodami ..znam osobnika który twierdzi ze nie ma róznicy w konforcie jazdy pomiedzy "cienkocienko" a np. Caroll± .....:-) oczywi¶cie "dziwnym" trafem jest uzytkownikiem pierwszego modelu :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
artur napisał:
szeroki zakres ogniskowych 28-432mm w przeliczeniu na klatkę czyli 12x
dystorsji i innych dys nie zaobserwowałem, jak również fioletowych obwolutek na obiektach przy zdjęciach o dużym konta¶cie.
usmiech.


Z tymi dystorsjami to podobnie jak z szumami w gło¶nikach. Różne s± potrzeby, różna jest wrażliwo¶ć. Jeden widzi, inny nie. Warto w takich przypadkach sięgn±ć do pewnych standardów w porównywaniu. TO Sˇ DYSTORSJE TEGO APARATU. Na krótkiej ogniskowej odczuwalne. Na długiej jest znacznie lepiej.

Co do filotetów na kontrastowych krawędziach - tutaj też nie jest tak ¶wietnie jak piszesz. TO JEST EFEKT FIOLETU I ABBERACJE TEGO APARATU.

Zaskoczył mnie zakres ogniskowych - przede wszystkim to dolne 28, o którym piszesz. Niestety - w specyfikacji jest to 36. Znakiem tego musisz mieć jaki¶ model po tuningu. wink:


Przeca pisze że nie zaobserwowałem, a nie że nie ma wink: wink: wesoly wesoly , na tych fotach, które wykonałem robiłem również nocne żadne dys nie ujawniły się. Fioletów też nie zaobserwowałem a robiłem również pod słońce gałęzie drzew. Co do 28 a 36, pewnie ma 36 mi się kojarzyło 28 ale pamięć czasami zawodna.
Być może że jeszcze te różne dys wyjd± na innych fotach jakie wykonam w przyszło¶ci. Jak na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z aparatu, jak przestanę czyli wejdę na wyższy poziom wtajemniczenia, to pewnie poszukam czego¶ innego wesoly wesoly wesoly wesoly
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esiu moje zakupy obiktywów?? Najdłuższe szkło jakie mam ma ogniskow± 200. Do tego to 200 to szkło manualne na gwint m 42. Oczywi¶cie mam zamiar kupić szkło o ogniskowej 300 ale jak napisałem nie było to dla mnie priorytetem podczas zakupu lustrzanki. A szkła jakie kupiłem do tej pory mieszcz± się w zakresie ogniskowych 18-75 :-)
Co do pisowni fakt była jaka¶ awaria.
Oczywist± rzecz± jest to, że najporęczniejszym aparatem jest jaki¶ mały kompakcik ale nie oszukujmy się nie ma co porównywać jako¶ci fot i szybko¶ci działania z lustrem.
Oldi na siłę szukasz potwierdzenia swojej teorii że hybryda jest lepsza od lustrzanki, zupałnie nie rozumiem czemu. w końcu lustrzanki też posiadaj± tyryb AUTO i można nimi pstrykać jak hybryd± ( oczywi¶cie bez kadrowania na wy¶wietlaczu).
Wracaj±c do toreb szkieł a kto każe zabierać wsystkie szkła nad wodę czy zabieracie wszystkie swoje wędki i akcesoria idac łowić np. szczupaki na spinning brodz±c po pas w jakim¶ zakrzaczonym jeziorku?? Nie i noszenie toreb szkieł też jest przesad± wymy¶lon± prez zwolenników hybryd :-)
Każdy ma inne potrzeby, każdy szuka czego innego i czuje zadowolenie czego innego. Tak jak Artur nie widzi szumów ani abberacji w swoim sprzęcie tak jak Oldi uważa Lumixa za to co akurat jest dla niego najlepsze.
Dla mnie czas hybryd dawno się skończył a plusy takich konstrukcji przyćmiły plusy lustrzanek :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
..znam osobnika który twierdzi ze nie ma róznicy w konforcie jazdy pomiedzy "cienkocienko" a np. Caroll± .....:-)

znam różnicę pomiedzy komfortem jazdy w 126p a Cinquecento usmiech i widzę różnicę wesoly
już tak to jest że poznanie czego¶ lepszego z pewnosci± przyćmi to gorsze i do gorszego wróćić już się nie chce
mam w planach zakup dobrej wędki spinningowej i... boję się tego smutny boję się co będzie potem
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potem to już tylko snobizm :-)
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168