Czy wiesz, że...
Po niemal stu latach do Sekwany wróciły łososie. Prawie dwukilogramowy okaz tej ryby złowiono w odległo¶ci 10 kilometrów od uj¶cia rzeki.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 598
 Zalogowani 1
 Wszyscy 599

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500325) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500325) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500325) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500325) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500325) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500325) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500325) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500325) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500325) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500325) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2050
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Janas ...co¶ uczynił?!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Janas ...co¶ uczynił?!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kaczak
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 03, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Stargard Szczeciński
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 8:11 pm    Temat postu: Janas ...co¶ uczynił?! Odpowiedz z cytatem

Trener Janas zaskoczył swoj± 23 - osobow± kadr± na mundial wszystkich. Szczerze mówi±c nie wiem, czy nasz selekcjoner się przypadkiem Ľle nie poczuł 8O ... W czasie ogl±dania transmisji szczęka opadała mi tak bardzo, że gdy się skończyła potykałem się o leż±c± na dywanie wink: . Szok ... totalny! Kadra na mundial bez Frankowskiego, Dudka i Kłosa :? Co o tym s±dzicie :?: Bo chyba obojętnie obok tego faktu przej¶ć się nie da wink: usmiech
_________________
Punk's Not Dead!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem Twojego podniecania. Razi Cię skład osobowy naszego zespołu? Mnie razi zupełnie co¶ innego. Gdybym to ja miał zadecydować, nie pozwoliłbym na wyjazd naszej drużyny. Dlaczego? Chociażby z powodu kibiców. Aby taki proceder wandalizmu zakończyć, powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych. Lubię popatrzeć na mecze ale jestem gotów po¶wiecić się w imię dobrej sprawy ( czytaj likwidacji wandali ). Dla mnie pojęcie ''kibic'' w dzisiejszym wydaniu, jest wizerukiem największego bandyty.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla uzupełnienia: (Imię/Nazwisko/Klub/Ilo¶ć występów reprezentacji/Liczba goli strzelonych w niej)
Bramkarze:
Artur Boruc (Celtic FC, Szkocja, 15A)
Łukasz Fabiański (Legia Warszawa, 2A)
Tomasz Kuszczak (West Bromwich Albion FC, Anglia, 3A)

Obrońcy:
Marcin Baszczyński (Wisła Kraków, 30A-1 gol)
Jacek B±k (Al-Rayyan, Katar, 70A-2 gole)
Dariusz Dudka (Wisła Kraków, 6A)
Mariusz Jop (FK Moskwa, Rosja, 10A)
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków, Ukraina, 2A)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck, Ukraina, 24A-1 gol)
Michał Żewłakow (RSC Anderlecht, Belgia, 54A-1 gol)

Pomocnicy:
Piotr Giza (Cracovia, 4A)
Damian Gorawski (FK Moskwa, Rosja, 14A-1 gol)
Kamil Kosowski (Southampton FC, Anglia, 43A-4 gole)
Jacek Krzynówek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy, 56A-9 goli)
Sebastian Mila (FK Austria Wiedeń, Austria, 26A-6 goli)
Arkadiusz Radomski (FK Austria Wiedeń, Austria, 18A)
Radosław Sobolewski (Wisła Kraków, 17A-1 gol)
Euzebiusz Smolarek (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy, 11A-3 gole)
Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor Kulübü, Turcja, 27A-3 gole)

Napastnicy:
Paweł Brożek (Wisła Kraków, 3A-1 gol)
Ireneusz Jeleń (Wisła Płock, 7A-1 gol)
Grzegorz Rasiak (Southampton FC, Anglia, 28A-8 goli)
Maciej Żurawski (Celtic FC, Szkocja, 48A-15 goli).

Kaczak posłuchaj mnie. Wg mnie Janas zrobił dobry ruch.
Frankowski, który jest bez formy, nie strzela bramek, zaliczy asystę raz na kilkana¶cie meczów nie jest zawodnikiem, który powinien jechać na mundial.
Do tego mam do Was pytanie... czy tylko mnie się zdawało, czy Frankowi urósł brzuszek (angielska kuchnia mu służy?) :?:

Dudek - w meczu z Litw± pokazał, że jest niepewny (nie wychodzenie do do¶rodkowań, piłek z rzutów rożnych, wolnych itp.). Wolę już widzieć w kadrze Kuszczaka (który ten sezon miał b. dobry, a na jego koniec przyszła forma), Boruca (chyba jeden z najlepszych bramkarzy w Szkockiej lidze) i Fabiańskiego (mimo, że jestem Wi¶lakiem to uważam Fabiańskiego za naprawdę talent godny uwagi. Je¶li tylko sodówka mu nie uderzy do głowy to ma szansę na dynamiczny rozwój kariery).

A Kłosik? Lata ma za sob±. W Wi¶le nie gra porywaj±co, zdarzaj± mu się błędy, których nawet juniorzy nie popełniaj±... Na ligowym poziomie poci±gnie jeszcze 1 rok, może 2, jednak na reprę to chyba za słabo wink:

Dziwi tylko absencja Sosina i smuci obecno¶ć Mili....
Pozdrawiam.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze prawisz, Pietruch usmiech Chociaż ja w bramce widziałbym najchętniej "Gibona". Skoro nie - to mam nadzieję, że pierwszym bramkarzem będzie Kuszczak.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:


...Dziwi tylko absencja Sosina i smuci obecno¶ć Mili....
Pozdrawiam.


No popatrz "pietruch" jak my się zgadzamy 8O wesoly

old_rysiu napisał:
...powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych....


Tylko, że ja i z Oldim się zgadzam w 100% :o lol

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie rozumiem Twojego podniecania. Razi Cię skład osobowy naszego zespołu? Mnie razi zupełnie co¶ innego. Gdybym to ja miał zadecydować, nie pozwoliłbym na wyjazd naszej drużyny. Dlaczego? Chociażby z powodu kibiców. Aby taki proceder wandalizmu zakończyć, powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych. Lubię popatrzeć na mecze ale jestem gotów po¶wiecić się w imię dobrej sprawy ( czytaj likwidacji wandali ). Dla mnie pojęcie ''kibic'' w dzisiejszym wydaniu, jest wizerukiem największego bandyty.


Zgodzę się z Tob±. Ale najgorsze może dopiero nast±pić. Słyszałem, że kibice odpłac± się za II W¦. Więc dlatego tylu policjantów z Polski tam pojedzie. Faktycznie to co się dzieje w¶ród kibiców ostatnimi czasy to zgroza. U mnie jedna z drużyn, która ma "kibolkę" się sypie i nie jest wesoło. Ostatnio po przegranym (sprzedanym) meczu kibice wtargnęli do siedziby klubu. Kibice powiedzieli, że oni klub utworzyli i oni go zburz±, więc je¶li tych kilka meczy drużyna przegra to może być nieciekawie w całym mie¶cie.
Pseudo kibice to, moim zdaniem, największa zmora drużyn.
pozdrawiam
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie rozumiem Twojego podniecania. Razi Cię skład osobowy naszego zespołu? Mnie razi zupełnie co¶ innego. Gdybym to ja miał zadecydować, nie pozwoliłbym na wyjazd naszej drużyny. Dlaczego? Chociażby z powodu kibiców. Aby taki proceder wandalizmu zakończyć, powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych. Lubię popatrzeć na mecze ale jestem gotów po¶wiecić się w imię dobrej sprawy ( czytaj likwidacji wandali ). Dla mnie pojęcie ''kibic'' w dzisiejszym wydaniu, jest wizerukiem największego bandyty.

A ja się tutaj nie zgadzam.
2 lata bez piłki nożnej nic nie da. Klubowi Hoolsi, przerzuc± się na inne sporty uprawiane przez ich KS'y , TS'y itd. itp.
Wybierać maj± naprawdę w czym (Cracovia - Hokej, Wisła Kraków - koszykówka damska, Słupsk - koszykówka męska).
Po upływie tego czasu huliganie ci wróc± i znaj±c życie zaatakuj± ze zdwojon± sił± (ot taki plan dresa o jednej szarej komórce, aby pokazać kto tu "rz±dzi").
2 lata bez piłki nożnej będzie krzywdzić niemalże wszystkich: prawdziwych kibiców, kibiców piknikowych, bukmacherów, polityków, młodych chłopców (którzy zamiast brać wzór z niektórych piłkarzy, ustawi± się w jakiej¶ klatce i okradn± emeryta)etc.
Przykro mi jeżeli dla Ciebie kibic w dzisiejszym wydaniu jest wizerunkiem największego bandyty. Krzywdzi to ruchy ultrasów (fany[flagi], race, transparenty, kartoniady, pie¶ni, ), którzy potrafi± stworzyć naprawdę niesamowite widowisko. Krzywdzisz takim okre¶leniem również kibiców, którzy przychodz± na mecz dopingować swoj± drużynę z całych sił, zdzieraj±c gardło, wł±czaj±c się do opraw meczowych.

Uważam, że sprawa huliganów jest dosyć poważna i jako¶ trzeba temu zaradzić, aczkolwiek nie w taki sposób jaki ty wybrałe¶ wykrzyknik
Wystarczy popatrzeć na Anglię (kiedy¶ najwięksi huliganie meczowi), po paru reformach, zmianach w ustawach, prawie. Z najgroĽniejszych stadionów ¶wiata (opancerzonych w druty kolczaste, klatki, płoty) stały się one najbezpieczniejszymi co można zauważyć, ogl±daj±c chociażby Ligę Mistrzów (kibice siedz±cy na 1-2 metry przed lini± autow± 8O ).
Uważam, że powinni¶my pój¶ć w ¶lady Anglików i wprowadzić rygor i dyscyplinę na stadionach, ale nie likwidować piłki nożnej.

P.S. Oldi i Tiur - przestańmy już ten temat rozmywać i wróćmy do jego pierwotnej postaci (skład reprezentacji).

P.S. 2 TYLKO WISŁA wykrzyknik


Ostatnio zmieniony przez pietruch dnia Pon Maj 15, 2006 9:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yari napisał:
old_rysiu napisał:
...powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych....

Tylko, że ja i z Oldim się zgadzam w 100% :o lol
Pozdrawiam


Tak mog± pisać tylko osoby które piłkę nożn± ogl±daj± tylko w telewizji a swoj± opinię wyrabiaj± na podstawie artykułów w gazetach (które nie oszukujmy się chwytaja łatw± sensację i rozdmuchuja problem). To że policja nie potrafi poradzić sobie z garstk± chuliganów, nie oznacza że z tego powodu maj± cierpieć prawdziwi kibice. Na tej samej zasadzie można by zabronic wędkarstwa na kilka lat poniewaz wielu z wędkarzy łamie RAPR.
A co do składu kadry to ogólnie bardzo mi sie podoba, poza trzema małymi zastrzeżeniami. Mam nadzieje że jednak chłopaki (Mila,Giza,Brożek) mile zaskocz± mnie na mistrzostwach i będzięmy mieli z nich pociechę. Oby do 20 czerwca, kiedy to zobaczę mecz Reprezentacji Polski na Mistrzostwach ¦wiata na żywo wesoly wykrzyknik
_________________
Aquila non capit muscas!


Ostatnio zmieniony przez Bartek80 dnia Wto Maj 16, 2006 7:20 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
kaczak
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 03, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Stargard Szczeciński
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
Dla uzupełnienia: (Imię/Nazwisko/Klub/Ilo¶ć występów reprezentacji/Liczba goli strzelonych w niej)
Bramkarze:
Artur Boruc (Celtic FC, Szkocja, 15A)
Łukasz Fabiański (Legia Warszawa, 2A)
Tomasz Kuszczak (West Bromwich Albion FC, Anglia, 3A)

Obrońcy:
Marcin Baszczyński (Wisła Kraków, 30A-1 gol)
Jacek B±k (Al-Rayyan, Katar, 70A-2 gole)
Dariusz Dudka (Wisła Kraków, 6A)
Mariusz Jop (FK Moskwa, Rosja, 10A)
Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków, Ukraina, 2A)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck, Ukraina, 24A-1 gol)
Michał Żewłakow (RSC Anderlecht, Belgia, 54A-1 gol)

Pomocnicy:
Piotr Giza (Cracovia, 4A)
Damian Gorawski (FK Moskwa, Rosja, 14A-1 gol)
Kamil Kosowski (Southampton FC, Anglia, 43A-4 gole)
Jacek Krzynówek (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy, 56A-9 goli)
Sebastian Mila (FK Austria Wiedeń, Austria, 26A-6 goli)
Arkadiusz Radomski (FK Austria Wiedeń, Austria, 18A)
Radosław Sobolewski (Wisła Kraków, 17A-1 gol)
Euzebiusz Smolarek (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy, 11A-3 gole)
Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor Kulübü, Turcja, 27A-3 gole)

Napastnicy:
Paweł Brożek (Wisła Kraków, 3A-1 gol)
Ireneusz Jeleń (Wisła Płock, 7A-1 gol)
Grzegorz Rasiak (Southampton FC, Anglia, 28A-8 goli)
Maciej Żurawski (Celtic FC, Szkocja, 48A-15 goli).

Kaczak posłuchaj mnie. Wg mnie Janas zrobił dobry ruch.
Frankowski, który jest bez formy, nie strzela bramek, zaliczy asystę raz na kilkana¶cie meczów nie jest zawodnikiem, który powinien jechać na mundial.
Do tego mam do Was pytanie... czy tylko mnie się zdawało, czy Frankowi urósł brzuszek (angielska kuchnia mu służy?) :?:

Dudek - w meczu z Litw± pokazał, że jest niepewny (nie wychodzenie do do¶rodkowań, piłek z rzutów rożnych, wolnych itp.). Wolę już widzieć w kadrze Kuszczaka (który ten sezon miał b. dobry, a na jego koniec przyszła forma), Boruca (chyba jeden z najlepszych bramkarzy w Szkockiej lidze) i Fabiańskiego (mimo, że jestem Wi¶lakiem to uważam Fabiańskiego za naprawdę talent godny uwagi. Je¶li tylko sodówka mu nie uderzy do głowy to ma szansę na dynamiczny rozwój kariery).

A Kłosik? Lata ma za sob±. W Wi¶le nie gra porywaj±co, zdarzaj± mu się błędy, których nawet juniorzy nie popełniaj±... Na ligowym poziomie poci±gnie jeszcze 1 rok, może 2, jednak na reprę to chyba za słabo wink:

Dziwi tylko absencja Sosina i smuci obecno¶ć Mili....
Pozdrawiam.



Nie wiem, nie wiem...
Jak dla mnie ta kadra personalnie jest nieco za bardzo przeeksperymentowana...
Piłkarze pokroju Gizy, D.Dudki, Gancarczyka, Brożka to raczej niezbędny materiał ...na eliminacje EURO2008, nie na Mundial :?
O Rasiaku (co za bramki w meczu z W.Owczymi 8O ) i Lewandowskim nawet nie za bardzo chce mi się wspominać...

Oby nie sprawdził się ulubiony dowcip mojego ojca -
- Z kim polscy piłkarze spotkaj± się po fazie grupowej na Mundialu w Niemczech?
- Z kibicami na Okęciu...
_________________
Punk's Not Dead!
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy nie wyjd± nawet z grupy. Chodz mam ochotę pozytywnie się zaskoczyć. I tak wiem, że nie wyjd±, nawet na nich nie liczcie. Odk±d ogl±dam polsk± piłkę, to mi się płakać chce. :? Już dawno przestałem wierzyć w to co kopi± Biało-czerwoni.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczak napisał:
Nie wiem, nie wiem...
Jak dla mnie ta kadra personalnie jest nieco za bardzo przeeksperymentowana...
Piłkarze pokroju Gizy, D.Dudki, Ganarczyka, Brożka to raczej niezbędny materiał ...na eliminacje EURO2008, nie na Mundial
O Rasiaku (co za bramki w meczu z W.Owczymi ) i Lewandowskim nawet nie za bardzo chce mi się wspominać...

Giza - wolę regularnie graj±cego Gizę, graj±cego nie najlepsz±, ale dobr± piłkę kombinacyjn± (wychowanek Wisły za czasów trenujacego w juniorach Stawowego + kilka lat futsalu), niż biegaj±cego ko¶lawie jak kaczka, wolnego, fauluj±cego bezmy¶lnie, z strzałem mocnym jak kop mrówki Milę. Zreszt± i tak pierwszoplanow± postaci± jest Szymkowiak (w lidze tureckiej chłopak naprawdę zacz±ł grać, odżył, i co najważniejsze - nie odstawia nogi od piłki). Wg mnie to on jest ¶rodkowym pomocnikiem nr 1 w kadrze. Sprawa dublerów nie jest taka ważna usmiech.



Co do Lewandowskiego to z leksza dałe¶ plamę. W reprezentacji nie grał on jesieni± dobrze, gdyż Janosik ustawiał go na pomocji defensywnego pomocnika, podczas gdy w Szachtarze gra jako stoper usmiech ... i całkiem dobrze mu to wychodzi (potwierdził to w którym¶ jesiennym meczu)

Masz rację - o Rasiaku nie ma co wspominać ... bo statystyki z rundy wiosennej mówi± za nim usmiech. W 13 albo 14 rozegranych meczach strzelił on 4 bramki i zaliczył kilka asyst, podczas gdy Franek łapał tylko asysty.
Nie żebym go lubiał, ale denerwuje mnie ta nagonka ze strony kibiców.

Gancarczyk (debiut poprawny), Dudka, Brożek - kiedy oni maj± się ogrywać w kadrze, przygotowywać do roli tworzenia trzonu zespołu pod który będ± budowani inni w/g koncepcji trenera jak nie na takiej imprezie międzynarodowej jak mundial? Zdobycie takiego do¶wiadczenia w wieku 22-24 lat rokuje na dobry rozwój kariery, ale i na pożytek w reprezentacji w przyszłych latach usmiech.

Czesiu napisał:
Polacy nie wyjd± nawet z grupy. Chodz mam ochotę pozytywnie się zaskoczyć. I tak wiem, że nie wyjd±, nawet na nich nie liczcie. Odk±d ogl±dam polsk± piłkę, to mi się płakać chce. Już dawno przestałem wierzyć w to co kopi± Biało-czerwoni.

Tak... Na mundial jedzie się przecież za frytki :roll: wink:
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Polacy nie wyjd± nawet z grupy. Chodz mam ochotę pozytywnie się zaskoczyć. I tak wiem, że nie wyjd±, nawet na nich nie liczcie. Odk±d ogl±dam polsk± piłkę, to mi się płakać chce. :? Już dawno przestałem wierzyć w to co kopi± Biało-czerwoni.


Masz rację wykrzyknik Polska pilka nożna to już dawno co¶, nie maj±cego nic wspólnego ze sportem. idea:

Z wielk± przykro¶ci± przyj±łem fakty, najpierw poł±czenia o potem podpisania porozumienia przez miasto Poznań, z TWOREM Amica+Lech. Już my¶lałem, że będzie spokój i pieni±dze będ± wydawane na sportowców prezentuj±cych ¶wiatowy poziom. Pieni±dze jakie pójd± na t± bandę patałachów, i ......... ( nie mogę napisać – regulamin) Mogłyby zasilić poznańskie drużyny siatkówki, będ±ce wylęgarni± talentów dla innych bogatszych klubów oraz Reprezentacji Polski. Można by je przeznaczyć na hokej na trawie lub żużel, sporty wodne i inne rozsławiaj±ce Polskę w ¶wiecie. Niestety od wielu już lat pan Frankiewicz (v-ce prezydent) i zarz±d miasta ładuje pieni±dze w t± beznadzieje jak± jest piłka nożna. A wystarcza sobie odpowiedzieć na proste pytanie. Gdzie my jeste¶my w ¶wiecie z t± „piłk± nożn± „ w porównaniu z kobiec± siatkówk±? A mnie aż żal bierze jak widzę poznańskie siatkarki graj±ce w innych drużynach, po jednym-dwóch sezonach w Poznaniu. Poznań nie ma dla nich pieniędzy. Nie ma pieniędzy dla kogo¶ reprezentuj±cego najwyższy europejski lub ¶wiatowy poziom – niestety. Pieni±dze s± dla patałachów, dlaczego tak jest? Tam nieco wyżej jest wykropkowane, domy¶leć się nie trudno.

Pietruch wykrzyknik inne dyscypliny też maja swoich działaczy idea: Nie my¶l że tak łatwo dadz± się wygryĽć. A co do młodzieży to przecież nikt im nie broni grać w piłkę, i wyłonić ze swojego pokolenia nowych piłkarzy a zwłaszcza działaczy. No i może wtedy za 10 - 20 lat .... będzie normalnie. idea:


Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 4:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - kiedy¶ też chodziłem na mecze - lata 70-te. Można było nawet wypić połóweczkę i nie było rozróby. Dzieciaki po takim meczu zbierały butelki ( 1 zł za sztuka w skupie ) i naprawdę sobie zarobili. Było naprawdę przyjemnie - i uwierzcie, też ¶piewali¶my :-)
Dzisiaj niestety stadion ( piłi nożnej ) jest tylko dla młodzieży i młodych byczków. Czy widzieli¶cie emeryta na meczu? Dzisiaj na stadionie jest zgrupowanie kibiców naszych na waszych. Tak jak piętnowani s± przez wędkarzy kłusownicy, tak i Ci porz±dni kibice powinni stan±ć na wysoko¶ci zadania. Najwygodniej jednak czekać, aż władze zrobi± to same. Niestety dzisiaj od władz nie można się niczego spodziewać a bierne traktowanie tej sytuacji jest magnesem do wej¶cia w tak± coraz liczniejsz± niestety grupę negatywnych kibiców. Nie życzę tutaj kolegom, aby wpadły w te sieci. Nie życzę też, aby jaki¶ wir wci±gn±ł Was ten nurt. Chodzenie dzisiaj na mecze, to jednak ryzykanckie pływanie tuż obok tych wirów.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Dzisiaj niestety stadion ( piłi nożnej ) jest tylko dla młodzieży i młodych byczków. Czy widzieli¶cie emeryta na meczu?

Tak widziałem na meczu IV ligowego Gryfa Słupsk.
Na wielu relacjach z meczów Wisły Kraków oraz innych ligowych boisk (nie mówi±c o ligach zagranicznych).

old_rysiu napisał:

Dzisiaj na stadionie jest zgrupowanie kibiców naszych na waszych.

Nie usmiech
Takie zgrupowanie dzieje się przeważnie po drugiej stronie miasta, na jakiej¶ polance b±dĽ w lesie. Jak najdalej od policji wink:.
Na stadionie zdarza się czasem antydoping (np. podczas derbów ¶piewanie "Legia to stara....." itp. itd.), ale jeżeli s± to mecze zgód (np. Wisła - ¦l±sk, Wisła - Lechia, Arka - Cracovia, Pogoń - Legia) b±dĽ mecze bezstronne to wszystko jest bezpieczne.
Na większo¶ci stadionów jest zakaz przynoszenia alkoholu. Ba! Ochrona Cię wpu¶ci tylko z wod± mineraln± 0,5 l i to i tak z wielkim bólem usmiech.
Stadiony s± naprawdę bezpieczne patrz±c na wydarzenia sprzed kilku lat, a żeby stracić zęby to trzeba naprawdę mocno sobie na to zasłużyć.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Dzisiaj niestety stadion ( piłi nożnej ) jest tylko dla młodzieży i młodych byczków. Czy widzieli¶cie emeryta na meczu? Dzisiaj na stadionie jest zgrupowanie kibiców naszych na waszych.

Oldi trzeba było przyjechać na mecz Górnik-legia. Wtedy by¶ zobaczył że z 20 tysięcy kibiców jest sporo emerytów, całych rodzin. Owszem po meczu było małe spięcie, ale tych osób nie można nazwać kibicami :?.
Nie chce się wypowiadać o powołaniach pana Janasa, życzę mu jak najlepiej. Na M¦ kibicować będę Anglii, mam nadzieję że uda im się zdobyć mistrzostwo zly:.

P.S. Na przyszło¶ć, jak piszecie o jakichkolwiek zadymach stadionowych, nie używajcie słowa kibic, ich w tym momencie tam nie ma.
_________________
Bercik
Adam
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Oct 21, 2004
Posty: 52

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Nürnberg
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:

Oldi trzeba było przyjechać na mecz Górnik-legia. Wtedy by¶ zobaczył że z 20 tysięcy kibiców jest sporo emerytów, całych rodzin.


Oczywi¶cie, że tak.
Ja sam jeżdżę na mecze z moim 9-letnim synem i nie uważam się za jakiegos nienormalnego. Takiej publiczno¶ci jest naprawdę zdecydowana większo¶ć. Samo nastawienie szalikowców, przynajmniej w Zabrzu, między innymi poprzez działanie Stowarzyszenia również ma na celu zupełnie inny od chuligańskiego sposób kibicowania na stadionie.
Swego czasu nie raz przejeĽdziłem za Górnikiem Polskę wzdłuż i wszerz i nie uważam się za bandytę.
My¶lę, Oldi, że stawiaj±c znak równo¶ci między słowami kibic i bandyta niejednego prawdziwego kibica po prostu obrażasz.
_________________
H2O + kromka = wodzionka.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do pseudokibiców to czytałem gdzie¶ w Internecie (linku nie podam bo nie pamiętam gdzie to było) ich wypowiedzi. "Kibice" mówili, że jad± do Niemiec tylko po to, żeby pokazać kto jest najsilniejszy. Bo maj± dosyć stawiania ich na trzecim miejscu, za Anglikami i Holendrami. Jad±, wiedz±c, że nie wejd± na żaden mecz, bo nie maj± biletów. Jechać tylko po to, by się bić to głupota. Według mnie dla takich osób powinny być bardzo surowe kary wykrzyknik :evil:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się, że nie analizowałem składów naszych przeciwników w grupie i w zwi±zku z tym trudno mi powiedzieć czy Trener dokonał wyborów słusznych, czy też nie (tak naprawdę dowiemy się tego dopiero po mistrzostwach). Ale pokuszę się o kilka słów (wszak w Polsce każdy zna się na piłce nożnej:)).

Bramkarze.

O ile nieobecno¶ć Dudka w kadrze mnie nie dziwi, ba nawet mnie cieszy, to jednak w zamian za nieopierzonego Fabiańskiego do reprezentacji wzi±łbym Gibona. Twardy bramkarz, o ogromnym zasięgu ramion i słusznej posturze. Mówi±c nieładnie "otrzaskał" się na wschodzie. Przestał się bać o własne ko¶ci, gra regularnie przeciwko mocnym drużynom, potrafi radzić sobie ze stresem i ma za nic doping fanatycznych kibiców przeciwnych drużyn. Nie wiem czy nie najważniejsze, potrafi wzbudzić zło¶ć (sportow±) w swojej drużynie, przetrzymać piłkę po stracie bramki (nawet kosztem kartki), taki twardy boiskowy "cwaniak", szkoda, że nie jedzie.

Skład obrony niespecjalnie mnie dziwi, no może poza Gancarczykiem. Natomiast chylę czoło przed P. Janasem, za odwagę nie zabrania Kłosa, który moim zdaniem zmiękł, nie wytrzymywał końcówek a stoper między 70 a 90 min musi być bardzo pewnym elementem drużyny, o grze Rz±sy wypowiadał się nie będę, bo czasem miałem wrażenie, że może go ograć nawet dziecko (cieszę się, że go nie będzie).

Do pomocników, nie mam żadnych uwag. Jad± Ci, którzy my¶lałem, że pojad±.

Napastnikami też jestem niespecjalnie zdziwiony. Zastanawiałem się tylko czy pojedzie Piechna, czy Brożek. My¶lę, że młody Wi¶lak dojrzewa z meczu na mecz. Paradoksalnie odej¶cie Żurawia i Franka z Wisły, spowodowało, że zacz±ł wreszcie walczyć i je¶li nie pójdzie drog± Bunkharta to będziemy mieli, kogo karierę ¶ledzić. W reprezentacji też sobie poradzi.

Nominacja Żurawskiego moim zdaniem nie podlega dyskusji:)

Rasiak (Rasialdo zwany przez niektórych Drewnianym Grzesiem). Nie przepadam za tym zawodnikiem, nie podoba mi się jego styl gry (o ile jaki¶ ma), jest wolny i do tego nie za mocny kondycyjnie. Mimo gdybym był trenerem Polskiej reprezentacji nie wyobrażałbym sobie bez niego drużyny. Jest wysoki, ciężki i mocny, "zajmuje" dużo miejsca na polu karnym. Trzeba naprawdę dużego faceta, żeby go przepchn±ć. Na słabsz± obronę naprawdę dobry wybór.

Jeleń ma "szybk± nogę", a poza tym potrafi do¶rodkować. Jest młody i ostatnio w "gazie". Grał dobre mecze, w końcówce sezonu.

Mimo, że skład tak jak pisałem niespecjalnie mnie dziwi, to chciałbym, by nasza młodzież pojechała na te mistrzostwa z pokor± i skupieniem. Niech zmobilizowani wychodz± na boisko, bez zastanowienia wykonuj± polecenia trenera, niech uwierz±, że wygrać można z każdym, a z niecierpliwo¶ci± będę czekał przed telewizorem podobnie jak przy okazji ostatniego turnieju im. Walerego Łobanowskiego.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nie rozumiem Twojego podniecania. Razi Cię skład osobowy naszego zespołu? Mnie razi zupełnie co¶ innego. Gdybym to ja miał zadecydować, nie pozwoliłbym na wyjazd naszej drużyny. Dlaczego? Chociażby z powodu kibiców. Aby taki proceder wandalizmu zakończyć, powinien być w Polsce zakaz uprawiania tego sportu na min 2 lata i zakaz transmisji telewizyjnych i radiowych. Lubię popatrzeć na mecze ale jestem gotów po¶wiecić się w imię dobrej sprawy ( czytaj likwidacji wandali ). Dla mnie pojęcie ''kibic'' w dzisiejszym wydaniu, jest wizerukiem największego bandyty.


Oldi,
jedno z drugim nie ma nic wspólnego. debile zawsze znajd± sobie okazję i powód. To kwestia systemowa do rozwi±zania na wielu gruntach. Od oprzyrz±dowania prawnego i instytucji prawo takie egzekwuj±cych po najogólnie rozumiane wychowanie. W domu i w szkole. To z kolei wymaga zupełnie innych niż w tej chwili nakjładów na: o¶wiatę, kulturę, sport, policję, s±dy itede itepe...

Zauważ, że w tzw. "odbiorze społecznym" wędkarz to: pijak, niechluj, sadysta niejednokrotnie awanturuj±cy się na łowiku (i w okolicy) w chwilach zacietrzewienia potrafi±cy zadĽgać... Choćby kajakarza.

Może więc też zakazać?

Nie tędy droga...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Rasiak (Rasialdo zwany przez niektórych Drewnianym Grzesiem). Nie przepadam za tym zawodnikiem, nie podoba mi się jego styl gry (o ile jaki¶ ma), jest wolny i do tego nie za mocny kondycyjnie. Mimo gdybym był trenerem Polskiej reprezentacji nie wyobrażałbym sobie bez niego drużyny. Jest wysoki, ciężki i mocny, "zajmuje" dużo miejsca na polu karnym. Trzeba naprawdę dużego faceta, żeby go przepchn±ć. Na słabsz± obronę naprawdę dobry wybór.


powiem tak: Grzesio R. to dziwny piłkarz. Cienki w kazdym elemencie jak makaron, ale... piłka często odbija się od niego w kierunku bramki. A jak z "owcami" machn±ł szczudłem to bramka była marzenie...
Cóż więc? Historia zna wielu takich co to od nich piłka głównie w bramkę się odbijała...
Choćby niejaki Gerd Mueller co to "Kazikom" finał wyrwał był ;)
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek my¶lę podobnie, to bardzo dziwny piłkarz i tak jak napisałe¶, je¶li piłka "odbije" się od niego to zmierza w kierunku bramki. Widziałem G. Rasiaka "na żywo" w ostatnim meczu z Wali±. Mówi±c krótko, bardzo mocno się musieli napracować obrońcy, by się ta piłka od niego nie odbijała. Izraelczykom we wspomnianym wcze¶niej turnieju się to nie udało i dwie bramki padły (80 i 90 min). Trudno to wytłumaczyć, ale fakty mówi± same za siebie. Z drugiej strony, żal mi T. Frankowskiego, który na tym samym turnieju strzelił dwie bramki z Serbami. Teraz jak słusznie Pietruch zauważył, brzuszek jakby większy a o bramce strzelonej przez Franka dawno nie słyszałem.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
Nie wierzę w Rasiaka, bo bramki strzela przypadkiem, a gdy ma słaby dzień (co zdarza mu się często) w zasadzie trudno uwierzyć że to piłkarz reprezentacyjny. Nigdy nie wiadomo jak zagra.
Szkoda że nie jedzie Kłos, Saganowski, Frankowski i Niedzielan. Koniec kropka. :-)


Marcinek,
oprócz wspomnianego Gerda M. można wymienić jeszcze wielu takich co to słaby dzień mieli przez cał± karierę a bramki strzelali regularnie ku rozpaczy przeciwników i wy¶miewaj±cych ich ignorantów.

Kłos - aktualnie nawet do Arabów jako podawacz piwa dla B±ka się nie nadaje. A i B±k niewiele obecnie lepszy ;)
Franek - za co miałby jechać? Za zasługi? Za nie można mu bilet ufundować. Sam się skre¶łił...
Sagan i Wtorek - szkoda, ale z czego¶ Janas wybrać musiał. Do koncepcji jakiej¶ dopasować. Wzi±ł Żurawia - wiadomo, Jelenia, Brożka i Grzesia - każdy z innego powodu, ale jaki¶ sens w tym widzę. Poza tym ma jeszcze młodego Smolara, któy może z przodu brykać.

Też kilku nazwisk mi brak, a niektóre mnie dziw± (Mila choćby). Niemniej jednak to Janas odpowiada i Janas kombinuje. Jak nie ma materiału to czasem trzeba namieszać i może ls da, że efekt będzie jak tlen z wodorem 1:2 (czy jako¶ tak ;)), byle w postaci gazu ;).


W każdym razie lepiej bramki przypadkiem niż wcale, a kiedy Tomaszek ostatni co¶ wepchn±ł choćby przypadkiem?


Każdy chce się m±drzyć na temat, o którym pojęcie ma conajwyżej "telewizyjno-podwórkowe". Ja też ;). MOżna sobie pogadać, ale bez wieszania psów na Janasie, czy innych kategorycznych s±dów. W ten sposób znbliżamy się do magla...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eliminacje skońćzyły się jesieni±....

Wiesz ile bramek Grzesio Lato z Andrzejem Szarmachem nastrzelali w Niemczech?....

Albo niejaki Ernest Wilimowski Brazylii?

Marcin, to że kto¶ 8 miesięcy temu co¶tam strzelił w sporcie nie ma żadnego znaczenia. przez 8 miesięcy można zej¶ć na psy... W drug± stronę trudniej...
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie wrażenie, że gdyby nawet Rasiak został (jakim¶ trafem ;)) królem strzelców, to i tak większo¶ć będzie po nim jechać.

Gdyby za¶ Franek pojechał i nie strzelił nic, to cała zło¶ć skupiłaby się na pomocnikach i na Rasiaku Grzegorzu, oczywi¶cie usmiech

Nie przepadam za takim typem gracza, jakim jest Rasiak. Ale trzeba przyznać, że co¶ tych jego przypadkowych goli jest całkiem sporo.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Frankowski: Wolverhampton Wanderers FC (II angielska) - 16 występów - 0 goli.

Grzegorz Rasiak : Southampton FC (II angielska) - 13 występów - 4 gole (+ 4 asysty o ile dobrze pamiętam :roll: ).

Statystyki mówi± same za siebie wink:
Franek ma już 32 lata i wszystko co najlepsze za sob±. Grzesiek Rasiak 27 i niby ten najlepszy wiek piłkarski przed nim.
W kogo lepiej inwestować?

Zasługi? Frankowski za zasługi dostał pieni±dze jakie rozdał PZPN za zakwalifikowanie się do M¦. Prawda jest taka, gdyby Franek nie uciekł z Wisły jesieni± jak szczur z ton±cego okrętu (na 1 dzień przed meczem pucharu UEFA), to teraz byłby w kadrze pewniakiem obok Żurawskiego.
Chciał mieć co¶ nowego (zdrowsze klimaty dla dzieci) to teraz ma...
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Bash'a

<aus88> z kim piłkarze polscy spotykaj± sie w drugiej turze mistrostw ¶wiata?
<paq> a to chyba jeszcze pierwszej nie było
<paq> no chyba ze mi sie cos [ocenzurowano]ło
<aus88> no ale w drugiej z kim?
<aus88> z polskimi kibicami na lotnisku okęcie

lol lol lol
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie wiem czy nie lepiej wypadłaby jaka¶ drużyna z ligi:) np: Wisła czy Legia na tych mistrzostwach. Cieniutko widzę nasz± reprezentację jak patrzę na jej skład :placz Nie mamy już od ladnych paru lat zaplecza reprezentacyjnego. Wina jest jedna. Mały nakład finansowy i szkoleniowy na bardzo młodych piłkarzy. Dzieci w wieku 10 lat powinny być już zauważane przez szkoleniowcow okregowych i nad nimi trzeba pracować. Mowi się ogl±daj±c juniorków młodszych, że ten to będzie dobry, ale ma technikę itp. A po paru latach jest takim sobie zawodnikiem. Zacz±łbym od tworzenia jak najwięcej takich szkółek pilkarskich dla dzieci w wieku od 8-10 lat i w nich pokładać nadzieję!!!!!!
Ale władze to wiedz±, ale maj± w d...e!!! Bo najwięcej zarabia sie na starej braci piłkarskiej. Smutne, ale prawdziwe.
Życzę naszej drużynie jak najlepiej, ale z t± gr± co teraz prezentuj± nie widze wyj¶cia z grupy.
_________________
Ginel
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie szkółki s±. Legia prowadzi kilka drużyn w różnych kategoriach (od 1998 rocznika) pod szyldem "Młode Wilki". To jednak raczej nie to o co chodzi. Od pocz±tku nastawienie jest na wyniki a nie na szkolenie z my¶l± o przysazło¶ci. W ten sposób "zajeżdża się" dzieciaki i w przyszło¶ci s± juz wyeksploatowani. Lepszym rozwiazaniem według mnie sa lokalne klubiki działajace jako stowarzyszenia. W takiej Zielonce s± dwa (oprócz SKS w szkole) - Orły i Zieloni. Rodzice się zorganizowali miasto conieco pomaga i dzieciaki maja frajdę. Profesjonalny trener, sprzęt (częsciowo dotowane przez miasto i sponsorów) w zimie rozgrywki halowe w lecie Mazowiecka Liga Młodzikow (czy innych Żaków, Orlików itp). I tak jest w wielu miastach i wioskach. To tu jest zagłębie przyszłych mistrzów. Dzieciaki nie s± zamęczane trening jest dla nich zabaw±. To działa... I z tego co w przyszło¶ci może być. BYle PZPN sie do tego czsu "wyleczył" usmiech
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mówię o szkółkach nie tylko w większych aglomeracjach, ale i w mie¶cinach gdzie dzieciaki oprócz piłki i komputera( i to nie wszyscy) nie maj± innych zainteresowań. Klubiki jak najbardziej, ale z fachowcem na czele, a nie z byle jakim trenerem od szkolnego SKS-u, ktory jak popatrzy na dzieciaka to widzi tylko pieni±żki.
_________________
Ginel
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam... czy tu bij±? :?

Sorka, celowałem w wędkarsk± witrynę, a nie kibolsk±... Znaczy - fanów piłkokopaczy:twisted: :P
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Ja mówię o szkółkach nie tylko w większych aglomeracjach, ale i w mie¶cinach gdzie dzieciaki oprócz piłki i komputera( i to nie wszyscy) nie maj± innych zainteresowań. Klubiki jak najbardziej, ale z fachowcem na czele, a nie z byle jakim trenerem od szkolnego SKS-u, ktory jak popatrzy na dzieciaka to widzi tylko pieni±żki.


W mojej miejscowo¶ci, w Malczycach, trenerem zespołu juniorów Odra Malczyce jest Sławomir Samiec. Jest on również nauczycielem w-f'u w Gimnazjum w Malczycach oraz byłym graczem ¦l±ska Wrocław. I o dziwo raczej nie widzi w juniorach pieniędzy bo za trenowanie ich nie bierze żadnych pieniędzy 8O
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
ginel napisał:
Ja mówię o szkółkach nie tylko w większych aglomeracjach, ale i w mie¶cinach gdzie dzieciaki oprócz piłki i komputera( i to nie wszyscy) nie maj± innych zainteresowań. Klubiki jak najbardziej, ale z fachowcem na czele, a nie z byle jakim trenerem od szkolnego SKS-u, ktory jak popatrzy na dzieciaka to widzi tylko pieni±żki.


W mojej miejscowo¶ci, w Malczycach, trenerem zespołu juniorów Odra Malczyce jest Sławomir Samiec. Jest on również nauczycielem w-f'u w Gimnazjum w Malczycach oraz byłym graczem ¦l±ska Wrocław. I o dziwo raczej nie widzi w juniorach pieniędzy bo za trenowanie ich nie bierze żadnych pieniędzy 8O

A ma juz jakie¶ sukcesy w¶ród wychowanków? Darku to moga być wyj±tki wyj±tków.
_________________
Ginel
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Panowie nie wiem czy nie lepiej wypadłaby jaka¶ drużyna z ligi:) np: Wisła czy Legia na tych mistrzostwach. Cieniutko widzę nasz± reprezentację jak patrzę na jej skład :placz


Drużyny z ligi, szczególnie te bogate drużyny, maj± dwa luksusy:
1. Posiadaj± zawodników, na których je stać (bogate drużyny stać na gwiazdy, a nawet rodzime gwiazdki ;));
2. Mog± w spokoju układać tę drużynę pod koncepcję trenera, nie przejmuj±c się terminarzem zgrupowań kadry narodowej (w drug± stronę to, niestety, działa).

W takim ¶wietle niczym zaskakuj±cym i do¶ć prawdopodobnym jest teza, że taka Wisła (sprzed dwóch, trzech lat) obsobaczyłaby zadek kadrze. Obecnie, maj±c na uwadzę Legię oraz Wisłę, uważam, że każdy z tych klubów ma się nijak do kadry (nawet tej bez Franka, a z Rasiakiem Grzegorzem w skł±dzie ;)). Obie paki na tle Europy i rodzimej reprezentacji s± słabe i tyle.

Gdyby¶ widział w naszej drużynie niepowołan± trójcę D+F+K, miałby¶ większe nadzieje? 8O

Mamy takich piłkarzy, jakich mamy. Janasa szanuję za to, że ma swoj± wizję i nie boi się postawić wszystkim, by tę wizję forsować. Ja oceniał go nie będę. Wyniki reprezentacji go oceni±. Jest takie powiedzenie: "Psy szczekaj±, karawana jedzie dalej". Ja wierzę, że zajedzie jak najdalej. Bo prawdziwy kibic musi mieć w sobię tę odrobinę irracjonalizmu ;) Nawet z Rasiakiem Grzegorzem w składzie, który - mam nadzieję - będzie najlepszym graczem naszej drużyny na mistrzostwach i może w końcu zamknie gęby tym wszystkim chuckomodnym znawcom piłki. usmiech[/quote]
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Przepraszam... czy tu bij±? :?

Sorka, celowałem w wędkarsk± witrynę, a nie kibolsk±... Znaczy - fanów piłkokopaczy:twisted: :P


Off Topic, Panie Kolego, to było Off Topic ;)
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adek - 99% poparcia wink:.
Jedyne z czym się nie zgadzam jest zawarte tutaj:
Cytat:
2. Mog± w spokoju układać tę drużynę pod koncepcję trenera, nie przejmuj±c się terminarzem zgrupowań kadry narodowej (w drug± stronę to, niestety, działa).


Gdy Ferguson Sirem zwany urzęduje w Manchasterze United już 19 lat ( 8O 8O ), gdy Glasgow Rangers w swojej 114-5 letniej (co¶ w tym przedziale) karierze klubu miało 14 trenerów (teraz przychodzi piętnasty).

W samej Wi¶le Kraków w przeci±gu 2 sezonów urzędowało ... 5 trenerów. Wcze¶niej Kasperczak miał trochę czasu na układanie drużyny w/g swojej koncepcji. Jednak przed nim ani Smuda, ani Nawałka, ani Leńczyk i kilku innych trenerów nie zagrzało miejsca dłużej niż 0,5-1 sezon.

W Legii też nie było ciekawie...
Także te spokojne układanie drużyny pod koncepcję trenera jest pojęciem względnym usmiech (jednak warto zauważyć, że gdy da się odpowiedniemu trenerowi troszkę czasu jak np. Kasperczak to w ci±gu 1-2 lat potrafi sklecić co¶ z tych piłkarzy).
Pozdrawiam.
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj±c do tematu, powołania Janasa jak wiemy s± kontrowersyjne. Jednak w tym szaleństwie jest metoda. Zabieraj±c dużo młodych chłopaków daje im szanse pokazania się na Mundialu. Je¶li pokaż± sie z dobrej strony, będ± mieli szanse na angaż w dobrych zachodnich klubach, co w perspektywie eliminacji EURO 2008 nie pozostaje bez znaczenia. Przecież na EURO 2008 Frankowski, Dudek czy Kłos nie będ± nam już wtedy potrzebni, a Kuszczak, Fabianski, Brozek je¶li wykorzystaj± szanse - raczej tak.

P.s. Do Rasiaka się chyba nigdy nie przekonam, choć życzę mu korony króla strzelców (w końcu to Polak) wink: . Oby nie zagrał na mistrzostwach w takim stylu, jak w meczu Angli±, gdzie nie miał żadnego celnego podania i dobrego przyjęcia.
_________________
luk750
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Ja mówię o szkółkach nie tylko w większych aglomeracjach, ale i w mie¶cinach gdzie dzieciaki oprócz piłki i komputera( i to nie wszyscy) nie maj± innych zainteresowań. Klubiki jak najbardziej, ale z fachowcem na czele, a nie z byle jakim trenerem od szkolnego SKS-u, ktory jak popatrzy na dzieciaka to widzi tylko pieni±żki.


Wła¶nie Zielonka jest tak± 15-tysięczn± pipidów± usmiech i ma dwa klubiki dziecięce. W obu trenerami s± ludzie z papierami... Po pół roku obserwowania 8-10 latków widze efekty ich pracy...
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
ginel napisał:
Ja mówię o szkółkach nie tylko w większych aglomeracjach, ale i w mie¶cinach gdzie dzieciaki oprócz piłki i komputera( i to nie wszyscy) nie maj± innych zainteresowań. Klubiki jak najbardziej, ale z fachowcem na czele, a nie z byle jakim trenerem od szkolnego SKS-u, ktory jak popatrzy na dzieciaka to widzi tylko pieni±żki.


Wła¶nie Zielonka jest tak± 15-tysięczn± pipidów± usmiech i ma dwa klubiki dziecięce. W obu trenerami s± ludzie z papierami... Po pół roku obserwowania 8-10 latków widze efekty ich pracy...

O widze, że kolega też fachowiec od piłki. To jak tak dalej pójdzie to Zielonka będzie za jakie¶ 5-8 lat rozsławiona na cała Polskę. Czy ty Marku wierzysz w to co mówisz, czy próbujesz uwierzyć i się z tym gryziesz?
Połowę swojego życia spędziłem na płytach różnych boisk i wiem jak to wygl±da, choć były to tylko boiska III i IV ligowe. Podejrzewam, że w I i II lidze jest jeszcze gorzej bo kasa uderza do głowy jak piwo zmieszane z wódk±(przynajmniej mi) wink: usmiech wesoly
_________________
Ginel
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
ginel napisał:
Panowie nie wiem czy nie lepiej wypadłaby jaka¶ drużyna z ligi:) np: Wisła czy Legia na tych mistrzostwach. Cieniutko widzę nasz± reprezentację jak patrzę na jej skład :placz


Drużyny z ligi, szczególnie te bogate drużyny, maj± dwa luksusy:
1. Posiadaj± zawodników, na których je stać (bogate drużyny stać na gwiazdy, a nawet rodzime gwiazdki ;));
2. Mog± w spokoju układać tę drużynę pod koncepcję trenera, nie przejmuj±c się terminarzem zgrupowań kadry narodowej (w drug± stronę to, niestety, działa).

W takim ¶wietle niczym zaskakuj±cym i do¶ć prawdopodobnym jest teza, że taka Wisła (sprzed dwóch, trzech lat) obsobaczyłaby zadek kadrze. Obecnie, maj±c na uwadzę Legię oraz Wisłę, uważam, że każdy z tych klubów ma się nijak do kadry (nawet tej bez Franka, a z Rasiakiem Grzegorzem w skł±dzie ;)). Obie paki na tle Europy i rodzimej reprezentacji s± słabe i tyle.

Gdyby¶ widział w naszej drużynie niepowołan± trójcę D+F+K, miałby¶ większe nadzieje? 8O

Mamy takich piłkarzy, jakich mamy. Janasa szanuję za to, że ma swoj± wizję i nie boi się postawić wszystkim, by tę wizję forsować. Ja oceniał go nie będę. Wyniki reprezentacji go oceni±. Jest takie powiedzenie: "Psy szczekaj±, karawana jedzie dalej". Ja wierzę, że zajedzie jak najdalej. Bo prawdziwy kibic musi mieć w sobię tę odrobinę irracjonalizmu ;) Nawet z Rasiakiem Grzegorzem w składzie, który - mam nadzieję - będzie najlepszym graczem naszej drużyny na mistrzostwach i może w końcu zamknie gęby tym wszystkim chuckomodnym znawcom piłki. usmiech
[/quote]
Innego składu nie może być, bo i nie ma lepszych zawodników!!!!
I jeszcze długo nie będzie. Adalinie za 50ty¶ miesięcznie miałby¶ takich wizji kilkanascie wink:
_________________
Ginel
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
O widze, że kolega też fachowiec od piłki.


niepotrzebna ironia. Obserwuj±c 8-10 latków łatwo zauważyć postęp. Dzieciaki, któe wcze¶nie grały "rojem" zaczynaja konstruować akcje. POtrafi± czysto uderzyć piłkę na kilka sposobów, poprowadzić j±, zaczynaja stosować podstawowe zwody...
Mam też porównanie ze szkółk± Legii (Klon się do niej załapał i tylko ze względów logistycznych ;) przenie¶li¶my Go do Zielonki. Nie żałuję teraz gdyz s±dzę, że w tym wieku istotniejsza jest nauka przez zabawę niż szkolenie pod szybki wynik)


Cytat:
To jak tak dalej pójdzie to Zielonka będzie za jakie¶ 5-8 lat rozsławiona na cała Polskę

nie będzie i nie ma takich ambicji. Za to ludzie, którym "się chce" zorganizowali fantastyczn± rzecz dla chłopaków.

Cytat:
Czy ty Marku wierzysz w to co mówisz, czy próbujesz uwierzyć i się z tym gryziesz?


a o co Ci chodzi? Napisałe¶, że szkółek nie ma, a ja napisałem, że już s± i że to pozwala mieć jakie¶ nadzieje na przyszło¶ć. Nie wymaga to analizy mego stanu psychicznego.

Cytat:
Połowę swojego życia spędziłem na płytach różnych boisk i wiem jak to wygl±da, choć były to tylko boiska III i IV ligowe. Podejrzewam, że w I i II lidze jest jeszcze gorzej bo kasa uderza do głowy jak piwo zmieszane z wódk±(przynajmniej mi) wink: usmiech wesoly

nie widzę zwi±zku z moim postem. czyżby Ciebie gryzło jakie¶ niespełnienie? usmiech
na marginesie też grałem...
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Marku jestem niespełniony przez poważn± kontuzję, ale nie żałuje ponieważ spędzam teraz dużo więcej czasu na rybkach:)
A bawić sie piłk± dzieci to mog± zawsze na pobliskich boiskach osiedlowych i tez im to wyjdzie na dobre.Do tego nie potzreba zatrudniać ludzi z "papierami". Wystarczy nauczyciel wychowania fizycznego. W wieku 10-12 lat w takiego młodego człowieczka trzeba już inwestować, aby potem mieć powód do dumy. Tak robi± min. szkoły holenderskie. To jest fabryka talentów. W Polsce tego nie będzie jeszcze bardzo długo. I bardzo szkoda tych młodych utalentowanych dzieciaków, którzy w najlepszym wypadku wyl±duj± w zachodnich klubach II-ligowych i tam będa grzali ławę.

Ok ja ze swojej strony zamykam temat bo zszedł na inny tor. Jesli chcesz pogadać o piłce to zapraszam na czat wesoly Pozdrawiam... ginel
_________________
Ginel
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
Tak Marku jestem niespełniony przez poważn± kontuzję, ale nie żałuje ponieważ spędzam teraz dużo więcej czasu na rybkach:)


to tak jak ja usmiech. Niestety nie przełożyło się to na wyj¶cia na rybki smutny

Cytat:
A bawić sie piłk± dzieci to mog± zawsze na pobliskich boiskach osiedlowych i tez im to wyjdzie na dobre.Do tego nie potzreba zatrudniać ludzi z "papierami". Wystarczy nauczyciel wychowania fizycznego.


wła¶nie nie wystarczy. Obserwowałem zajęcia prowadzone przez WFmena (zanim do jednego z klubików nie zgłosił się "tatu¶ z papierami") i miałem też możliwo¶ć porównania z trenerem z Młodych Wilków Legii.
WFmen raczył był zapominać o podastwowych sprawach. Jak zrobił ćwiczenie na praw± nogę to już na lew± nie. Zamiast zaczynać od podstaw (uderzenie, podanie, prowadzenie piłki, ustawienie na boisku), tworzył jakies kombinacje, ktorych zapamiętać nie było sposób. Przyszedł "tatu¶ z papierami" (jeszcze aktywnie graj±cy oldboy ;)) i po kilku treningach sprawa zaczynała przybierać konkretne kształty. A nie tworzył cudów tylko wła¶nie zacz±ł od abecadła. Na tym to poleg między innymi. Dzi¶ 8-10 latki łoj± tyłki rówie¶nikom z SKSów, a i rocznikom ciut starszym też nie ustępuj±. To jest wła¶nie różnica pomiędzy "Panem od WF", a trenerem, który na dodatek jest przeszkolony do pracy z młodzież± (aby im krzywd nie zrobić)...

W takim małym klubiku nie ma presji wyniku już od zaraz.

Do jednego naboru do Legii startuje ca 300-400 chłopców, a s± trzy nabory w roku. Załapuje się 1/3 do "grup naborowych" z których 10% pzrechodzi po 2-3 miesi±cach do grup trenuj±cych. Skala niesamowita.
Widziałem grę tych dzieciaków i, uwierz, s± jak na swój wiek ¶wietni. Tylko, że już po pół roku widać, ze organizmy nie wytrzymuj±. Kto z nich dotrwa?
Tymczasem większo¶ć piłkarzy lig i reprezentacji narodowych wywodzi się z pipidów, gdzie pozwolono na naturalny rozwój ich talentów. Za¶ wypatrzeni zostali przez klubowych "skautów"...

I to tyle...

Temat chyba tak bardzo się z OFFTOPICZYŁ, że starczy już.
Pozdrawiam Marek
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 147