Czy wiesz, że...
Pierwszą wędkującą kobietą była Juliana Bernes (Barnes) – autorka traktatu o myślistwie, który wraz z rozprawami o sokolnictwie i heraldyce ukazał się w Anglii w 1486 roku. Wolumin nosi nazwę "Księga z St. Albans". W uznaniu zasług federacja wędkarska International Game Fish w 1998 roku przyznała jej miejsce z Salonie Chwały (Hall of Fame).

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 338
 Zalogowani 0
 Wszyscy 338

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18224) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18224) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18224) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18224) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18224) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18224) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18224) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18224) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Łowienie w porcie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Łowienie w porcie
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Tomasz
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Jan 18, 2006
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 8:14 am    Temat postu: Łowienie w porcie Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wykupiłem licencje na łowienie w morzu. Związku z tym, że jest dosyć ciepło zamierzam dzisiaj wybrać się łowić za port jachtowy, jest to miejsce, w którym w niedalekiej odległości łączy się Parsęta z morzem. Zdecydowałem się łowić na grunt, a to za sprawą dosyć dużego uciągu. Możecie mi powiedzieć jak najlepiej zrobić zestaw?
Czy boczny trok zda egzamin? No i jeszcze jaką przynęte stosować - w tamtych wodach występują okonie, płocie i leszcze.
Wszystkie wasze rady mi się bardzo przydadzą bo za tydzień jade do Dziwnowa i nie mam pojęcia jak się tam łowi.

Z góry dzięki za odpowiedź wesoly
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 3:36 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Witaj usmiech myślę, że mogę tutaj pomóc usmiech Więc, tak..boczny trok jest ok. Potrójny krętkil pomocny - mniej splątań zestawu szczególnie w mocnym uciągu wody. Ponieważ na razie jest jeszcze zimno to płoć dopiero się pokazuje a leszczyk to sporadycznie i zazwyczaj grupo poniżej wymiaru. Okoń to jeszcze troszke czasu minie, moze właśnie tydzeń, może dwa. Jeżeli Nastawiasz się na płocie, leszcze, okonie to oczywiście jeden przypon. Ciężarek dość duży - uciąg wody np obecnie w dziwnej radzi sobie z ciężarkami 50-80 g bez problemu, ale ma to swoje dobre strony - Obszukujesz większy teren dna. Z powodu zaczepów szczególnie na rzece Dziwnej radzę stosować raczej krótki przypon 15-25 cm, za to odległość przyponu od ciężarka dobrze jest zwiększyć do 50-60 cm. Znacznie to ograniczy straty w hakach. Ryba jeszcze bierze anemicznie, ale trafiają sią nawet ładne sztuki usmiech Dodatkowe info: jeżeli Będziesz zamierzał łowić z łodzi to musi ona byc zarejestrowana, a na rzece Dziwnej żeby w ogóle łowić z łodzi musisz mieć pozwolenie od kapitana - nic nie kosztuje, ale trzeba udać sie do kapitanatu i przedstawić dowód rejestracji łodzi żeby takie pozwolenie dostać. Bez takiego zezwolenia nie ma co wodować łodzi chyba, że na zalewie gdzie pozwolenie od kapitana nie jest wymagane. Przy połowie z łodzi sa wyznaczone obszary gdzie można taki połów prowadzic - nie na całej rzece, a tylko w rejonie mostu są wyznaczone po obu jego stronach trójkąty...wszystko zreszta jest napisane w pozwoleniu od kapitana. Przypominam także, że na wodach morskich ryby mają zazwyczaj większy wymiar ochronny, np okoń - 17 cm, płoć - 20 cm (zalew szczeciński 17 cm), leszcz - 40 cm...Obowiązuje takze limit ilościowy w przypadku leszcza 10 sztuk i wagowy (w przypadku ryb nie objetych limitem ilościowym m.in. płoć i okoń) wynosi on 5 kg usmiech No i powtórzę, że przy połowie gatunków innych niż sledzie lub płastugi stosujemy jeden przypon... W razie jakiś wątpliwości lub ptań zapraszam na gg lub odsyłam do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego połowów w celach rekreacyjno sportowych usmiech Pozdrawiam i życzę powodzenia usmiech
Tom
Może spotkamy sie nad wodą albo podczas kontroli albo podczas łowienia usmiech
_________________
ryba też człowiek ;)
Tomasz
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Jan 18, 2006
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, bardzo mi pomogłeś. Właściwie to liczyłem na ciebie bo wiedziałem, że jesteś z Dziwnowa usmiech Ździwiłeś mnie bo słyszałem dwa tygodnie temu, że w Dziwnowie bardzo ładne płocie biorą, a u nas w Kołobrzegu to nawet okonie. Korzystając z pogody byłem wczoraj i dzisiaj nad ujściem Parsęty (odcinek morski). Miałem jedynie jedne branie i ryba się spieła. Niestety nie byłem nad ujściem Kanału Drzewnego, a szkoda bo tam się lepiej łowi. Z łódki nie będe korzystał więc nie będzie problemu. W sobote będe prawie napewno. Ale czy warto?
Bierze coś? usmiech
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 4:11 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Bylem ostatnio na rybkach i mam na rozkładówce już płocie 36 cm usmiech ale żeby ogólnie rewelacyjnie było to czy ja wiem usmiech) Siedzą ludzie z kołobrzegu i nie tylko po całym dniu i wyniki mają jako takie usmiech Do limitu wagowego nie dochodzą usmiech Może za tydzień bedzie już lepiej i może okonek się pojawi usmiech jak coś na priva napisze jak sprawa stoi. Śledź też informacje w inspektoracie w kołobrzegu itp bo szykują sie zarybienia a wiadomo, że potem okres zakazu połowów jest przez pewien czas. U nas zarybimi częsciowo w poniedziałek to do piątku jeżeli bedzie duża presja wedkarska wprowadzimy zakaz połowu od mostu do ujscia rzeki w morze usmiech Jeżeli zaś wędkarzy nie bedzie za wielu to po prostu wzmogę kontrole na tym odcinku, a za smolta w siatce będzie odpowiedni prezent ;))) Hmm w sobote przyszłą powinna być pogoda lepsza to moze i wiecej ryby wejdzie w kanał usmiech Jak pisałem wczesniej usmiech Dam znac na priv czy warto i co bierze usmiech Pozdrawiam usmiech Tom

a to jest wspomniane rozporządzenie usmiech
KLIK
_________________
ryba też człowiek ;)
Tomasz
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Jan 18, 2006
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bądź skromny, płocie 36 cm to już coś wesoly (a na co łowieś tak poza tym?) A na spinning są jakieś efekty?
Łowiłeś kiedyś na wodach morskich w Kołobrzegu?
Musze sobie jeszcze jakąś wędke z bazaru kupić, ale nie wiem o jakim c.w, myślisz że 40-80g będzie dobra?
To jak coś to czekam na wiadomości na priv i jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje wink:
Taras
Moderator


Dołšczył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Tom-roy pytanie. :oops: Kliknąłem czerwony "KLIK" przy płociach 36 cm i ....proszę o odpowiedź. :?:
Jakie dokumenty i uprawnienia powinna posiadać grupa wędkarzy spragnionych dorsza, wsiadająca na kuter w Łebie i co może wyłowić w dniu 27 i 28 kwietnia tego roku? idea: Czy dorsz wyłowiony z dużej głębokości bez większych ran przeżyje po niezwłocznym wypuszczeniu do łowiska? idea:
Będę wdzięczny za odpowiedź. Taras.
Tom_roy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 31, 2003
Posty: 442

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziwnów/Sligo Town
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 10:13 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Więc tak usmiech Tomasz: łowiłem na feederka, ciężarek 80 g, boczny trok, przypon dł 25 cm, hak 10, przynęta czerwone robaczki usmiech odnosnie rzeki Dziwnej to długa historia usmiech czasem i ciężarki po 100 g wedrują po dnie jak bolidy formuły 1 wesoly a czasem woda stoi jak w jeziorze usmiech Ja często sam łowię na zestaw max 20g usmiech i pozwalam wędrować ciężarkowi po dnie usmiech Na spin jeszcze za wcześnie. Wieczorem dziś widziałem dopiero pierwszego okonka złowionkeg w Dziwnej usmiech w ciągu tygodnia popróbuję na boczny trok porzucac to bede wiedział czy już są czy to dopiero "pierwsza jaskółka" wśród okoni wesoly Jak cos sie ruszy to dam znać na pewno i wiecej powiem co i jak usmiech

Taras:

Zezwolenie na połów z kutra dla wędkarzy na niego wsiadających wykupuje szyper i to jest to zezwolenie dla armatora którego wzór jest podany m.in w tym linku na który Kliknąłeś. Jak pewnie wyczytałeś limit ilościowy dla dorsza wynosi 7 sztuk. Chyba, ze szyper ma zezwolenie dla organizatora zawodów to limit ilosciowy nie obowiązuje ( i tu mała uwaga - to ze szyper ogłasza na kutrze zawody nie znaczy że ma takie zezwolenie wykrzyknik )Wzór widać to mzońa porównać z tym co powinien mieć szyper na pokładzie) Można sie na tym naciąć nie mówiąc już o uczciwości i szypra i samego siebie jeżeli mimo tego zdecydujemy sie łowić... Poza tym jest coś takiego jak własne sumienie - pieniądze to nie wszystko).

Sprawa holu. Jeżeli dorsz jest holowany z większej głebokości powolutku to ma szanse, ale to naprawde trzebe by powoli holować (mowa tu o głębokościach powyżej 25m - z mniejszych jeżeli ryba jest dośc polowi holowana to bez problemu wraca do wody). Podejrzewam, że pytanie padło ze względu na to, że czasem sie czepi dorsz i "Przecież i tak nie przeżyje"...Sprawa prosta. Masz 7 sztuk limitu i teraz sam Musisz zadać sobie pytanie "łowię dalej i jeżeli jest głęboko to niszczę rybę czy po prostu kończę łowienie". To samo dotyczy niewymiaru.. Wymiar dorsza 38 cm to i tak wg badań sa młodziki, które albo raz albo w ogóle nie przystąpiły do tarła (Co by nie gadali rybacy, że u nas mniejsze dorsze niz np w Morzu Północnym i i nie dorosłyby nigdy do takich rozmiarów jak tam itp - bzdura wykrzyknik Kiedyś łowiono masowo wszystko i wszedzie i były dorsze po 40 kg a nawet większe, wiec dorsze mogą w Bałtyku być większe...ale presja olbrzymia rybacka i wynik jaki jest taki jest). Podsumowując. Wsiadasz na kuter to Sprawdź czy szyper ma zezwolenie dla armatora - powinien mieć je na kutrze, a na nim jest data czy ważne - nie ma lub nie chce okazać to łowienie z takiej jednostki to kłusówka nawet jeśli nieświadoma. Jeżeli mówi że ma zawody na pokładzie to musi mieć zezwolenie dla organizatora zawodów wykrzyknik - inaczej to ściema żeby wedkarzy nie dziwił fakt, że ktoś łowi ponad limit i nie odstraszyło ich...Czyli oszustwo ze strony szypra moze prowadzic do łamania przepisów. Sprawa kosztów takiej wyprawy...Zezwolenie na okres zawodów sportowych kosztuje 10 zł, za zwykłe łowienie normalna stawka jak i wędkarze...Litr paliwa rybackiego kosztuje 1,4-1,7... szyper płynie godzinę lub dwie na łowisko, w wiekszości stoi w dryfie.. ile spali tego paliwa?..wędkarzy mają na okragło.. zarobek olbrzymi.. Więc koszty rzędu 120-150 zł od wedkarza + 20-30 zł za wypożyczenie wędki +10 zł za pilkera + etc. etc.... Bez komentarza.. ;)

Hmm.. Szczerze to podchodzę do tego tak "łowić tak, ale nie za każdą cenę i w zgodzie z przepisami"... To, że drogo to nie wytłumaczenie, dla zabierania dużej ilości ryb i naginania przepisów usmiech Troszku się rozpisałem, ale mam nadzieję, że Rozumiesz o co mi chodzi ;) Sprawdź dokładnie żeby być przede wszystkim uczciwym z samym sobą, bo często na uczciwość innych w dorszowych łowach nie ma co liczyć... Co bedę ogródkami mówił usmiech Dla mnie dorszowe łowy w Polsce są na poziomie raczkowania, a już towarzystwo szarpakowe i kłusownicze żądne taaaakaiej ryby za wszelką cenę zdominowało te wyjazdy tłumacząc swoje wybryki kosztami i bezsensowością przepisów usmiech Przecież nikt im nie każe ich łamać... Długo można by pisać, a temat dla pewnych ludzi drażliwy... Zresztą Taras.. Pojedziesz i sam Ocenisz... wędkowanie czy wedkarska maniana.. doczytaj jeszcze o zestawach dorszowych, ilościach dowieszek, metodach kaleczących zewnętrzne powłoki ciała ryb itp itd..a później Porównaj co i jak wyprawiają ludzie na kutrach ;)... Hmm jakieś 10% z tych ludzi to wędkarze, a reszta ;) ? jak ich znawać?...
Ok kończę bo książkę napiszę wesoly Pozdrawiam, a wypowiedź i przepisy pod rozważenie i przemyślenie typu "łowić czy nie łowić...duża ryba, przepisy i ja wędkarz" ;) jak cuś to powo
Tom
Tom
_________________
ryba też człowiek ;)
Tomasz
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Jan 18, 2006
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 3:29 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Tom_roy napisał:
Więc tak usmiech Tomasz: łowiłem na feederka, ciężarek 80 g, boczny trok, przypon dł 25 cm, hak 10, przynęta czerwone robaczki usmiech odnosnie rzeki Dziwnej to długa historia usmiech czasem i ciężarki po 100 g wedrują po dnie jak bolidy formuły 1 wesoly a czasem woda stoi jak w jeziorze usmiech Ja często sam łowię na zestaw max 20g usmiech i pozwalam wędrować ciężarkowi po dnie usmiech Na spin jeszcze za wcześnie. Wieczorem dziś widziałem dopiero pierwszego okonka złowionkeg w Dziwnej usmiech w ciągu tygodnia popróbuję na boczny trok porzucac to bede wiedział czy już są czy to dopiero "pierwsza jaskółka" wśród okoni wesoly Jak cos sie ruszy to dam znać na pewno i wiecej powiem co i jak usmiech


Ja w weekend tak łowiłem, że mój ciężarek 20 g wędrował po dnie, ale z przymusu bo nie miałem cięższych usmiech Mam nadzieje, że sprawdzi się mój Konger Carat tele Feeder (c.w. do 90g), jak łowiłem nim w niedziele non stop zacinałem czując na kiju "branie", co kończyło się tym że holowałem wymiarowe gałęzie i inne równie ciekawe rzeczy. Zanieczyszczenie wód morskich w Kołobrzegu mnie przeraża, co chwile widać było przepływające śmieci, a o stanowiskach na których się łowi już nie wspomne :evil:
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 43