Czy wiesz, że...
Pierwsze informacje o błystce "dorożce" pojawiły się w 1746 r. w spisie inwentarza chłopskiego na WileńszczyĽnie "Dawne puszcze i wody".

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 600
 Zalogowani 0
 Wszyscy 600

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(456153) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(456153) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456153) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456153) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456153) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(456153) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456153) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(456153) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(456153) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59828) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kary za rejestr.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Kary za rejestr.
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:04 pm    Temat postu: Kary za rejestr. Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ byłem na zebraniu sprawozdawczym naszego koła. Ciekawostk± było dla mnie to że za nie wypełnianie rejestru połwu grozi kara 200zł. Jak jest z tym u was??
andy-66-33
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 125

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Stalowej Woli
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:12 pm    Temat postu: Kary... Odpowiedz z cytatem

U mnie zebranie za tydzień.
_________________
CATCH AND RELEASE.
xxxx
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 04, 2006
Posty: 16

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma być ale każdy olewa strażnicy tez i olać ich to pic na wode i tyle jak zobacz± gdzie s± ryby jutro będ± z siatkami to banda jest i tyle.Sami w kole wypełniaja bo musza jak nie to wprowadz± obowi±zek i wtedy będ± kary .Prawie wszedzie juz wprowadzili obowi±zek wypełniania tych ksi±żeczek u nas bez przymusu prawnego.Pozdrawiam
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo w każdym okręgu wymagane s± rejestry połowu w Mazowieckim także.
xxxx
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 04, 2006
Posty: 16

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie wypełniacie uczciwie te ksi±żeczki?
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxxx napisał:
Mam pytanie wypełniacie uczciwie te ksi±żeczki?


Nie mam pojęcia po co wędkarz wypełniaj±c rejestr ma oszukiwać przecież ogl±da go tylko on i strażnik. Chyba że chce się pochwalić koleg± ale każdy może sobie przecież powspisywać niesamowite ilo¶ci ryb. Nawet nieuczciwe wypełnianie rejestru jest łamaniem regulaminu.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sitek napisał:
Z tego co mi wiadomo w każdym okręgu wymagane s± rejestry połowu w Mazowieckim także.


SprawdĽ najpierw, póĽniej pisz zly: .
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do ostatniego paĽdziernika byłem wrogiem rejestrów.Nie będę nosił i wypełniał żadnych papierów,nie będę nosił długopisu i generalnie mam to w .......... :?
Pojechałem na Oravę i kolega Oto(Słowak i działacz ich zwi±zku)przed wej¶ciem na łódkę wpisywał dzień którego wypływamy.Wytłumaczył nam że jest to konieczne ponieważ nawet jak nie masz ryb a nie ma daty to
kłusujesz :roll: Głupi przepis ale wpisywali¶my,w końcu nie jeste¶my u siebie.Na wodzie złowiona ryba któr± chcemy zabrać MUSI BYĆ wpisana natychmiast do rejestru,zarzuciłe¶ wędkę przed wpisaniem-znowu kłusujesz.Kontrolowali nas co 2 dzień chociaż oprócz Ota był ze mn± na
łódce kolega który jest tam od kilku lat 4-5x w roku i zawsze od strażnika Victora pozycza łódkę a Victor wie że nigdy by się nie posun±ł do złamania regulaminu,mało tego zdecydowan± większo¶ć ryb wypuszcza.
Podczas jednej z kontroli Victor chciał chyba pokazać jakie to Słowacja ma przepisy restrykcyjne i przyczepił się do Ota o kreski 8O :roll:
Chodziło o to że Oto ryby wypuszczał i w rubryce gdzie powinien wpisywać było puste pole.Victor zacz±ł się czepiać że jak to na kilkadziesiat wyjazdów ani jednej ryby 8O no to Oto powiedział że wypuszcza każd±.Je¶li wypuszcza to ma stawiać poziom± kreskę a nie puste pole zostawiać.Co¶ klepał o najniższym mandacie,w końcu dał Otowi upomnienie.Tak jak napisałem wyżej,było to bardziej na pokaz przed Polakami bo wcze¶niej Oto z tak± interpretacj± przepisów się nie spotkał.Dlaczego zmieniłem pogl±d na temat rejestrów :?:
Zmieniły to wyniki i to co widziałem na echu 8)
ps.Słowackie zbiorniki nie maj± odłowów gospodarczych i teraz nie wiem czy rybne wody to zasługa rejestrów czy brak rybaków :?: :?
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze niedawno byłem przeciw rejestrom. Dzi¶ pewien m±dry człowiek wytłumaczył mi, dlaczego rejestr to konieczno¶ć. W tym sezonie będę wypełniał mimo, że w moim okręgu nie ma takiego obowi±zku. Obiecałem sobie też, że dowiem się co sie dalej z takimi rejestrami dzieje.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polaka to taka dziwna człowiek lol lol
Jak mu co¶ nakrz± to najpierw się zastanawia po co, dlaczego, komu to potrzebne, a co będzie jeżeli ? itd itp!!
Dlaczego nie podchodzimy do tego inaczej ? Jest nakaz? Jest !! Jeżeli jest to wypełniam i już!
Czy tylko kary pieniężne s± w stanie nas zmusić do pobierania i wypełniania rejestrów? Nie wystarczy przepis zawarty w stucie?
Kto czytał i zna statut ten wie o czym mówię!

§ 14

Członek Zwi±zku ma obowi±zek :

1) przestrzegać postanowień Statutu, uchwał i regulaminów władz Zwi±zku, w tym Regulaminu amatorskiego połowu ryb.


U nas niestety ale tak jest że jak co¶ komu¶ nakarz± a nie jest to poparte jak±¶ dotkliw± kar± to się to olewa!
Zastanów się czy łowi±c na łowisku komercyjnym (prywatnym) na którym wymagany jest rejestr, też go olejesz ?
Trochę odpowiedzialno¶ci i minimum przyzwoito¶ci wymaga aby te rejestry wypełniać rzetelnie.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rejestr pomaga ocenić jakiej ryby ubyło, poprostu przydaje się przy zarybieniach.
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
sitek napisał:
Z tego co mi wiadomo w każdym okręgu wymagane s± rejestry połowu w Mazowieckim także.


SprawdĽ najpierw, póĽniej pisz zly: .



Zapewne okręg Mazwiecki ma podpisane kontrakty z innymi okręgami co umożliwia wędkowanie na wodach innych okręgów bez konieczno¶ci wprowadzania dodatkowych opłat. Może u was nie obowi±zuje ale pojedz na wody innego okręgu bez rejestru to wrucisz z mandatem. Tłumaczenie że u was tego nie ma nic tu nie pomorze.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="wolff"]Polaka to taka dziwna człowiek lol lol
Jak mu co¶ nakrz± to najpierw się zastanawia po co, dlaczego, komu to potrzebne, a co będzie jeżeli ? itd itp!!
Dlaczego nie podchodzimy do tego inaczej ? Jest nakaz? Jest !! Jeżeli jest to wypełniam i już!
Czy tylko kary pieniężne s± w stanie nas zmusić do pobierania i wypełniania rejestrów? Nie wystarczy przepis zawarty w stucie?
Kto czytał i zna statut ten wie o czym mówię!

Czasami się mnie czepiasz ale w tym temacie się z Tob± zgadzam w 100%.Czytanie statutu(jakiegokolwiek),uchwał,ustaw,przepisów U.Sk.
sprawia mi przykro¶ć :? :oops:
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co powiem moze (a raczej na pewno) ruszy .U nas jest obowiazek wpisywania do rejestru chyba od 5 albo 6 lat.Ja nie wpisuje raczej polowow.BO:
1)Jeden koles z kola powiedzial kilku nam "piszcie ile popadnie zobacza ,ze ryby ubywa to beda zarybiac". No ale nie wiadomo w ktora strone dziala rejestr , bo moga mowic duzo lapiecie to duzo jest usmiech
2)Nigdy mi jeszcze nie dali upomnienia kolesie z panstwowej ,kazali tylko wpisac.I tylko dlatego mialem 3 wpisy.
3)skoro wychodze tylko na np. ukleje to nie bede wpisywal i tracil czas skoro i tak po szkole mam go malo na ryby:)
No teraz mozecie pojechac o mnie ze to karygodne itp..Wypowiedzialem sie jak ja uwazam i co robie
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
to co powiem moze (a raczej na pewno) ruszy .U nas jest obowiazek wpisywania do rejestru chyba od 5 albo 6 lat.Ja nie wpisuje raczej polowow.BO:
1)Jeden koles z kola powiedzial kilku nam "piszcie ile popadnie zobacza ,ze ryby ubywa to beda zarybiac". No ale nie wiadomo w ktora strone dziala rejestr , bo moga mowic duzo lapiecie to duzo jest usmiech
2)Nigdy mi jeszcze nie dali upomnienia kolesie z panstwowej ,kazali tylko wpisac.I tylko dlatego mialem 3 wpisy.
3)skoro wychodze tylko na np. ukleje to nie bede wpisywal i tracil czas skoro i tak po szkole mam go malo na ryby:)
No teraz mozecie pojechac o mnie ze to karygodne itp..Wypowiedzialem sie jak ja uwazam i co robie



Tu nikt nie będzie po tobie jechał ;) poprostu wypełnianie rejestru to obowi±zek a ty go nie przestrzegasz je¶li u was za to nie ¶cigaj± to ok. Ale warto by było wypełniaż żetelnie rejestr przez cały rok i zobaczyć ile czego złowili¶my.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz ja znam takich co chodza w nowym roku i mowia do sztuki ile wyciagli ryb i jakie.A tak poza tym jak ryby nie biora to nudno ,a dreszczyk emocji byc musi.Jako ze nielubie lapac na 3,4 kije (nie klusuje)usmiechusmiechusmiechusmiech to nie wypelniam rejestru i siedze pod strachem czy przyjda i co mi zrobia:)usmiech
pozdro Tiur
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez 4 lata nie wpisałem żadnego lina, bo jego nie ma, ciekawe czy zarybino linem ... lol lol lol lol nadal czekam... wink:
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też byłem anty nastawiony do tych rejestrów, dla mnie był to kolejny przejaw `biurokracji` w PZW. Teraz mam zupełnie inne spojrzenie, mam nadzieje że ten`¶wistek` się do czego¶ przyda....sprawdze to po zamknieciu sezonu zly:
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Dzi¶ pewien m±dry człowiek wytłumaczył mi, dlaczego rejestr to konieczno¶ć. W tym sezonie będę wypełniał mimo, że w moim okręgu nie ma takiego obowi±zku. Obiecałem sobie też, że dowiem się co sie dalej z takimi rejestrami dzieje.


Może zacznę od "ujawnienia" powodów wypełniania rejestrów, nawet je¶li nie ma obowi±zku. I tak:
- to zasadniczy sposób - poza odłowami kontrolnymi - prowadz±cy do okre¶lenia stanu ichtiofauny (przekrój gatunkowy, proporcje ilo¶ciowe miedzy poszczególnymi gatunkami ryb), wielko¶ć (występuj±ce roczniki) ryb w poszczególnych gatunkach. Także (to już bardziej skomplikowane) tempo wzrostu ryb poszczególnych gatunków;
- okre¶lenie stopnia eksploatacji wędkarskiej;
- okre¶lenie, jakiej wielko¶ci ryby poszczególnych gatunków i jakie gatunki s± najczę¶ciej poławiane przez wędkarzy;

To zasadnicze dane, na podstawie których można ocenić stan ichtiofauny, a też opracować długofalowe plany gospodarcze (głównie zarybień). Służ± także (a przynajmniej powinny) do wprowadzenia dodatkowych ograniczeń (wymiar ochronny, limit dobowy) lub rezygnacji z dotychczasowych (jak np. zdjęcie wymiaru ochronnego i limitu dobowego z leszcza).
To także podstawa do długofalowego planowania zarybień czy dorybień. Więc również - po¶rednio - do ustalenia, na jakie gatunki ryb powinny się nastawiać wylęgarnie i inne o¶rodki zarybieniowe.

Na wodach ZO Mazowsze takiego obowi±zku nie ma. Jest tylko wskazanie i pro¶ba, aby druk rejestru pobrać (można też STˇD ) i rzetelnie go wypełnić i złożyć np. w zarz±dzie koła. Chodzi o sumaryczne dane za 2005 rok. Dodam, że ankieta jest anonimowa.

Moje osobiste w±tpliwo¶ci budzi możliwo¶ć dostatecznie rzetelnego zebrania tych danych. Liczenie nie leży w obowi±zkach kół. Wypełnione rejestry - póki co - będ± "obrabiane" w ZO. Odpowiada za to "naczelny zarybiacz" ZO Mazowsze, który po zebraniu danych przesyła je do Instytutu Rybactwa ¦ródl±dowego. To wła¶nie IR¦ prowadzi badania ichtiofauny w obwodach rybackich użytkownych przez Mazowsze.


Moim zdaniem ta ankieta nie spełnia celów, o których wyżej. Daje tylko wielce ogólnikowy, fragmentaryczny obraz. Za 2004 rok i lata poprzednie ankiety złożyło ok. 1% mazowieckich wędkarzy. Ale lepsze to niż nic.

Samo wypełnienie ankiety to najwyżej pół godziny. Więc można to uczynić nawet podczas ogl±dania filmu, w przerwach na reklamę usmiech
skorupa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 23, 2004
Posty: 364

Kraj: Polska
Miejscowość: Kłobuck
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 9:27 am    Temat postu: Re: Kary za rejestr. Odpowiedz z cytatem

sitek napisał:
Ciekawostk± było dla mnie to że za nie wypełnianie rejestru połwu grozi kara 200zł. Jak jest z tym u was??


W Okręgu Częstochowa strażnik który przy kontroli stwierdzi brak wpisu w rejestr,powinien wypisać rejestr wędkarzowi ,obok wpisuj±c numer swojej legitymacji. Podczas następnej kontroli straznik widz±c taki wpis i znów brak aktualnej daty, powinien skierować sprawe do S±du Koleżeńskiego Koła.
_________________
Albo rybki, albo pipki- jak powiedział Hamlet
http://www.wedkarstwo.czest.pl
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sitek napisał:
torque napisał:
sitek napisał:
Z tego co mi wiadomo w każdym okręgu wymagane s± rejestry połowu w Mazowieckim także.


SprawdĽ najpierw, póĽniej pisz zly: .



Zapewne okręg Mazwiecki ma podpisane kontrakty z innymi okręgami co umożliwia wędkowanie na wodach innych okręgów bez konieczno¶ci wprowadzania dodatkowych opłat. Może u was nie obowi±zuje ale pojedz na wody innego okręgu bez rejestru to wrucisz z mandatem. Tłumaczenie że u was tego nie ma nic tu nie pomorze.


Napiszę pro¶ciej bo widzę, że nie zrozumiałe¶. W okręgu mazowieckim, nie ma obowi±zku wypełniania rejestrów. ¬le Ci wiadomo, że taki obowi±zek jest.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o to że jak pojedziesz na wody innego okręgu zrzeszonego z waszym i strażnik cię skontroluje a ty oczywi¶cie nie będziesz posiadał wypełnionego rejestru to tłumaczenie że u was tego nie ma nic tu nie pomorze. W każdym okręgu powinny one obowi±zywać.
KULONEK
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Dec 29, 2005
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOLFF NAPISAŁ:
Polaka to taka dziwna człowiek
Jak mu co¶ nakrz± to najpierw się zastanawia po co, dlaczego, komu to potrzebne, a co będzie jeżeli ? itd itp!!
Dlaczego nie podchodzimy do tego inaczej ? Jest nakaz? Jest !! Jeżeli jest to wypełniam i już!
Czy tylko kary pieniężne s± w stanie nas zmusić do pobierania i wypełniania rejestrów? Nie wystarczy przepis zawarty w stucie?
Kto czytał i zna statut ten wie o czym mówię!

W naszym kraju jest tyle bzdurnych przepisów że powinni¶my się zastanawiać czy s± one słuszne czy nie . Od tego zależy jak do tego podchodzimy; czy olewamy, czy podchodzimy do tego poważnie(jak uważamy że przepis ma sens). Na pocz±tku wypełniałem rejestr solidnie, ale po kilku latach doszłem do wniosku , że nie ma to wpływu na rybostan ,a o to wędkarzom chyba chodzi.Nie interesuj± mnie dane statystyczne, które do niczego nie prowadz±. Jak by naprawdę kogo¶ interesowało ile i jakich ryby występuj± w łowisku to wystarczy zapytać o to wędkarzy tam łowi±cych. Rejestr wypełniam ze względu na grożbę mandatu a nie z przekonania.
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 7:53 pm    Temat postu: Re: Kary za rejestr. Odpowiedz z cytatem

sitek napisał:
Dzi¶ byłem na zebraniu sprawozdawczym naszego koła. Ciekawostk± było dla mnie to że za nie wypełnianie rejestru połwu grozi kara 200zł. Jak jest z tym u was??


Może to być ¶mieszne, ale w moim kole nie ma takiego obowi±zku. Jak kupuję zezwolenie to mi nic takiego nie daj±, a w dalszych okręgach jest to wymagane... Mój znajomy mi opowiadał, że nic nie wpisuje, a jak któ¶ się przyczepi, to mówi, że nic nie zlapał cały sezon...
_________________
Pozdrawiam
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak robie od kilku lat.Zazwyczaj mam do 5 wpisow .Jak patrza na rejestr yo im o malo oczy nie wypadaj 8O 8O wesoly wesoly .Tylko ja im mowie ze nie mialem czasu na ryby usmiech:)Prosta gadka rzadnego tlumaczenia
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w rejestrze tylko kilka wpisów, żeby się nie czepiali. Bo jak napiszę, że często łowię ładne ryby w danym łowisku (a jest to tzw. moje tajne łowisko) to przestanie ono być tanym. A poza tym to oni tylko w papierach maj±, że więcej ryb ubyło w danym miejscu, a wcale nie zarybiaj± go bardziej niż inne. Ja nadal uważam, że głupie jest to wypełnianie.

P.S. W moim kole jest nawet tak, że je¶li jestem na rybach, to muszę przed zarzuceniem wędki wpisać to do rejestru. A je¶li nic nie złowię to zostawia się puste miejsce (tam gdzie wpisuje się ryby). A jeżeli co¶ złowię i nawet je¶li to wypuszczę to muszę to zapisać w rejestrze. Według mnie jest to zbędne!
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie wypełniasz rejestrów bo ci się niechce..... Sk±d wiesz, że nie bed± zarybiać? A nawet je¶li nie to informacje o rybostanie wód moga byc przydatne.
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 4:21 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Jako osoba kontroluj±ca, czytam i załamuję ręce... wprawdzie u nas nie obowi±zuja rejestry (a szkoda), to powyższe wypowiedzi w większo¶ci pokazuj± nasz stosunek do wedkarstwa. Ja to postrzegam nawet nie jako lenistwo... Skoro już gdzies rejestr obowi±zuje to powinno się go wypełniać wg zaleceń. Fałszowanie danych, niewypełnianie rejestrów, niezdawanie ich i tym podobne praktyki pokazuj± jak ludzie traktuj± jakiekolwiek przepisy (nie rozstrzygaj±c czy dobre czy złe). Nie wiem czy to ze strachu, że kto¶ powie "patrzcie ile on łowi 8O przeca zaraz nic w wodzie nie będzie pływało" czy też z innych powodów ale system rejestracji połowów ma szersze przeznaczenie niz tylko pokazanie kto, co ile i gdzie połowił. Ehh.. ale po co się wysilam.. przeca to s± straszne rejestry 8O Strach się bać i po co one w ogóle s± wprowadzane ? 8O .. tiaa wypełnię sobie tylko jedn± rubryczkę na rok, lub wszystkie dla jaj, lub najlepiej dodam cos od siebie...Załamka... Ehh .. przepraszam... w końcu wędkarz wie co czyni i skoro siebie tak nazywa to pewno musi tak być ... chyba ...
_________________
ryba też człowiek ;)
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem jest wpisać datę, łowisko,gatunki zabranych ryb i ich ilo¶ć(albo zakreskować je¶li ich nie było)? Mi to weszło w krew i jak nie na rybach to po przyjeĽdzie z nich odrazu uzupełniam.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta gdyby trzeba bylo wpisywac wszystkie zlowione ryby to by sobie ktos pomyslal ,ze ja jakis klusol jestem.W zeszlym roku wypuscilem ze 150-200 szczupakow kolo 40cm.
Mi w krew weszlo niewpsiywanie do rejestru.Nie wiem z czego to wynika,przyzwyczajenie moze lenistwo.Ja wyznaje zasade:
"Wyr... Dwukrotne naruszenie Regulaminu Forum PW! Monk
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jedno z moich postanowiem noworocznych: będe wypełniał rejestr. Napewno ta kara w wysoko¶ci 200zł mi w tym pomorze. Choć na zebraniu wielu wędkarzy protestowało ale koło nie ma tu nic do gadania w tej sprawie.
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Ta gdyby trzeba bylo wpisywac wszystkie zlowione ryby to by sobie ktos pomyslal ,ze ja jakis klusol jestem.W zeszlym roku wypuscilem ze 150-200 szczupakow kolo 40cm.

Wpisuje się tylko zabranne ryby, przynajmniej w okręgu PZW Kraków tak jest.
tiur napisał:

Ja wyznaje zasade:
"Wyr........." wesoly wesoly , bardzo zyciowa zasada:)usmiech

Bez komentarza zostawię.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruki napisał:

Wpisuje się tylko zabranne ryby, przynajmniej w okręgu PZW Kraków tak jest.


U mnie też tak jest, że wpisuje się tylko zabrane ryby. Jak zapomnę po wędkowaniu, to zawsze wpisuję po powrocie. Nie wierzę w skuteczno¶ć analiz przeprowadzanych na podstawie tych rejestrów, bo widziałem wpisywane nierzetelne głupoty, ale osobi¶cie staram się rejestr wiarygodnie wypełniać.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w moim kole jest tak, że każd± rybę, nawet t± któr± wypuszczamy, wpisujemy do rejestru. To chyba lekka przesada. Bo po co komu wiedzieć co ja wypu¶ciłem i ile? Ryby, które biorę ze sob± raczej wpisuje.
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku, jeste¶ pewien? Bo to potrochu mija się z zamierzeniem rejestru, który ma informować ile i jakie gatunki zabrali¶my z danego akwenu by było wiadomo czym iw jakiej ilo¶ci zarybiać.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek my¶lisz, że wypuszczane przez ciebie ryby przeżywaj±?
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego dostalem czy dostane ostrzezenie skoro "cytowalem" ale mniejsza o to.U nas w kole nikt mi nigdy nie wytlumaczyl jakie ryby wpisujemy wszystkie czy tylko zabrane.A rejestr jest u nas chyba 5 czy 6 lat. Ludzie wyluzujcie troche , a ta moja zasada naprawde zyciowa przynajmniej w naszym kraju.

Ruki nie wime co mial znaczyc tekst typu "zostawie to bez komentarza", jesli uwazasz ,ze prawo w naszym kraju dziala idealnie to powodzenia w dalszym zyciu.Na kazdym kroku lapowkarstwo i uklady we wszystkich dziedzinach zycia.
pozdro Tiur
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jest prawem, kto go nie przestrzega jest przestępc±. Treyk, może nie do mnie było, ale co że¶ się uczepił wypuszczania ryb? Bogu dziękować, że wypuszcza.
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kto¶ jest No Kilowcem to rejestr takiego wędkarza nic nie mówi, chyba że władze interesowało kiedy był na rybach.
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 1:43 pm    Temat postu: :( Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Nie wiem dlaczego dostalem czy dostane ostrzezenie skoro "cytowalem" ale mniejsza o to.U nas w kole nikt mi nigdy nie wytlumaczyl jakie ryby wpisujemy wszystkie czy tylko zabrane.A rejestr jest u nas chyba 5 czy 6 lat. Ludzie wyluzujcie troche , a ta moja zasada naprawde zyciowa przynajmniej w naszym kraju...

Ruki nie wime co mial znaczyc tekst typu "zostawie to bez komentarza", jesli uwazasz ,ze prawo w naszym kraju dziala idealnie to powodzenia w dalszym zyciu.Na kazdym kroku lapowkarstwo i uklady we wszystkich dziedzinach zycia.
pozdro Tiur


Własnie przez takie podej¶cie w tym naszym kraju robi sie bagno bo istnieje powszene porzekonanie ze można robić co sie podoba bo (podobno) wszyscy tak robi±... Łapówkarstwo, układy to wła¶nie wynik nie przyczyna :evil: Jak czytam posty nie tylko na naszym portalu ale i innych to włos na głowie sie jeży 8O Może zaraz sie pojawi post "a ja łowie pr±dem bo podobno kto¶ tak robi..." :evil:

Pewno kilka postów dalej lub w innym temacie osoby, które łami± lub olewaj± przespisy bij± się w piersi że s± przeciw kłusownictwu, gospodarce rabunkowej i w ogóle kurca wszyscy ¶więci :evil: wykrzyknik

Super powiedzieć ze ma sie wszystko gdzie¶ i robić swoje ale może tak zadać sobie pytanie "Jestem wędkarzem, czy osob± łowi±c± ryby?" :?:
Różnica ogromna. Może zaczniemy naci±gać ryby po złowieniu bo "brakuje tylko 1 cm toż to prawie wymiar" ? :evil:

przeglad ogolny wypowiedzi na forum tym i pozostałych to obraz sprzeczno¶ci i zakłamania... Super... Dobrze, że czę¶ć osób nadal wyznaje wato¶ci które niedługo odejd± do lamusa bo nie będzie już wędkarstwa tylko ogólna maniana i zwalanie na każdego winy tylko nie na nas samych..

Pozdrawiam
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Na kazdym kroku lapowkarstwo i uklady we wszystkich dziedzinach zycia.pozdro Tiur


Nie wyjeżdżaj z takimi tekstami bo sam łamiesz prawo.Co za tupet jeszcze zastanawiac sie czy dostanie czy nie dostanie ostrzezenia ???
Czy Ty rozumiesz wogóle co napisałe¶ do tej pory w tym temacie??



ps.Twierdzę poraz kolejny że dzieki stosowaniu takiej "zyciowej dewizy tiura" przez pseudowędkarzy doprowadziło nasze wody do takiego stanu.
_________________
Łowię i zjadam ......
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra panowie skoro tacy jestescie do komentowania wszystkiego to wytlumaczcie mi pare spraw:
1) skoro rejestr jest niewiadomo jak potrzebny to dlaczego nie obowiazuje w calym kraju??przeciez koszty dodrukowania sa niewielkie a jakie "korzysci" z tego sa.
2)Gdzie ktos publicznie ,albo i niepublicznie z wprowadzajacych wypowiedzial sie o rejestrze , po co on??Ja mlody jestem moge nie pamietac.
3)Gdzie sa jakies ogolne dane z rejestrow , np. ile ryb zostalo wyciagnietych,jakie itp??przeciez kazdy wedkarz ma prawo wiedziec.
4)Po co rejestry obowiazuja ,lub beda obowiazywac w miejscach gdzie polowy robia rybacy??

No madralinscy jak mi odpowiecie na te pytania to bedziecie mogli mnie skomentowac ,ale pewnie sami nie wicie wszystkiego do konca a byscie innych "deptali".
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Dobra panowie skoro tacy jestescie do komentowania wszystkiego to wytlumaczcie mi pare spraw:
1) skoro rejestr jest niewiadomo jak potrzebny to dlaczego nie obowiazuje w calym kraju??przeciez koszty dodrukowania sa niewielkie a jakie "korzysci" z tego sa.
2)Gdzie ktos publicznie ,albo i niepublicznie z wprowadzajacych wypowiedzial sie o rejestrze , po co on??Ja mlody jestem moge nie pamietac.
3)Gdzie sa jakies ogolne dane z rejestrow , np. ile ryb zostalo wyciagnietych,jakie itp??przeciez kazdy wedkarz ma prawo wiedziec.
4)Po co rejestry obowiazuja ,lub beda obowiazywac w miejscach gdzie polowy robia rybacy??

No madralinscy jak mi odpowiecie na te pytania to bedziecie mogli mnie skomentowac ,ale pewnie sami nie wicie wszystkiego do konca a byscie innych "deptali".


Zawsze zastanawioło mnie sk±d tyle zacietrzewienia i goryczy w narodzie. Nerwy to najgorszy doradca i gdyby¶ na spokojnie poszperał na tym forum to bez problemu zdobyłby¶ na wszystko odpowiedĽ. Jednak jak sam piszesz jeste¶ młody, więc i głowa gor±ca :-) jednak tonu roszczeniowego nie rozumiem, ale co mi tam. Ja jestem stary, więc mogę powtarzać w kółko. No to po kolei.
1. Nie obowi±zuje w całym kraju dlatego, że od trzech lub czterech lat ZO stanowi± samodzielne jednostki gospodarcze i to od nich zależy czy widz± potrzebęmonitorowania wód za pomoc± rejestrów czy też nie. Uważny obserwator programu rejestrów lub wedkuj±cy mieszkaniec ¦l±ska powie Ci, że rejestry obowi±zuj± od lat 10-ciu a zdanie wypełnionego jest warunkiem możliwo¶ci opłaty na kolejny sezon.
2. Na łamach WW kilka lat temu była wypowiedĽ o całej procedurze rejestrów. Trzy lata temu osobi¶cie informowałem na tym forum, że jest już i ruszył system komputerowy zbieraj±cy i przetwarzaj±cy dane z rejestrów.
3. W ZO masz wszystkie dane i tu kłania się nieznajomo¶ć statutu i swoich praw członkowskich.
4. To jest inna forma pytania drugiego. Rybacy maj± swoj± dokumentację a wędkarze swoj±.

No to co jestem m±draliński czy nie? :-D
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:

No madralinscy jak mi odpowiecie na te pytania to bedziecie mogli mnie skomentowac ,ale pewnie sami nie wicie wszystkiego do konca a byscie innych "deptali".


"Zdeptany" zostałe¶ za to co robisz z prawem i co tak szumnie tu nam zadewizowałe¶.Tre¶ci z tego portalu często czyta mój 11-letni syn i zapewne dzieci innych userów.Zastanów sie najpierw zanim cos napiszesz publicznie. Na Twoje pytania odpowiedział Dociu za co Mu dziekuje bo przyznam sie,że nie wiedziałem jak to zrobić bez uzycia epitetów.
_________________
Łowię i zjadam ......
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeste¶ m±drala. Ja o tym nie wiedziałem. A czy można jako¶ zobaczyć statystyki rejestrów (gdzie ile złowiono ryb) w internecie? Gdzie można w ogóle takie co¶ zobaczyć?
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
No to jeste¶ m±drala. Ja o tym nie wiedziałem. A czy można jako¶ zobaczyć statystyki rejestrów (gdzie ile złowiono ryb) w internecie? Gdzie można w ogóle takie co¶ zobaczyć?


Niestety nie. Nie pamiętam dokł±dnie daty ale bodaj jedno z zarz±dzeń ZG PZW obejmowało wszystkie ZO w sprawie szeroko pojętej informacji poprzez internet. Jak to zostało zrealizowane każdy z nas wie odwiedzaj±c strony poszczególnych ZO. Teraz powstał portal korporacyjny i je¶li będzie zajmował się on informacjami to będzie można spodziewać się takich danych. Je¶li nie to k±zdy będzie musiał udać się do swojego ZO i tam ewentualnie walczyć.

Mam jednak jakie¶ niejasne prze¶wiadczenie, że kilka ZO przedstawiło takie dane na swoich stronach. Niestety nie pamiętam które to ZO. Warto też nie zapominać, że IR¦ prowadzi własne, niezależne badania połowowe wędkarzy lecz dostęp do tych dokumentów może być nie tyle utrudniony co niemożliwy. W tej sytuacji pozostaje jedynie męczenie ZO o stały dostęp do zeszytów naukowych ZG PZW i czytanie wszystkiego od deski do deski, a zapewniam, że żaden portal wędkarski nie zapewni takiej dawki wiedzy :-)
sitek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2005
Posty: 515

Kraj: Polska
Miejscowość: Zwoleń
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak sami widzicie gdzie rejestry obowi±zuj± tam wypełniamy a jak nie to płacimy karę. Dzieki Dociu za przejrzyste wyja¶nienie sprawy.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra ustapie , nie chce zeby jakas awantura sie znow odbywala tu.Ja mam swoje racje i Wy macie tez je macie.
Zamker moze niepotrzebnie pisalem te wyrazy do konca, moja wina smutny ,ale twoj syn moze czytac inne tematy , ktore nie sa w 100% pouczajace np."pijacy wedkarze".
"Nie wyjeżdżaj z takimi tekstami bo sam łamiesz prawo" wiesz ja sie nie oszukuje i nie mowie ze wszystko jest wporzadku.


Tom_roy to o czym ty piszesz to sa sprawy moralne, tak jak zasada no kill.Jesli to jest w czlowieku to wypusci duzego szczupaka, a jesli nie to tak jak Ty napisales naciagnie zeby mial.Ja sam rzadko zabieram ryby do domu,poniewaz lubie lapac nie jesc, nie mowie ze jestem no killowcem.

Moim zdaniem rejestr nic nie wnosi ,weic go nie wypelniam.Nikogo do tego nie namawiam .A co do tekstu "Jestem wędkarzem, czy osob± łowi±c± ryby?" to czy wedkarz musi wypelniac rejestr??Nie lowei ryb w okresie ochronnym a takze po nim jesli widze ze ryby dalej sa mleczne.Nie zabieram ryb niewymiarowych oraz tych ,ktore dobrze sluza jako "reproduktory".I nie rozumiem cio wy sie tego rejestru tak uczepiliscie.
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 8:01 pm    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Tiur... Bardzo miło z Twojej strony za "ust±pienie"... Widzę, że i tak nie Wyci±gn±łe¶ żadnych wniosków i w±tpie czy w ogóle Miałe¶ taki zamiar... 19 lat.. student? uczeń? bo jako¶ po zachowaniu tego nie widać?
Docio odpowiedział Tobie na zadane pytania mimo iż sam ton "pro¶by" o odpowiedĽ aż nadto odrzucał od jej udzielenia. Może życie nauczy Cie pokory bo widzę, że nie znasz zbytnio znaczenia tego słowa... Nie robisz nikomu łaski "ustępuj±c". Mówi±c, że moja postawa i wypowiedzi dotycz± spraw moralnych. Mówisz o no killowcach itp..po co to nie ma zwi±zku z tematem. Temat dotyczy łamania przepisów, a to wła¶nie czynisz. To czy masz swoje czy też nie swoje zdanie akurat tutaj też dużo nie wnosi. Przepis istnieje, a ty z premedytacj± deklarujesz sie do jego łamania i co gorsza zdaje sie że Jeste¶ z tego dumny, a nie ma z czego. Twoja postawa i sposób wypowiedzi powyżej to zachowanie butne i wręcz wyzywaj±ce. Nie jestem żadnym m±dralińskim i podejrzewam, że nikt z wypowiadaj±cych sie sceptycznie do łamania przepisów nie jest. Po prostu jest cos takiego jak przestrzeganie prawa i jego łamanie. Kto łamie przepisy ?... odpowiedz sobie na to sam. Docio zachował się po koleżeńsku odpowiadaj±ć na Twoje pytania, a w zamian otrzymali¶my wszyscy obraz jak traktujesz prawo, przepisy i ludzi. Mam brata w Twoim wieku, poznałem jego znajomych i ciesze się, że choć czę¶ć osób postrzega otaczaj±c± go rzeczywisto¶ć nie w sposób konsumpcyjny, a realnie, więc jest szansa że jednak co¶ w przysłżo¶ci się zmieni, jednak na pewno nie na korzy¶c jeżeli czę¶ć osób będzie propagować pogl±dy i zachowania podobne do Twoich. Piszesz, ze Twoim zdaniem rejestr nic nie wnosi.. Ja np widzę, że nawet nie Jeste¶, ani nie Byłe¶ nim zainteresowany i szukasz tylko jakiego¶ oparcia swojej postawy i postępowania... w jakim celu? usprawiedliwienie? Ja potakich wypowiedziach tracę całkowicie dystans do pozostałych Twoich wypowiedzi. Skoro "zlewasz" te przepisy to sk±d mam miec np pewno¶ć, że nie Łamiesz innych przepisów itp. i że w innych przypadkach postepujesz jak piszesz?... Traci także niestety wizerunek wędkarzy ogólnie ponieważ Mówisz, że Jeste¶ wędkarzem, a nie Masz szacunku do innych ludzi, przepisów itp. itd...
Przykro mi to mówić ale czasem bezkarna wolno¶c wypowiedzi i obrzucania ludzi błotem jest nadmiernie wykorzystywana...
Szczerze mówi±c nie dziwię się kilku osobom, że się uniosły ponieważ, mimo iż do różnych problemów i zachowań zazwyczaj podchodzę z dystansem to mnie takż ton Twoich wypowiedzi oraz sposób ich umieszczania drażni mnie i zastanawia czemu się tutaj Znalazłe¶ i czy w ogóle mam Cie nazywać wędkarzem?.. ja raczej tak bym Cie nie okreslił. Moze to boli ale mówię szczerze...
Tak wiem "twardogłowy m±draliński z klapkami na oczach"...
Z różnymi okresleniami mam doczynienia w swojej pracy i spotykam sporo osób nad wod± o podobnej do Twoich postawie. Najczę¶cie po takim spotkaniu zostawiam im pami±tkę - kopie protokołu. Na niektórych rady i słowo nie działaj±...
_________________
ryba też człowiek ;)
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tom_roy nie jestem dumny z tego dumny.Wy po prostu nie mozecie zrozumiec ,ze rejestry nie beda spelnialy swojej funkcji dopoki sie nie zbije tego w jedna kupe.Azeby tak bylo to musialby on obowiazywac w calym kraju obowiazkowo,a nie tak jak jest teraz ze musi albo i nie.I oczywiscie skrupulatne sprawdzanie odlowow rybakow.A i klusownicy swoje wylapia.
I nikogo nie chcialem obrazic , a i moj ton jest przez Was zle odbierany.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 169