Czy wiesz, że...
Lin należy do rodziny karpiowatych. Dojrzało¶ć płciow± osi±ga w wieku 2 – 3 lat. Oblicza się, że z wylęgu ok. 300 000 ziaren ikry składanych przez jedn± samicę lina, do wieku czterech lat przeżywaj± tylko trzy liny, a większo¶ć z nich nie osi±ga jeszcze wtedy wagi 1 kg.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 577
 Zalogowani 0
 Wszyscy 577

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(459315) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(459315) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(459315) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(459315) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(459315) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(459315) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(459315) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(459315) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(459315) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(459315) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2323
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Aparat do 2000 zł
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Aparat do 2000 zł
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 8:37 am    Temat postu: Aparat do 2000 zł Odpowiedz z cytatem

Co nie znaczy, że ma kosztować 1999,99 zł w tej kwocie planuje zakup karty 1GB.Już od jakiego¶ czasu czaje się na "cyfraczka".Przegl±daj±c sklepowe półki można oszaleć :? Aparat ma służyć do robienia fotek rodzinnych jak i wyjazdów wakacyjnych (krajobrazy) czasem małych robaczków (przyda się dobre makro) no i rybek(wodoszczelny niekoniecznie).Czy s± firmy które daj± wiecej niż 2 lata gwarancji na taki sprzęt :?: Lustrzanka czy zwykła cyfrówka hmmm prawde mówi±c nie wiem jaka jest pomiędzy nimi różnica poza zoomem optycznym przemawiaj±cym na korzy¶ć lustrzanki.Dotychczas urzywałem Zenita TTL,który ostatnio zawodzi mnie nierównomiernym na¶wietlaniem kliszy, można to jeszcze gdzie¶ naprawić :?:
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 11:51 am    Temat postu: Re: Aparat do 2000 zł Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:
Lustrzanka czy zwykła cyfrówka hmmm prawde mówi±c nie wiem jaka jest pomiędzy nimi różnica poza zoomem optycznym przemawiaj±cym na korzy¶ć lustrzanki.Dotychczas urzywałem Zenita TTL,który ostatnio zawodzi mnie nierównomiernym na¶wietlaniem kliszy, można to jeszcze gdzie¶ naprawić :?:

Różnica jest ogromna. Przede wszystkim wielko¶ć matrycy. Nie chodzi mi o jej rozdzielczo¶ć, a wielko¶ć fizyczn±. W lustrznakach jest o wiele większa niz w apartach kompaktowych co ma ogromny wpływ na jako¶ć generowanego obrazu. My¶le, że nie ma sensu udowadaniac wyższo¶ci lustrzanki nad kompaktem, gdyż na off tpic kilka razy toczyły się tego typu dyskusję. Polecam artykuł "lustrzanka czy kompakt" w chipie Foto-Video numer 10/2006. Powinien rozwiać wszystkie Twoje w±tpliwo¶ci. Jest tam porównanie Canona 350D i Sonego DSC-R1.
Co do naprawy zenita to fachowcy jeszcze s±, przynajmniej we Wrocławiu, tylko może sie okazać ona zupełnie nieopłacalna.
Pozdrawiam
popper
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 20, 2003
Posty: 176

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 3:00 pm    Temat postu: jaki aparat Odpowiedz z cytatem

Witaj. Też "wałkuhję" ten temat. Aktualnie oddałem w inne ręce swojego Nikona 5400 i kombinuję. Najbliższy jestem zestawu zakupienia takiego zestawu Fuji FinePix F30 (ostatnio zbiera niezłe recenzje użytkowników a jest mały i poręczny) w zestawie z kart± 1 GB + torba LoePro.
Koszt całego zestawu to 1450,00 w Foto-Exspert.
Inny wybór to Canon 350D ale ze względu na gabaryty wybiorę chyba Fuji.
TUTAJ porównasz trochę fotek z różnych modeli aparatów.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq - Twoje wymagania pasuj± do aparatu Sony F828. Aparat ten już nie jest produkowany ale nie starzeje się. Szukać go musisz na allegro - jest jeszcze parę sztuk jak masz szczę¶cie. Jest to hybryda a nie lustrzanka ale do 2000 zł nie kupisz lustrzanki. W w/w linku możesz go sobie zobaczyć.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu na allegro i lustrzankę do 2000 złociszy kupisz. wink:
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 8:37 pm    Temat postu: Sprzęt a producenci !?! Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o Sony jako¶ nie mogę przekonać się do tej marki taki sam stosunek mam do Panasonica i Samsunga.A wynika to z założenia ,że firmy produkuj±ce wszystko , nie wszystko robi± dobre dlatego ogl±dałem głównie propozycje firm typowo zwi±zanych z fotografi± np. Canon,Nikon,Olympus.
(je¶li się mylę proszę mnie poprawić) :?:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq - Twój wybór. Możesz oczywi¶cie i o lustrzankach my¶leć i jak radzi Jezier - można dorwać takowe za 2000 zł.
Nie podoba Ci się Sony - masz do tego prawo, ja mam F828 i tylko brakuje mu wodoszczelno¶ci do pełnej satysfakcji. Niestety cyfraków wodoszczelnych nie produkuj± - takiej klasy jak F828.
Na Sony nic nie powiem złego a na rynku Sony R1 pobił trochę lustrzaków pod względem jako¶ci wykonanego obrazu. Między nimi jest też nazwa firmy przez Ciebie propagowana.
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 9:24 pm    Temat postu: Sony Odpowiedz z cytatem

Widzialem tego "Soniaka" na ALLEGRO wszystko ok ale gabaryty hmmm troszke duży aparacik bez dodatkowego plecaka ani rusz lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krajobrazy, małe robaczki - nic nie znajdziesz lepszego :-)
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq wisna szukałem aparatu dla jeziera juniora. Wybór padł na Sonego H2. Miałem okazję przetestować Canona S2 IS, Nikona colpixa 5700, fuji 5600 i Panasonica FZ 7. Choć jestem zażartym zwolennikiem Canonów i dla siebie nie widzę innego aparatu jak lustrzanka cyfrowa wła¶nie canona, to wyżej wymieninych kompaktów Sony wypadł w moim subiektywnym odczuciu najlepiej.
Je¶li chesz podaj adres maila to pode¶le kilka surowych próbek z H2
Pozdrawiam
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze lepszym jest Sony H5 . Niewielka różnica w cenia a matryca znacznie większa.
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 1:12 am    Temat postu: Sony H5 Odpowiedz z cytatem

O,Tak bardzo mi się podoba aparacik.Szkoda tylko ,że nie zapisuje zdjęć w formacie RAW.Z drugiej za¶ strony czy będzie mi się chciało "obrabiać" zdjęcia w RAW-ie ?!
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq niestety RAW w compaktach to juz przeszło¶ć. Nawet canon w serii G zrezygnował z zapisu w RAW-ie.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też (podobnie jak Dziureq) troche rozgl±dam się za aparatem mniej więcej do tej kwoty. Czy kto¶ ogl±dał może, lub miał w ręku nowego Canona Power Shot G7? Jak wrażenia? Czy nada się do "domowego" użytku plus dokumentacji wędkarskich wypraw :?:
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 6:15 pm    Temat postu: aparat Odpowiedz z cytatem

Ten aparat ma, kilku moich znajomych. Opinie s± bardzo pochlebne. Pozdrawiam.
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobi¶cie cieszyłem się i nadal cieszę z zakupu sony Cyber shot DSC-W50 na lepszy to mnie niestety nie stać ale z tego jestem zadowolony. Zakup zrobiony bardziej pod k±tem wypadów z rodzink± i oczywista moich wypadów na rybki. czasami jak czytam 8O wypowiedzi na forum to widać jak pogawędkowicze profesjonalnie podchodz± do tematu - mnie to nie kręci ważne żeby zrobić fote i rybcia do wody. Choć czasami przydaje sie w uwiecznianiu absurdów jakie można spotkać nad wod±.
Kto¶ miał z tym modelem doczynienia ? :?:
_________________
Pozwalaj±c na pojawienie się człowieka, natura popełniła co¶ więcej niż bł±d: zamach na siebie sam±.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:33 pm    Temat postu: Re: Sony H5 Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:
O,Tak bardzo mi się podoba aparacik.Szkoda tylko ,że nie zapisuje zdjęć w formacie RAW.Z drugiej za¶ strony czy będzie mi się chciało "obrabiać" zdjęcia w RAW-ie ?!


Sony F828 ma i JPEG i Raw i jakie¶ TIF a prawda jest taka, że pracuje się na JPEG.
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 12:57 am    Temat postu: Szukałem szukałem i na te aparaty zwróciłem uwagę Odpowiedz z cytatem

Sony DSC-H5 (AA)
Panasonic Lumix DMC-FZ7 (akumulator)
Canon PowerShot S3 IS (akumulatorki AA)

Zasadnicza wada cena:
Canon PowerShot G7 (dedykowany akumulator)
Panasonic Lumix DMC-FZ50 (akumulator)

Akumulator: trzeba mieć możliwo¶ć jego naładowania a baterie AA kupię prawie w każdym sklepie!!!

Olympus mju 725 zwraca na siebie uwage z powodu wodoszczelno¶ci ;)

Teraz najbardziej wacham się pomiędzy Sony H5 a Canonem S3 IS

Jeszcze jedno pytanie.
Jak wiadomo chciałbym zabrać swój aparacik(którego jeszcze nie mam)nad wode.Czy nie zaszkodzi mu nocna zasiadka przy dużej wilgoci ?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sony H5 - w komplecie masz i akumulatorki i ładowarkę. ( Oczywi¶cie w formie paluszków - sztuk 2 )
Osobi¶cie uważam to za feler, że nie maja akumulatora jak ma F828. Ładuje się ten akumulator bez wyjmowania z aparatu a wystarcza na min 200 minut pracy z błyskami. W wizjerze jest ci±gła informacja ile jeszcze minut zostało ( jak w zbiorniku paliwa, tyle, ze wy¶wietlane liczbami ). Np. gdy ¶wieci liczba 130, znaczy to, że w tych warunkach możesz jeszcze pracować 130 minut.
Z mojego do¶wiadczenia widzę, że kupowanie paluszków, byłoby ograniczeniem mojej pracy z aparatem. Nie zgodzę się z tym, że kupowanie paluszków jest zalet± dla aparatów.


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Sro Lis 08, 2006 11:26 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq je¶li nie będzie ociekał wod± to nic mu nie powinno być. W jakim¶ futrale, lub trorbie nic mu sie nie stanie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:43 am    Temat postu: Re: Szukałem szukałem i na te aparaty zwróciłem uwagę Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:


Olympus mju 725 zwraca na siebie uwage z powodu wodoszczelno¶ci ;)


Zobacz mju 800 !!! Ten ma akumulator i nie trzeba kupować paluszków :-)
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu zamiast alkalicznych paluszków można kupić akumulatory AA. Nawet kilka kompletów je¶li sporo fotografujesz. W razie draki, kiedy nie masz możliwo¶ci naładowania akumulatorków zawsze możesz odwiedzić pierwszy lepszy kiosk i dalej pstrykać.
Pozdrawiam.
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
Rysiu zamiast alkalicznych paluszków można kupić akumulatory AA. Nawet kilka kompletów je¶li sporo fotografujesz. W razie draki, kiedy nie masz możliwo¶ci naładowania akumulatorków zawsze możesz odwiedzić pierwszy lepszy kiosk i dalej pstrykać.
Pozdrawiam.

W moim aparacie 4 alkaliczne paluszki wystarczaj± na około 20-30 zdjęć. Podczas gdy akumulatorki pojemnosci 2400 na ok 300.
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klon zgadza się, ale w razie czego masz możliwo¶ć focenia na "zwykłych" paluszkach.
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 11:37 pm    Temat postu: AA Odpowiedz z cytatem

Zalet± zasilania bateriami AA jest ich ogólna dostępno¶ć.
Oczywi¶cie nie mam zamiaru "focić" na paluszkach tylko na akumulatorkach AA których mogę zabrać ze sob± nawet kilka a gdy to nie wystarczy s± sklepy.Co może być przydatne przy dłuższych wędkarskich wyprawach.

Je¶li chodzi o akumulatory dedykowane to jaka jest ich podatno¶ć na samo-rozładowanie??
No i druga bardzo ważna sprawa one nie s± wieczne czy po roku używania będ± wytrzymywać tak długo jak wcze¶niej....raczej w to w±tpię.
Dostępne s± zapasowe akumulatory? Pewnie s± drogie ?!

Wracaj±c do tematu co wybrać Sony H5 czy Canona S3
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra m±drale fotograficzne,mam zamiar kupić(i to poważnie;-) )fuji 9500 co możecie powiedzieć na ten temat?
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
No dobra m±drale fotograficzne,mam zamiar kupić(i to poważnie;-) )fuji 9500 co możecie powiedzieć na ten temat?

W rankingu najlepszy aparat z grupy hybryd. Jest podobno lepszy od mojego F828 w co z racji tego, że mam Soniaka, nie mogę uwierzyć :-)
Tylko Sony R1 jest lepszy.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:06 am    Temat postu: Re: AA Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:


Wracaj±c do tematu co wybrać Sony H5 czy Canona S3


Akumulator jest bardziej wytrzymały od akumulatorowych paluszków. Widzę, ze Cię nie przekonam - trudno, będziesz jeszcze długo musiał chwalić pobliskie sklepy z paluszkami :-)

OdpowiedĽ na Twoje ostatnie pytanie. W tej klasie, Sony jest lepszy.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
No dobra m±drale fotograficzne,mam zamiar kupić(i to poważnie;-) )fuji 9500 co możecie powiedzieć na ten temat?


Dużo musisz dopłacić do Sony R1 ? Je¶li nie, to kupuj R1 !!!

Po pierwsze - mówi±c paluszki - piszę o paluszkach akumulatorkach. Pisz±c o akumulatorku - piszę o grubej bryle - akumulatorze, który nie jest podobny do paluszka.

Teraz dla Yankera. Fuji 9500 ( produkowane dla UK) oraz te same 9000 ( produkowane na rynek USA) maj± w zasileniu 4 paluszki!!! To jest ich największa wada. Dlatego radziłbym zastanowić się nad zakupem R1. Ma go teraz Karpiarz. Sam przerobił kilka już cyfraków włacznie z lustrzank±. Ostatnie jego zdanie na temat R1 było : - sprzęt rewelacyjny!!
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
No dobra m±drale fotograficzne,mam zamiar kupić(i to poważnie;-) )fuji 9500 co możecie powiedzieć na ten temat?

Może tu dowiesz się czego¶ ciekawego o tym aparacie Fuji
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 11:09 am    Temat postu: Re: AA Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:

Wracaj±c do tematu co wybrać Sony H5 czy Canona S3

Dziureq jak pisałem już wyżej wybieralem między Sonym H2 i canonem S2 IS. Wybrałem soniaka. Głównym argumentem jakie mnie przekonał to mniejsze szumy, szczególnie przy ISO 200, bardziej intuicyjne menu i ponoć lepsza optyka. Szumy porównywałem, bo miałem okazje i jednym i drugim sie troche pobawić. Aparat kupowałem dla Jeziera juniora. Dla siebie też maiłem zamiar kupić jaki¶ kompakt, ale wyleczyłem na dobre z tego typu apartów. Co lustro, to lustro... wink:
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 1:08 am    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

No to teraz mam mętlik w głowie my¶lę i my¶lę i chyba nic nie wymy¶le.
Czytałem o Fujifilm FinePix S9500 ale niezbyt pochlebne wie¶ci.
Canon G7 troszkę za drogi.
W przyszłym tygodniu jadę z siostr± po aparat je¶li namówię j± na soniaka to juz będę miał chwile do namysłu nad sprzętem dla siebie.
Jak już będę w sklepie pomacam, popalcuje, powciskam, popstrykam i co¶ wybiorę nie omieszkam pochwalić się zakupem no i oczywi¶cie fotkami.
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 3:13 pm    Temat postu: Ceny Odpowiedz z cytatem

Aparat był już prawie kupiony...
Ze względu na to iż moja siostra posiadała za¶wiadczenie o zarobkach ważne w "Carefurze" udali¶my się wła¶nie tam. Z zadowoleniem spogl±dałem na Sony H5 cisz±c się ,że znalazłem aparat którego szukam.Czekaj±c na kogo¶ z obsługi (bardzo długo czekałem) ogl±dałem inne aparaty i ich ceny.Wcze¶niej o tym nie pomy¶lałem bo byłem pewny ,że ten aparat nie będzie droższy niż 1600 zł (na necie 1500zł).To co ujrzałem mnie przeraziło cena 1999zł :x pomy¶lałem że to pomyłka wiec poczekałem jeszcze 15 minut na kogo¶ z obsługi i zapytałem czy ta cena nie jest przypadkiem pomylona, okazało się ,że NIE on w tym sklepie tyle kosztuje. Sprzedawca poinformował mnie ,że za tydzień może kosztować parę stówek mniej ponieważ jeden aparat sprzedaj± taniej drugi drożej. W sklepie obok kosztował już 300 zł mniej.W "fotojokerze" 1599 zł i na dodatek za¶wiadczenie będzie uznane. Jeden mały problem to drugi dowód tożsamo¶ci który opóĽnił zakup ale tylko o parę dni.

Piszę aby przestrzec innych kupuj±cych przed zakupem w pierwszym lepszym sklepie gdzie PODOBNO jest taniej :?
Wiem że w sklepach internetowych jest taniej ale do Fotojokera mam blisko i w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem szybko się u nich pojawię wink:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lis 20, 2006 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[
Cytat:
quote="old_rysiu"]
yankee_r napisał:
No dobra m±drale fotograficzne,mam zamiar kupić(i to poważnie;-) )fuji 9500 co możecie powiedzieć na ten temat?


Dużo musisz dopłacić do Sony R1 ? Je¶li nie, to kupuj R1 !!!

Po pierwsze - mówi±c paluszki - piszę o paluszkach akumulatorkach. Pisz±c o akumulatorku - piszę o grubej bryle - akumulatorze, który nie jest podobny do paluszka.

Teraz dla Yankera. Fuji 9500 ( produkowane dla UK) oraz te same 9000 ( produkowane na rynek USA) maj± w zasileniu 4 paluszki!!! To jest ich największa wada. Dlatego radziłbym zastanowić się nad zakupem R1. Ma go teraz Karpiarz. Sam przerobił kilka już cyfraków włacznie z lustrzank±. Ostatnie jego zdanie na temat R1 było : - sprzęt rewelacyjny!![/quote
]

Oldi -nie wierzę w to co piszesz !! Chyba popełniłe¶ bł±d i nie chyba a NA PEWNO (takie jest moje zdanie)
Jak można uważać możliwo¶ć szybkiej wymiany dodatkowych czterech paluszków za manka męt ,nie będę się wypowiadał w kwestii co jest bardziej wytrzymalsze czy “Cegła” czy paluszek
Bo to przede wszystkim zależy od pojemno¶ci ,nie za¶ od tego jak to wygl±da poza tym “cegła zawsze (jest) droższa od paluszka ,a nawet jak zawiod± te dwa zasilania można od biedy podeprzeć się dobra bateri± alkaliczn± ,tak więc uważam że możliwo¶ć jakie daje takie rozwi±zanie jest o wiele leprze od żadnego (czytaj bez opcji)
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 6:45 am    Temat postu: Mam Odpowiedz z cytatem

Sony H5 już zakupiony
Teraz czas na lekturę instrukcji obsługi. Trochę pobawię się "soniakiem" i zastanowię się nad kupnem tego aparatu na użytek własny a może jednak FZ50 lub Fujifilm FinePix S9500
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenek - pracowałem na aparacie - Konica - na paluszkach ( ciagle mowa op paluszkach akumulatorkach ) i teraz na akumulatorze na Sony. Powiem tylko, że od czasu posiadania Sony, nie wiem co to jest brak energii w aparacie. Żadne paluszki i bieganie do sklepów po kolejne bateryjki nie mogę uznać jako zaletę.
Jest możliwe, że miałem kiepski aparat na paluszki a za dobry na baterie. U Ciebie mogło być odwrotnie i st±d tak różne zdania.
Jedno co wiem - nie trzeba mi nic lepszego jak jest teraz.
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANASONIC LUMIX DMC-FX01 Panowie co o tym s±dzicie ? osobi¶cie mało mam doczynienia z fotografi± ale kolega ma zamiar to kupi i obiecałem że zasięgnę porady. Z tego co widzę to tu kilku Panów dobrze jest zorientowanych w tym temacie
Dzięki za pomoc lol
Oldi zgadzam sie co do sony też nie wiem co to brak pr±du
_________________
Pozwalaj±c na pojawienie się człowieka, natura popełniła co¶ więcej niż bł±d: zamach na siebie sam±.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
quote="old_rysiu"]Zenek - pracowałem na aparacie - Konica - na paluszkach ( ciagle mowa op paluszkach akumulatorkach ) i teraz na akumulatorze na Sony. Powiem tylko, że od czasu posiadania Sony, nie wiem co to jest brak energii w aparacie. Żadne paluszki i bieganie do sklepów po kolejne bateryjki nie mogę uznać jako zaletę.
Jest możliwe, że miałem kiepski aparat na paluszki a za dobry na baterie. U Ciebie mogło być odwrotnie i st±d tak różne zdania.
Jedno co wiem - nie trzeba mi nic lepszego jak jest teraz.



Pisałem nie o wyższo¶ci ¶wi±t wielkanocnych nad....
Tylko o tym że dobrze jest kiedy mam tę możliwo¶ć że w razie padnięcia “cegły” mogę j± zamienić na paluszki wink:

Nawet najlepszy AKU kiedy¶ padnie ,a padaj± zawsze w naj mniej oczekiwanym momencie :placz
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie bawie się niedawno zakupionym Sony H5 ,lecz nie jest to mój sprzęt.
Wacham się pomiędzy Fuji FinePix S9600 a Panasonic Lumix DMC-FZ50


Jakie¶ ZA a nawet SPRZECIW....słucham :o
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 4:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o jakie¶ porady dotycz±ce tych aparatów ........... .


A może co¶ innego w tej cenie (nie droższe)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 141