Czy wiesz, że...
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Rybactwa ¦ródl±dowego w Olsztynie wynika, iż dzienny połów wędkarza w Zalewie Zegrzyńskim w 1999 roku wynosił 1,13 kg (o 0,03 kg mniej, niż w kilku jeziorach gospodarstw rybackich). Łowiono przede wszystkim: leszcz - 33,57%, kr±p - 15,89%, sum - 10,45%, sandacz - 8,61%, szczupak - 7,9%. Natomiast w 2000 roku wynosił 1,30 kg. Łowiono przede wszystkim: leszcz - 30,62%, kr±p 7,24%, sum 5,46%, sandacz 11,78%, szczupak - 18,19%, okoń 12,66%, płoć 5,47%. Rocznie na wędkarza przypada około 44 kg ryb

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 332
 Zalogowani 0
 Wszyscy 332

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18216) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18216) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18216) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18216) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18216) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18216) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18216) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18216) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Biesiada "Beloniada 2006"
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Biesiada "Beloniada 2006"
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 10:06 pm    Temat postu: Biesiada "Beloniada 2006" Odpowiedz z cytatem

Witam usmiech Ponieważ nadmorskie realia jakie s± takie s±, nie mogłem zwlekać z postem.
Pocz±tkowe info zamie¶ciłem w forum "Zaproszenia od przyjaciół" ale powtórze, ponieważ liczę, że wiecej osób zajrzy tutaj ;)

Miejsce to Dziwnówek


Tu moża posprawdzać odległo¶ci

KLIK


Cel główny: Belona
Cele poboczne: Troć (spora szansa przyłowu), płoć, okoń, leszcz, może nawet fl±derki i inne cudaki usmiech

Termin to majowy długi weekend tzw. Majówka 28.IV-03.V.2006. Wiem, że termin dla wielu osób niedogodny ale czę¶ć osób jeżeli już zdecyduje sie przyjechać nad morze to nie po to żeby 1 dzień posiedzieć po przejechaniu kilkuset km i już wracać na chatę wink:

1.Tu można zobaczyć o¶rodek
KLIK

Położony w centrum Dziwnówka, niedaleko plaży. Teren ogrodzony, parkin jest, miejsce grilowe jest, plac zabaw dla pociech jest, można zabierac czworonogi. Domki full wypasik. Dzwoniłem do kierowniczki o¶rodka zaczerpn±ć gar¶ć info. Majowka to niestety termin atrakcyjny nad morzem zarówno dla turystów jak i dla włascicieli o¶rodków. Mimo, że po sezonie.

Ponieważ ogolna ilo¶ć osób zostala zawarta w przedziale 15-20 to umożliwiło na negocjacje cenowe i wynik rozmów z kierownictwem jest poniżej usmiech

Domki koszt 25 zł za 1os/dobę [/b]

Ponieważ o¶rodek posiada stołówkę to zapytałem o koszt wyżywienia - całodzienne wyżywienie 32 zł[/b].

Artykuł o plazowym spinie pojawi sie w częsciach na stronie głównej. Poniewaz juz dwa teksty o plazoym wędkowaniu można znaleĽc w archiwum tekst będzie u¶ci¶lon± powtórk± z uwzględnieniem przynęt itp usmiech

Pozdrawiam i prosiłbym o wyrozumienie. Wiem że teraz na głowie jeszcze jest Zlot PW i że maj to odległy termin, jednak realia jakie s± takie s± i jesli zwlekaliby¶my do marca, kwietnia to ciężko byłoby juz cokolwiek zorganizować.

Zapomniałbym. Licencje do wędkowania załatwiam. Potrzebny bedzie tylko adres imię i nazwisko i jeżeli kto¶ sie zdecyduje na roczna ulgow± to nr legitymacji szkolnej lub studenckiej, albo nr ¶wiadczenia emerytalnego lub renty)
Uprawniaj± do wedkowania na wszystkich wodach morskich (w tym wewnętrznych np. zalew kamieński i szczeciński)
ceny:
miesięczna 16 zł (5 zł podanie + 11 zł licencja)

roczna normalna 47 zł ( 5zł podanie + 42 zł licencja)

roczna ulgowa 30 zł ( 5 zł podanie + 25 zł licencja) (potrzebny w/w potwierdzenie do uprawnienia do ulgi)

Pozdrawiam
Tom

Jak na razie mamy krótk± liste osób wstępnie deklaruj±cych swoja obecno¶c:

Zamker z Rodzink± usmiech - 4 osoby

Torque i Dziecko usmiech - 2 osoby

Esox usmiech - 1 osoba

Nodi + ojciec usmiech - 2 osoby

JJJan usmiech - 1 osoba

Artur + Blondynka ;) - 2 osoby

Czez z Rodzink± usmiech - 4 osoby

Robert67 z Rodzink± usmiech - 3 osoby

Karpiarz i Jadzik usmiech - 2 osoby

Michalm z żonk± usmiech - 2 osoby

Wichura z swoj± lub± usmiech - 2 osoby

Marek_b z Rodzink± usmiech - 2 osoby

Jarbas z Rodzink± usmiech - 3 osoby

Pajo_b z Rodzink± usmiech - 4 osoby

Munio usmiech - 1 osoba

Asknet z synem usmiech - 2 osoby


Czyli plan zebrania grupy 15-20 osób został zrealizowany i to z nawi±zk± wesoly Ekipa się zbiera doborowa wesoly ojj będzie sie działo wesoly


Po rozmowie z kierowniczk± ustalono, że wszystkie "żółte" domki takie jak na stronce www o¶rodka, s± zarezerwowane dla PW usmiech Przekroczyli¶my liczbę 20 osób tak więc jak widac domki już s± zajętę, ale s± jeszcze inne kwatery(domek 14-sto osobowy tuż obok domków i budynek koło stołówki zapewnia odpowiedni± rezerwę miejsc, tak więc kwaterunek jest dla całej grupy zapewniony :)wszyscy i tak bedziemy razem usmiech

Już po zlocie zimowym więc jak mówiłem na pocz±tku teraz będe omawiał szczegóły odno¶nie liczby osób, ewentualnych zaliczek i terminach ich wpłat, a szczegóły odno¶nie wyżywienia i dokładnych terminów przyjazdu to około połowy kwietnia chyba, że kto¶ już jest na 100% pewien.

Trzymajta się ludziska i rybole nadmorskie wesoly

Tom
_________________
ryba też człowiek ;)


Ostatnio zmieniony przez Tom_roy dnia Czw Mar 02, 2006 2:25 pm, w cało¶ci zmieniany 14 razy
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 11:02 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Skleroza nie boli :]
Mapka Dziwnówka dostępna tutaj:

1. KLIK

Jak widac miejscowo¶ć malutka. W maju wcale nie zatłoczona jak co niektórzy ostrzegaj± usmiech
Pozdrawiam usmiech
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 2:56 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

(...)
Tutaj, w tej lokalizacji (Dziwnówek) z powodu dużej odległo¶ci, sporo osób jeżeli już zdecyduje się na przyjazd to nie na jedn± nockę, a i wyjazdy rodzinne sie szykuj± usmiech Lepiej w tym terminie domki niz namioty bo noce jeszcze mog± być chłodne, a zdrowie pociech pogawędkowiczów to wiadomo rzecz bezcenna usmiech Na 200 osób to nawet nie liczę wesoly podejrzewam, że sprawa zamknie się w 15-20 osobach wliczaj±c pogawędkowiczów i ich rodziny, i to było by już suuper usmiech
Jednak żeby kontynuować rozmowę z kierowniczk± o¶rodka potrzebowałbym wstępnych deklaracji osób chętnych, co pozwoli na wstępn± rezerwację miejsc, żeby nam jacy¶ inni weekendowicze domków nie pozajmowali wesoly Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom - sprawdziłe¶ tego klika z o¶rodkiem?
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 4:39 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Już wiem gdzie bł±d usmiech Dzięki Oldi usmiech

O¶rodek KLIK
_________________
ryba też człowiek ;)
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadeklarowałem przyjazd co tu potwierdzam . lol zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po długich, twardych i zażartych negocjacjach z najkochańsz± z moich żon, doszli¶my do porozumienia. Jedziemy na cały tydzień, a może nawet i z okładem, żeby omin±ć korki na siódemce.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Po długich, twardych i zażartych negocjacjach z najkochańsz± z moich żon, doszli¶my do porozumienia. Jedziemy na cały tydzień, a może nawet i z okładem, żeby omin±ć korki na siódemce.


Hmmmm sugerujesz podróż na dwa skodillaki od Małdyt ???
_________________
Łowię i zjadam ......
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie zaplanowałem trasy i czasu, ale mapa nakazuje skręcać w Płońsku w lewo.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstępnie się melduję. Ten rok będzie stał pod znakiem PW usmiech. Oczywi¶cie cały weekend majowy może nawet dzień wcze¶niej (nie mam kalendarza przed sob±) Napewno całe wyżywienie i miesięczne zezwolenie.
Dodam że trasę znam niemalże na pamięć. W Pobierowie, Sarbinowie i Mrzeżynie mamy swoje o¶rodki ZMW, w których często bywam usmiech, Dziwnówek to niecałe 20km dalej od Pobierowa.
Pryszcz, dla niezorientowanych ode mnie spod bramy do Pobierowa na o¶rodek mam 620km jad±c przez Toruń - Bydgoszcz.
Za Bydgoszcz± zaczyna się katorga z jazd±.
Trasa nie zaszeroka i kręta, jeden zawalidroga wystarczy żeby niemożebnie wydłużyć czas jazdy.
Esox po skręcie w lewo następny rozjazd jazd w Sierpcu można pojechać na Rypin - Kowalewo lub na Lipno - Toruń.
Ja zawsze jeĽdziłem na Toruń-Bydgoszcz.
Radzę omijać Bydgosz skręcaj±c zaraz za mostem w prawo na Fordon i następnie Koronowo. Piękne widoki na wisłę s±, to raz a dwa omija się centrum Bydgoszczy które jest pokręcone jak wirnik od tokarki, w efekcie i tak l±duje się na tej samej trasie w Chojnicach bior±cc azymut na Człuchów - Biały Bór i dalej na Koszalin - Kołobrzeg. Acha trzeba brać poprawkę na oznakowanie tras. Na starszych mapach zamienione jest oznaczenie dróg jad±c od Trzebiatowa. 102 to jest ta bliższa morza, w wielu miejscach faktycznie jedzie się wzdłurz wybrzeża, praktycznie od Niechorza. 103 jest oddalona acz równoległa, na starszych mapach ozn jest odwrotne. W.g. znaków należy kierować się na 102 czyli praktycznie od Kołobrzegu. Acha należy uważać w Trzebiatowie, ze względu na nieco dziwny rynek i jednokierunkowe ulice inaczej się jedzie do Dziwnówka inaczej od. usmiech


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Pon Sty 23, 2006 8:30 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
orzech
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2003
Posty: 403

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć morze mam na codzień, to poważnie zastanawiam się nad przybyciem 8) Nie chciałbym rezerwować miejsca ponieważ na dzi¶ nie jestem pewien. Tak sobie my¶lę, że skoro jest możliwo¶ć rozstawienia namiotu, to nie muszę się deklarować. Kawałek ł±ki, dostęp do wody oraz miła kompania w zupełno¶ci wystarcz± wink:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Jeszcze nie zaplanowałem trasy i czasu, ale mapa nakazuje skręcać w Płońsku w lewo.


To znaczy się w Bydgoszczy spotkamy lol
_________________
Łowię i zjadam ......
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakiem tego Jarbas powinien już szykować jadło i napitki bezalkoholowe, aby ugo¶cić umęczonych podróżników. lol
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 2:27 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Własnie wróciłem z O.W. Sedyko.
Ceny:

pokój - od 1 osoby 25 zł (cena z VAT-em) (wieczorem bedę wiedział jak z dziećmi itp)

całodzienne wyżywienie - od 1 osoby 32 zł (cena z VAT-em) nie ma obowi±zku wykupywania wyżywienia w osrodku

Domki nie tak jak mi powiedziano 6-cio osobowe tylko 4 i 2(3) osobowe.

Domki wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne (bez kuchenek - ale w razie specjalnego zyczenia istnieje możliwo¶c załatwienia takowej zabawki lub zabrania własnej)

Zakwaterowani będziemy w pojedyńczych domkach widocznych na stronce, jednakże nie zmiescimy się tam wszyscy z powodu dużej liczby chętnych, ale obok znajduje się jeszcze jeden, większy domek (14-sto osobowy KLIK Galeria 5 foto od góry) i tam prawdopodobnie będ± kwaterowane osoby, które nie zmieszcz± sie do pojedyńczych domków.

Fotki wnętrz umieszczone na stonce niestety pochodz± z apartamentów nie z domków, ale same domki s± skromnie ale ładnie
Termin kiedy muszę podać zadeklarowan± ilo¶c osób mija 21 lutego, dlatego prosilbym wstępne deklarowanie się osób tak jak to powyżej już kilku Pogawędkowiczów uczyniło usmiech


Dokładne info odno¶nie np zniżek dla dzieci zdobędę wieczorem..skleroza...zapomniałem się zapytać :oops:

[/list][/b]
_________________
ryba też człowiek ;)


Ostatnio zmieniony przez Tom_roy dnia Pon Lut 20, 2006 7:58 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bede na 100%. Przyjade z ojcem (jeszcze nic pewnego, ale na 90%), ktory nie lowi, ale chce sobie odpoczac saczac piwko w domku/na plazy. Mozliwe ze pojedzie z nami moj kolega - wedkarz, ktory z PW nie mial stycznosci - mam nadzieje ze to go nie eliminuje z tejze biesiady?
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 7:38 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ja nie widze problemu usmiech Pifko na plaży smakuje bardzo dobrze usmiech Może najwyższa pora żeby kolege na PW skaptować ?wesoly Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 4:38 pm    Temat postu: cennik c.d. Odpowiedz z cytatem

Info odno¶nie dzieci na biesiadzie usmiech

Malutkie dzieci (do 2-3 lat) biesiaduj± za darmo usmiech i tak powinno być wesoly

Dzieci 6-7 lat 10 zł, powyżej liczone jak osoby dorosłe..

Ale jeżeli uda nam sie zebrać grupę osób dorosłych w liczbie ok 14-15 osób to dzieci powyżej 6-7 lat liczone bed± po 10 zł.

Jak już po połowie lutego będzie wiadomo kto jedzie i okre¶lona będzie już liczba uczestników, to będzie możliwe jeszcze raz negocjować ceny noclegów i okre¶li się termin wpłacania zaliczek i ich wysoko¶ć usmiech Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi zadeklarować na ile dni , ale proszę brać pod uwagę moj± obecno¶ć . Jak nie połowię ,to przynajmniej wy¶pię się usmiech
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:32 am    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Krótkie info:
Na terenie o¶rodka niestety rozbicie namiotu nie wchodzi w rachube smutny...
_________________
ryba też człowiek ;)
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Po długich, twardych i zażartych negocjacjach z najkochańsz± z moich żon,

Rozumiem, że pozostałe żony maj± niewiele do powiedzenia...
Bigamista :evil: :evil: :evil:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadę, a co mi tam wesoly Proszę uwzględnić mnie z małżonk± + 10-letnia córka i syn 2,5 roku.
Nie jestem w stanie powiedzieć teraz na ile dni pojedziemy, ale dam znać w przyszłym tygodniu.

Tomku gor±ca pro¶ba o wrzucenie artykułu na temat połowu belon, bo połowić to bym chciał, ale pojęcia bladego nie mam jak, co, gdzie i po co i na co wink:
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 10:54 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Oki usmiech Tek¶cik powieszę w weekend lub w przyszłym tygodniu usmiech
_________________
ryba też człowiek ;)
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez przygotuj jakie¶ dobre przepisy na bellony, ja przy mistrzu patelni chcę się czego¶ nauczyć usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Czez przygotuj jakie¶ dobre przepisy na bellony, ja przy mistrzu patelni chcę się czego¶ nauczyć usmiech

Torque, a gdzie Ty jeste¶ zapisany :roll: bo cu¶ Cię na li¶cie, ani widu, ani słychu wesoly
Co do belon, jadłem tylko wędzone, ale pokombinować można zawsze i z każd± ryb±, a grill jest na miejscu jak pisze Tom, kuchenki też usmiech

PS. Belony belonami, ale nie odmówię sobie przyjemno¶ci połowienia ¶ledzi, a jak podejdzie ławica to....faktycznie będzie się trzeba zastanowić, jak to przyrz±dzić usmiech (dla zwolenników C&R - w przypadku ¶ledzi nie ma możliwo¶ci zastosowania tej zasady).
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszperałem w necie nt. przepisów z belon i w zasadzie można wsio...smażone w ziołach, duszone w winie, z owocami, w pomidorach wesoly Więc spoko wesoly mogę pichcić.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomeczku jestem w trakcie negocjacji wykrzyknik wesoly O wynikach powiadomie wykrzyknik wesoly najszybciej jak bedzie mozliwe wykrzyknik wesoly
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mojej obecno¶ci w Dziwnówku, to będziemy z Dzieckiem od 29 kwietnia (godzina uzależniona od PKP i PKS) do 6 lub 7 maja.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Co do mojej obecno¶ci w Dziwnówku, to będziemy z Dzieckiem od 29 kwietnia (godzina uzależniona od PKP i PKS) do 6 lub 7 maja.

Super usmiech I ja też tak planuję, ale szczegóły muszę omówić z żon±.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem mistrzem argumentacji wykrzyknik lol .Niestety bedziemy troche spoznieni,wszystko przez ten szpital(praca mojej polowicy).Ale 30.IV. powinnismy byc na miejscu wesoly Jeju jak sie ciesze wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik wesoly
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 11:06 pm    Temat postu: Beloniada 2006" Odpowiedz z cytatem

Meska decyzja - jedziemy - zadnych tam negocjacji usmiech)). Zglaszam dwie osoby. Podobnie jednak jak Robert, nie dam rady byc juz w piatek, Jadzik pracuje jeszcze w sobote. Mysle jednak ze w niedziele dotrzemy. Jezeli dala by rade zalatwic wolne, (bylibysmy wczesniej), dam wczesniej znac. Rezerwuje domek dwuosobowy, miesieczna licencje i obiady - sniadania i kolacje zrobimy we wlasnym zakresie. Gdzies przeczytalem ze czworonogi tez moga byc wiec i Vicky pooddycha nadbaltyckim jodem. Jezeli jest pewnosc ze nalapiemy tych belon, to moge zabrac wedzarenke - prosze o krotkie info. Ucieszyl bym sie tez, gdyby pojawila sie jakas informacja na PW, co do metod polowu belon. Kompletnie nie znam tej ryby - kupuje ja w Hiszpani jako przynete na blufisza. Najprawdopodobniej bedziemy chcieli zostac do konca tygodnia - mam nadzieje ze nie powinno byc problemow z przedluzeniem pobytu??? Pozdrawiam wszystkich usmiech - karpiarz
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ho ho - ale niespodziewajka!
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Co do mojej obecno¶ci w Dziwnówku, to będziemy z Dzieckiem od 29 kwietnia (godzina uzależniona od PKP i PKS) do 6 lub 7 maja.

moze będe jechał jak tak znajd± sie dla was miejsca ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Januszu wykrzyknik wesoly Max tez tam jedzie na "morska kuracje" wesoly .Jestem w trakcie poszukiwan majtek dla niego wesoly Nie wypada zeby z "golym ogonem" przed dama wystapil wykrzyknik wykrzyknik :lol:Mysle ze Vicky pamieta swojego wiernego adoratora wykrzyknik wesoly
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiada się super pogawędkowo-familijna imprezka zly: co mnie niezmiernie cieszy lol Zamkerki dojad± w sobote rano.
_________________
Łowię i zjadam ......
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 2:44 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Negocjacje odno¶nie cen za zakwaterowanie Pogawędkowiczów na o¶rodku przyniosły efekt usmiech Osrodek ma spore obłożenie na "majówkę" co korzystnie wpłyneło na samopoczucie wła¶cicieli o¶rodka i na nasza kieszeń wesoly

Ceny itp można zobaczyć w poprawkach naniesionych w po¶cie pocz±tkowym usmiech (to ten na samej górze wesoly)
_________________
ryba też człowiek ;)
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest mozliwosc wykupienia tylko obiadow?
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może najwyższy czas nazwać t± imprezę oficjalnym wiosennym zlotem PW? Bo znaj±c życie zlot, je¶li ktokolwiek chciał by go zorganizować, po takiej imprezie jak ta nad morzem może mieć lichutk± frekwencję.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
Może najwyższy czas nazwać t± imprezę oficjalnym wiosennym zlotem PW?


Tylko nie róbcie mi tego wykrzyknik wink:
A gdzie demokratyczne głosowanie dotycz±ce miejsca zlotu :?:
Termin beloniady faktycznie trochę nieszczę¶liwy, ale i tak zlot PW powinien odbyć się nad słodk± wod± wykrzyknik wink:

PS: Jak mawia Esiu :
Zlot odbędzie się (np.) w Baranówku ale to ludzie decyduj± lol lol lol
_________________
Marillion&Fish
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biesiada biesiad± a zlot zlotem...i niech tak zostanie wink:
_________________
Oby do jutra......
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
Biesiada biesiad± a zlot zlotem...i niech tak zostanie wink:

fiku miku pitu pitu... swoje wiem wink:
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystajac z okazji pobytu nad morzem bede chcial wybrac sie na dorsze (pierwszy raz!). Tom - czy z Darłówka wyplywaja kutry? Ktos bylby chetny polowic w ktorys dzien dorsze?
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 8:11 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Nodi sprawdĽ na mapie z linku lokalizacje Dziwnówka i Dziwnowa i Darłówka usmiech Różnica kilkuset km usmiech W Dziwnowie jeden szyper pływał w zeszłym roku z wedkarzami na dorsze, ale ponieważ na łowiska daleko i gorsze niż te choćby z Kołobrzegu to w tym roku chce spróbować rejsów wędkarskich w strefie przybrzeżnej za ¶ledziem, belon±, okoniem, płoci± itp itd.. Ale na razie remontuje jednostki wiec nie wiem czy sie wyrobi na okres kwietnia i maja. Może poĽniej dopiero ruszy. Na razie skoncentrujmy sie na plaży usmiech już jutro druga czę¶c tekstu, bardziej wędkarska z fotkami blaszek przykładowych itp usmiech Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 8:34 am    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Na razie skoncentrujmy sie na plaży usmiech już jutro druga czę¶c tekstu, bardziej wędkarska z fotkami blaszek przykładowych itp usmiech Pozdrawiam
Tom

Tom czy Możesz podac jakies informacje o możliwo¶ci wypłynięcia w morze na zwykłej łódce na których pływamy po jeziorach ?? Nie ukrywam że chciałbym spróbować połowić dorsze z takiej łódki.Czy wogóle dorsz podchodzi tak blisko brzegu na płytk± wodę?
_________________
Łowię i zjadam ......
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 8:48 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Dorszyk podchodzi na płytsz± wodę, ale trzeba zlokalizowac np dołek lub "kamienisko".
Połów z łódek nazwijmy je rekreacyjno-wedkarskich jest możliwy.
Łódka musi byc zarejesrtowana. Połów od godziny przed ¶witem do max godziny po zmierzchu. Dozwolone jest takie wypływanie w terminie od maja do wrze¶nia, do stanu morza 4 w skali Beauforta. Na łodzi musi byc urz±dzenie kokunikacyjne (np. komórka zgłoszona do kapitanatu lub radio itp), sygnalizacjja swietlna alarmowa, koło ratunkowe ( 1 przypadajace na 2 osoby), kapoki o żarówiasym zabarwieniu (osoba niepełnoletnia musi miec stale na sobie kamizelke ratunkow±).
Strefa wypłyniecia do 2 mil, a tak samemu bez zglaszania to do 300 m.
chyba w dostatenczym stopniu wyczerpalem temat ? usmiech
_________________
ryba też człowiek ;)
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom, chętnie zobaczę ten wypad, zwłaszcza że jest blisko mnie. Może przyjadę sobie na zlot jako wolny człowiek.Nie wpisuj mnie na liste do o¶rodka, bo do domu mam niedaleko. Chodzi mi tylko że możliwe że tam będe.Jak możesz podaj adres o¶rodka w dziwnówku.Pozdro Bodzio
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij w link od o¶rodka Bodzio usmiech mape miejscowosci tez masz w linku usmiech
_________________
ryba też człowiek ;)
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 10:00 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Nodi sprawdĽ na mapie z linku lokalizacje Dziwnówka i Dziwnowa i Darłówka usmiech Różnica kilkuset km usmiech W Dziwnowie jeden szyper pływał w zeszłym roku z wedkarzami na dorsze, ale ponieważ na łowiska daleko i gorsze niż te choćby z Kołobrzegu to w tym roku chce spróbować rejsów wędkarskich w strefie przybrzeżnej za ¶ledziem, belon±, okoniem, płoci± itp itd.. Ale na razie remontuje jednostki wiec nie wiem czy sie wyrobi na okres kwietnia i maja. Może poĽniej dopiero ruszy. Na razie skoncentrujmy sie na plaży usmiech już jutro druga czę¶c tekstu, bardziej wędkarska z fotkami blaszek przykładowych itp usmiech Pozdrawiam
Tom


Oczywiscie chodzilo mi o Dziwnówek usmiech Pomylilo mi sie usmiech Czyli za bardzo nie ma co liczyc na wyjazd na dorsze? smutny
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 10:34 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

nodi napisał:

Oczywiscie chodzilo mi o Dziwnówek usmiech Pomylilo mi sie usmiech Czyli za bardzo nie ma co liczyc na wyjazd na dorsze? smutny


.Jest taka mozliwo¶ć ale narazie jest to w fazie ustaleń.Jak już napisałem jestem bardzo chętny na taki rejs zly: i będę męczył Toma o zalatwienie rejsu.W ostateczno¶ci możemy wypłyn±ć na małej łódce.
_________________
Łowię i zjadam ......
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio napisał:
Tom, chętnie zobaczę ten wypad,


A ja bym chetnie zobaczył jakies ciche jeziorko ze szczupakiem w roli głównej według kiedys danej mi przez Ciebie obietnicy. zly: W końcu beloniada jest na przełomie kwietnia i maja lol Można by tak mykn±ć na chwilke 1,05 w Twoje strony. wesoly wesoly
_________________
Łowię i zjadam ......
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie Tom... Skoro obiecałe¶ Zamkerowi... to musimy tam pojechać. usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Zloty i biesiady
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168