Czy wiesz, że...
W klimacie europejskim samce karpia osi±gaj± dojrzało¶ć w wieku 3 lat, samice 4 – 5 lat. Karp przystępuje do tarła, gdy temperatura wody osi±ga 18 – 20°C. Następuje jednocze¶nie składanie do wody ikry (jaj) przez samice i mleczu (plemników) przez samce. Zapłodnione jaja przyklejaj± się do pędów i li¶ci ro¶lin podwodnych. Najbardziej odpowiednia dla rozwoju zarodkowego jest temperatura wody od 16 do 24°C. Rozwój wówczas trwa 3 – 5 dni. W niskiej temperaturze wody (10°C) okres rozwoju zarodkowego wydłuża się do 264 godzin.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 689
 Zalogowani 0
 Wszyscy 689

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(424447) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(424447) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(424447) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(424447) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(424447) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(424447) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59445) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(424447) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59445) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(424447) Apr 02, @ 17:57:24


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2261
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2040
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2154
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2291
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2123
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2179
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2086
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2492
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2315
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - drogie 2 godziny na lodzie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
drogie 2 godziny na lodzie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam propozycje dla artura (bez urazy). jeżeli az tak klusole was (PSR) pozbadli to moze powinniscie zainwestowac w łódz opancerzon±... tak± jak naprzykład miał James Bond. z obrotowym działkiem, i innymi takimi... myslę, że w tedy nie bedziecie miec zadnego problemu na patrolowaniu i legitymowaniu zwykłych wedkrzy i uzbrojonych wedkarzy (kłusoli) na jeziorach czy rzekach... pomyslcie nad taka inwestycja...
_________________
Pozdrawiam
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ludzie......Na PW zrobilo sie naprawde goraco :P Skromny "AMATOR" chce sie pozalic o swoim "wypadku" wesoly a tutaj prawiecale PW staje sie tak "wsciekle" ze ho ho.Przeciez to tylko wykroczenie(nie mial licencji to dostal swoje ).Nie widze powodu zeby tu go od klusoli wyzywac.Przeciez sa tacy smierdziele co z ogromnymi siatami wzdluz rzek chodza i kradna kilogramy ryb z naszych wod mowiac ze to co robia to w celu badan czy te ryby zdrowe sa wesoly wesoly wesoly (nie dosc ze glupi to i nie potrafia klamac).AMATOR -nie powinienes czegos takiego na PW pisac bo zawsze bedziesz liczyc sie z dodatkowymi konsekwencjami wink: Zrobiles male wykroczenie i dostales slusznie mandat.Ciesz sie ze jeszcze wiecej ci straznicy tobie nie dolozyli lol ...albo ze skopany na lodzie sie nie znalazles wesoly
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snoek napisał:
Przeciez to tylko wykroczenie(nie mial licencji to dostal swoje ).Nie widze powodu zeby tu go od klusoli wyzywac.Przeciez sa tacy smierdziele co z ogromnymi siatami wzdluz rzek chodza i kradna kilogramy ryb

Przecież s± tacy ¶mierdziele co mieszkania okradaj± i samochody kradn±, a to wszystko warte setki tysięcy złotych...
Nie widzę powodu, żeby tych od kilku kilogramów ryb wartych może z 50 - 100 zł. nazywać złodziejami...

Teraz juz jestem pewien wesoly Ukryta kamera działa na PW 8)
rwojton
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 10

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:48 pm    Temat postu: drogie 2 godziny na lodzie Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mogę wtr±cić swoje trzy grosze,to powiem,że moim zdaniem Owi Strażnicy i tak podeszli do tego osobnika bardzo życzliwie nakładaj±c mu mandat. Ustawa Kodeks Postepowania w Sprawach o Wykroczenia mówi:

Art. 96. § 1. W postępowaniu mandatowym można nałożyć grzywnę w wysoko¶ci do 500 złotych, a w sprawach, w których oskarżycielem publicznym jest inspektor pracy oraz w wypadku, o którym mowa w art. 9 § 1 Kodeksu wykroczeń - do 1000 złotych.
§ 2. [b]W drodze mandatu karnego nie nakłada się grzywny za wykroczenia, za które należałoby orzec ¶rodek karny, a także w wypadku okre¶lonym w art. 10 § 1 Kodeksu wykroczeń. W sytuacji okre¶lonej w art. 9 § 1 Kodeksu wykroczeń nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego jest możliwe jedynie, gdy w zakresie wszystkich naruszonych przepisów postępowanie mandatowe jest dopuszczalne.

Zgodnie z tym zapisem Ustawa O Rybactwie ¦ródl±dowym mówi:



Art. 27. 1. Kto:
1) dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania dokumentów lub zezwolenia,o których mowa w art. 7 ust. 2, uprawniaj±cych do takiego połowu,
- podlega karze grzywny.

2. W razie ukarania za wykroczenia wymienione w ust 1, s±d grodzki może orzec:
1) nawi±zkę na rzecz pokrzywdzonego uprawnionego do rybactwa w wysoko¶ci do pięciokrotnej warto¶ci przywłaszczonych ryb,
2) przepadek narzędzi i innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia, a także przedmiotów pochodz±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykroczenia,
3) zakaz amatorskiego połowu ryb na okres od 6 do 18 miesięcy.
3. W wypadku orzeczenia kary dodatkowej, o której mowa w ust 2 pkt 3, orzeka się o cofnięciu karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego.
4. Orzeczenie o przepadku, o którym mowa w ust 2 pkt 2, może również dotyczyć przedmiotów nie stanowi±cych własno¶ci sprawcy.
5. Za czyny wymienione w ust 1, popełnione przez osobę niepełnoletni± posiadaj±c± kartę wędkarsk±, na wniosek osób uprawnionych do kontroli, organ wydaj±cy cofa wydan± kartę do czasu uzyskania pełnoletno¶ci.


Jak widać ,według w.w przepisów prawnych S±d Grodzki za popeółnienie takiego wykroczenia może orzec przepadek narzędzi służ±cych do popełnienia wykroczenia-czyli wędek.

Bardzo dobrotliwi byli ci Strażnicy ! zakładaj±c, że sytuacja taka wogóle się wydarzyła a nie jest to podpucha dla forumowiczów na wygadanie się.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez, tu nie chodzi o te kilogramy ale o to ze ryb co raz mniej w naszych wodach.Nie wiem czy wiesz ale w siec klusownika nawet scisle chronione gatunki ryb wpadaja(piskorz,koza itp.)I nie wiem czy da sie wystawic wartosc pieniezna zanikajacym gatunkom ryb. wink:
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moro napisał:
mam propozycje dla artura (bez urazy). jeżeli az tak klusole was (PSR) pozbadli to moze powinniscie zainwestowac w łódz opancerzon±... tak± jak naprzykład miał James Bondd


Po co ta ironia ???Wła¶nie pokazałe¶ jaki Masz szacunek do strazników :oops:
_________________
Łowię i zjadam ......
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Łowienie ryb bez zezwolenia jest form± kłusownictwa. A jako takie powinno być potępiane i karane. Nie rozumiem tej dyskusji.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Teraz juz jestem pewien wesoly Ukryta kamera działa na PW 8)


Ja profilaktycznie zawieszam wypowiedzi bo jak pisać o niczym to lepiej nie pisać wcale. A swoj± drog± to zadziwiaj±ce, że kto¶ kto kradnie lizaki nie jest złodziejem a ten co kradnia samochody jest. Dobrze być wyrozumiałym i wielkodusznym gdy stratny jest kto¶ iiny ale jak "mnie" do¶wiadczy praca kieszonkowca to całe gardło ryczy się POLICJA. Zamiast pitolić o ¶wiadomo¶ci wędkarzy w nokill czy C&R lepiej zajmijmy się kształceniem wła¶ciwej moralno¶ci.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque ale w poscie mielismy "byc moze" doczynienia z wedkarzem.A kiedy mysle o biednych osobach ktore nie sa klusolami i nie maja pieniedzy zeby oplacic skladki i chodza na ryby dla spedzenia czasu to naprawde trudno mi kogos takiego z klusownikiem porownac wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Ja profilaktycznie zawieszam wypowiedzi bo jak pisać o niczym to lepiej nie pisać wcale.

Pozwolę sobie doł±czyć do Szanownego Kolegi wesoly
Docio napisał:
Dobrze być wyrozumiałym i wielkodusznym gdy stratny jest kto¶ iiny ale jak "mnie" do¶wiadczy praca kieszonkowca to całe gardło ryczy się POLICJA.

Fajnie podsumował kiedy¶ podobna dyskusję na WCWI Marek_k84, zadaj±c pytanie, czy dyskutancji byliby tak samo wyrozumiali, gdyby nie o ryby chodziło, a o parówki z ich własnej lodówki wesoly
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz sneak jak mnie nie stać na chodzenie do ZOO to nie przeskakuję, co tydzień przez płot i nie tłumaczę się jak mnie złapi±, że nie mam pieniędzy a chcę słonia zobaczyć, jak mnie nie stać na koszulę to nie kradnę jej ze sklepu i nie tłumaczę się, że mnie nie stać a bardzo chcę j± mieć i tak dalej i tak dalej. Jak ładnie napisał Docio, kradzież lizaka i kradzież samochodu to KRADZIEŻ. Inaczej tego nie ma, co nazywać. Uwierz mi, że widzę różnicę między kłusowaniem siatk±, kłusowaniem pr±dem, kłusowaniem wędk±. Mimo to cały czas widzę KŁUSOWANIE.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Fajnie podsumował kiedy¶ podobna dyskusję na WCWI Marek_k84, zadaj±c pytanie, czy dyskutancji byliby tak samo wyrozumiali, gdyby nie o ryby chodziło, a o parówki z ich własnej lodówki wesoly


Je¶li Amator jest głodny to chętnie mu parówki ze swojej lodówki oddam.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque,czyli wedlug ciebie jak ktos urodzil sie biednym to nie ma prawa na swoje przyjemnosci??Nie chodzi mi tu o kradziez czy co...ale o starych bywalcow urodzonych w okolicach rzek ktorzy mieszkaja tam od dawna i nie stac ich na oplacenie skladek.A wedkuja w formie spedzenia relaksu nad woda a nie "klusowania wedka".Np.klusownikiem mozna nazwac osobe ktora pomimo iz uiszcza wszelkie skladki lamie przepisy nie liczac sie z wymiarami ochronnymi i klusujac a nie staruszka lowiocego bambusem ktory spedza "wspaniale" chwile (byc moze ostatnie :P) w swoim zyciu relaksujac sie nad woda poprzez "moczenie" tego kija.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snoek napisał:
Torque,czyli wedlug ciebie jak ktos urodzil sie biednym to nie ma prawa na swoje przyjemnosci??Nie chodzi mi tu o kradziez czy co...ale o starych bywalcow urodzonych w okolicach rzek ktorzy mieszkaja tam od dawna i nie stac ich na oplacenie skladek.A wedkuja w formie spedzenia relaksu nad woda a nie "klusowania wedka".Np.klusownikiem mozna nazwac osobe ktora pomimo iz uiszcza wszelkie skladki lamie przepisy nie liczac sie z wymiarami ochronnymi i klusujac a nie staruszka lowiocego bambusem ktory spedza "wspaniale" chwile (byc moze ostatnie :P) w swoim zyciu relaksujac sie nad woda poprzez "moczenie" tego kija.


Miałem co¶ napisać, ale się powstrzymałem... Wstępuję do klubu...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snoek napisał:
Torque,czyli wedlug ciebie jak ktos urodzil sie biednym to nie ma prawa na swoje przyjemnosci??Nie chodzi mi tu o kradziez czy co...ale o starych bywalcow urodzonych w okolicach rzek ktorzy mieszkaja tam od dawna i nie stac ich na oplacenie skladek.A wedkuja w formie spedzenia relaksu nad woda a nie "klusowania wedka".Np.klusownikiem mozna nazwac osobe ktora pomimo iz uiszcza wszelkie skladki lamie przepisy nie liczac sie z wymiarami ochronnymi i klusujac a nie staruszka lowiocego bambusem ktory spedza "wspaniale" chwile (byc moze ostatnie :P) w swoim zyciu relaksujac sie nad woda poprzez "moczenie" tego kija.



Ale się porobiło
Kłusol nie klusol
Mała szkodliwo¶ć
Sroty pierdoty i inne
Można się ubawić po pachy, choć wcale nie jest do ¶miechu
Mam znajomego handluje jak ja to nazywam pietruszk± czyli ma warzywniak pilnuje go jak pies ogrodnika ,czytaj nie pozwala klientom dotykać towaru bo a nuz co¶ zniszczy pogniecie lub nie daj Boże namaca zgniłka ,lub ukradnie , ALE w momencie kiedy jedzie do Makro kroi ,tam ile się da, tak się wyspecjalizował że bez PREZENTU dla żony nie wychodzi- tutaj widzę podobne podej¶cia do sprawy przynajmniej przez niektórych kolegów A- FE...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziad swoje a baba swoje. Czy leszczyn± czy bambusem, czy dziadek czy młodzieniaszek, łowi±cy bez zezwolenia wła¶ciciela, na jego wodzie KŁUSUJE. Podobnie jest z osob±, która łamie postanowienia zawarte w zezwoleniu. Też kłusuje.

Mam natomiast do Ciebie poważn± pro¶bę. Proszę nie wkładaj w moje usta słów, których nie napisałem. Je¶li nie rozumiesz, co piszę zapytaj. Nigdzie nie napisałem,".. że je¶li kto¶ rodzi się biedny to nie ma prawa do przyjemno¶ci" Sam z majętnej rodziny nie pochodzę, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby okradać innych by dostać to, na co nie było stać mnie czy moich rodziców.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W postach kolegów Nodiego i Moro pojawiły się pogl±dy następuj±ce: „Po co karać wędkarzy? Strażnicy (policjanci) powinni być ‘elastyczni’ i nie powinni karać różnych fajnych ludzi wchodz±cych w konflikt z prawem”.

W zwi±zku z tymi pogl±dami nasunęły mi się następuj±ce refleksje.

Refleksja 1. Narzekanie na stan naszych wód jest nie do pogodzenia z tolerancj± dla łamania prawa. Wła¶nie dlatego te wody tak Ľle wygl±daj±, że prawo jest łamane: przez kłusowników, rybaków, wędkarzy, turystów.

Sposobem na poprawę sytuacji jest egzekwowanie prawa.
Sposobem na pogorszenie sytuacji jest tolerowanie naruszeń prawa i znajdowanie usprawiedliwień dla osób łami±cych prawo. „Elastyczni” policjanci (strażnicy) będ± wielce pomocni w wielkim planie pogarszania sytuacji.

Refleksja 2. Jak przekonać „tolerancyjnych” i tych, dla których przestrzeganie prawa jest „nudne”?
Spróbujcie się postawić po drugiej stronie. Spróbujcie sobie wyobrazić, że nie jeste¶cie osob±, która łamie, naci±ga prawo, lecz osob±, która jest poszkodowana łamaniem prawa.
Przykład: dresiarze – dla zabicia nudy – pobili Cię. Policjant, do którego się zgłaszacie jest „elastyczny”. Twierdzi, że trzeba uwzględnić ciężkie warunki życiowe dresiarzy, patologie rodzinne, itp. Odwołujecie się do prokuratora, a ten odpowiada Wam: „Pobicie to drobiazg, więc nie będę się tym zajmował. Ludzie z nudów popełniaj± znacznie cięższe przestępstwa”.
Pytanie (retoryczne): chcieliby¶cie, żeby Was to spotkało?


Refleksja 3. Podej¶cie prezentowane przez obu kolegów (a także pojawiaj±ce się ostatnio w kilku innych w±tkach) jest – jak s±dzę – bardzo powszechne. Powinno być poważnie wzięte pod uwagę przy wszystkich naszych reformatorskich pomysłach na polskie wędkarstwo. Przecież ostatecznie każde rozwi±zanie wymaga znacznej liczby uczciwych i chc±cych współpracować ludzi. Takie dyskusje ujawniaj± bardzo smutny, ale chyba prawdziwy stan polskiej kultury prawnej, stan ¶wiadomo¶ci polskich wędkarzy.

Można oczywi¶cie powiedzieć „to prowokacja” (jak Czez, Docio). Ja jednak s±dzę, że wiele z tych wypowiedzi jest głoszonych szczerze i prosto z serca. Co więcej, obawiam się, że w praktyce jest jeszcze gorzej (wszak przyznanie się do swoich grzechów publicznie wymaga odwagi).

Refleksja 4. Na pierwszej stronie PW znajduje się zaproszenie do udziału w konkursie „Moja etyka wędkarska”. Nie wezmę w nim udziału, gdyż nie mam nic interesuj±cego do powiedzenia na tak sformułowany temat. Gdybym jednak miał odpowiedzieć na inne pytanie, mianowicie „Jaka etyka wędkarska jest nam najbardziej potrzebna”, odpowiedziałbym bez wahania: LEGALISTYCZNA. A więc nakazuj±ca przestrzeganie prawa (w tym oczywi¶cie regulaminu łowiska, RAPR). Przestrzegajmy tych reguł a na pewno będzie lepiej. Będziemy też mieli w sobie większ± moraln± siłę do walki z kłusownikami, osobami „elastycznymi”, „tolerancyjnymi”, itp.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych,
Nudziarz
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że też Wam się chce klepać o tym samym tyle czasu....... :roll: :roll: :roll:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Docio napisał:
Ja profilaktycznie zawieszam wypowiedzi bo jak pisać o niczym to lepiej nie pisać wcale.

Pozwolę sobie doł±czyć do Szanownego Kolegi wesoly
Docio napisał:
Dobrze być wyrozumiałym i wielkodusznym gdy stratny jest kto¶ iiny ale jak "mnie" do¶wiadczy praca kieszonkowca to całe gardło ryczy się POLICJA.

Fajnie podsumował kiedy¶ podobna dyskusję na WCWI Marek_k84, zadaj±c pytanie, czy dyskutancji byliby tak samo wyrozumiali, gdyby nie o ryby chodziło, a o parówki z ich własnej lodówki wesoly


i widzisz potem Kaczory wykorzystały to w kampanii :-).

Qrde, to ja aż taki "ęteligętny" jestem? Fiu... fiu... powiedział Ćwir-ćwirek
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque grzeczne przeprosiny z mojej strony.Wedlug mnie powinnismy zamknac ten temat .W koncu to kazdy ma swoja wlasna opinie wink: Niech te "sroty pierdoty" spadaja za ploty :P
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Docio napisał:
nodi napisał:
...Docio - mozesz pierwszy rzucic kamien~~ :evil: Nie obraz sie, ale prowadzisz chyba strasznie nudne zycie? (no, chyba ze caly czas siedzisz na rybach...


Nodi nie wiem sk±d ten wniosek. Ja natomiast po tej wypowiedzi wnioskuję, że nie próbowałe¶ w swoim życiu tak na poważnie kontrolować się aby żyć i postępować zgodnie z zapisami prawa. Wszelkie tłumaczenia "że inni robia tak samo" s± u Ciebie na porz±dku dziennym mimo iż wiesz, że to niezgodne z prawem. Takie tłumaczenie jest już niestety zakłamaniem.

Czy mam nudne życie? WyobraĽ sobie (bo sk±d możesz wiedzieć), że otaczaj±ca Cię rzesza ludzi, z którymi musisz przebywać, nie może w żaden sposób się do Ciebie przyczepić a wykroczenia i codzienne





chamstwo jest jest przez Ciebie otwarcie negowane. Wpierw patrz± na Ciebie jak na wariata. Drugim etapem jest przerywanie rozmowy w Twojej obecno¶ci. Kolejny to obrabianie Ci dupska i niestworzone ploty, które nawet zahaczaj± o Twoj± rodzinę. Kolejnym etapem, tym już niebezpiecznym, jest otwarte pos±dzanie Cię o skryte działania przeciw tej społeczno¶ci i przypisywanie czynów, które nie miały Twojego udziału. Dlaczego tak się dzieje? Bo takie ¶rodowisko "codziennych przestępców" drażni Twoja bezkompromisowa postawa i s±dz± ,ze się nad nich wywyższasz. Małostowo¶ć, małoduszno¶ć, tolerancja i zrozumienie na łamanie prawa, które samemu się łamie to objawy postaw bez moralnego kręgosłupa. Ty im po prostu wadzisz, jeste¶ sol± w oku lub drzazg± w zadku, która uwiera. Jeste¶ wrzodem ich czarnego sumienia, uosobieniem wszystkiego czym gardz± i dlatego nie jest możliwe aby przy takiej podjazdowej wojnie się nudzić.
Z drugiej strony s± to osoby, które pierwsze krzycz± o praworz±dno¶ci i przestrzeganiu prawa o ile wiedz±, że adwersarz nie zna ich na tyle by znać ich grzeszki. O i to nazywa się zakłamanie.



Mówi± że zostało nam to jeszcze po zaborach :placz
Najsmutniejsze jest to ze jak mniemam kolega z Poznania (z POZNANIA!!) jest jeszcze młodym człowiekiem
Warto¶ci zaszczepione w Tym młodym człowieku nie napawaj± optymistycznie
My¶lę jednak ba jestem pewien że forum takie jak PW jest nie tylko miejscem wymiany do¶wiadczeń ,ale i spełnia rolę wychowawcza ,czy tez kto¶ tego chce czy nie ,ale tak jest!!
A jeżeli jest to oczywista musi wpływać na uczestników tak więc DOCIO -pomalutku a będzie< w co wierze- coraz lepiej wink:


Zenonie powiem ci tak na ucho, że lepiej już było wink:
_________________
Ginel
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:roll:




A M E N



:roll:
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
W postach kolegów Nodiego i Moro pojawiły się pogl±dy następuj±ce: „Po co karać wędkarzy? Strażnicy (policjanci) powinni być ‘elastyczni’ i nie powinni karać różnych fajnych ludzi wchodz±cych w konflikt z prawem”.
(...)

A niby gdzie ja cos takiego napisalem? Czytaj prosze uwazniej posty majac zamiar na nie odpowiadac.
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:

Pomy¶l Radzio idea: Jak można ¶wiadomie pój¶ć na ryby bez pozwolenia :?:- wytłumacz mi to, proszę. Bo przynajmniej ja maj±c prawie 50 lat na karku nie potrafię sobie tego wyobrazić 8O
Zaznaczam nie chodzi mi o przypadki takie jak nie zabranie pozwolenia( skleroza niestety jest mi bliska lol ) oraz wszelakiego rodzaju nieporozumienia typu - czy dane pozwolenie jest ważne na dany akwen lub odcinek rzeki. Takie rzeczy mog± i bed± się zdażały :roll: choć należy dokonać wszystkiego (dwie strony-wędkarz i wydaj±cy pozwolenie)by dochodziło do tego sporadycznie. usmiech
Pozdrawiam


Widocznie amator jest młodym, niestety niedojrzałym i niezbyt inteligentnym człowiekiem, który post±pił głupio i lekkomy¶lnie. Jak napisałem wyżej poniósł zasłużon± karę za swoje wykroczenie.
Zmartwił mnie tylko sposób "rozprawienia się" z nim na forum i niewybredne wyzwiska i groĽby. Ale cóż każdy ma prawo do wyrażania w tym czy w inny sposób swoich emocji.
amator
Zabanowany
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
Ale kto tutaj był płytki???????...... :roll: :roll: :roll:
....łowiłe¶ bez opłaconych składek....złamałe¶ prawo.....wymierzono Ci karę !!!
...jak na moje oko wszystko jest w porz±dku.

pozd.

oczywiscie a 50 metrów dalej miejscowy został potraktowany upomnieniem ponieważ normę strażnicy sobie wykonali r±czka r±czkę , zastanówcie się przed mamndatem jest jeszcze upomnienie , zacznijcie cytać tekst ze zrozumieniem nie chodzi mi o mandat który dostałem tylko o traktowanie człowieka a nie kusola jak sie tu rozpisujecie
amator
Zabanowany
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amator :z:

...
WypowiedĽ skasowana ze względu złamania regulaminu forum.

torque
amator
Zabanowany
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Poczytałem i zgadzam się, że strażnicy to cieniasy. Jak go¶ć przy samochodzie zacz±ł mendzić to oprócz mandatu powinni kłusolowi zarekwirować samochód. Niech na pieszkę zasuwa do domu. A je¶li miał jeszcze sprzęt w bagażniku to już w ogóle nie rozumiem strażników. Chyba mieli chwilę słabo¶ci.

Przezroczysty , nieskazitelny żyj tak dalej a o samochód si± nie martw i zacznij czytać tekst ze zrozumieniem nie mędziłem mandat przyj±łem chodzi mi o traktowanie ludzi przez "strażników" tych co sobie dla rozrywki łapi± a nie dla mięsiwa rybek nie miałem jeżeli o to ci chodzi nie zabieram ..........ale nie jeste¶ sędzi± abym sie tu ,musiał przed tob± tłumaczyć wniosek jest jeden 99% czytaj±cych rozumie jak chce a nie odnosi się do meritum chodi o traktowanie
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O traktowanie?? Rany ręce mi opadaj±. Ostatnio gdzie ¶ czytałem o złym traktowaniu mordercy bo to przecioeż człowiek i nie może być na stres naraany. Jak czynisz chłopie tak będzie sztraktowany. Nikt Cie po pleckahc i po główce gładkac nie będie. Pewne rzeczy i postępowania się tępi i ¶ciga a tych , którzy je czyni± nie powinno sie traktowac tak jak by nic nie zrobili.
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
amator
Zabanowany
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 27, 2005
Posty: 23

Kraj: POLSKA
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amator :b:

za łamanie regulaminu forum

torque
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym sie zgadzam jednoglosnie amator. wink: Zaplaciles kare i tyle.Wiecej nie trzeba wiedziec...
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amator napisał:
Docio napisał:
Poczytałem i zgadzam się, że strażnicy to cieniasy. Jak go¶ć przy samochodzie zacz±ł mendzić to oprócz mandatu powinni kłusolowi zarekwirować samochód. Niech na pieszkę zasuwa do domu. A je¶li miał jeszcze sprzęt w bagażniku to już w ogóle nie rozumiem strażników. Chyba mieli chwilę słabo¶ci.

Przezroczysty , nieskazitelny żyj tak dalej a o samochód si± nie martw i zacznij czytać tekst ze zrozumieniem nie mędziłem mandat przyj±łem chodzi mi o traktowanie ludzi przez "strażników" tych co sobie dla rozrywki łapi± a nie dla mięsiwa rybek nie miałem jeżeli o to ci chodzi nie zabieram ..........ale nie jeste¶ sędzi± abym sie tu ,musiał przed tob± tłumaczyć wniosek jest jeden 99% czytaj±cych rozumie jak chce a nie odnosi się do meritum chodi o traktowanie


No wła¶nie czytam ze zrozumieniem, wyj±tkowo wnikliwym zrozumieniem. Czytam nawet takie potworki polonistyczne jakimi Ty nas uraczasz nie stosuj±c podstawowych zasad pisowni.
Koniec karmienia trola.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie podajcie sobie rece na zgode i przestancie sie klucic :P Docio w internecie to chyba zasady pisowni nie obowiazuja...najwazniejsze zeby tekst dal sie przeczytac usmiech .
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snoek napisał:
Docio w internecie to chyba zasady pisowni nie obowiazuja...najwazniejsze zeby tekst dal sie przeczytac usmiech .


I tu się bardzo mylisz wykrzyknik
_________________
Oby do jutra......
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="amator"][quote="petrus
oczywiscie a 50 metrów dalej miejscowy został potraktowany upomnieniem ponieważ normę strażnicy sobie wykonali r±czka r±czkę , zastanówcie się przed mandatem jest jeszcze upomnienie

Pewnie że mogli,ale sam rozumiesz,może to był znajomy :?
Jak nie uważasz się z kłusola to dobrze a to co inni my¶l± to ich sprawa i takim opiniami się nie przejmuj.Zaraz i mnie się dostanie ale wła¶nie ja opinię innych o sobie to ........,wolno mi.
Je¶li chodzi o strażników,też s± w¶ród nich różni ludzie.
2 lub 3 lata temu na Narwi wypożyczyłem łódkę ze stanicy wędkarskiej.
Podpłyneła straż i za "nie manie" dowodu rejestracyjnego łódki chcieli 50pln.Mandatu nie chciałem przyj±ć więc stwierdzili że konfiskuj± łódkę na
co się zgodziłem ale po tym jak wysi±de na brzegu w stanicy.W rezultacie
opłata spadła do 20pln jednak ja byłem za konfiskat±.Panowie odpłyneli.
Człowiek w stanicy "ob¶miał się jak norka" jak mu opowiedziałem i powiedział że bywaj± tacy którzy płac±.
I pytanie do tych którzy jeĽdzili po Amatorze "jak po burej suce".
Czy tak powinni zachowywać się strażnicy?
A może zamkn±ć jednak temat bo co poniektórym mog± nerwy pu¶cić
za branie "kłusola" w obronę.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowość: Leuven
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli sie myle to sorry. usmiech
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja mam pomysł.Powinni¶my zebrać się i zlinczować Amatora!!! ITP!! wesoly Ale tak na poważnie-prawda jest taka że facet dostał mandat po kieszeni mu pójdzie i wsiooo usmiech Napewno drugi raz się zastanowi czy warto było?Wydaje mi się że NIE! I tyle.. ps.Amator ale teraz już chyba nie wsadzisz sprzętu do bagażnika auta przed opłaceniem składek? Żeby nie kusilo wesoly pozdrawiam.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Mówi± że zostało nam to jeszcze po zaborach :placz
Najsmutniejsze jest to ze jak mniemam kolega z Poznania (z POZNANIA!!)


Eee no i? Nie widze zwiazku.

Zenon napisał:

...jest jeszcze młodym człowiekiem
Warto¶ci zaszczepione w Tym młodym człowieku nie napawaj± optymistycznie


Heh powiedz mi co Ty wiesz o moich wartosciach?

Docio (apropo nudnego zycia - to takie dlugie wypracowanie LOL) - co Ty mi tu wypisujesz?

snoek napisał:
(...) Nie widze powodu zeby tu go od klusoli wyzywac.Przeciez sa tacy smierdziele co z ogromnymi siatami wzdluz rzek chodza i kradna kilogramy ryb z naszych wod (...)


Wlasnie.


rwojton napisał:

Bardzo dobrotliwi byli ci Strażnicy !


No bardzo, powinni go za kratki wsadzic...

Pozatym porownywanie kolegi amatora do zlodzieja czy mordercy jest conamniej idiotyczne i nie na miejscu...

No i zbanowali tego strasznego kłusola. Jupi.
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmsp napisał:
Musisz się jeszcze dużo uczyć.Chyba rzeczywi¶cie, tak jak piszesz jeste¶ AMATOR.
Pzdr


A Ty jestes hmsp! LOL. Rece opadaja...

Kolego radziu - dzieki za zrozumienie.
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
rybok
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 35

Kraj: Polska
Miejscowość: Chrzanów
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowi±cemu ryby strażnik sprawdza kartę wędkarsk±:
- Pana karta jest już nieważna. Jak pan może łowić ryby na zeszłoroczn± kartę wędkarsk±?
- Bo ja łowię tylko te ryby, których nie złowiłem w zeszłym roku.
Amator mogłe¶ się tak wytłumaczyć lol to z pewno¶ci± niedostał by¶ kary lol
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nodi napisał:
Pawel_K napisał:
W postach kolegów Nodiego i Moro pojawiły się pogl±dy następuj±ce: „Po co karać wędkarzy? Strażnicy (policjanci) powinni być ‘elastyczni’ i nie powinni karać różnych fajnych ludzi wchodz±cych w konflikt z prawem”.
(...)

A niby gdzie ja cos takiego napisalem? Czytaj prosze uwazniej posty majac zamiar na nie odpowiadac.

Masz rację, Nodi, nie napisałe¶. Zmyliło mnie to, że nazwałe¶ ludzi przestrzegaj±cych prawa "nudziarzami". Zinterpretowałem to w ten sposób, że popierasz postawę pogardy dla prawa. Zapewne nie miałem do¶ć mocnych podstaw do takiej interpretacji.
Przepraszam i pozdrawiam.
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
Dziwi mnie wasza radosc z takiego powodu, że ktos dostał mandat.To że był zasłuzony nie podlega dyskusji. Daje sobie reke uciać ze kazdy z was tutaj wypowiadaj±cych się ma cos na sumieniu. Nie udawajcie ¶wietych.Tak na marginesie to jestem ciekawy czy kazdy z was jeĽdzi po miescie 50 km/h ??? Napewno nie. Wiec mozna na każdego z Was powiedzieć " MORDERCA". Już was widze jak sie pieklicie że dostaliscie mandat za przekroczenie przedkosci o 8 km/h!! Mysle ze sytuacja jest analogiczna do tej któr± przedstawił kolega.
Pozdrawiam.


Ja jeżdżę po mie¶cie 50 km/h.
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
[Ja jeżdżę po mie¶cie 50 km/h.

Jak cofasz?
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klon napisał:
Stefan napisał:
[Ja jeżdżę po mie¶cie 50 km/h.

Jak cofasz?

Rowerem Klonie...rowerem...
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
Troche nie na temat, ale nie będę zakładał nowego bo ten w miarę podobny. Mam pytanie, jeżeli zapomniałem karty wedkarskiej (oczywiscie opłaconej) z domu i złapj± mnie straznicy to czy moge się jakos odwołać od mandatu? Pytanie czysto teoretyczne bo nigdy strażnika nie spotkałem a kilka razy mi się zdarzyło zapomnieć karty z domu.


Mój znajomy w ubiegłym roku miał tak± wła¶nie przygodę. Dogadał się jednak z funkcjonariuszami PSR i po oddaniu im niejako w zastaw całego sprzętu jaki posiadał pojechał po dokumenty do domu. Po 2 godzinach sprawa została załatwiona bez uszczuplania portfela. Dodam tylko, że sprzęt pozostawiony strażnikom wart był grubo więcej niż mandat, który kolega miał otrzymać.
_________________
I gdzie ta metrówa ???
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapis prawny o konieczno¶ci fizycznego posiadania uprawnień do połowu ryb jest jasny. Je¶li zapomni się karty wędkarskiej lub zezwolenia do połowu wydanego przez uprawnionego to kontroluj±cy, je¶li ma takie uprawnienia, może wystawić mandat w wysoko¶ci 200,-
Zupełnie inn± kwesti± jest podej¶cie kontroluj±cego do kontrolowanego.
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Zapis prawny o konieczno¶ci fizycznego posiadania uprawnień do połowu ryb jest jasny. Je¶li zapomni się karty wędkarskiej lub zezwolenia do połowu wydanego przez uprawnionego to kontroluj±cy, je¶li ma takie uprawnienia, może wystawić mandat w wysoko¶ci 200,-
Zupełnie inn± kwesti± jest podej¶cie kontroluj±cego do kontrolowanego.

Można również odmówić przyjęcia mandatu. Wtedy sprawa kierowana jest do s±du grodzkiego.
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shawn7 napisał:


Mój znajomy w ubiegłym roku miał tak± wła¶nie przygodę. Dogadał się jednak z funkcjonariuszami PSR i po oddaniu im niejako w zastaw całego sprzętu jaki posiadał pojechał po dokumenty do domu. Po 2 godzinach sprawa została załatwiona bez uszczuplania portfela. Dodam tylko, że sprzęt pozostawiony strażnikom wart był grubo więcej niż mandat, który kolega miał otrzymać.


No to trafił na strasznie cierpliwych strażników. Że też im się chciało czekać 2 godziny aż facio wróci z dokumentami. Powiem szczerze że nie mam pojęcia jak w takim przypadku powinien post±pić strażnik? Czy wypisać mandat, na podstawie jakiego dokumentu jeżeli np nie ma żadnego? Tu chyba musiało by doj¶ć do zatrzymania delikwenta do wyja¶nienia. A jeżeli posiada inne dokumenty a zapomniał tylko karty wędkarskiej to wypisać wezwanie do siedziby PSR i tam cał± sprawę wyja¶nić lub wypisać mandat licz±c na to że zostanie anulowany po udowodnieniu posiadania takowej. Czy komendant PSR może póĽniej nałożony mandat karny anulować? Też nie wiem.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wolff, znana mi delegacja prawda o możliwo¶ci przedstawienia dokumentu uprawniaj±cego do czego¶ i uiszczenia opłaty manipulacyjnej w celu anulowania mandatu nie ma w tym przypadku zastosowania gdyż nie ma o niej słowa.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
shawn7 napisał:


Mój znajomy w ubiegłym roku miał tak± wła¶nie przygodę. Dogadał się jednak z funkcjonariuszami PSR i po oddaniu im niejako w zastaw całego sprzętu jaki posiadał pojechał po dokumenty do domu. Po 2 godzinach sprawa została załatwiona bez uszczuplania portfela. Dodam tylko, że sprzęt pozostawiony strażnikom wart był grubo więcej niż mandat, który kolega miał otrzymać.


No to trafił na strasznie cierpliwych strażników. Że też im się chciało czekać 2 godziny aż facio wróci z dokumentami. Powiem szczerze że nie mam pojęcia jak w takim przypadku powinien post±pić strażnik? Czy wypisać mandat, na podstawie jakiego dokumentu jeżeli np nie ma żadnego? Tu chyba musiało by doj¶ć do zatrzymania delikwenta do wyja¶nienia. A jeżeli posiada inne dokumenty a zapomniał tylko karty wędkarskiej to wypisać wezwanie do siedziby PSR i tam cał± sprawę wyja¶nić lub wypisać mandat licz±c na to że zostanie anulowany po udowodnieniu posiadania takowej. Czy komendant PSR może póĽniej nałożony mandat karny anulować? Też nie wiem.
no i powtórze sie
odrazu takiego do wody i to 57 razy
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wszystko się rozchodzi o 10PLN.CHŁOPIE SZKODA CI BYŁO?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 167