Czy wiesz, że...
TROĆ WĘDROWNA:
- Rekord Polski - 14,70 kg
- Złoty medal - od 8,00 kg
- Srebrny medal - od 6,00 kg
- Br±zowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 581
 Zalogowani 0
 Wszyscy 581

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(453612) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(453612) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453612) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453612) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453612) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(453612) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(453612) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(453612) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(453612) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59792) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Galo i jego ortografia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Galo i jego ortografia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
galo
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 37
Ostrzeżeń: 2

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 8:55 pm    Temat postu: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie - brak polskich znaków.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 9:08 pm    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
zrozumcie taki jestem ze nie zwracam uwagi na to jak to pisze liczy sie tresc i niestety raczej sie nie zmienie chyba nie wywalicie mnie z portalu za styl albo brak styli he he ps jesli zdecyduje sie na artykul tam bledow robic nie bede (uzyje worda) obiecuje


I wyci±gn±ł mnie Galo "do tablicy". lol

Drogi Kolego.

Proponuję, aby¶ jednak zacz±ł zwracać uwagę "jak piszesz". Trochę głupio, że dorosłemu facetowi trzeba o tym przypominać, ale taka moja rola: skoro decydujesz się na udział w naszej społeczno¶ci, zobligowany jeste¶ - tak jak każdy z nas - do szanowania panuj±cych tutaj zasad i norm. To jest jakby niepodważalne i na pewno nie zanosi się na odstępstwo od tej zasady. Dodatkowo pisz±c jakie¶ posty nie tylko tre¶ci±, ale i form± wystawiasz sobie opinię, jak również wyrażasz tym samym szacunek dla potencjalnego czytelnika.

Miło¶ników futuryzmu tutaj nie było i nie będzie - je¶li który¶ próbował za wszelk± cenę udowadniać swoje "racje" na ogół brał z nami rozwód - nie zawsze zgodnie ze swoj± wol±...
Wierzę, że - jako osoba na poziomie - zrozumiesz te racje i poziom Twoich wypowiedzi będzie miły dla oka pod każdym względem.
Pozdrawiam...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galo!Maciek ma takie "paski" (na co dzien),nosi je po to zebys odroznil,
zanaki od paskow wesoly
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:06 am    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
to co pisze to jest pewnego rodzaju szyfr


Temat ortografii zawsze mnie dziwił na forum PW. Nie, wcale nie jeste¶ zwolennikiem kampanii ortograficznej. Potrzeba być naprawdę wielkim i m±drym, żeby poprawiać innych, albo totalnym przeciwieństwem człowieka m±drego i wielkiego.
Nam wszystkim wiadomo, jak bardzo Redakcji zależy na utrzymaniu atmosfery, ładu, składu, porz±dku i magii tego portalu. Z tego powodu doceniam ich walkę o składnię i interpunkcję. Ale obok tejże idei dostrzegam także zupełnie inne procesy d±żenia do wyszperanego totalnie przypadkowo celu, który wydaje się być słusznym. Nie s± to procesy bezpieczne, bowiem przeważnie d±ż± do piętnowania pewnych społeczno¶ci obdarzonych cechami, które zakładaj±. Nie będę rozwijał tego tematu, bo to nie jest najlepszy pomysł tym bardziej, że nie byłbym w stanie odpowiedzieć w najbliższych dniach na posty, które mogłyby być jego następstwem.
Ogólnie nie popieram tej kampanii – w dużej mierze dlatego, że sam jestem dyslektykiem. Galo, nasza dbało¶ć o język, nie wynika wcale, jak sugeruj± tu niektórzy, z kreowania naszego obrazu w oczach innych. Podstawowa pobudka jest zupełnie inna. Jeżeli dane jest nam osobom obdarzonym nienajgorsz± ekwilibrystyk± słown± rozmawiać z kim¶, kto ma bardzo słaby zasób słów, to nie zarzucamy go w naszych wypowiedziach setkami słownikowych trufli, których biedaczyna nie zrozumie i zrobi mu się po prostu przykro i głupio. Dostosowujemy nasz język do osób, z którymi rozmawiamy. Inna będzie składnia w rozmowach z koleg±, inna z księdzem, z profesorem, inna z robotnikiem, inna z prostakiem. Dostosowanie języka to podstawa szacunku do rozmówcy. Do tego zmierzam, to jest bowiem podstawowy powód naszej pracy nad językiem: szacunek do rozmówcy. Napisać – to jest mój szyfr, ja go rozumiem, a Wy go czytajcie i łamcie – to niestety przejaw braku szacunku do rozmówcy. Piszesz, że ważna jest tre¶ć. Ale znaki też s± elementem tre¶ci. Przekonuj±ce słowo wykrzyczane (!) ma inne znaczenie niż zapraszaj±ce do wolnych przemy¶leń słowo urwane (...). Tre¶ć nie drzemie jedynie w literach, tak jak ¶piew nie jest jedynie tekstem, ale rytmem, melodi±, gło¶no¶ci±. Po za tym nie dbaj±c o interpunkcję nie dbasz o tre¶ć. Od odpowiednio dobranej interpunkcji zależy totalnie sens zdań – najlepiej widać to w smsach. Zamieszczam tu mały przykład tego, jak bardzo można się nie zrozumieć lub zrozumieć opacznie, gdy zapomnimy o znakach:

- Przesiedziałe¶ pewnie cały tydzień przed monitorem i nadal nie wiesz, czy bior± sandacze?
- nie byłem miejscowi próbuj±

1. Nie byłem. Miejscowi próbuj±. ...Ale to o niczym nie ¶wiadczy, bo autor nie ma żadnej na ten temat wiedzy, nie był nad wod±, raczej nie bior±. (tak to zrozumiałem)
2. Nie, byłem – miejscowi próbuj±. ...Nie przesiedział całego tygodnia przed monitorem, był i wie - miejscowi łowi±, a zatem co¶ najpewniej bierze... (w życiu bym się nie domy¶lał, że autorowi wła¶nie o to chodziło, a nie o 1.)

(*zamieszczony przykład jest autentyczny)
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat często poruszany na jeszcze innym forum wędkarskim. Ja wysunę taki argument - w swojej pracy bardzo częto korzystam z zagranicznych forów poszukuj±c wiedzy i informacji technicznych. Na 100% robię błędy i przez 6 lat nikt ale to nikt nie zwrócił na to uwagi - tylko merytoryczne wypowiedzi ewentualnie pro¶by do doprecyzowanie je¶li co¶ jest nie jasne.

Co do zasad panuj±cych w okre¶lonej społeczno¶ci to masz rację Monk więc nie pozostaje nic innego jak wybrać inn± społeczno¶ć. - tylko czy to nie szkoda że pozbywamy się/zniechęcamy ludzi o dużej wiedzy i do¶wiadczeniu wędkarskim z powodu nieistotnych merytorycznie detali?

Moje zdanie jest takie że problem ortografii pojawia się głównia na forach gdzie przeważaj±ca ilo¶c uczestników to małolaty. I tu jeszcze jestem w stanie zrozumieć w±tek pedagogiczny, aby zachęcać/zmuszać ich do nauki. Ale je¶li zaczynamy się przyczepiać do osób dorosłych (którym nieznajomo¶ć oftografii nie przeszkodziła jako¶ w odniesieniu sukcesu w życiu) czy nawet takich które nie mieszkaj± na stale w PL to już jest zwyczajnie nie fair!

galo uważam że masz rację i na innym z forów już w podobnej sytuacji występowałem w obronie kolegi z niemiec. Człowiek z 30-to letnim do¶wiadczeniem w wędkowaniu - a łebki po 15 - 17 lat wsiadali na niego z ortografi± jak tematy dotyczyły sandacza, kołowrotka itp itd. Polacy! Nie b±dĽmy tacy strasznie smętni!!!! Zobaczcie człowieka i jego my¶li a nie powierzchowno¶ć - kto¶ sobie nakarmi ego że wytknie innemu błędy! Jedno słowo mi się ci¶nie - za¶cianek.
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:36 am    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
no dobra , czytam posty czasami maja sens czasami nie jest roznie zlewam ortografie tak jak mity o olbrzymach na zegrzu a moze nie mity nie wiem tam nie lowie. PANOWIE PISZMY O RYBACH NIE O SOBIE NA WZAJEM RYBY RYBY RYBY nie tam jakies bzdury i wzajemne pojazdy za poziom ortografi przepraszam poprostu to zlewam to co pisze to jest pewnego rodzaju szyfr ,,,,,, oj polecialem z przecinkami moze teraz nikt mi nie zazuci oszczednosci w interpunkcji hehe zrozumcie taki jestem ze nie zwracam uwagi na to jak to pisze liczy sie tresc i niestety raczej sie nie zmienie chyba nie wywalicie mnie z portalu za styl albo brak styli he he ps jesli zdecyduje sie na artykul tam bledow robic nie bede (uzyje worda) obiecuje


Takiego bełkotu przeplatanego drwin± ze swojej niedoskonało¶ci dawno nie widziałem.

Pro¶ba do adminów o zamknięcie w±tku, bo temat języka/pisowni na forum był poruszany już tyle razy i zawsze się kończył mniejsz± lub większ± awantur±.
_________________
luk750
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Zobaczcie człowieka i jego my¶li a nie powierzchowno¶ć - kto¶ sobie nakarmi ego że wytknie innemu błędy! Jedno słowo mi się ci¶nie - za¶cianek.


Z całym szacunkiem - nie zgodzę się z Tob±. Skoro obowi±zuj± tu pewne zasady - należy ich przestrzegać. Nie ma zmiłuj się!
Jeste¶my tu go¶ćmi. Jak w każdym innym miejscu, w wircie czy w realu, go¶ć nie ma prawa narzucać gospodarzom własnych zasad.

Takie kaleczenie języka polskiego osobi¶cie uważam za porównywalne z pluciem na podłogę w cudzym domu.

Żeby dostrzec człowieka i jego my¶li, trzeba mieć szansę je dostrzec. Czyli - te my¶li MUSZˇ być wyrażone w sposób w pełni zrozumiały. Do tego służ± elementarne zasady składni, interpunkcji i ortografii, aby tę zrozumiało¶ć osi±gn±ć. Przy ich nieprzestrzeganiu osi±ga się tylko bełkot. W dodatku szalenie raż±cy chyba każdego, kto pozostaje w głębokim szacunku dla owych zasad.

Gismo dał znakomity przykład na to, jak wielkie znaczenie może mieć jeden przecinek lub jego brak. O znaczeniu poprawnej interpunkcji w aktach prawnych czy nawet dokumentach służbowych nie ma co wspominać.

Forma wypowiedzi, o której tu polemizujemy, może byłaby zrozumiała gdzie¶ przy ognisku i po paru browarach. Pod warunkiem, że zostałaby podparta gestykulacj± i mimik± mówi±cego.

Na koniec swojej wypowiedzi pragnę poprzeć wcze¶niej wyrażon± pro¶bę do Adminów o zamknięcie w±tku. By nie doszło do bezsensownego bicia piany w temacie, który - w my¶l regulaminu forum - powinien być zrozumiały dla każdego. I bezdyskusyjnie przyjęty.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:

Co do zasad panuj±cych w okre¶lonej społeczno¶ci to masz rację Monk więc nie pozostaje nic innego jak wybrać inn± społeczno¶ć. - tylko czy to nie szkoda że pozbywamy się/zniechęcamy ludzi o dużej wiedzy i do¶wiadczeniu wędkarskim z powodu nieistotnych merytorycznie detali?

Moje zdanie jest takie że problem ortografii pojawia się głównia na forach gdzie przeważaj±ca ilo¶c uczestników to małolaty. I tu jeszcze jestem w stanie zrozumieć w±tek pedagogiczny, aby zachęcać/zmuszać ich do nauki. Ale je¶li zaczynamy się przyczepiać do osób dorosłych (którym nieznajomo¶ć oftografii nie przeszkodziła jako¶ w odniesieniu sukcesu w życiu) czy nawet takich które nie mieszkaj± na stale w PL to już jest zwyczajnie nie fair!


Jako mieszkaniec za¶cianka mam w pamięci wywiad, jakiego udzieliła swego czasu pani Trzetrzelewska po kilku latach pobytu na zachodzie. Jej polszczyzna była tak skażona, jakby siedziała tam już ze 200 lat! Rozumiem - taka moda. :? Kiedy została poddana krytyce, nagle przypomiała sobie to i tamto. Czy taka postawa możę dziwić? Ależ sk±d!! Ci, których los rzucił za granicę kilkadziesi±t lat temu potrafi± wypowiadać się tak, że niejeden rodowity "mieszkaniec za¶cianka" mógłby Im pozazdro¶cić. Zasługuje to na tym większe uznanie, ze przez długie lata ich kontakt z polskim słowem był nieporównywalnie trudniejszy niż dzisiaj /tv, net itd./ Umiejętno¶ć? Nazwałbym to oznak± kultury...;)
Nasi starzy zagraniczni bywalcy, którzy na obczyĽnie przebywaj± już długie lata jako¶ nie zgłaszali problemów tej natury i nie skarżyli się na inne traktowanie. Starali sięjednak - co na ogół nie wymagało wielkiego wysiłku - dostosować do obowi±zuj±cych norm. Nie widzę ponadto, aby w ogóle w tym w±tku sygnalizowali swoje uwagi: wymowne - prawda?

Cenię sobie opinie innych nawet, gdy się z nimi nie zgadzam. Tak też jest i tym razem. Je¶li jednak jedynym wyj¶ciem jest opuszczenie grona hołduj±cego jasnym i zdrowym zasadom - też potrafię to uszanować, czego i innym życzę.

Nie widz±c sensu dalszej dyskusji - przynajmniej ja - wypowiadanie się w powyższym temacie zakończyłem. Przypomnę jednak, że decyduj±c się na rejestracjęna naszym postalu user zobowi±zuje się do stosowania zasad regulaminu, który tutaj obowi±zuje WSZYSTKICH idea:
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2546

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Galo jeżeli piszesz o rybach to wszystko jest O.K. Trudno tylko zrozumieć twoje teksty, jeżeli używasz swojego szyfru to po prostu zamieszczaj posty po rozszyfrowaniu lol .
Tomaszek to chyba ty pisałe¶, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografi± jest inaczej :?: lol
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofCz napisał:
Tomaszek to chyba ty pisałe¶, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografi± jest inaczej :?: lol
Wybacz ale nie widzę zwi±zku?
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2546

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
KrzysztofCz napisał:
Tomaszek to chyba ty pisałe¶, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografi± jest inaczej :?: lol
Wybacz ale nie widzę zwi±zku?

W/g mnie kradzież to kradzież - obojętnie czego dotyczy. To samo jest z ortografi± - błędy to błędy wink: . Jeżeli jeszcze uniemożliwiaj± zrozumienie tre¶ci to pisanie traci sens - skoro nikt tego nie rozumie. Nie mam tu na my¶li zwykłych literówek, które mog± każdemu wyskoczyć. wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co napisać.
Obrona obcokrajowca? Jaki to obcokrajowiec, który ma w miejscu " kraj " - Polska ?
Co to za obrońca, który mieszka w LD/WU ? Zna kto¶ tak± miejscowo¶ć w Polsce?
Co to za zrozumiały tekst, który może nas czego¶ nauczyć, pisany takim szyfrem ?
Ja to widzę jako prowokacja. Je¶li jeszcze raz Galo z Polski będzie pluł w nasz± twarz a bronił go adwokat z miejscowo¶ci LD/WU, to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.

Dla Twojej i innych informacji LD - to ŁódĽ a WU to Warszawa. Nie s±dziłem że może kto¶ mieć o to pretęsje. 23 posty i już mnie wyrzucasz - bo zabrałem głos w sprawie w której uważałem że należy i przy okazji nie zgadzam się z Tob±. Bardzo miłe...
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy WU to Warszawa?
Chyba WU to Ochota usmiech
ŁódĽ teraz raczej będzie E?
usmiech
_________________
Krzy¶ K
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
old_rysiu napisał:
to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.

Dla Twojej i innych informacji LD - to ŁódĽ a WU to Warszawa. Nie s±dziłem że może kto¶ mieć o to pretęsje. 23 posty i już mnie wyrzucasz - bo zabrałem głos w sprawie w której uważałem że należy i przy okazji nie zgadzam się z Tob±. Bardzo miłe...

Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
Widzę, że masz mało postów i też jeste¶ tutaj nowy. Pracowali¶my nad tym portalem, aby każdy miał możliwo¶ć przeczytać to co go interesuje.
Przeczytać a nie rozszyfrowywać. Wszystkim, którym się to nie podoba - niech sami zakładaj± swoje portale wędkarskie - powodzenia. Jeste¶my bardzo tolerancyjni dla tych, którzy s± w stosunku do nas uczciwi. Rozumiemy, że kto¶ z poza naszych granic, nie maj±c klawiatury polskiej lub Ci, którzy dawno nie pisali po polsku, mog± mieć problemy.
Leniom, którym nie chce się sprawdzić to co napisali - mówimy stanowczo NIE
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?

Za obronę leniuchów, którzy wol± pisać szyfrem niż trochę się postarać.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK - zapamiętam to.
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbędna dyskusja, szkoda czasu. Monk - krótko i tre¶ciwie: Galo i Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu i cze¶ć. Oldi, po co ta dyplomacja, szkoda strzępienia języka. wykrzyknik
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowość: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu
Trochę szkoda. Przedstawiłem swój punkt widzenia w temacie. My¶lę że nie było w tym niczego obraĽliwego - poprostu przedstawiłem swój punkt widzenia. A zostałem potraktowany jak bym co najmniej uprawiał postfakerstwo!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egzekwowanie panuj±cych tutaj norm zostało zastosowane już kilka dni temu, skoro perswazja była nieskuteczna.

Z pewno¶ci± będę wyrazicielem szerszego gremium mówi±c, że porz±dek z pewno¶ci± będzie panował nadal. A je¶li on komu¶ nie pasuje: internet jest przestronny - możemy się nie spotykać... wink:

Słów tych nie kieruję do "wyrazicieli swoich my¶li" lecz do osób, dla których panuj±ce tutaj normy s± nie do przyjęcia!
Zakończcie proszę ten niewdzięczny temat...


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Wto Lis 07, 2006 8:21 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Tomaszek napisał:
Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?

Za obronę leniuchów, którzy wol± pisać szyfrem niż trochę się postarać.


Old_rysiu nie pisz nic więcej bo mi żona od kompa nie chce odej¶ć. Jak na ryby to nie mogę Jej wyci±gn±ć a z PW to i sił± (nauczyciele) wink:
_________________
Pozwalaj±c na pojawienie się człowieka, natura popełniła co¶ więcej niż bł±d: zamach na siebie sam±.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Zbędna dyskusja, szkoda czasu. Monk - krótko i tre¶ciwie: Galo i Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu i cze¶ć. Oldi, po co ta dyplomacja, szkoda strzępienia języka. wykrzyknik

Nie s±dż - bo nie wiadomo komu bije dzwon wink: lol
Poczytaj wszystko co pisze Tomaszek, ł±cznie z Jego stronk± - nie wszystko jest złe. Ma prawo do swojej opinii, choć w/g nas nie ma racji. lol
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Egzekwowanie panuj±cych tutaj norm zostało zastosowane (...) porz±dek z pewno¶ci± będzie panował nadal (...)
Słów tych nie kieruję do "wyrazicieli swoich my¶li" lecz do osób, dla których panuj±ce tutaj normy s± nie do przyjęcia!

Jako osoba, która została porz±dnie "dotarta" przez Kolegę Monk-a potwierdzam, że jedynym sposobem by przynależeć do społeczno¶ci PW jest zastosowanie się do zaleceń Monka, Oldiego, Sazana i innych. W przeciwnym razie - wylot ! I nie ma co dyskutować Panie Tomaszek, o Galo już nie wspomnę. Zatem wykonać albo adieu !!!
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
...
potwierdzam, że jedynym sposobem by przynależeć do społeczno¶ci PW jest zastosowanie się do zaleceń Monka, Oldiego, Sazana i innych. W przeciwnym razie - wylot ! I nie ma co dyskutować Panie Tomaszek, o Galo już nie wspomnę. Zatem wykonać albo adieu !!!

W takim razie może podasz nam miasto z którego "klikasz" usmiech
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terespol. A kto to jest "nam" ?
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może i ja napiszę co¶ szyfrem, z dedykacj± dla... Tomaszka. :P
Mam ogromn± WU pojechać przez KR do LD/E!
Nie trudĽ się! Ulżę! Już tłumaczę...
Mam ogromn± Ochotę pojechać przez Kraków do Łodzi! lol
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Terespol. A kto to jest "nam" ?

Nam czyli wszystkim bo chodziło mi o to że nie wypełniłe¶ miasta w swoim profilu i dlatego nie widać sk±d jeste¶.
_________________
Krzy¶ K
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe. Jak pisał J. Tuwim – „A może by¶my tak najmilsza, wpadli na dzień do ETM”. lol wink:
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granatowy napisał:
Nam czyli wszystkim (...)
A np. wykrzyknik i Sazan Cię upoważnili do wypowiadania się w ich imieniu ? Poza tym jaki ma zwi±zek miasta z tematem dyskusji i moj± wypowiedzi± ?
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Hehe. Jak pisał J. Tuwim – „A może by¶my tak najmilsza, wpadli na dzień do ETM”. lol wink:

Nie raz i nie dwa hihihi, w tym roku też byłem tyle że od drugiej strony zalewu, a na drogach też się rozczulam kiedy widzę ETM czyli Ewentualnie Tomaszów Maz.
_________________
Krzy¶ K
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
OK - zapamiętam to.


I oto wła¶nie chodziło. Widzę, że jeste¶ pojetnym uczniem.
Mam nadzieję, że wszyscy zauwazyli, że jesty¶ skłonny przystosować się do panujacych tutaj zwyczajów. Dlatego wszyscy, którzy bed± chcieli Cię atakować, będ± mieć do czynienia ze mn± :-)
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
granatowy napisał:
Nam czyli wszystkim (...)
A np. wykrzyknik i Sazan Cię upoważnili do wypowiadania się w ich imieniu ? Poza tym jaki ma zwi±zek miasta z tematem dyskusji i moj± wypowiedzi± ?

Wydawało mi się że wiesz czego dotyczyło kilka ostatnich postów, być może tylko w mojej przegl±darce nie występuje w twoim profilu wpis "miejscowo¶ć" lecz je¶li jest inaczej to zakładam że nikt jej u ciebie nie widzi.
_________________
Krzy¶ K
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
(...) będ± mieć do czynienia ze mn± :-)
Proponuję zatem zamienić opis użytkownika Oldiego - zmiast "Pogawędkowy twardziel" winno być "Łamacz niesfornych" albo "Nastawiacz nieprawomy¶lnych" względnie "Docieracz krn±brnych" ewnetualnie dać i jeden i drugi opis a w ¶rodku "vel" :roll: usmiech
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwil±, wszystkim miło¶nikom szyfrów (choć nie do końca szyfrów! wesoly ) pod ostatnim zdjęciem Torque (vide nasza galeria) napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)? wesoly Zapraszam do zabawy! wink:
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu dyskusja zrobiła się z jednej strony zbyt słodka, za¶ z drugiej, zaczyna się wyci±gać kto z kim, gdzie i dlaczego mam nadzieję że teczek to się tu nie zakłada :?: wink:
_________________
Pozwalaj±c na pojawienie się człowieka, natura popełniła co¶ więcej niż bł±d: zamach na siebie sam±.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może by tak "Don vel Pedro"
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Przed chwil±, wszystkim miło¶nikom szyfrów (choć nie do końca szyfrów! wesoly ) pod ostatnim zdjęciem Torque (vide nasza galeria) napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)? wesoly Zapraszam do zabawy! wink:
Proszę bardzo:
Spójrz, jak Soraktu szczyt biało się jarzy w ¶niegu (Horacy) lol
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo, przede wszystkim za spryt! wink: Uznaję, chociaż wolałbym nie tak dosłownie przez google... :P
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisal:

Cytat:
wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie


Je¶li tak to : "Spójrz Soraktusie jak blady Horacy szczytuje na ¶niegu"
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Brawo, przede wszystkim za spryt! wink: Uznaję, chociaż wolałbym nie tak dosłownie przez google... :P
Panie Sazanie, bardzo przepraszam, ale w warunkach konkursu nie było sprecyzowanych niedpuszczalnych kryteriów sposobu rozwi±zania.
Sazan napisał:
napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)
Należy również forumowiczom wyja¶nić ewentualn± nie¶cisło¶ć w ogłoszeniu konkursu, gdyż napisałe¶ że sam napisałe¶ łatwo zaszyfrowany tekst w języku Horacego - w dosłownym rozumieniu i po przeczytaniu tekstu czytelnik widzi, iż jest to pare słów po łacinie. Wprawdzie na końcu łacińskiej wypowiedzi wstawiłe¶ w nawiasie Horacy no ale wyja¶nienie zamieszczone przez Ciebie w warunkach konkursu rozwiewa w±tpliwo¶ci, że to Twój tekst.

Reasumuj±c, czy jedyn± nagrod± za zdekodowanie Sazanowo-Horacowskiego zdania po łacinie jest pisane "Brawo" dodatkowo ograniczone tylko to kwestii sprytu ? :placz
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 141