Czy wiesz, że...
70-centymetrowy wymiar ochronny sum przekracza po 6 latach życia. Przy sprzyjaj±cych warunkach 150 cm i 30 kg wagi osi±ga w 10-13 roku.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 606
 Zalogowani 1
 Wszyscy 607

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(447502) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(447502) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447502) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447502) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447502) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59676) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pstrykacz
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Pstrykacz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 6:12 pm    Temat postu: Pstrykacz Odpowiedz z cytatem

Tak sobie szperam po sklepach internetowych oferuj±cych aparaty cyfrowe, i rozgl±dam się za jakim¶ nowym nabytkiem.
Może kto¶ z was (a wiem że tacy tu s± usmiech ) podpowie co można kupić dobrego za około 2000 zł. Lustrzanki nie chce, bo raz że 2000 to mało a dwa jestem za cienki w uszach aby cykać takim aparatem.
Czego spodziewam się po nowym aparacie, w sumie to może też być używany usmiech. Na pewno chce mieć możliwo¶ć wkręcenia filtrów, matryca min 5 MPx, do tego możliwo¶ć zapisu fotki w innym formacie niż tylko JPG
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby¶ bywal regularnie na ¦PSPW to w tej chwili nie miał by¶ tego dylematu. Przez ostatnie 5 miesięcy Rysio przerabiał ten temat, byłby¶ na bierz±co!! zly: zly:
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden skończył , drugi zaczyna wesoly
Ale przy Was może i ja co¶ skorzystam wink:
_________________
Marillion&Fish
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Canon A620 ..... rewelacja !!!!! ...... kolega ma ten aparacik i jestem pod wrażeniem, jako jeden z niewielu aparatów klasy compact ma tryb całkowicie manualny plus normalny wizjer jak w lustrzankach ....... do tego 7.1Mp ...... w literaturze fachowej mówi sie , że jest to najlepszy aparat w grupie do 1500zł ..... koszt circa 1000zł.
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to już wszystkie propozycje :placz
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku jesli masz do wydania 2000 na pstrykadło, to moze Sony H5, albo Canon Powershot S3 IS? Oba maja 12-krotny zoom optyczny, stabilizacje obrazu, w dobr± (jak na compakty) optykę. Niestety, gabaryty maja spore, ale co¶ za co¶... Syn mój ma Sonego H2 i jak na tej klasy aparacik, to całkiem przyzwoicie można nim pofocić. Mysle że s± warte uwagi oba.
Co do formatu zapisu, to chyba oba zapisuj± tylko w JPG-ach.
Pozdrawiam
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doł±czę się do pytania aby nie otwierać nowego tematu. Czy kto¶ użytkuje Minolte Dimage Z6?. Czy ewentualny zakup tego kompaktu to dobry wybór do zwykłego, domowego i wędkarskiego użytku?
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
Jacku jesli masz do wydania 2000 na pstrykadło, to moze Sony H5, albo Canon Powershot S3 IS? ...
Co do formatu zapisu, to chyba oba zapisuj± tylko w JPG-ach.
Pozdrawiam


No wła¶nie widze że w tej klasie aparatów producenci odeszli od możliwo¶ci zapisu w innym formacie niż JPG. Podejrzewam że jest to spowodowane tym aby nabywca skierowal swoje poszukiwania na lustrzanki :?.

P.S Mnie również zaiteresowały te modele aparatów.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze pamiętam to z canona Pro1 i cała seria G zapisywała w JPG i RAW. Ale te modele to już przeszło¶ć, do dostania tylko z drugiej ręki. Do tego seria G okropnie szumiała... Pro1 nie maiłem w swoich łapach, więc nie znam go.
Pobawiłem sie trochę syna H2 i wyleczyłem się z kompaktów. Mam troche maneli EOS-a i chyba do nich trzeba będzie cyfrowe body dokupić.
Pozdrawiam
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku, ważne tutaj jest, czy chcesz aparat do kieszeni czy na szyję. Jeste¶ karpiarzem, więc chyba co¶ solidniejszego. Masz możliwo¶ć ustawienia aparatu na statywie w¶ród swoich wszelakich sprzętów na stanowisku. Możesz kupić bajeranckie aparaty z wielkimi zoomami i stabilizatorami, możesz też bez stabilizatora ale za to szybkie. Nie będę Ci proponował żadnego z nich. Sam musisz wybrać, bo nawet gdy to zrobisz nie najlepiej, zawsze będzie Ci się podobał. Jeste¶ w innej sytuacji niż ja i przed sob± masz jeszcze sporo aparatów do kupna. Zawsze to jednak będ± lepsze. Możesz też kupować od razu '' bezpiecznie''. Porz±dna firma, do¶wiadczenie na rynku, sprawdzone testy. Ja postawiłem na Sony. Godny uwagi jest też Samsung 815 - ale to kwestia gustu. Miałem go w ręce i szata graficzna jest jak na mnie bardzo skromna. Tam jednak jest wspaniały monitor ( bardzo duży ), jednak jest to zabawka, któr± żadko się wł±cza ( raczej do makro ).
Nie będę Ci polecał Sony 828, bo go już trudno dostać. Mało tego, jest aparatem trudnym ( nadal tak s±dzę ) i żeby wykorzystać jego możliwo¶ci, trzeba być sam jak komputer.
Teraz po upływie pół roku, wiem, że najlepszy aparat byłby - wodoszczelny, który miałby takie parametry jak Sony 828. Niestety, takiego jeszcze na rynku nie ma.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie wybieram sie dzi¶ do najwiekszego sklepu z aparatami cyfrowymi w NY. Doszedłem do wniosku, że ryby na moich zdjeciach s± za małe wiec potrzebuję więcej pixeli. Je¶li nic nie wybiorę to pozostaje mi się skurczyć żeby ryba wygl±dała dostojnie. wesoly
Ten Canon A 620 jest dosyć pochapny, ale ma kolegę A 700 z dłuzszym zoom'em. Zewnętrznie wygl±da podobnie do mojego obecnego Canona A 75 (tylko 3 Megapix) więc go już lubię. Jest mały, napakowany i niedrogi około 300 $).
Ciekaw jestem jakie macie do¶wiadczenia z odtwarzaniem kolorów w digitalach. Mój Canon i Olympus cały czas nie dorównuj± gam± barw moim poprzednim lustrzankom. Nikon robił najbardziej kolorowo.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtrace tu natychmiast Panasonika fz-30 i nowsza(nie wiem czy juz dostepna)fz-50 (10mln piksli)!
Fz-30 posiada 8mln piksli,12-krotny zoom optyczny,bardzo dobra optyke "leica".Mozna mnozyc jego zalety ale najlepiej zobaczyc na polskich forach opinie na jego temat i przyklady zdjec.
Jego wady tez sa liczne ale trzeba zdawac sobie sprawe ze to nie lustrzanka.Za duze (jak na moja wiedze)szumy przy duzym ISO(200;400).
Najczesciej korzystam jednak z czulosci 80 ISO i kupujac bardzo dostepne i dobre(!!)filtry( /55mm),zdjecia sa dobrej jakosci.
W obsludze podobny jest do lustrzanki,zreszta taki mial zamiar producent.
Nie wspominam nic o matrycy(nie potrafie tego wyliczyc wesoly )ale zawsze bedzie wiadomo ze nie dogoni on lustrzanki.
To jednak wcale go nie dyskredytuje,fachowcy nad tym mysleli i wymyslili moim zdaniem optymalnie wesoly .
Jest bardzo ergonomiczny,latwo robi sie nim zdjecia i ma (co wazne) mozliwosc calkowitego panowania nad szybkoscia klatki i otwarciem przyslony M(tak jak w "lustrze").Ustawien manualnych ma zreszta sporo,obok ustawienia calkowicie automatycznego.Stabilizacja optyczna to "honor" Panasonika,bardzo sie tym chwali wesoly .Przy duzej ogniskowej,niestety nie wyglada to tak dobrze.Ale to wada wszystkich aparatow."Dobre" zdjecie=statyw.
Ponadto ma pare "ekspozycji"ktore moga sie przydac!Zdjecia nocne np.
Polecam go jak najbardziej Tym wszystkim ktorzy ucza sie fotografii.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pią Wrz 01, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A 700 malutki i jak na rybki i nie tylko, rewelacja wykrzyknik A 620 jest sprzetem tej samej generacji ma zoom x 4 ale ma większ± matryce - fizycznie wykrzyknik ( ilo¶ć pikseli też większa ) i obrotowy wy¶wietlacz. wszystkie kręc± filmy i maj± pełen manual.

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund :: Zapytania do SQL: 57