Czy wiesz, że...
BRZANA:
- Rekord Polski - 7,00 kg
- Złoty medal - od 4,00 kg
- Srebrny medal - od 3,00 kg
- Br±zowy medal - od 2,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 343
 Zalogowani 0
 Wszyscy 343

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18231) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18231) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18231) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18231) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18231) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18231) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18231) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18231) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Mała beloniada
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zaproszenia od przyjaciół
Mała beloniada
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 9:38 am    Temat postu: Mała beloniada Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do Dziwnowa na mał± beloniadę usmiech Najlepszy okres brań to maj-czerwiec, jednak już w połowie kwietnia pierwsze srebrne szabeli zaczynaj± podchodzić pod brzeg usmiech Z tegoż to powodu preferuję łowienie w "spiochach" brodz±c w wodzie po mieliznach usmiech Rybka ta utrzymuje sie przy brzegu w naszych okolicach przez 2-3 miesi±ce i stopniowo oddala się od brzegu usmiech Okres od maja do konca lipca jest wiec dobrym okresem na połowy tej rybki usmiech Wiosn± z koleji można poganiać za trotk± jednak ponieważ sam za t± rybk± rzadko się uganiałem więc specem na pewno nie jestem wesoly Za to belon juz troszkę połowiłem i to sztuki w granicach 70-80 cm i czasem więcej nie były rzadko¶ci± usmiech Zainteresowani kontakt na gg usmiech Im wcze¶niej będzie wiadomo, tym szybciej uda sie załatwić kwatery, a 2-3 osoby to się u mnie w mieszkanku zmieszcz± w pokoju usmiech Pytania i kontakt na gg lub skype usmiech Pozdrawiam usmiech Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę na pewno. Już mnie te belony wołaj± wesoly
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 10:56 am    Temat postu: Re: Mała beloniada Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Zapraszam do Dziwnowa na mał± beloniadę usmiech Najlepszy okres brań to maj-czerwiec, jednak już w połowie kwietnia pierwsze srebrne szabeli zaczynaj± podchodzić pod brzeg usmiech belon juz troszkę połowiłem i to sztuki w granicach 70-80 cm i czasem więcej nie były rzadko¶ci± usmiech Zainteresowani kontakt na gg usmiech Im wcze¶niej będzie wiadomo, tym szybciej uda sie załatwić kwatery, a 2-3 osoby to się u mnie w mieszkanku zmieszcz± w pokoju usmiech Pytania i kontakt na gg lub skype usmiech Pozdrawiam usmiech Tom


Juz od dawna nosze sie z zamiarem wypadu na belony. Miałem zamiar łowić z łodzi ale te brodzenie coraz bardziej mnie intryguje.
No to moze faktycznie jakas mała beloniada sie zdarzy lol Jestem mocno zainteresowany jeżeli jeszcze kto¶ chętny to trzeba się zgadać i ¶migniemy do Toma.Jaki kij By¶ polecał chodzi mi o cw. czy np starczy 0-25 ? będzie dobry ? Żyłka czy plecionka ? Zreszta jak dojdzie do wyjazdu to jeszcze sie zgadamy . zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest pomysł. Też bym się wybrał usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Też bym się wybrał usmiech


Może jakas mała biesiada przeciez mozna tez z brzegu na gruncie poszalec.
_________________
Łowię i zjadam ......
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma piękny dom i kawał ł±ki 15 minut jazdy samochodem od Dziwnowa. Jak pogoda będzie ładna to możemy zrobić super ognicho, namioty itp. Bo na plaży to nam Tom na ognisko nie pozwoli usmiech Chociaż, gdyby się z tego mini zlocik urodził to można wynaj±ć tanio pokoje np w Wisełce - w kwietniu policz± max 20zł/doba za ładne pokoje z łazienkami...

I jeszcze na pstr±gi na Wołczenicę Was zabiorę...
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowany jestem I chętnie pojadę. Jednak odległo¶ć terminu nie pozwala na 100% zapewnienić o swojej obecno¶ci.


Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)


Ostatnio zmieniony przez yari dnia Pią Gru 09, 2005 1:28 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroi się wiosenny zlocik wink:
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zaostrzenie apetytów powiem Wam tak:

Fotka kilku pięknie o¶wietlonych zachodz±cym słońcem Międzywodzia facetów w spodniobutach po pępki w wodzie tr±conej lekk± bryz±, każdy z kijkiem, skupiony, u¶miechnięty, kilku z rybk± - będzie NAJPIĘKNIEJSZˇ FOTKˇ miło¶ników wędkarstwa... Kurde rozmarzyłem się, ale te falochrony na 50 metrów w wodę, ta pusta plaża...
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 12:39 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Falochrony po usypaniu plaży juz nie s± 50 m w wode ;) LASSO tam gdzie brodzili¶my w zeszym roku przy fali to teraz jest piasek ;) Juz nie trzeba zarzucac 50-70 m tylko 10-20 czyli od spinu po muchę możliwo¶ci s± ;) Zamki cw ja mam 5-20g i jest ok usmiech Ciezszy warto wzi±¶ć poniewaz jak sie znudzi belonowe lowienie to albo na blaszki cięższe można porzucac za trotk± (ale to w dziwnówku lepiej), lub z grunciku usmiech Czasu jest sporo więc można wszystko dograć usmiech kwatery w tym czasie s± tanie usmiech Miejsc sporo, a i możliwo¶ci też usmiech Tym bardziej jeżeli kto¶ posiada np łódke zarejestrowan± to po zalewie można ¶migać bez dodatowych opłat usmiech Zlocik jak zlocik usmiech Na razie jeste¶my na wysoko¶ci biesiady, która ma szanse w zlot się przekształcić usmiech Male zawody PW w łowieniu srebrnych szpadelek to byłoby to usmiech))
A o ognisko to się zawsze można w OOW popytać ;) Może się uda cu¶ załatwić usmiech Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale by było superowo. Blaszki zapewniasz? wesoly Kurde dopiero grudzień :evil:
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde to moze i ja ??:-) tylko że mysle o tych rzeczkach .....:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
kurde to moze i ja ??:-) tylko że mysle o tych rzeczkach .....:-)


O tych tamtych co tam sa ?? zly:ale czy czasu na to wszystko starczy lol
_________________
Łowię i zjadam ......
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet, ale je¶li chcesz muchówk± połowić to zapomnij - krzaki, busz i sajgon... Za to pstr±gi s±. O ¶wicie na pstr±ga, potem grill, wieczorem belony, zabawa, o ¶wicie Zalew Szczeciński i metrowe szczupaki - serio!! Wieczorem belony, trocie przypadkowe (ojejej obyyyy) i kończy się sobota wesoly W niedzielę rano siatkóweczka na plaży - muszkarze na spinningistów, podsumowanie biesiadozlotu i do domku usmiech
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:20 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Juz nie trzeba zarzucac 50-70 m tylko 10-20 czyli od spinu po muchę możliwo¶ci s±


To jak by tak znalazł sie jeszcze jaki cierpliwy Yari żeby mnie tępego pouczyć zapedzania robala do wody lol oj to by było naprawde wesoło zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
asknet, ale je¶li chcesz muchówk± połowić to zapomnij - krzaki, busz i sajgon... Za to pstr±gi s±.

ty mnie nie znasz ja uparty bywam ...:-)
choć upierać sie nie będe :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:32 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
Tom_roy napisał:
Juz nie trzeba zarzucac 50-70 m tylko 10-20 czyli od spinu po muchę możliwo¶ci s±


To jak by tak znalazł sie jeszcze jaki cierpliwy Yari żeby mnie tępego pouczyć zapedzania robala do wody lol oj to by było naprawde wesoło zly:


Ja też poproszę kilka lekcji machania sznurkiem. A do askneta - nie wiem, może jest sens rzucać muchówk± w rzece szeroko¶ci 2m gdzie drzewa wła¶ciwie się ł±cz± nad ni±, ale jako¶ sobie tego nie wyobrażam wesoly Ja na klęczkach wci¶nięty między krzaki wypuszczam wobka z pr±dem. Za to w morzu pomachasz i jak ze mn± dobrze pogadasz to Ci pokażę miejsce na Zalewie Szczecińskim gdzie s± WZDRĘGI. Nie wzdręgusie tylko WZDRĘGUCHY usmiech
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie A' propos blaszek lol Podobno jakie¶ systemiki na obrotówkach s± rewelacyjne na Belone :o 8O Napisz co¶ Tom na ten temat



Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:39 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
Ja na klęczkach wci¶nięty między krzaki wypuszczam wobka z pr±dem. Za to w morzu pomachasz i jak ze mn± dobrze pogadasz to Ci pokażę miejsce na Zalewie Szczecińskim gdzie s± WZDRĘGI. Nie wzdręgusie tylko WZDRĘGUCHY usmiech

muche tez mozna wypu¶cić ....ale jak mówiłem ...sie upierac nie będe :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe systemiki? Obrotówki? Tom to minimalista jak zobaczyłem jego blaszki na belony to my¶lałem, że mnie w konia robi :-) Jak gdzie¶ znajdę kawałek blachy na zapleczu to zaraz wytnę w±ski pasek długo¶ci 7cm szeroki na 1cm, wybiję gwoĽdziem dwie dziurki na obu końcach i doczepię kotwicę - masz blachę wesoly Serio! Ja akurat trafiłem na beznadziejn± pogodę, przemoczyły nas i podtopiły fale, ryby uciekły, ale jak s± to s±. Wtedy rzucasz cokolwiek byle srebrne i podłużne usmiech
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:42 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
LASSO napisał:
Ja na klęczkach wci¶nięty między krzaki wypuszczam wobka z pr±dem. Za to w morzu pomachasz i jak ze mn± dobrze pogadasz to Ci pokażę miejsce na Zalewie Szczecińskim gdzie s± WZDRĘGI. Nie wzdręgusie tylko WZDRĘGUCHY usmiech

muche tez mozna wypu¶cić ....ale jak mówiłem ...sie upierac nie będe :-)


Spoko, byleby się udało spotkać... Ja muchówk± jeszcze nie rzucałem, więc marzę o tym, żeby mi kto¶ lekcji udzielił - bierz stary sprzęt i dawaj tu nad nasze morze wesoly Na avatarze mam w ręku pstr±żka około 20cm wła¶nie z Wołczenicy. WeĽcie chłopaki aparaty bo ja nigdy nie mam i st±d takie "piękne" foty :P
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:46 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
zamker napisał:
Tom_roy napisał:
Juz nie trzeba zarzucac 50-70 m tylko 10-20 czyli od spinu po muchę możliwo¶ci s±


To jak by tak znalazł sie jeszcze jaki cierpliwy Yari żeby mnie tępego pouczyć zapedzania robala do wody lol oj to by było naprawde wesoło zly:


Ja też poproszę kilka lekcji machania sznurkiem. A do askneta - nie wiem, może jest sens rzucać muchówk± w rzece szeroko¶ci 2m gdzie drzewa wła¶ciwie się ł±cz± nad ni±, ale jako¶ sobie tego nie wyobrażam wesoly Ja na klęczkach wci¶nięty między krzaki wypuszczam wobka z pr±dem. Za to w morzu pomachasz i jak ze mn± dobrze pogadasz to Ci pokażę miejsce na Zalewie Szczecińskim gdzie s± WZDRĘGI. Nie wzdręgusie tylko WZDRĘGUCHY usmiech


A sk±d u was takie przekonanie,że ja jestem cierpliwy :o 8O lol wink:

Co¶ tam pokazać mogę idea: Ale żaden ze mnie mistrz za daleko do dobrych rzek :oops: smutny No i dlatego też daleko do mistrzów 8) lol


Pozdrawiam
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
Hehe systemiki? Obrotówki? Tom to minimalista jak zobaczyłem jego blaszki na belony to my¶lałem, że mnie w konia robi :-) Jak gdzie¶ znajdę kawałek blachy na zapleczu to zaraz wytnę w±ski pasek długo¶ci 7cm szeroki na 1cm, wybiję gwoĽdziem dwie dziurki na obu końcach i doczepię kotwicę - masz blachę wesoly Serio! Ja akurat trafiłem na beznadziejn± pogodę, przemoczyły nas i podtopiły fale, ryby uciekły, ale jak s± to s±. Wtedy rzucasz cokolwiek byle srebrne i podłużne usmiech


No i tu by się zgadzało z tym co robi się na Bornholmie lol Tam wła¶nie poławia się trocie z brzegu, na co¶ czego by polski spinningista nie wzi±ł do reki. Ale słyszałem, że w zatoce puckiej na belone najlepsze efekty s± na systemiki z obrotówk±
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro te rzeczki takie jak mówisz to raczej o "machaniu" mowy nie będzie :-) wezme spinning ....na wszelki wypadek ...i aparat :-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 2:09 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

preferuję błystki wahadłowe dł 3-15 cm, szer. 0,5-2 cm, kolor najczęsciej zrebrny lub jedna strona srebrna a druga kolorowa (od czarnego po czerwień). Systemiki podobno dobre ale nie widzialem w akcji. Prawda jest taka ze belona atakuje stadnie po kilka sztuk i jesli jedna nie trafi to atak ponawia kolejna ryba i tak w kółko, a nawet jesli jedna chwyci to pozostałe "odprowadzaj±" j± liczac na to ze zgubi przynete. Niesamowity widok w wodzie po pas a wokół ¶migaja ryby usmiech Widzialem w akcji patenty typu biała sznurówka sci±gana po wierzchu na sestawie spławikowym... i były brania. Na streamery też. Wła¶ciwie wszystko co przypomina mał± rybkę i si erusza i sprowokuje do ataku choćby jedn± belone powoduje szał u pozostałych i rozpoczecie brań. Pozdrawiam usmiech
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem że przynęta nie musi byc prowadzona głęboko ...??:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belony fruwaj± za przynętami dosłownie i w przeno¶ni wesoly
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm!!!!Tomeczku wykrzyknik Maj-czerwiec powiadasz :?:
O Hiszpanii w przyszlym roku moge juz zapomniec :placz ale do Polski jade wykrzyknik wesoly .Jak sie okaze ze ....."Bedzie pogawedkowo" zaczynam"wiercic".Jeszcze 100% nie mam ale to kwestia czasu wesoly .
Bardzo jestem zainteresowany. wesoly
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom a kiedy była by też szansa na trotke z morza ...??;-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:05 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

luty marzec najlepszy okres co widac zreszt± po wynikach nie tylko wedkarskich (mało kto łowi w ten sposób wiec raczej to nie jest to raczej dobre doniesienie ;) ), a przede wszystki rybackich. Potem kwiecień, maj czerwiec trocie, łososie, pstr±gi żeruj± przy brzegu na płyciznach i stopniowo oddalaj± się od brzegu. Lipiec, sierpień co mońża zaobserwować np na płytkiej wodzie stoj±c na klifie lub wysokim wybrzeżu zaczynaj± podchodzic pod brzeg pikne sztuki. Sierpień to dalekie, głebokie wody. Wrzesień, pażdziernik i listpopad to ochrona salmonów przed rybakami i zakaz połowów tej ryby dla tej grupy ludzi(wtedy te sreberka buszuj± dosłownie pod nogami szykuj±c sie do tarła). Ogólnie to zaobserowane dane i to co mogę powiedzieć na podstawie rybackich wynikówi z zebranych sieci kłusowniczych. jak wspomniałem plażowe łowy za troci±, łososiem i pstragiem to jeszcze u na srzadko¶ć. Może kiedy¶ będzie można zrobić lepsza statystykę. Pozdrawiam. Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
orzech
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2003
Posty: 403

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku połowiłem trochę belon w Zatoce Gdańskiej. ŁódĽ jest rozwi±zaniem idealnym, ale brodziłem też w spodniobutach z plaży i powiem wam, że to frajda nie mniejsza. Tak jak pisał Tom należy szukać ławicy i jak się trafi to gonitwa jest niesamowita wesoly

Kij polecałbym cięższy jakie¶ 5-30g lub 10-30g. Zależnie od ciężaru przynęty. Długo¶ć 2.7m lub ciut dłuższy. Ja wolę taki ponieważ mogę bez stresu mocno i daleko machn±ć. Wła¶nie daleko¶ć rzutu jest istotna i sprawia frajdę. Nie ma w morzu rzadnych zaczepów i fajnie macha się na kilkadziesiat metrów w daaaaaaal. I hol bealony z tak daaaaleka jest czadowy :P
Przynętę prowadzi się płytko.

Bardzo obrazowo i zachęcaj±co Lasso przedstawił dzień w okolicach Dziwnowa usmiech Jeżeli nie będzie to kolidować z prac± chętnie się pojawię wink:
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 4:17 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Jak LASSO napisał należę raczej do minimalistów pod względem sprzętowym usmiech Wole mieć kilka sprawdzonych przynet niż całe pudełko do przetestowania usmiech oczywi¶cie, że lubie poeksperymentować, ale polega to raczej na logicznym podej¶ciu do sprawy niż całkowitych nowo¶ciach usmiech
Hol belony jest naprawdę emocjonuj±cy gdyż do samego końca trzeba ci±gle kontrolować sytuacje inaczej już przy wyciaganiu belony z wody Myk! i ryba ucieka ..często w podskokach i to dosłownie ;) Kuzyn złowił jedn± belonę na blaskze wyjet± z wody wesoly odprowadziła mu blaskze tuż pod nogi i jak wyj±ł już j± z wody i znajdowała się jakie¶ 10 cm nad powierzchnia to nagle uderzenie i rybka wisii tańczy wokół niego wesoly Przynętę prowadzimy płytko. Jeżeli nie ma rezultatów to rozpoczynamy eksperymentowanie usmiech Pozwalamy blaszcze opa¶ć na dno (obserujemy przy tym żyłkę i kontrolujemy jej napiecie), i potem kawałek zwijamy i tak w kółko, a jak zobaczymy że cu¶ sie ni± interesuje to zaczynamy prowadzić j± szybciej żeby sprowokować usmiech Je¶li w łowisko wpłyn± trotki to sprawa ma się troszkę inaczej ;) Branie trotki raczej rozpoznamy od razu, a często zaraz po nim ukaże nam sie ona w całej okazało¶ci często odstawiaj±c taniec na ogonie ;D
_________________
ryba też człowiek ;)
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LASSO napisał:
W niedzielę rano siatkóweczka na plaży - muszkarze na spinningistów

co jest kurdelebele, dwóch muszkarzy na cał± gromadę spinningistów :?: (a jeden z muszkarzy to cienias ;) )
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:

co jest kurdelebele, dwóch muszkarzy na cał± gromadę spinningistów :?:


Bo muszkarze to przeżytek - jak mawiał stary Pawlak.
No co, no co tylko bez rękoczynów!! wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomeczku wykrzyknik
Chcialbym znac Dziwna i "okolice"tak jak Ty,Mlody i Dziadek wykrzyknik wesoly
Do minimalistow raczej bym Cie nie zaliczal wesoly
Widzialem jak lowi sie "bolki" i stalem tuz obok nie lowiac nic!!!!
A Kto Nie Wie Niech Sie Do Wie wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monki"bo One sily w rencach nie mieli lol "
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:

co jest kurdelebele, dwóch muszkarzy na cał± gromadę spinningistów :?: (a jeden z muszkarzy to cienias ;) )

spora doza samokrytycyzmu ...to dobry znak ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
Monki"bo One sily w rencach nie mieli lol "


"Musi nie inaczej!!" wink:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano stawaj.....ale po tamtyj strronie lol
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:47 pm    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

Serw, ¶cina i ...zacięcie ... wesoly
_________________
ryba też człowiek ;)
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asknet napisał:
dzas napisał:

co jest kurdelebele, dwóch muszkarzy na cał± gromadę spinningistów :?: (a jeden z muszkarzy to cienias ;) )

spora doza samokrytycyzmu ...to dobry znak ...:-)


jakie samo... miałem na my¶li panów Askneta i Yari-ego :P:P:P
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
jakie samo... miałem na my¶li panów Askneta i Yari-ego :P:P:P

już się nie tłumacz ....;-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj.. wykrzyknik I ugrzezli my po sme "pachi" wesoly
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:05 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Plaża długa i szeroka i blaszkarze i insekciarze dadz± sobie radę łowi±c koło siebie usmiech co najwyżej komu¶ komar w warge sie wpasuje, a kto¶ bedzie miał kolczyk z mepsa ;)
_________________
ryba też człowiek ;)
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:24 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Plaża długa i szeroka

Kazimierz Górski napisał:
Piłka jest jedna a bramki s± dwie

tak mi się skojarzyło wink:
nie wiem czy to na temat, ale co mi tam wesoly
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert67 napisał:
Oj.. wykrzyknik I ugrzezli my po sme "pachi" wesoly


ot i my popadli w kabałe a ciort karty rozdaje lol
_________________
Łowię i zjadam ......
LASSO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 06, 2005
Posty: 324

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
LASSO napisał:
W niedzielę rano siatkóweczka na plaży - muszkarze na spinningistów

co jest kurdelebele, dwóch muszkarzy na cał± gromadę spinningistów :?: (a jeden z muszkarzy to cienias ;) )


buehehe ale się ubawiłem Twoim postem wesoly - wiesz, jak nas w nocy dobrze podlejecie i ustawicie mecz na np. 6 rano to może macie szanse wygrać walkowerem? wesoly
orzech
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2003
Posty: 403

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mucha much±, spining spiningiem a sprawiedliwo¶c musi być po naszej stronie :P
Ps.
"Ja kury nie zabiję, za bardzo przejmuj±cy" usmiech
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych można ewentualnie umówić się w który¶ weekend w marcu lub w kwietniu lub na przelomie tych miesięcy, ale to raczej w poszukiwaniu salmonków nie belonek :] Spin, mucha i inne bajerki usmiech Wiem, ze nie każdy będzie mógł przyjechać w maju. Jeżeli kto¶ będzie chętny na jaki¶ weekend to kontakt na gg lub maila usmiech Styczeń częsciowo urlopuję i mały rekonesans odno¶nie ukształtowania dna itp, w lutym kilka dni jak finanse będ± to przeznaczam na zlocik, a marzec, kwiecień, maj i czerwiec to trotki i belony z plaży usmiech
_________________
ryba też człowiek ;)
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 4:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Ja tez chetnie bym przyjechal. Mam tylko male pytanko, jako ze nigdy nie wedkowalem na morzu jak wyglada sprawa licencji? Ile kosztuje/nie ma problemow z zalatwieniem?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zaproszenia od przyjaciół
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 168