Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajduj±cych się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostaj± wprowadzone następuj±ce zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następuj±cych gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. ł±cznie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 563
 Zalogowani 1
 Wszyscy 564

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(446906) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(446906) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446906) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446906) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446906) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(446906) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(446906) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(446906) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(446906) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59494) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2263
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2042
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2156
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2124
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2181
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2089
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2493
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2318
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zuczki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zuczki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Garfield
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 29, 2006
Posty: 12

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 4:16 pm    Temat postu: Zuczki Odpowiedz z cytatem

Jak wykonujecie zuczki na klenie i jazie, wiem ze musza byc w przdziale dlugosci od 1cm do 3cm, jaka powinna byc ich wysokosc i szerokosc. I czy wkrecacie drut do mocowania kotwiczek czy nacinacie rowki i wklejacie caly stelaz????
Mektos
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Otwock
PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się chciał jeszcze dopytać o sposób ich prowadzenia. Czy należy je zwyczajnie sci±gać - a jak tak to jakim tempem, czy może podszarpywać, prowadzić skokami? Jeszcze na żuczki nie łowiłem, a słyszałem, że s± skuteczne na jazie i klenie. Lubie łowić te rybki więc żuczki powinny być w moim pudełeczku. wesoly Jeżeli kto¶ może to niech skrobnie dwa zdania o sposobie prowadzenia.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zuczki maj± około 2cm, chociaż specialnie nie przykładam się do ich wielko¶ci, grunt, żeby nie były zbyt duże. Kształt: to jest sprawa otwarta, każdy dobiera sobie tak, jak chce. Moje żuczki kształtem przypominaj± (tak do¶ć opisowo) co¶ takiego, jak by¶cie przecięli kawałek deseczki o przekroju koła na dwie czę¶ci i nieco spłaszczyli od góry :]. Stelaż zawsze wykonuję z jednego kawałka drutu, jestem przeciwny "wkrętom", gdyż nie daj± one 100% pewno¶ci podczas holu. Z wkrętami jest tak, że, zrobimy 10 woblerów i w 9 z nich wszystko będzie spoko, za żadne skarby drut nie da się wyrwać, a w jednym przypadku wszystko poleci już przy kleniu 40cm. Dlatego zawsze "profilaktycznie" stosuję stelaż z jednego kawałka drutu.

Prowadzenie:
To już jest sprawa najbardziej otwarta. Czę¶ć żuczków przeznaczona jest tylko i wył±cznie do spływu. Te które wykonuję ja najwiecej ryb prowokuj± podczas spuszczenia z pr±dem i chwilowego zatrzymania (musi wtedy pracować jak normalny wobler i nie może wywracać się na boki bo to płoszy ryby). Po zatrzymaniu koleny raz opuszczam ok 1 metra w dół rzeki i tak dot±d, aż stracę go z pola widzenia (brania prawie nigdy nie czuć, trzeba je zobaczyć, dlatego polecam stosowanie polaroidów). Gdy już przestajemy żuczka widzieć, powoluteńku zwijamy (cały czas obserwuj±c woblera). Na tym etapie czę¶ć brań czuć już na kiju. Gdy żuczek dopłynie do nas, nie wyciagamy go z wody tylko spuszczamy kolejny raz z pr±dem. Z do¶wiadczenia wiem, że nie ma sensu "czesać" tego samego miejsca więcej niż 2-3 razy (no, chyba, że widzimy stoj±ce rybki usmiech). Po 2 spuszczeniach zalecam wykonanie rzutu na mniejwięcej 3/4 długo¶ci rzeki i sprowadzenie wachlarzem. Najbardziej polecam żuczki malowane na stonkę ziemniaczan±....
Tutaj macie kilka zdjeć złapanych rybek...Potwierdza się tutaj teza, że czasem bior± kleniki, którym się stonka do pyszczków nie mie¶ci nawet :]

KLIK
KLIK
KLIK

I jeszcze jedna przestroga. Nie zrażajcie się, je¶li nie będziecie w stanie zaciać kilku brań. zdaża się, że w ci±gu jednego dnia mam kilkana¶cie brań a zacinam tylko jedno usmiech (chociaż czasem zacinam wsystkie...taka loteria).
Je¶li kto¶ jest zainteresowany kupnem żuczków (robię głównie stonki i biedronki), zapraszam do pisania na adres bendericus@o2.pl. Cena jednego: 5,5zł. Zainteresowanym wy¶lę zdjęcia. Pozdrawiam i zyczę połamania kija usmiech
Mateusz
Mektos
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Otwock
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedĽ.
Zachęciłe¶ mnie do tych żuczków.. wesoly Trzeba będzie spróbować szczę¶cia. Domyslam się, że rybki, które widać na zdjęciach złapała¶ na małej rzeczce. Ciekawi mnie jak zareagowałyby na żuczki wi¶lane klenie? Może jest kto¶ kto łowi nimi na Wi¶le?


Ostatnio zmieniony przez Mektos dnia Sob Cze 24, 2006 10:50 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, rzeka była mała (Wisłok). Szczerze mówi±c muszę powiedzieć że żuczkami najlepiej jest polować na namierzone już ryby....Dlatego najskuteczniejsze s± rano, gdy ryby stoja przy powierzchni.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Sob Cze 24, 2006 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha zapomniałem jeszcze dodać, że podczas prowadzenia (i spływu) wykonuję drobniutkie ruchy nadgarstkiem, żeby żuczek nie płyn±ł jak deska tylk się lekko trz±sł.
A co do łowienia w Wi¶le, to moimi żuczkami kilkakrotnie wędkował tam mój przyjaciel i cytuję go "jazie je gryz± że hej".
Wła¶nie on doradził mi malowanie żuczków na stonkę
Garfield
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 29, 2006
Posty: 12

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bendericus wielkie dzieki juz coraz bardziej wiem jak je zrobic. Chyba zaraz sie zanie wezme bo juz niemoge wytrzymac wesoly A i jeszcze jedno grubego drutu uzywasz do ich wykonania? Grubosc 1 mm bedzie dobra czy za duza??
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drut nie gra tutaj zbyt dużej roli.... grunt, żeby łatwo się zakładało kółka ł±cznikowe. Je¶li masz drut twardy, to może być bardzo cienki, natomiast je¶li półtwardy lub miękki, to zalecam nieco grubszy
Garfield
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jan 29, 2006
Posty: 12

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno male pytanko czy ster jest im potrzebny? Czy moge robic je bez steru, niewplynie to jakos na ich akcje podczas splywu i na ilo¶ć brań?
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi¶cie zawsze montuję ster, gdyż duża ilosć brań jest podczas podci±gania pod pr±d, a wtedy potrzebna jest typowo "woblerowa" praca.
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszytskich, którzy w ostatnim czasie kupili u mnie żuczki (poszło ponad 60 sztuk!) Zapraszam do podzielenia się spostrzeżeniami na ich temat. Pochwalcie się też złowionymi rybami usmiech
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 50