Czy wiesz, że...
Doskonał± przynęt± na bałtyckie duże leszcze, okonie i węgorze jest garnela – nazywana też bałtyck± krewetk±. Skorupiak ten dzień spędza zagrzebany w piasku, a na żer wychodzi w nocy i penetruje przybrzeżne płycizny. Można go znaleĽć również przy plaży, na co najmniej metrowej wodzie w pobliżu zwalisk kamieni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 592
 Zalogowani 0
 Wszyscy 592

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500441) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500441) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500441) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500441) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500441) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500441) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500441) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500441) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500441) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500441) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - aparat cyfrowy - NIKON Coolpix 4600
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
aparat cyfrowy - NIKON Coolpix 4600
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 2:14 pm    Temat postu: aparat cyfrowy - NIKON Coolpix 4600 Odpowiedz z cytatem

Czy kto¶ z użytkowników PW jest posiadaczem tego nikona, lub miał z nim styczno¶ć :?:. Chciałbym usłyszeć opinie na jego temat. W najbliższym czasie ( 2 miesi±ce) będę chciał kupić cyfrówkę do 1000 zł. DoradĽcie mi, na co mam zwrócić uwagę podczas poszukiwań aparatu. Może znacie jakie¶ ciekawe modele, które mogliby¶cie polecić z czystym sumieniem. Z góry dziękuję za każdy pomocny post.
Pozdrawiam bercik.
_________________
Bercik
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam za bardzo na aparatach się nie znam, ale z czystym sumieniem mogę polecić Dimage G530 firmy Konica Minolta. Bawie się nim juz ze trzy miesi±ce i jestem w pełni zadowolony. Kosztował wła¶nie koło 1000 zł i my¶lę że dla amatora jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Oprócz wszelkich automatycznych ustawień posiada równiez opcję ustawień ręcznych, co pozwala na robienie ewentualnych ambitniejszych zdjęć. Wielce się moim zdaniem nie sugeruj ale je¶li będziesz miał możliwo¶ć to sobie go obejrzyj.
_________________
Aquila non capit muscas!
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki aparacik KLIKNIJ i jest luksus. Polecam
beenPL20
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Jan 21, 2006
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kodak Z740, wiele zalet, duży zoom, ładne zdjęcia, prawie pełny manual z wad poważniejszych brak ręcznego ustawienia AF. Jak dla mnie w plener super (przy max. zoomie dodatkowo statyw) jesli możesz doskrobać jeszcze 3 stówki to polecam Kodaka
7590.
_________________
Daj biedakowi rybę to zje i dalej będzie głodny, a daj mu wędkę to sam sobie ryb nałapie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi hi :-)
No i mamy następnego :-)
Masz jednak mistrza ( oczywi¶cie Zabrze ). Dwa miesi±ce przed kupnem zaczynasz sie interesować aparatem :-). Ja już o moim my¶lałem rok wcze¶niej :-) .
Co Ci mogę doradzić.
Priorytety aparatu:
- na ryby ( patrz artykuł Wykrzyknika ) jest inny aparat
- dla portrecistów - znowu inny
- dla szpanu - jeszcze inny
- profesjonalny - jeszcze inny
- dla laików - to już inna beczka :-)
Je¶li Twój wybór był taki jak mój ( czytaj cztery ostatnie priorytety ), to masz trochę mało pieniędzy. :-)
Aparat to wydatek a je¶li wydatek, to powinna być rado¶ć z jego kupna. Dlatego mój priorytet był - wygl±d. Dołożyłem do tego wszelkie możliwo¶ci techniczne aparatu i wynik wyszedł - Sony F828.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba troszkę przesadzacie z propozycjami. Zabrze raczej chodzi o "laickie" aparaty, zobaczcie jak± klasę prezentuje Nikon którym się interesuje. Nie kazdy marzy o super ekstra profesjonalnym aparacie, bo nie kazdy jest zainteresowany robieniem profesjonalych zdjęć. Dla laika zdjęcie z aparatu za 1000 zł nie różni się niczym od zdjęcia z aparatu za 3000-4000. Czasami zbyt skomplikowany aparat moze tylko przeszkadzać amatorowi i popsuć cał± przyjemno¶ć z użytkowania.
_________________
Aquila non capit muscas!
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Priorytety aparatu:
- na ryby ( patrz artykuł Wykrzyknika ) jest inny aparat.


Przeczytałem artykuł i jestem troszkę m±drzejszy usmiech. Bynajmniej wiem, na jakich parametrach mam się skupić podczas poszukiwań aparatu.
_________________
Bercik
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra jest posiadaczk± Nikona 4600 - do pewnego momentu była zadowolona z zakupu, ale jaki¶ miesi±c temu siadł wy¶wietlacz. Do tej pory czeka na aparat, który jest w serwisie Nikona. Pewnie jeszcze troszkę wody w Wi¶le upłynie zanim go dostanie z powrotem, gdyż z własnego do¶wiadczenia wiem, że serwis tej firmy nie jest najlepszy (najszybszy). Ja czekałem na mojego Coolpixa 3100 1,5 miesi±ca. smutny .Ogólnie nie polecam.

Jeżeli szukasz aparatu "małpki", takiej na rybki, ale o dobrej jako¶ci i fajnej cenie popatrz na Panasonic LS1 lub LS2 - cena około 600 zł. Pamiętaj, że minimum 150 zł wydasz na niezbędne akcesoria (kartę, ładowarka+akumulatorki, etui).

Pozdrawiam - Łukasz
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
Czasami zbyt skomplikowany aparat moze tylko przeszkadzać amatorowi i popsuć cał± przyjemno¶ć z użytkowania.



A przykłady mamy lol lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze jak Cię lubię tak przestań się cyrtolić i pitolić od rzeczy. Zapomnij o czym Ci pisano i zadaj sobie pytanie "do czego mi potrzebny aparat cyfrowy". Jak już sobir to pytanie zadasz, to odpowiedz sobie na nie, a wtedy będziesz wiedział jakie funkcje ma mieć aparat.

Je¶li masz nadal w±tpliwo¶ci to zapraszam na główn± stronę tam gdzie jest relacja z WPSPW a zrozumiesz o co mi chodzi.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
"do czego mi potrzebny aparat cyfrowy". Jak już sobie to pytanie zadasz, to odpowiedz sobie na nie, a wtedy będziesz wiedział jakie funkcje ma mieć aparat.


Na to pytanie już sobie odpowiedziałem jaki¶ czas temu usmiech. Lecz pojawia się jeden problem, do tej pory nie miałem styczno¶ci z cyfrówkami :roll:. Nie chce strzelić byka i kupić aparatu, który nie przyda mi się nad wod±.
Dociu uwierz mi, że byłem w kilku sklepach w sprawie cyfrówki. W każdym z nich wciskano mi inny kit na temat parametrów, jakie powinien spełniać taki aparat :roll: :roll:.
_________________
Bercik
Maro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 363

Kraj: UK
Miejscowość: ŁódĽ-Wrocław-Londyn
PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabrze... Kolego po kiju... lol
Moja historia jest taka:
Pewnego pieknego dnia, stwierdzilem, ze potrzebuje cyfraka... A to do Pogawedek, a to z 1000 innych powodow. Przejrzalem dziesiatki ofert z roznych sklepow i... :?:
Wpadl mi w oko taniutki i z dobra pixeloza (jak na tamte czasy) aparacik. 3 mega piksele to bylo niezle. Poszedlem i kupilem... Nazywa sie Trust Power Cam cos tam... lol Dalem 300 zl.
Robi zdjecia, filmy, ma zoom, redukcje czerwonych oczu, funkcje makro czy mikro... wiele innych manualnych ustawien...
Urzywam go... ze 4 lata... albo lepiej... i..................
wciz robi wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
Lepiej czy gorzej :?: Nie mnie oceniac. Dla mnie super wykrzyknik Jesli nie masz zapedow artystycznych to przestan sobie zawracac glowe [ocenzurowano]...
Kup co Ci sie podoba i wal recenzje innych.
Milego trzaskania fotek...
Posdrofka... zly:
_________________
------/\/\@r()-----
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 5:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Bartek80 napisał:
Czasami zbyt skomplikowany aparat moze tylko przeszkadzać amatorowi i popsuć cał± przyjemno¶ć z użytkowania.



A przykłady mamy lol lol lol

Hi hi hi - :-) Ja Ci jeszcze pokaże :-)
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Docio napisał:
"do czego mi potrzebny aparat cyfrowy". Jak już sobie to pytanie zadasz, to odpowiedz sobie na nie, a wtedy będziesz wiedział jakie funkcje ma mieć aparat.


Na to pytanie już sobie odpowiedziałem jaki¶ czas temu usmiech. Lecz pojawia się jeden problem, do tej pory nie miałem styczno¶ci z cyfrówkami :roll:. Nie chce strzelić byka i kupić aparatu, który nie przyda mi się nad wod±.
Dociu uwierz mi, że byłem w kilku sklepach w sprawie cyfrówki. W każdym z nich wciskano mi inny kit na temat parametrów, jakie powinien spełniać taki aparat :roll: :roll:.


Skoro najtrudniejszy etap masz za sob± to nie pozostało Ci nic innego jak spojrzeć na możliwo¶ci aparatu pod względem graficznym. Nie, nie mylę się, patrz co możesz z niego uzyskać w porównaniu do tego gdzie chcesz to przedstawiać. Je¶li ma to być wył±cznie internet to będziesz miał problem. Problem ze zdecydowaniem się na naprawdę tani aparat :-) Je¶li jednak my¶lisz o wydrukach to niestety ale konieczny będzie z nieco lepszymi możliwo¶ciami wydruki. Je¶li chcesz robić zdjęcia do drukowania w prasie to przechodzisz do aparatów z matryc± 8mln a reszta w nich jest.

Niemal dwa lata użytkowania swojego cyfraka nauczyły mnie, że w moim przypadku najważniejsze jest:
- minimalna odległo¶ć ostzrenia - u mnie 80cm i to jest dużo, czyli nie najlepiej,
- funkcja makro - u mnie nie ma i odczuwam jej brak gdy chciałbym zrobić zbliżenia do technicznych tekstów,
- możliwo¶ć wył±czenia flesza - u mnie jest i to błogosławiona funkcja aby wszelkie szyby kasetonów czy gablot nie ¶wieciły na zdjęciach :-)

Reszta jest zdecydowanie mniej ważna, jak dla mnie oczywi¶cie :-)
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z aparatów do 1000 złotych, a daj±cych sie ujarzmić przez fotografuj±cego poleciłbym aparat Kodak Z740. Polecił go zreszt± beenPL20.
Ma on wiele zalet, w tym możliwo¶ć wył±czenia ekranu na tylnej ¶ciance, przez co bateria nie jest tak intensywnie wyczerpywana. W sklepie aktualnie jest promocja na ten aparat. A tutaj znajdziesz test tego aparatu wraz z przykładowymi zdjęciami. Wykorzystasz go w każdych warunkach, także podczas wędkowania by uwiecznić swoje trofea.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Tu jest porównanie cen za ten aparat w różnych sklepach internetowych. Warto zapoznac się z opiniami osób dokonuj±cych zakupów. Nie zawsze niższa cena idzie w parze z solidno¶ci± i terminowo¶ci±, mimo zapewnień na stronie sklepu.
beenPL20
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Jan 21, 2006
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:

Ma on wiele zalet, w tym możliwo¶ć wył±czenia ekranu na tylnej ¶ciance, przez co bateria nie jest tak intensywnie wyczerpywana.


Może nie tyle wył±czenia co przeł±czenia na wizjer LCD 8)
_________________
Daj biedakowi rybę to zje i dalej będzie głodny, a daj mu wędkę to sam sobie ryb nałapie.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 69