Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Br±zowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 642
 Zalogowani 0
 Wszyscy 642

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(452101) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(452101) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(452101) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(452101) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(452101) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(452101) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(452101) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(452101) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(452101) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59765) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Polski Wędkarz?! - do Petrusa
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Polski Wędkarz?! - do Petrusa
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 10:25 pm    Temat postu: Polski Wędkarz?! - do Petrusa Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem odpisać w poprzednim w±tku, więc założę nowy i zmykam ;)

Petrus, jak Cię szanuję za Twoje często odosobnione pogl±dy, za posiadanie własnego zdania, tak nie mogę poj±ć pewnego za¶lepienia i zachwytu nad czym¶, co nie jest wynikiem Wielkiego Serca, a tylko chłodnej kalkulacji.

Nie znam się specjalnie na angolach, frankijczykach i innych pochodnych tychże nacji, szczególnie na tak potocznie błogosławionym kontynencie, jakim jest Ameryka Północna.

Na historii trochę się znam. Trochę. W każdym razie na tyle, by się tymi nacjami nie zachwycać. Swojej także nie gloryfikuję. Wiem tylko tyle, że bezrozumne i ¶lepe przenoszenie pewnych rozwi±zań systemowych na grunt, którego "chwastem" jest zgoła odmienna mentalno¶ć, wynikaj±ca z pewnych historycznych uwarunkowań, to jak kolonizowanie Australii królikami.

Pewnie jestem starym komunist±, niereformowalnym, bo byłem przybocznym drużynowym w ZHP, ale po przeczytaniu Twoich postów w poprzednim w±tku ogarnia mnie bezdenna rado¶ć, że nie mieszkam w Królestwie Monty Python'a. I choćby mnie miało IPN przelustrować do cna, to dzieci swe postaram się ukształtować na wzór i podobieństwo swoje - z pełnym szacunkiem dla dziedzictwa, którego się wstydzić nie trzeba, i zrozumieniem ograniczeń, płyn±cych z tego dziedzictwa.

Nie lubię po prostu, jak kto¶ smarka na swoj± ojczyznę. I choć nie traktuję tejże bezkrytycznie, to zanim zacznę psioczyć, zadam sobie pytanie: "Cóż takiego zrobiłem, by zmienić rzeczywisto¶ć?"

Ja zrobiłem niewiele. A może wiele? Nie wiem, w każdym razie staram się nie być obojętnym. I jak widzę pijanych gówniarzy pakuj±cych się na motor, to nie odwracam głowy. Tu nie chodzi o jaki¶ idealizm. Tu chodzi o nie puszczanie życia między paluchami. A pitolenie o anglosaskim geniuszu, wynikaj±cym z wielowiekowej tradycji, jest dla mnie tym, czym puszczenie b±ka przez Królow± w otoczeniu poddaństwa. Nie chcę w±chać b±ków Królowej Matki ;) Wolę tutejsze stokrotki.

pozdrawiam - ad usmiech
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalinie drogi !!!!!
Zacznę od końca.....b±ków Jej Wysoko¶ci Królowej Matki juz nie pow±chasz bo nieboga zmarła kilka lat temu.

Nikt tu nie pitoli o anglosaskim geniuszu bo takowy nie istnieje, natomiast jest wiele rzeczy, które się w UK udały i z których to Polska, jako kraj w pewnym sensie zacofany wobec reszty Europy, powinien brać przykład. Nie chcę tu wymieniać bo do rana mozna pisać.

Ja nie zrobiłem wiele, aby zmienić cokolwiek w Polsce i my¶lę, że nie mam szans, aby cokolwiek zmienić.....siebie samego zmieniać nie muszę.

Ja nie smarkam, pluję na Polskę.......ja po prostu nie lubię naszego kraju i to z wielu powodów, co nie znaczy, że nie ma żadnych pozytywów.......a mam porównanie bo w UK żyłem przez 12 lat i obecnie sporo podróżuję po ¶wiecie.

Co do historii to UK była państwem grabieży, ale jest takie powiedzenie......każdy orze jak może.....my nie mogli¶my !!!!!

Dzięki za słowa otuchy, nie należę do ludzi za¶lepionych i chłodno kalkuluj±cych, daleko mi do tego. Należę do ludzi trzeżwo my¶l±cych i mam zasadę, że jak kto¶ bzdury wypisuje, to mu prawdę prosto w oczy walę.

Dziwi mnie decyzja torque o zblokowamiu tego w±tku......a jaki był powód, czy kto¶ z dyskutantów kogo¶ obraził lub złamał regulamin????
Niestety coraz czę¶ciej stosuje się na tym portalu metody białoruskie, jakże popularne na WCWI, gdzie tylko TWA ma rację, reszta ma tylko prawo słuchać. Mam tylko nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja adminów tego portalu.

pozd.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petrus, ja zostałem obrażony !!! Nazwano mnie Amerykańcem ! ... Mnie ... co łowi na biało-czerwone błystki !!! Mnie ... co klnie na "k" i "p" jak mu ryba ucieknie !!! Mnie , co nauczył kolegów w biurze je¶ć kaszanke zwan± przez nich "bloody pudding" i pić "Żywca" !!!
Rozumiem, że moja obraza jest w temacie. wink: wesoly
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 6:44 am    Temat postu: Re: Polski Wędkarz?! Odpowiedz z cytatem

A po co tyle rabanu z powodu ryb, które i tak dla większo¶ci z nas s± za daleko by je łowić. Jestem nawet zadowolony z tego, że nasi wędkarze tam łowi± i nie eksplatuj± Polskich wód. Im więcej ryb zjedz± w UK tym więcej u nas zostanie. usmiech usmiech usmiech wesoly wesoly wesoly wesoly
Angole o te parę ton rybek nie zbiedniej±. usmiech usmiech
To bogaty kraj i skoro s± tacy idealni to powinni zrozumieć poskich wędkarzy i się z nimi podzielić rybami.
lol lol lol lol lol
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petrus3 napisał:
Dziwi mnie decyzja torque o zblokowamiu tego w±tku......a jaki był powód, czy kto¶ z dyskutantów kogo¶ obraził lub złamał regulamin????

Powody opisałem w po¶cie zamykaj±cym.

Petrus3 napisał:

Niestety coraz czę¶ciej stosuje się na tym portalu metody białoruskie, jakże popularne na WCWI, gdzie tylko TWA ma rację, reszta ma tylko prawo słuchać.


Stosuje się tu "metody" Pogawędkowe, zgodne z duchem i regulaminem tego Portalu. Uczestnictwo w życiu portalu jest dobrowolne, nikt nikogo nie trzyma tu na siłę.

Petrus3 napisał:

Mam tylko nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja adminów tego portalu.


Dyspozycje, czy niedyspozycje redaktorów portalu, nie s± i nie będ± przedmiotem dyskusji. Proszę to uszanować.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Maro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 363

Kraj: UK
Miejscowość: ŁódĽ-Wrocław-Londyn
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalin, to nie tak...
Nikt chyba nie mial na mysli opluwania Polski, czy wyrzekania sie swojej narodowosci.

Ja jestem swieza emigracja wiec moge powiedziec co spowodowalo, ze zostaje tutaj raczej do emerytury...

Nie chodzi tu o wywyzszanie czyjejs histori, mentalnosci czy narodu jako takiego. Jestem Polakiem i nigdy sie tego nie wyrzekne, choc wracac nie zamierzam. Inni koledzy, Karpiarz, HH, Piwoniusz... Oni tez wyjechali nie z uwielbienia cudzej narodowosci tylko dlatego, ze Polska czegos im nie dala.

W moim jakze produktywnym wieku bylem za stary, zeby podjac jaka kolwiek prace. Tu pracuje w rozrywce i nikt sie o wiek nie pyta. GB dala mi prace, mozliwosci rozwoju i jakze potrzebny spokoj finansowy.Ja poprostu wiem na czym stoje i wiem rowniez co bede robil za 10 lat. Ilu Polakow ma taki komfort psychiczny?

Coz zrobilem w Polsce, zeby cos zmienic? Ano tak jak i inni niewiele. Ale co moglem to robilem, spelnialem obywatelskie powinnosci itp... I tak wybierali nie tych na ktorych glosowalem. O palowaniu za zucanie kamieniami w milicje (w stanie wojennym) nie wspomne... Ehhh... Czasy nieopierzonego nastolatka.

Chwast w postaci odmiennej mentalnosci nalezy wyplenic. Rozwiazania systemowe dobre gdzie indziej przenosic na grunt polski. Dla mnie chwastem jest olbrzymia ilosc klusoli, ludzi lowiacych zgodnie z prawem i zabierajacych tyle ile sie da by nakarmic swine. Ta mentalnosc spowodowala taki a nie inny stan naszych polskich wod. Jestem za slepym przenoszeniem tutejszego dorobku i wyrywaniem 'chwastow' w Polsce.

Wracajac do tematu, a jest nim rybostan wod tu i tam... Jakie widzisz inne wyjscie? Dla mnie tylko moze to zmienic... zmiana mentalnosci wlasnie. Ichtiolodzy lamia sobie glowe jak poprawic zasoby polskich wod a tutaj dla Polaka szok... 40 cm okonie lowi sie wszedzie, szczupak 60 cm to niegodny uwagi przylow jak na ten gatunek sie nastawiasz. Ryb obfitosc w byle ciurkach... A co widze na PW? Jak Oldi zlowil 12 kg (chyba) karpia, to krzyk ogolny, ze go zabral... A dlaczego? Bo to byla ryba , jakiej 95% sposrod ponad 2000 osob na tym forum nie widzialo na oczy a kolejne 95% nigdy nie zobaczy. Tutaj to natomiast zwykla rzecz. Nawet zajrzalem do gazetki wedkarskiej, ktora kupilem ze 2 miesiace temu... W Rubryce o rybach, ktorymi ludzie chca sie pochwalic, znalazlem tylko jednego karpia o mniejszej wadze... Ot standard.
Tak wiec moze jednak przenosic rozwiazania systemowe? Moze jednak warto...
Pozdrawiam.
_________________
------/\/\@r()-----
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Maro

Dzięki za poparcie moich słów 8) 8) Mam nadzieję, że co niektórzy przejrz± na te swoje zacietrzewione oczka, przestan± się zasłaniać patriotyzmem i popatrz± na nasze smutne realia, zadaj±c sobie pytanie.....skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak żle ????

Mnie się już nie chce dyskutować z ludżmi, którzy nie przyjmuj± nic do wiadomo¶ci i tylko potrafi± innych obrzucić epitetami........polonus, polaczek, pluj±cy na ojczyznę itp...... 8O

pozd.
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
@Maro

........polonus, ...
pozd.


Proponuję Encyklopedię Wiedzy Powszechnej. Tam jest definicja słowa Polonus.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petrus!
Nie bede cytowal twoich okreslen pod adresem Polski i Polakow!
Nie miejsce na to!I ta dyskusja zeszla sila rzeczy z toru.
Nie jestem tez na PW z powodu spotykania Ciebie zly:
Jest duzo ciekawszych powodow.
Jestes zalosny wypominajac mi przebywanie we Francji.
Nie mam zamiaru odpowiadac Ci dlaczego wyjechalem z Polski.
Wszystkim innym natomiast chetnie odpowiem jesli mnie zapytaja(nie tu odpowiem,bo to nie miejsce).
Moj patriotyzm zostaw prosze w miejscu gdzie jest.Nie Twoja to sprawa i nie Tobie mnie osadzac.
Mialem wlasciwie nie wypowiadac sie dluzej w tym watku,bo tylko "pasiesz"sie moimi emocjami zly:
Podejme jednak temat na chlodno.
Jestes osoba ktorej jak sadze, powiodlo sie na emigracji i nie musisz stac pod sklepem zebrzac o kilka centow.
Mnie tez wystarczy to co mam.
Znam jednak wszystkich "clochards"z Polski i nie tylko(miejscowosc to mala), oczekujacych na kilka centow pod sklepami.
Mieli jak Ty wielkie plany,marzenia.Zostawili nie jednokrotnie rodziny w Polsce.Wyjechali poprawic sobie zyciowy status.
Dzisiaj ich marzenia rozpadly sie jak domki z kart.Andrzej wstydzi sie swojej porazki,wstydzi wrocic do Polski,nie chce widziec swojej rodziny.Mirek(grywal kiedys z Leady Pank,zna wszystkich rock-manow w Polsce)wpadl w alkoholizm,jest schorowany,spuchniety i nawet gdyby znalazl jakas prace nie wytrzyma w niej jednego dnia.Jest ich wiecej z roznych krajow.Niektorzy z nich juz przegrali,niektorzy jeszcze walcza.
Sa czysto ubrani,nie kradna, pomaga Im tu kilka organizacji.
Zal,nie jest dobrym slowem.Niemoc, placzona z gniewem na taki los ludzi,rodakow! To uczucia ktore towarzysza mi spotykajac sie z nimi.
Ale po co ja Ci to pisze!?Przeciez dla Ciebie To BYDLO!!!
Ty godnie reprezentujesz polska nacje w Twojej nowej ojczyznie.
I niech Ci tak zostanie.
Ps.Imiona "clochardow"fikcyjne" usmiech
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Robert

.....jako¶ mnie nie wzruszyłe¶ t± żałosn± opowie¶ci±. Jest taka zasada w życiu.....jak sobie po¶cielisz tak się wy¶pisz. Nie wszyscy j± znaj±.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moj ostatni post w tym watku.
Nie musiales mi odpowiadac zebym wiedzial jaka jest Twoja odpowiedz usmiech
Potwierdzasz tylko moje najgorsze obawy.Liczysz sie tylko Ty i pewna czesc ciala o ktora potrafisz zadbac.Zawsze "pelna" wesoly Tego Ci zycze wykrzyknik wesoly Nawet jak nie bedzie gdzie oddac "nadwyzki".W najgorszym razie w krolewskim parku pod krolewskim krzakiem:D ,sluzby miejskie uporaja sie z tym wesoly
Nie bede Ci wyjasnial zaleznosci miedzy Toba i ludzmi biednymi,ktorych nie tylko ubostwo psychiczne pcha do czynow nie zawsze zgodnych z naszym pojeciem prawa i porzadku.Odebral bys to i tak w jeden sposob.
Mam nadzieje ze rowniez nie bedziesz "plodzil" pod tym niczego wiecej,zwlaszcza ze powiedziales juz i tak za duzo zly:
Zycze Ci mimo wszystko duzo szczescia w kraju gdzie "pasazer prowadzi samochod" wesoly
Zycze Ci tez(skoro jak sam twierdzisz "nie masz na to wplywu")duzo oszczedniejszych komentarzy pod adresem sytuacji,kondycji i nacji Polskiej.
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Robert

Dzięki za dobre rady, brzmi±ce trochę jak kazanie księdza, ale zawsze cenne. Na szczę¶cie jestem w takim wieku, że potrafię patrzeć na rzeczywisto¶ć trzeżwym wzrokiem i podejmować własne, racjonalne decyzje. Jak jest w Polsce każdy widzi, szkoda tylko, że my Polacy jeste¶my tak strasznie zadufani w sobie i nie potrafimy korzystać z do¶wiadczeń innych, znacznie lepiej rozwiniętych państw. Kompromituje to Nas coraz czę¶ciej na arenie międzynarodowej. My się cofamy, ¶wiat gna do przodu. Nieciekawe czasy id±.

Życzę powodzenia i pozdrawiam !
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Petrus, ja zostałem obrażony !!! Nazwano mnie Amerykańcem ! ... Mnie ... co łowi na biało-czerwone błystki !!! Mnie ... co klnie na "k" i "p" jak mu ryba ucieknie !!! Mnie , co nauczył kolegów w biurze je¶ć kaszanke zwan± przez nich "bloody pudding" i pić "Żywca" !!!
Rozumiem, że moja obraza jest w temacie. wink: wesoly



Piwoniuszu mam nadzieję że aż tak się znowu nie obraziłe¶ wesoly
Zauważ że napisałem Amerykaniec z wielkiej litery, zawsze mogłem napisać z małej wink: wesoly
Pisz±c amerykaniec nie chciałem Ciebie obrazić, było to ze względów geograficznych tylko i wył±cznie usmiech jednak pisz±c to w głębi duszy czułem że jeste¶ Polakiem :P - (tu się wzruszyłem :placz wesoly)


P.S No i oczywi¶cie chwała Ci za propagowanie polskiej kultury lol
_________________
Pozdrawiam Marcino
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygl±dam się temu tematowi i przyznam, że nie mogę wyj¶ć z podziwu dla autora (nie pomnę nazwiska) artykułu (nie pomnę Ľródła) o typach polskich emigrantów w UK (własnie tam, a nie gdzie indziej).
Autor scharakteryzował 3 typy polskich emigrantów. Dokonał tego na podstawie rozmów z tymiż emigrantami oraz rozmów z ich bliskimi (rodzina, przyjaciele, narzeczeni).

Pierwszy typ to ci, którym się nie udało. O takich pisał tu Robert.

Drugi to ci, którym się powiodło, maj± stabiln± i dobr± pracę, ale nie wi±ż± swej przyszło¶ci z UK tylko wracaj± lub chc± wrócić do Polski, budz±c niekłamane zaskoczenie w¶ród swoich brytyjskich znajomych. Ot po prostu dorobili się, widz± blaski i cienie UK, wol± POlskę i już. Sam znam takie osoby, a z jedn± nawet pracuję usmiech

Wreszcie trzeci typ, ci którym się powiodło (choć nie zawsze) i ulegli blaskom UK, cieni nie widz±c. Typ człowieka spod znaku "nie pogadasz". Wszystko ma być tak jak w UK bo tam jest ekstra i nie jest kompletnie ważne, czy zaszczepaianie tego i owego ma sens, czy nie ma w Polsce. Oczywi¶cie do Polski wracać nie chc±. Skorzy do pouczania innych jak ma być (a ma być jak w UK). Zrywaj± przyjaĽnie, więzy rodzinne w Polsce, gdyż przyjaciele i rodzina nie zawsze potrafi± zrozumieć jak jest w UK i że to jest ekstra. Tak m.in. wypowiadali się o nich znajomi i rodzina. W jednym przypadku siostra zerwała kontakty z siostr±, w innym narzeczona zerwała zaręczyny, w jeszcze innym przyjaciele mieli do¶ć pewnego gentelmana.

Jak dobrze, że z tym trzecim typem w ogóle nie mamy do czynienia na PW...musi być niezno¶ny...
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcino, żeby mi to było przedostatni raz ! wesoly
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dooobra zly:
_________________
Pozdrawiam Marcino
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Czez

.....jest jeszcze czwart typ.....Ci, którzy nigdy w UK nie byli, a m±drz± się jakby tam ze 20 lat mieszkali :roll: :roll: :roll:

pozd.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednego, czego mogę pozazdro¶cić Anglikom to zarobki. Gdyby u nas można było tak zarabiać, to całkowicie zmieniłoby obecn± sytuację.
Nie zazdroszczę im jazdy pod pr±d, dwóch kranów przy umywalkach, wannach i zlewozmywakach, nie otwieranych i zasyfiałych okien(tylko u Polaków i Litwinów s± czyste!), chleba, który okleja się na zębach, sklepów zamykanych już o 16.00... I tych grubasów, którzy poruszaj± się jedynie na wózkach inwalidzkich – bo nie maj± siły dĽwigać swego ciężaru.
Jedno, co mnie poci±gało by tam pojechać, to ciekawo¶ć. Byłem i zjeĽdziłem cał± wyspę!
O brudzie na ulicach, w autobusach, parkach, już pisałem i nadal to podtrzymuję. Je¶li zobaczysz tam kogo¶ na ulicy, jak wyrzuca ¶miecia do kosza, to ponad wszelk± w±tpliwo¶ć jest to Polak, albo Litwin!
Więcej kultury pod tym względem maj± „ciapaty” i Pakistany, bo nie wolno im pić piwska, a już na pewno nie publicznie…
Nigdy w życiu nie zamienię tej biedy jak± mamy tu w Polsce, na bogactwa Anglii. Tu jest mój dom, rodzina i przyjaciele, a co najważniejsze – serce za każdym razem ci±gło z powrotem do kraju.
Milsze wspomnienia mam z czasów, gdy mieszkałem i pracowałem w Grecji…
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jotes

"...zasyfiałych okien(tylko u Polaków i Litwinów s± czyste!).......sklepów zamykanych już o 16.00..."

Jotes.....czy Ty na pewno byłe¶ w UK......bo to co piszesz ma się nijak do tamtej rzeczywisto¶ci..... :roll: :roll: :roll:
Sklepy do 16.00...... lol lol lol.....nie no daj spokój stary !!!!!

Mam do Ciebie pro¶bę Jotes......... zanim zaczniesz wypisywać takie farmazony, zrób wysiłek, absolutne minimum, wejdż sobie na strony po¶więcone Londynowi i poczytaj jak to miasto jest zorganizowane dla ludzi.

Sorry, ale jak czytam takie pierdy to mi się żle robi.
Mam nadzieję, ze admin zrozumie moj± frustrację.

pozd.
tomek78
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Apr 10, 2005
Posty: 97

Kraj: Polska
Miejscowość: Cieszyn
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jotes zamiast zazdro¶cić im zarobków zrób co¶ w tym kierunku i sam tyle zarabiaj .Ja nie wybieram się za granice i nie zazdroszcze im zarobków bo sam dużo zarabiam .Zamiast narzekać jak jest żle trzeba co¶ zrobić żeby było dobrze .
Niestety większo¶ci naszego społeczeństwa wydaje sę że wszystko im się należy . :evil:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:


Mam do Ciebie pro¶bę Jotes......... zanim zaczniesz wypisywać takie farmazony, zrób wysiłek, absolutne minimum, wejdż sobie na strony po¶więcone Londynowi i poczytaj jak to miasto jest zorganizowane dla ludzi.

pozd.


Widzę, że dla Ciebie UK zaczyna się i kończy na Londynie. Ja dla Londynu po¶więciłem najmniej czasu, ale w Birmingham, Stafford, Liverpool, Glasgow, Edynburg, Aberdeen, itp., sklepy zamykano dokładnie o SZESNASTEJ – jedynie supermarkety typu, Lidl, Morison, Farmfoods, Asda, Tesco i inne pierdoły były otwarte do wieczora. Owszem „Ciapaty”(Hindusi) i Pakistany mieli dłużej otwarte. Ale po co mi Sari?
Po pracy nie kupisz tam łacha, butów, itp, itd. I to mi się miało tam podobać? Tego też mamy im zazdro¶cić?
Ryb też im nie zazdroszczę! Kiedy¶ będ± i u nas…To musi się zmienić!


Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Sro Sie 30, 2006 11:38 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek78 napisał:
@Jotes zamiast zazdro¶cić im zarobków zrób co¶ w tym kierunku i sam tyle zarabiaj . :evil:


I tu się mylisz! Nie jestem samolubem i nie zazdroszczę im dla siebie samego. Tylko z my¶l± o WSZYSTKICH Polakach! Mam co najmniej tyle co Ty, a może nawet…Iiii, bez wysiłku!
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien mój koleżka zwykł mawiać, zapijaj±c kaw± wódkę, że "jeden lubi chleb, drugi lubi bułki". I ja to rozumiem - tak± rozpięto¶ć życia mój umysłek jest w stanie poj±ć. Nie jest w stanie natomiast poj±ć, jak można dyskredytować własne korzenie. Korzenie, bez których jest się tylko Panem Paszportem. Może ja jaki¶ debil jestem, nieprzystaj±cy i nie trendy, ale dla mnie Polska to nie tylko rz±d i miejsca pracy godziwie opłacane. To co¶ o wiele więcej. Choćby pamięć o tych, dla których możliwo¶ć mówienia po polsku na ulicy było nieziszczaln± mrzonk±.

I choć wiele, bardzo wiele rzeczy mi się w tym kraju nie podoba, to Polsce etykietek przyczepiał nie będę. Ludziom raczej, którzy o niej stanowi±. Ale mam też jakie¶ takie poczucie czasu i miejsca, i wiem, że pewne przełomy wymagaj± czasu, a nie odwracania się tyłkiem i obrażania... Dużo by pisać i na nic to wszystko. Każdy ma swój rozum i swoj± godno¶ć. Ja wiem, że ciężko, że pracy nie ma, a każdy chce godnie żyć. Rozumiem. Ale plwania na ojczyznę, przekre¶lania wszystkiego grub± krech± i pokazywania: "Tak ma być, bo tak tam jest i dobrze zarabiam", tego nie rozumiem. Ale ja chyba jaki¶ głupi jestem, więc się mn± nie przejmujcie smutny

Problemem nie jest Polska. Problemem jest mentalno¶ć. Tumiwisizm i tuminasrajwno¶ć, i korytka. Ale to minie. Rynek to releguje w niebyt. Bo takie jego prawo.
salmiak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 374

Kraj: Polska
Miejscowość: Bolesławiec
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petrus3, gdy wcze¶niej czytałem Twoje posty wydawało mi się, że być może w tym co mówisz jest choć ziarenko prawdy i choć czę¶ć racji stoi po Twojej stronie. Jednak Twoje w±tki w tym po¶cie s± .....już nie powiem, że ¶mieszme, bo s± poprostu smutne i przykre. Wypowiadasz się o swojej nowej ojczyĽnie całkowicie bezkrytycznie i to nie trudno zauważyć. A twierdzenie, że jak sobie po¶cielisz, tak się wy¶pisz nie zawsze ma zastosowanie. Nie b±dĽ taki do przodu, bo sam nie wiesz co Cię jeszcze spotka.
Pozdrawiam!!
wykrzyknik
Łowca Lipienia


Dołączył: Sep 17, 2003
Posty: 795

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalinie, nie jest aż tak Ľle. Głupi tez nie jeste¶ :-) Potrafię zrozumieć Twoje uczucia i odczuwan± konieczno¶ć odpisania na to co pisze Petrus. Pytanie tylk oczy warto???? Czy jeste¶ pewny, że to co piszesz zostanie zrozumiane???? Obawiam się, że nie. To samo tyczy się Roberta...
Czasem i Petrusowi zdaży sie powiedzieć co¶ m±drego, czasem pokazuje, że polskie siano i w UK potrafi z butów wystawać.
Czasem, trzeba poprostu NIE DOKARMIAĆ a samo zdechnie...
_________________
www.wykrzyknik.iportfolio.pl
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek78 napisał:
@Jotes zamiast zazdro¶cić im zarobków zrób co¶ w tym kierunku i sam tyle zarabiaj .Ja nie wybieram się za granice i nie zazdroszcze im zarobków bo sam dużo zarabiam .Zamiast narzekać jak jest żle trzeba co¶ zrobić żeby było dobrze .
Niestety większo¶ci naszego społeczeństwa wydaje sę że wszystko im się należy . :evil:

Czy możesz zdradzić jak to zrobiłe¶? lol
_________________
Ginel
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że od 2001r ........... mieszkam na stałe w Polsce lol lol lol Taki sobie mały eksperymencik zrobiłem na tym forum, żeby zobaczyć, czy cos się w głowach i my¶leniu zmieniło i powiem, ze trochę tak, choć nie u wszystkich. Za to wszystkim dziękuję za swoje cenne pogl±dy. Dzi¶ zmieniam flagę.

pozd.
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
Dzi¶ zmieniam flagę.


Dezerter ?zly: lol lol
_________________
Pozdrawiam Marcino
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki tam dezerter........z dwoma paszportami????
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Paszport? ;)
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
@Jotes

"...zasyfiałych okien(tylko u Polaków i Litwinów s± czyste!).......sklepów zamykanych już o 16.00..."

Jotes.....czy Ty na pewno byłe¶ w UK......bo to co piszesz ma się nijak do tamtej rzeczywisto¶ci..... :roll: :roll: :roll:
Sklepy do 16.00...... lol lol lol.....nie no daj spokój stary !!!!!

Mam do Ciebie pro¶bę Jotes......... zanim zaczniesz wypisywać takie farmazony, zrób wysiłek, absolutne minimum, wejdż sobie na strony po¶więcone Londynowi i poczytaj jak to miasto jest zorganizowane dla ludzi.

Sorry, ale jak czytam takie pierdy to mi się żle robi.
Mam nadzieję, ze admin zrozumie moj± frustrację.

pozd.


Mieszkam tu ponad rok i tak sie skalda ze to wszystko prawda. No moze poza sklepami do 16, zwykle zamykaja o 17. Chyba ida nowe czasy usmiech
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
maro2
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Nov 15, 2002
Posty: 14

Kraj: Uk
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalin:)usmiech jak przeczytalam Twoj przedostatni post to mialam wrazenie ,ze masz straszna ochote wyjechac:)usmiech:)Co Ty tak o tych korzeniach bez przerwy?usmiechusmiech
strasznie podobaja mi sie wypowiedzi petrusa3.
Wierz mi ,zeby mi bylo tu najlepiej na swiecie w tej Anglii ,zeby zachwycal mnie stosunek do petenta w urzedach,zebym wychwalala jakosc zycia tu ,to i tak odczuwam niezwykla dume z powodu wygranej pod Grunwaldem.usmiechusmiechusmiech
Kurcze uwierz petrusowi3 on ma racje.Ja Go rozumiem.widziec wady to nie znaczy nie kochac.
Kupilam dzis golonke i mielonke wieprzowa i boczek i pasztet.Wszytsko polskie.Ale jak czytam wiadomosci z Polski to apetyt mi odbiera.

Spotykam ludzi,ktorzy '' juz nie umieja wydawac polskich pieniedzy"albo takich co pytaja " co ta Polska mi dala"-takich to najmniej zal ,ze wyjechali.
Generalnie chodzi mi o to ,ze gdybym nie byla zmuszona sytuacja to bym nie wyjechala.
Adalin kurcze chlopie smutno zarabia sie te pieniadze tutaj,bo to ze czlowiek sobie radzi to ok ,ale powinnismy miec te mozliwosci w Polsce.I tylko nie mow,ze je tam mamy.
Mowiac po prostu pariotyzm i duma z przynaleznosci do polskiego narodu nijak nie maja sie do placenia rachunkow.
----
A jezeli chodzi o maro i ryby... to jestem jedyna RYBA(21.02) ,ktora maro zabral do domu:)usmiech
------
i jeszce pytanie ..wy naprawde nie brzydzicie sie brac do reki dzdzownic?
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gloryfikuję Wielkiej Brytanii, ale ten kraj jest pewnym fenomenem w Europie, je¶li chodzi o społeczeństwo, nigdzie w Europie nie ma takiej tolerancji, jaka jest wła¶nie na Wyspach. Nikogo nie obchodzi czy Ty jeste¶ czarny, żółty czy czerwony, czy jeste¶ kobiet±/mężczyzn±.....albo ile masz lat........masz równe prawa i koniec !!! I wła¶nie za to cenię ten kraj. Ci, którzy tam mieszkali dłużej doskonale wiedz± o co mi chodzi.....atmosfera wolno¶ci i równo¶ci jest w tym kraju standardem. Polska pod tym względem nie dorasta do pięt UK i trudno się dziwić, bo w końcu jeste¶my społeczeństwem monorasowym, a "demokracja" 8O to u nas go¶ci dopiero 20 lat.......a nie 200 jak w UK!!!!!

Oczywi¶cie zaraz odezw± sie Ci, którzy zmieszaj± mnie z błotem i wyzw± od plujców i polaczków, ale cóż ja mogę poradzić na to, że kto¶ pracuje dla Polaka za 5GBP na godzinę na budowie i jest sfrustrowany, że klepie biedę.......jego sprawa !!!......trzeba było się uczyć języka i zdobywać wykształcenie, to historia potoczyłaby się inaczej, a w Londynie jest mnóstwo pracy dla ludzi z wykształceniem. Mnie się tam udało, musiałem niestety wrócić z powodu choroby bliskiej osoby, ale cały czas ci±gnie mnie w tamt± stronę.

Z racji mojego zajęcia, bardzo dużo czytam różnych analiz, prognoz i statystyk, spotykam się również z ludżmi biznesu. I powiem jedno.....żle się w Polsce dzieje, bardzo żle !!!......i co najgorsze zanosi się na pogorszenie. Nie jest to moja opinia, ale ludzi, którzy prowadz± olbrzymie firmy i maj± dużo lepszy obraz naszego kraju. Tego jeszcze nie widać, bo jest za wcze¶nie, ale za rok będ± pierwsze objawy chaosu w polityce, giełda już zareagowała i to mocno........zagraniczni inwestorzy uciekli z parkietu, ponieważ sytuacja polityczna stworzyła atmosferę niepewno¶ci i wysokiego ryzyka. Obawiam się, że niektórzy z tego forum wspomn± moje słowa w momencie wyjazdu za prac±.......oczywi¶cie nie życzę tego nikomu.

Otwarto¶ć na ¶wiat, na inne kultury, uczenie się i branie przykładu z innych, prowadzi do rozwoju i postępu. Tępe za¶lepienie i za¶ciankowo¶ć jest niestety błędn± drog±. Na dzi¶ jeste¶my ogonem Europy, nikt mnie nie przekona, że jest inaczej, i patriotyzm tu też nie pomoże. Czy ogonem pozostaniemy, to zależy tylko od Nas samych.

pozd.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maro 2 RYBO wesoly , zacznę od końca czyli dżdżownicy. Każda dżdżownica ma dwa końce i jak jej nie wyci±gn± na ryby to ledwie wi±że koniec z końcem. Koniec z dżdżownicami.
Smakołyki które wymieniła¶ s± na mojej cotygodniowej li¶cie zakupów po które jeżdżę do innego stanu (mieszkam w New Jersey - polskie kiełbasy kupuję na Brooklynie). Dorzuciłbym jeszcze biał± kiełbasę, pasztetow±, polędwicę surow± (wędzon±), kaszankę, podwawelsk±, jałowcow± oraz skrzynke Żywca. Jest to zupełnie normalne dla nas wychowanych w kraju nad Wisł± a nie nad Żółt± Rzek±. Tam lubi± chińszczyzne i brzydz± się się tatarem. Je¶li chodzi o wiadomo¶ci z Polski to wyobraż sobie że brzydzę się je brać do ręki jak dżdżownice. Bezrobocie, zabójstwa, korupcja, narkotyki, prostytucja i kłusownictwo. Wyjechałem z kraju bo tego wszystkiego tam brakowało wesoly wesoly wesoly
Żartowałem. Wyjechałem bo miałem bilet na samolot.
Znalazlem się na Zachodzie, gdzie w zachwyt wprawiał mnie zapach Windexu do mycia szyb. W kraju musiałem sobie tego odmawiać bo nielegalne dewizy były na cele wyższe, jak wódka w Pewexie.
Przeszedłem już różne etapy egzystencji emigranta. Od integrowania się i udawania Amerykanina (kiedy pracowałem na budowie) do architekta polskiego pochodzenia. Kraj w którym mieszkam jest mieszanin± wszystkich ras i nacji. Aż dziwne że nie było tu wojny jak w Yugosławi. Polacy zagarnęliby Greenpoint na pewno.
Od wielu lat czuję komfort psychiczny czucia się Polakiem. Być może wi±że się to z tym że co¶ tu osiagn±łem i dlatego faszeruje bez żenady znajomych Amerykanów oraz kolegów w biurze opowie¶ciami znad Wisły oraz histori± i wydarzeniami w tym kraju. Wszyscy w biurze składali mi kondolencje kiedy umarł papież. Tak samo wszyscy mi docinaj± z powodu jednego polskiego dupka - Gołoty.
Do czego zmierzam ... Wielu Polaków opuszcza kraj z różnych powodów. S± często zagubieni w nowym, niezrozumiałym dla nich ¶rodowisku. Niektórzy robi± kariere, inni staczaja się na dno. Jedni pluj± na Polskę inni zasypiaj± na ulicy marz±c o dzieciństwie spędzonym na Mazurach. Wszyscy emigranci s± jak sieroty ... dopóki nie zrozumiej± słowa "macierz". I czy wiadomo¶ci z Polski s± dobre czy złe ... szacunek dla Matki.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
Nie gloryfikuję Wielkiej Brytanii, ale ten kraj jest pewnym fenomenem w Europie, je¶li chodzi o społeczeństwo, nigdzie w Europie nie ma takiej tolerancji, jaka jest wła¶nie na Wyspach. Nikogo nie obchodzi czy Ty jeste¶ czarny, żółty czy czerwony, czy jeste¶ kobiet±/mężczyzn±.....albo ile masz lat........masz równe prawa i koniec !!!

Nie tylko w WB tak jest,s± też inne takie kraje,co prawda byłe brytyjskie kolonię.I w tym w±tku zgadzam się z Petrusem.Niestety,można polskie podej¶cie do innych nacji zaobserwować dopiero jak się pomieszka z dala od Polski.Cała reszta to "żółtki","czarnuchy","brudasy" o Żydach nawet nie wspominaj±c :?
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
@Czez

.....jest jeszcze czwart typ.....Ci, którzy nigdy w UK nie byli, a m±drz± się jakby tam ze 20 lat mieszkali :roll: :roll: :roll:

pozd.

Je¶li to do mnie to kul± w płot lol lol lol
Powiem Ci jeszcze co¶, co jako mieszkaniec Londynu/UK powinienne¶ zrozumieć wesoly Mnie zaproszono na ceremonię oddania kluczy. Tak byłem tam wesoly Mam zdjęcia wesoly Mogę udowodnić wesoly
A Ty :?: :?: :?:
¦miem w±tpić wesoly W razie czego (po raz pierwszy o co¶ takiego proszę i czuję się obrzydliwie) pokaż zdjęcia :evil:
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:


Nie gloryfikuję Wielkiej Brytanii, ale ten kraj jest pewnym fenomenem w Europie, je¶li chodzi o społeczeństwo, nigdzie w Europie nie ma takiej tolerancji, jaka jest wła¶nie na Wyspach. Nikogo nie obchodzi czy Ty jeste¶ czarny, żółty czy czerwony, czy jeste¶ kobiet±/mężczyzn±.....albo ile masz lat........masz równe prawa i koniec !!! I wła¶nie za to cenię ten kraj. Ci, którzy tam mieszkali dłużej doskonale wiedz± o co mi chodzi.....atmosfera wolno¶ci i równo¶ci jest w tym kraju standardem.


I tu, się muszę z Tob± zgodzić, choć tam dłużej nie mieszkałem.

petrus3 napisał:


giełda już zareagowała i to mocno........zagraniczni inwestorzy uciekli z parkietu, ponieważ sytuacja polityczna stworzyła atmosferę niepewno¶ci i wysokiego ryzyka.


Tu też przyznaję rację.
Co do reszty, zostawię bez komentarza.
pozd.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie male pytanko dla wszystkich obroncow Polski !!!!!!!!!! Mozecie mi podac chocby jeden przyklad w czym jestesmy lepsi od inncyh narodow/krajow, czym moglibysmy sie pochwalic, w czym jestesmy wzorem (nie chodzi mi o produkty, nie piszcie o polskiej kielbasie i wodce) ??? Adalin, mowisz ze znasz sie na historii, to moze mi wytlumaczusz dlaczego przegralismy wszystkie decydujace bitwy i powstania ???
szlak mnie trafiał gdy czytałem posty Bombla, Jotesa, Roberta w zamknietym watku, ale cóż s± najm±drzejsi i niech tak zostanie. Pod tym co pisał Petrus podpisuje sie w 100%.
Bylem ostatnio na grzybach na Slowacji i ten syf, ktory zostawiaja Polacy w lesie i na parkingach, to sie po prostu w pale nie miesci. A jednak niech zyje Polska, niech zyje !!!!!!!!!!!!!
Rzeka nad ktora lowie jeszcze kiedys byla rzeka, dzis przypomina smietnik a miejscami skup metali kolorowych z przewaga aluminim. Dlaczego Polska jest na szarym koncu we wszystkich statystykach, niewazne o jaka dziedzine chodzi ??? Niech zyje Polska, niech zyje !!!
Aha Bombel, prosze Cie, zostaw w spokoju nokillowcow, bo gdyby wszyscy postepowali tak jak oni, to dzis nikt nie narzekal by na brak ryb, ale to jest wciaz trudne do zrozumienia. Kiedys zastanawialem sie czy moglbym wyjechac z Poslki na stale. NIE MOGLBYM, nie wiem dlaczego, chyba za bardzo kocham ten najbardziej zwariowany bialy kraj swiata, (jak to powiedzial kiedys moj profesor), kocham ojczyzne tylko czasami nie wiem za co... Niech zyje kultura Polakow i polska mentalnosc, niech zyje. Petrus, trzym sie !!!!!!!!!
ps.
racje ma maro2, widziec wady to nie znaczy nie kochac... swiete slowa.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mam takie male pytanko dla wszystkich obroncow Polski !!!!!!!!!! Mozecie mi podac chocby jeden przyklad w czym jestesmy lepsi od inncyh narodow/krajow, czym moglibysmy sie pochwalic, w czym jestesmy wzorem (nie chodzi mi o produkty, nie piszcie o polskiej kielbasie i wodce) ???

Czym mozemy sie pochwalić? Na przykład histori± naszego państwa, sportowcami, polsk± kultur±.
Cytat:
Adalin, mowisz ze znasz sie na historii, to moze mi wytlumaczusz dlaczego przegralismy wszystkie decydujace bitwy i powstania ???

To mnie go¶ciu roz¶mieszyłe¶ swoj± niewiedz±, pewnie miałe¶ lachę z historii. Polska brała udział w m.in dwóch decyduj±cych bitwach ¶wiata (odsiecz Wiednia-król Sobieski, Cud nad Wisł±, który uratował Europę przed bolszewikami). Nasi bohaterzy, Tadeusz Ko¶ciuszko i Kazimierz Pułaski odegrali ważn± rolę w wojnie o niepodległo¶ć Ameryki (Tak, tej potężnej Ameryki). Podczas II wojny ¶wiatowej również zasłynęli¶my. Pewnie nieznana jest Ci np Bitwa o Anglię, w której wielce wykazali sie nasi lotnicy (tak, t± Anglię do której porównujesz Polskę).
Cytat:
Aha Bombel, prosze Cie, zostaw w spokoju nokillowcow, bo gdyby wszyscy postepowali tak jak oni, to dzis nikt nie narzekal by na brak ryb, ale to jest wciaz trudne do zrozumienia.

Hahaha, dobre. Pewnie dla Ciebie problemem nie s± rybacy, kłusole, tylko wędkarze zabieraj±cy ryby zgodnie z RAPR. Sam wypuszczam wszystkie ryby, jednak gadanie, że no kill sprawi, że wody stan± się pełne ryb to czysty irracjonalizm.
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 1:52 pm    Temat postu: aby Polska była Polsk± Odpowiedz z cytatem

Każda nacja jest inna. Ale Polska mi się podoba najbardziej bo jest moja KOCHANA.
Nie ma gorszych lub lepszych państw lub nacji s± inne.
A co do uczuć to nie ma co dyskutować.
Niech żyje Polska
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To¶ cezorator z grubej rury waln±ł.............. 8O 8O 8O
Flaren to ładne jezioro, ale fale tam s± po byku..... lol
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
To¶ cezorator Flaren to ładne jezioro, ale fale tam s± po byku..... lol


A co to ma wspólnego z tematem w±tku ??????
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Adalin, mowisz ze znasz sie na historii, to moze mi wytlumaczusz dlaczego przegralismy wszystkie decydujace bitwy i powstania ???


Decyduj±ce o czym?
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK/ mozna wiedziec ktorych sportowcow masz na mysli? pilkarzy, koszykarzy, siatkarzy, pilkarzy recznych, lekkoatletow, kolarzy, wymien mi sportowcow ktorych zna caly swiat albo chocby cala Europa poza Malyszem, Jedrzejczak, Korzeniowskim i niestety Golota, slucham..... Nieuwazasz ze jak na 40 mln kraj to troche malo.

Historia... zapomniales dodac m.in. bitwy pod Cedynia, Płowcami, Grunwaldem, kampania moskiewska Batorego, Kircholm, Kłuszyn, Smolensk, Cecora (1595r.), Chocim i pare innych, zapomniales rowniez co zrobila z krajem polska szlachta, zapomniales o rozbiorach i o naszych krolach z zagranicy, pokaz mi inny kraj z tak bezsensownie tragiczna historia, a co do II W¦ to Polacy walczyli na wszystkich frontach i co tym zyskalismy.... Nie mam zamiaru dyskredytowac naszej historii bo obfituje ona w piekne momenty, z ktorych mozna byc tylko dumnym, ale pamietam jak uczac sie historii do egzaminu na studia czesto chcialo mi sie rowniez plakac, czulem zlosc i wstyd, z powodu poczynan rzadzacych naszym krajem patalachow. Nie jestem orlem z tego przedmiotu, ale ty mnie na peweno nie bedziesz uczyl kolezko.....

I rzeczywsiscie ani rybacy ani klusole nie sa dla mnie zadnym problemem, a wiesz dlaczego ??? Bo wyobraz sobie ze ich nie ma. Nie ma klusoli z pradem czy z sieciami, sa za to ludzia z kartami wedkarskimi dla ktorych regulamin nie istnieje, nie istnieja limity i okresy ochronne, oni robia najwiecej szkody ale wedkarze duzo sie od nich nie roznia. Tyle.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adalin/ decydujace o odzyskaniu wolnosci, jakiegos terytorium, zlamaniu jakijs potegi, przychyleniu szal wojny na nasza strone itp. usmiech
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Nie mam zamiaru dyskredytowac naszej historii bo obfituje ona w piekne momenty, z ktorych mozna byc tylko dumnym, ale pamietam jak uczac sie historii do egzaminu na studia czesto chcialo mi sie rowniez plakac, czulem zlosc i wstyd, z powodu poczynan rzadzacych naszym krajem patalachow.


O, widzisz, chodzi nam o to samo, tylko różne ¶cieżki nas prowadz±. O tych "patałachów" mi chodzi przede wszystkim. Ale choć stanowili / stanowi± o Polsce, to Polsk± nie s±. I dlatego mogę psioczyć na ludzi, ale nie na ojczyznę. Tyle...

P.S. Lubię dwóch Batorych. Tego ugrofińskiego i tego Metalliki. Obaj dali czadu ;)
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Adalin/ decydujace o odzyskaniu wolnosci, jakiegos terytorium, zlamaniu jakijs potegi, przychyleniu szal wojny na nasza strone itp. usmiech


Jeżeli tak, to nie przegrali¶my wszystkich bitew. Chyba że obecne ksi±żki do historii gloryfikuj± tylko przegrane. Zgodzę się natomiast, że od XVIII wieku, przez dwa stulecia leciało wszystko na ryj usmiech Z drugiej strony, któż ocenia teraz Bułgarię pod k±tem tureckiej niewoli. Jakby na to nie patrzeć, nie ma to teraz większego znaczenia. Żyję w Polsce, nie w Rosji czy Niemczech. Więc tak sobie my¶lę, że nawet te przegrane miały chyba jaki¶ sens.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lamie raz dane slowo :evil:
Przykro mi ze to robie ale po raz kolejny nie wytrzymalem :evil:
Powiadasz Petus3 "maly eksprymencik"sobie zrobiles :evil:
Proponuje zebys z tego typu "eksperymencikami"przeniosl sie na inne "pole",najlepiej do GB zly:
Powiem Ci moze jasniej skoro niedociera to do Ciebie.
Moze i jestem nadwrazliwy ale moje uczucia w poruszanym temacie nadwyrezyles do stopnia najwyzszego :evil: (watpie ze o to dbasz zly: )
Jesli sadzisz ze zrecznie wybrnales z sytuacji"wyjawiajac"gdzie i dlaczego obecnie przebywasz,to mylisz sie.
W moich oczach wypadasz jeszcze gorzej zly:
W nic Ci juz nie wierze,bo za chwile okaze sie ze wpadles na pomysl nowego "zartu" zly:
W zamian tej pokretnej "historyjki"wystarczylo by "przepraszam".
Jesli natomiast udowodnisz mi ze ja "bladze w ciemnosciach",nie zawacham sie przeprosic wykrzyknik zly:

Pomijajac powyzsze.Najchetniej wszystkie dyskusje posiadajace w swej zawartosci slowo"mentalnosc"wrzucilbym do jednego wora i "ciepnal"tym tak daleko zeby nikt juz nie znalazl.
Przyjelo sie od dawna i niestety "panuje" ze tego "wyswiechtanego"slowa uzywa sie przy kazdej okazji i "pasuje"do kazdej sytuacji.Bez wzgledu na zasieg, rozmiar czynow i uczynkow!Na zasadzie "mentalnosci zbiorowej"(jak i odpowiedzialnosci...)
Dla mnie "mentalnosc zbiorowa" nie istnieje(nie chce byc w jednej "grupie" z Petrusem zly: ),istnieje mentalnosc jednostki i tylko w takiej kategori jest mi oczywista.
Napisano tu juz sporo na temat naszych zachowan i reakcji,nikt jednak nie podal prawdziwej recepty na zmiane istniejacej sytuacji.
Raz ze duzo latwiej opowiadac o zlych Polakach i "cacy"Anglikach"(celowo pomijam Francuzow zly: ).Dwa nikt nie wie jak to zrobic szybko i sprawnie zly: a przeciez Wszystkim tylko o to chodzi wesoly .
Wylewanie goryczy w kilku przypadkach zmieni co najwyzej Ich samopoczucie.Sam tez nie wiem co poradzic zeby ludzie byli...ludzmi wesoly
Nie jest jednak dobrze gdy jedynym srodkiem na poprawe(czego kolwiek)jest bezkrytyczne kalanie i "krzykactwo"!I jesli "taki czas nadchodzi" trzeba sie rzeczywiscie bac!
Tradycje(nie mentalnosc wesoly )w Polsce beda sie zmieniac.Z jednych bedziemy dumni z innych mniej.
Jedno czego jestem pewien to ze umre Polakiem wesoly
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Robert

Ja mam przepraszać??????.... 8O 8O 8O .....a za co???
Za to, że mam prawo wyrazić swoje pogl±dy.......nie podoba mi się Polska .....natomiast UK bardzo mi się podoba......i tyle.....moje zdanie, więc je uszanuj tak samo jak ja szanuję twoje pogl±dy!!!
Chcesz zmieniać polskie realia, proszę bardzo, wracaj z Francji i zmieniaj, masz duże pole do popisu......ja nie mam ochoty.

Strasznie z Ciebie wrażliwy facet Robert, wręcz uczulony na polsko¶ć......a na zdjęciu na takiego nie wygl±dzasz......trochę tolerancji dla innych uczestników tego forum proponuję.....nie jeste¶ tu sam.

Zaskoczony jestem agresywnym tonem niektórych wypowiedzi, to raczej przypomina atak w¶ciekłego psa......Panowie, o co my sie wła¶ciwie kłócimy???..... :roll:

pozd.


Ostatnio zmieniony przez petrus3 dnia Czw Sie 31, 2006 4:29 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
SpinerK/ mozna wiedziec ktorych sportowcow masz na mysli? pilkarzy, koszykarzy, siatkarzy, pilkarzy recznych, lekkoatletow, kolarzy, wymien mi sportowcow ktorych zna caly swiat albo chocby cala Europa poza Malyszem, Jedrzejczak, Korzeniowskim i niestety Golota, slucham..... Nieuwazasz ze jak na 40 mln kraj to troche malo.

Hmm, może jeszcze Mariusza Pudzianowskiego-najsilniejszego człowieka ¶wiata, Michalczewskiego, Tomasz Adamek. Z piłkarzy na uwagę zasługuj± Ebi Smolarek (Borrusia Dortmund), Żuraw (Celtic Glasgow), Boruc (Celtic), Kuszczak (ManU). Już się spodziewam że zaatakujesz mnie za piłkarzy, fakt, nie pokazali za dużo na mundialu, podobnie jak Ronaldinho lol Jednak w swoich klubach odnosz± spore sukcesy. Może po prostu potrafi± grać tylko z dobrymi zawodnikami.
Cytat:
Historia... zapomniales dodac m.in. bitwy pod Cedynia, Płowcami, Grunwaldem, kampania moskiewska Batorego, Kircholm, Kłuszyn, Smolensk, Cecora (1595r.), Chocim i pare innych

Wybacz, liczyłem że skoro nie wiesz o udziale Polski w dwóch decyduj±cych bitwach ¶wiata to i nie będziesz pamietał o "niższych rang±".
Cytat:
zapomniales rowniez co zrobila z krajem polska szlachta, zapomniales o rozbiorach i o naszych krolach z zagranicy

Mam zwyczaj odpowiadania na temat, pytałe¶, a raczej stwierdziłe¶, ze Polska nie brała udziału w ważnych bitwach, wiec Ci to nieco rozja¶niłem.
Co do rz±dz±cych polsk± podzielam Twój pogl±d, przez szlachtę Polska ucierpiała, przez ni± mamy teraz to co mamy. Bo co by to było, gdyby Polska w tamtych czasach stała się silnym państwem?
Cytat:
a co do II W¦ to Polacy walczyli na wszystkich frontach i co tym zyskalismy

Czyli nie powinni¶my walczyć w II Wojnie bez jakiego¶ zysku? WeĽ mnie nie roz¶mieszaj, to nie była wojna tylko o Polskę, lecz o cały ¶wiat. W tamtych bitwach zrobili wiele, być może nawet uratowali Anglię przed hitlerowcami. Można sie tym tylko chwalić, że walczyli, a nie siedzieli i lamentowali, jak dzisiaj sporo ludzi robi.
Cytat:
I rzeczywsiscie ani rybacy ani klusole nie sa dla mnie zadnym problemem, a wiesz dlaczego ??? Bo wyobraz sobie ze ich nie ma. Nie ma klusoli z pradem czy z sieciami, sa za to ludzia z kartami wedkarskimi dla ktorych regulamin nie istnieje, nie istnieja limity i okresy ochronne, oni robia najwiecej szkody ale wedkarze duzo sie od nich nie roznia. Tyle.

Ten fragment Twojego postu mnie powalił. Nie ma kłusoli i rybaków? lol Hahaha, dobre. Ty tak w ogóle mieszkasz w Polsce? bo moze GB nie ma kłusownictwa, u nas jest ich plaga, na spółę z rybakami tłucz± ryby aż chce sie płakać. Ci, których wymieniasz to też s± kłusole, nie przestrzegaja regulaminu, a oskarżanie wędkarzy łowi±cych zgodnie z regulaminem o zniszczenie wód jest po prostu ŻAŁOSNE.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.22 sekund :: Zapytania do SQL: 168