Czy wiesz, że...
Prawie 90% występujących współcześnie ryb ma swe początki nie, jak się sądzi, w morzu, lecz w wodach słodkich.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 588
 Zalogowani 0
 Wszyscy 588

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(501218) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(501218) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(501218) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501218) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501218) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501218) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501218) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501218) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501218) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501218) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Galo i jego ortografia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Galo i jego ortografia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
galo
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołšczył: Feb 08, 2005
Posty: 37
Ostrzeżeń: 2

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 8:55 pm    Temat postu: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie - brak polskich znaków.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 9:08 pm    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
zrozumcie taki jestem ze nie zwracam uwagi na to jak to pisze liczy sie tresc i niestety raczej sie nie zmienie chyba nie wywalicie mnie z portalu za styl albo brak styli he he ps jesli zdecyduje sie na artykul tam bledow robic nie bede (uzyje worda) obiecuje


I wyciągnął mnie Galo "do tablicy". lol

Drogi Kolego.

Proponuję, abyś jednak zaczął zwracać uwagę "jak piszesz". Trochę głupio, że dorosłemu facetowi trzeba o tym przypominać, ale taka moja rola: skoro decydujesz się na udział w naszej społeczności, zobligowany jesteś - tak jak każdy z nas - do szanowania panujących tutaj zasad i norm. To jest jakby niepodważalne i na pewno nie zanosi się na odstępstwo od tej zasady. Dodatkowo pisząc jakieś posty nie tylko treścią, ale i formą wystawiasz sobie opinię, jak również wyrażasz tym samym szacunek dla potencjalnego czytelnika.

Miłośników futuryzmu tutaj nie było i nie będzie - jeśli któryś próbował za wszelką cenę udowadniać swoje "racje" na ogół brał z nami rozwód - nie zawsze zgodnie ze swoją wolą...
Wierzę, że - jako osoba na poziomie - zrozumiesz te racje i poziom Twoich wypowiedzi będzie miły dla oka pod każdym względem.
Pozdrawiam...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galo!Maciek ma takie "paski" (na co dzien),nosi je po to zebys odroznil,
zanaki od paskow wesoly
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gniezno
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 4:06 am    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
to co pisze to jest pewnego rodzaju szyfr


Temat ortografii zawsze mnie dziwił na forum PW. Nie, wcale nie jesteś zwolennikiem kampanii ortograficznej. Potrzeba być naprawdę wielkim i mądrym, żeby poprawiać innych, albo totalnym przeciwieństwem człowieka mądrego i wielkiego.
Nam wszystkim wiadomo, jak bardzo Redakcji zależy na utrzymaniu atmosfery, ładu, składu, porządku i magii tego portalu. Z tego powodu doceniam ich walkę o składnię i interpunkcję. Ale obok tejże idei dostrzegam także zupełnie inne procesy dążenia do wyszperanego totalnie przypadkowo celu, który wydaje się być słusznym. Nie są to procesy bezpieczne, bowiem przeważnie dążą do piętnowania pewnych społeczności obdarzonych cechami, które zakładają. Nie będę rozwijał tego tematu, bo to nie jest najlepszy pomysł tym bardziej, że nie byłbym w stanie odpowiedzieć w najbliższych dniach na posty, które mogłyby być jego następstwem.
Ogólnie nie popieram tej kampanii – w dużej mierze dlatego, że sam jestem dyslektykiem. Galo, nasza dbałość o język, nie wynika wcale, jak sugerują tu niektórzy, z kreowania naszego obrazu w oczach innych. Podstawowa pobudka jest zupełnie inna. Jeżeli dane jest nam osobom obdarzonym nienajgorszą ekwilibrystyką słowną rozmawiać z kimś, kto ma bardzo słaby zasób słów, to nie zarzucamy go w naszych wypowiedziach setkami słownikowych trufli, których biedaczyna nie zrozumie i zrobi mu się po prostu przykro i głupio. Dostosowujemy nasz język do osób, z którymi rozmawiamy. Inna będzie składnia w rozmowach z kolegą, inna z księdzem, z profesorem, inna z robotnikiem, inna z prostakiem. Dostosowanie języka to podstawa szacunku do rozmówcy. Do tego zmierzam, to jest bowiem podstawowy powód naszej pracy nad językiem: szacunek do rozmówcy. Napisać – to jest mój szyfr, ja go rozumiem, a Wy go czytajcie i łamcie – to niestety przejaw braku szacunku do rozmówcy. Piszesz, że ważna jest treść. Ale znaki też są elementem treści. Przekonujące słowo wykrzyczane (!) ma inne znaczenie niż zapraszające do wolnych przemyśleń słowo urwane (...). Treść nie drzemie jedynie w literach, tak jak śpiew nie jest jedynie tekstem, ale rytmem, melodią, głośnością. Po za tym nie dbając o interpunkcję nie dbasz o treść. Od odpowiednio dobranej interpunkcji zależy totalnie sens zdań – najlepiej widać to w smsach. Zamieszczam tu mały przykład tego, jak bardzo można się nie zrozumieć lub zrozumieć opacznie, gdy zapomnimy o znakach:

- Przesiedziałeś pewnie cały tydzień przed monitorem i nadal nie wiesz, czy biorą sandacze?
- nie byłem miejscowi próbują

1. Nie byłem. Miejscowi próbują. ...Ale to o niczym nie świadczy, bo autor nie ma żadnej na ten temat wiedzy, nie był nad wodą, raczej nie biorą. (tak to zrozumiałem)
2. Nie, byłem – miejscowi próbują. ...Nie przesiedział całego tygodnia przed monitorem, był i wie - miejscowi łowią, a zatem coś najpewniej bierze... (w życiu bym się nie domyślał, że autorowi właśnie o to chodziło, a nie o 1.)

(*zamieszczony przykład jest autentyczny)
_________________
Konkrety pod wami ryją.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat często poruszany na jeszcze innym forum wędkarskim. Ja wysunę taki argument - w swojej pracy bardzo częto korzystam z zagranicznych forów poszukując wiedzy i informacji technicznych. Na 100% robię błędy i przez 6 lat nikt ale to nikt nie zwrócił na to uwagi - tylko merytoryczne wypowiedzi ewentualnie prośby do doprecyzowanie jeśli coś jest nie jasne.

Co do zasad panujących w określonej społeczności to masz rację Monk więc nie pozostaje nic innego jak wybrać inną społeczność. - tylko czy to nie szkoda że pozbywamy się/zniechęcamy ludzi o dużej wiedzy i doświadczeniu wędkarskim z powodu nieistotnych merytorycznie detali?

Moje zdanie jest takie że problem ortografii pojawia się głównia na forach gdzie przeważająca ilośc uczestników to małolaty. I tu jeszcze jestem w stanie zrozumieć wątek pedagogiczny, aby zachęcać/zmuszać ich do nauki. Ale jeśli zaczynamy się przyczepiać do osób dorosłych (którym nieznajomość oftografii nie przeszkodziła jakoś w odniesieniu sukcesu w życiu) czy nawet takich które nie mieszkają na stale w PL to już jest zwyczajnie nie fair!

galo uważam że masz rację i na innym z forów już w podobnej sytuacji występowałem w obronie kolegi z niemiec. Człowiek z 30-to letnim doświadczeniem w wędkowaniu - a łebki po 15 - 17 lat wsiadali na niego z ortografią jak tematy dotyczyły sandacza, kołowrotka itp itd. Polacy! Nie bądźmy tacy strasznie smętni!!!! Zobaczcie człowieka i jego myśli a nie powierzchowność - ktoś sobie nakarmi ego że wytknie innemu błędy! Jedno słowo mi się ciśnie - zaścianek.
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:36 am    Temat postu: Re: Galo i jego ortografia Odpowiedz z cytatem

galo napisał:
no dobra , czytam posty czasami maja sens czasami nie jest roznie zlewam ortografie tak jak mity o olbrzymach na zegrzu a moze nie mity nie wiem tam nie lowie. PANOWIE PISZMY O RYBACH NIE O SOBIE NA WZAJEM RYBY RYBY RYBY nie tam jakies bzdury i wzajemne pojazdy za poziom ortografi przepraszam poprostu to zlewam to co pisze to jest pewnego rodzaju szyfr ,,,,,, oj polecialem z przecinkami moze teraz nikt mi nie zazuci oszczednosci w interpunkcji hehe zrozumcie taki jestem ze nie zwracam uwagi na to jak to pisze liczy sie tresc i niestety raczej sie nie zmienie chyba nie wywalicie mnie z portalu za styl albo brak styli he he ps jesli zdecyduje sie na artykul tam bledow robic nie bede (uzyje worda) obiecuje


Takiego bełkotu przeplatanego drwiną ze swojej niedoskonałości dawno nie widziałem.

Prośba do adminów o zamknięcie wątku, bo temat języka/pisowni na forum był poruszany już tyle razy i zawsze się kończył mniejszą lub większą awanturą.
_________________
luk750
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Zobaczcie człowieka i jego myśli a nie powierzchowność - ktoś sobie nakarmi ego że wytknie innemu błędy! Jedno słowo mi się ciśnie - zaścianek.


Z całym szacunkiem - nie zgodzę się z Tobą. Skoro obowiązują tu pewne zasady - należy ich przestrzegać. Nie ma zmiłuj się!
Jesteśmy tu gośćmi. Jak w każdym innym miejscu, w wircie czy w realu, gość nie ma prawa narzucać gospodarzom własnych zasad.

Takie kaleczenie języka polskiego osobiście uważam za porównywalne z pluciem na podłogę w cudzym domu.

Żeby dostrzec człowieka i jego myśli, trzeba mieć szansę je dostrzec. Czyli - te myśli MUSZĄ być wyrażone w sposób w pełni zrozumiały. Do tego służą elementarne zasady składni, interpunkcji i ortografii, aby tę zrozumiałość osiągnąć. Przy ich nieprzestrzeganiu osiąga się tylko bełkot. W dodatku szalenie rażący chyba każdego, kto pozostaje w głębokim szacunku dla owych zasad.

Gismo dał znakomity przykład na to, jak wielkie znaczenie może mieć jeden przecinek lub jego brak. O znaczeniu poprawnej interpunkcji w aktach prawnych czy nawet dokumentach służbowych nie ma co wspominać.

Forma wypowiedzi, o której tu polemizujemy, może byłaby zrozumiała gdzieś przy ognisku i po paru browarach. Pod warunkiem, że zostałaby podparta gestykulacją i mimiką mówiącego.

Na koniec swojej wypowiedzi pragnę poprzeć wcześniej wyrażoną prośbę do Adminów o zamknięcie wątku. By nie doszło do bezsensownego bicia piany w temacie, który - w myśl regulaminu forum - powinien być zrozumiały dla każdego. I bezdyskusyjnie przyjęty.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:

Co do zasad panujących w określonej społeczności to masz rację Monk więc nie pozostaje nic innego jak wybrać inną społeczność. - tylko czy to nie szkoda że pozbywamy się/zniechęcamy ludzi o dużej wiedzy i doświadczeniu wędkarskim z powodu nieistotnych merytorycznie detali?

Moje zdanie jest takie że problem ortografii pojawia się głównia na forach gdzie przeważająca ilośc uczestników to małolaty. I tu jeszcze jestem w stanie zrozumieć wątek pedagogiczny, aby zachęcać/zmuszać ich do nauki. Ale jeśli zaczynamy się przyczepiać do osób dorosłych (którym nieznajomość oftografii nie przeszkodziła jakoś w odniesieniu sukcesu w życiu) czy nawet takich które nie mieszkają na stale w PL to już jest zwyczajnie nie fair!


Jako mieszkaniec zaścianka mam w pamięci wywiad, jakiego udzieliła swego czasu pani Trzetrzelewska po kilku latach pobytu na zachodzie. Jej polszczyzna była tak skażona, jakby siedziała tam już ze 200 lat! Rozumiem - taka moda. :? Kiedy została poddana krytyce, nagle przypomiała sobie to i tamto. Czy taka postawa możę dziwić? Ależ skąd!! Ci, których los rzucił za granicę kilkadziesiąt lat temu potrafią wypowiadać się tak, że niejeden rodowity "mieszkaniec zaścianka" mógłby Im pozazdrościć. Zasługuje to na tym większe uznanie, ze przez długie lata ich kontakt z polskim słowem był nieporównywalnie trudniejszy niż dzisiaj /tv, net itd./ Umiejętność? Nazwałbym to oznaką kultury...;)
Nasi starzy zagraniczni bywalcy, którzy na obczyźnie przebywają już długie lata jakoś nie zgłaszali problemów tej natury i nie skarżyli się na inne traktowanie. Starali sięjednak - co na ogół nie wymagało wielkiego wysiłku - dostosować do obowiązujących norm. Nie widzę ponadto, aby w ogóle w tym wątku sygnalizowali swoje uwagi: wymowne - prawda?

Cenię sobie opinie innych nawet, gdy się z nimi nie zgadzam. Tak też jest i tym razem. Jeśli jednak jedynym wyjściem jest opuszczenie grona hołdującego jasnym i zdrowym zasadom - też potrafię to uszanować, czego i innym życzę.

Nie widząc sensu dalszej dyskusji - przynajmniej ja - wypowiadanie się w powyższym temacie zakończyłem. Przypomnę jednak, że decydując się na rejestracjęna naszym postalu user zobowiązuje się do stosowania zasad regulaminu, który tutaj obowiązuje WSZYSTKICH idea:
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Galo jeżeli piszesz o rybach to wszystko jest O.K. Trudno tylko zrozumieć twoje teksty, jeżeli używasz swojego szyfru to po prostu zamieszczaj posty po rozszyfrowaniu lol .
Tomaszek to chyba ty pisałeś, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografią jest inaczej :?: lol
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofCz napisał:
Tomaszek to chyba ty pisałeś, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografią jest inaczej :?: lol
Wybacz ale nie widzę związku?
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
KrzysztofCz napisał:
Tomaszek to chyba ty pisałeś, że kradzież to kradzież (pirackie oprogramowanie) - czyż z ortografią jest inaczej :?: lol
Wybacz ale nie widzę związku?

W/g mnie kradzież to kradzież - obojętnie czego dotyczy. To samo jest z ortografią - błędy to błędy wink: . Jeżeli jeszcze uniemożliwiają zrozumienie treści to pisanie traci sens - skoro nikt tego nie rozumie. Nie mam tu na myśli zwykłych literówek, które mogą każdemu wyskoczyć. wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co napisać.
Obrona obcokrajowca? Jaki to obcokrajowiec, który ma w miejscu " kraj " - Polska ?
Co to za obrońca, który mieszka w LD/WU ? Zna ktoś taką miejscowość w Polsce?
Co to za zrozumiały tekst, który może nas czegoś nauczyć, pisany takim szyfrem ?
Ja to widzę jako prowokacja. Jeśli jeszcze raz Galo z Polski będzie pluł w naszą twarz a bronił go adwokat z miejscowości LD/WU, to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.

Dla Twojej i innych informacji LD - to Łódź a WU to Warszawa. Nie sądziłem że może ktoś mieć o to pretęsje. 23 posty i już mnie wyrzucasz - bo zabrałem głos w sprawie w której uważałem że należy i przy okazji nie zgadzam się z Tobą. Bardzo miłe...
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy WU to Warszawa?
Chyba WU to Ochota usmiech
Łódź teraz raczej będzie E?
usmiech
_________________
Krzyś K
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
old_rysiu napisał:
to proszę ich o zamknięcie drzwi z tamtej strony.

Dla Twojej i innych informacji LD - to Łódź a WU to Warszawa. Nie sądziłem że może ktoś mieć o to pretęsje. 23 posty i już mnie wyrzucasz - bo zabrałem głos w sprawie w której uważałem że należy i przy okazji nie zgadzam się z Tobą. Bardzo miłe...

Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
Widzę, że masz mało postów i też jesteś tutaj nowy. Pracowaliśmy nad tym portalem, aby każdy miał możliwość przeczytać to co go interesuje.
Przeczytać a nie rozszyfrowywać. Wszystkim, którym się to nie podoba - niech sami zakładają swoje portale wędkarskie - powodzenia. Jesteśmy bardzo tolerancyjni dla tych, którzy są w stosunku do nas uczciwi. Rozumiemy, że ktoś z poza naszych granic, nie mając klawiatury polskiej lub Ci, którzy dawno nie pisali po polsku, mogą mieć problemy.
Leniom, którym nie chce się sprawdzić to co napisali - mówimy stanowczo NIE
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?

Za obronę leniuchów, którzy wolą pisać szyfrem niż trochę się postarać.
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK - zapamiętam to.
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbędna dyskusja, szkoda czasu. Monk - krótko i treściwie: Galo i Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu i cześć. Oldi, po co ta dyplomacja, szkoda strzępienia języka. wykrzyknik
Tomaszek
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Sep 03, 2006
Posty: 58

Kraj: Ireland
Miejscowoœć: Tralee
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu
Trochę szkoda. Przedstawiłem swój punkt widzenia w temacie. Myślę że nie było w tym niczego obraźliwego - poprostu przedstawiłem swój punkt widzenia. A zostałem potraktowany jak bym co najmniej uprawiał postfakerstwo!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egzekwowanie panujących tutaj norm zostało zastosowane już kilka dni temu, skoro perswazja była nieskuteczna.

Z pewnością będę wyrazicielem szerszego gremium mówiąc, że porządek z pewnością będzie panował nadal. A jeśli on komuś nie pasuje: internet jest przestronny - możemy się nie spotykać... wink:

Słów tych nie kieruję do "wyrazicieli swoich myśli" lecz do osób, dla których panujące tutaj normy są nie do przyjęcia!
Zakończcie proszę ten niewdzięczny temat...


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Wto Lis 07, 2006 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Tomaszek napisał:
Cytat:
Tobie może akurat należało się kubełek zimnej wody na głowe.
A to za co?

Za obronę leniuchów, którzy wolą pisać szyfrem niż trochę się postarać.


Old_rysiu nie pisz nic więcej bo mi żona od kompa nie chce odejść. Jak na ryby to nie mogę Jej wyciągnąć a z PW to i siłą (nauczyciele) wink:
_________________
Pozwalając na pojawienie się człowieka, natura popełniła coś więcej niż błąd: zamach na siebie samą.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2547

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Zbędna dyskusja, szkoda czasu. Monk - krótko i treściwie: Galo i Tomaszek na dwa lata zakaz wstępu i cześć. Oldi, po co ta dyplomacja, szkoda strzępienia języka. wykrzyknik

Nie sądż - bo nie wiadomo komu bije dzwon wink: lol
Poczytaj wszystko co pisze Tomaszek, łącznie z Jego stronką - nie wszystko jest złe. Ma prawo do swojej opinii, choć w/g nas nie ma racji. lol
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Egzekwowanie panujących tutaj norm zostało zastosowane (...) porządek z pewnością będzie panował nadal (...)
Słów tych nie kieruję do "wyrazicieli swoich myśli" lecz do osób, dla których panujące tutaj normy są nie do przyjęcia!

Jako osoba, która została porządnie "dotarta" przez Kolegę Monk-a potwierdzam, że jedynym sposobem by przynależeć do społeczności PW jest zastosowanie się do zaleceń Monka, Oldiego, Sazana i innych. W przeciwnym razie - wylot ! I nie ma co dyskutować Panie Tomaszek, o Galo już nie wspomnę. Zatem wykonać albo adieu !!!
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
...
potwierdzam, że jedynym sposobem by przynależeć do społeczności PW jest zastosowanie się do zaleceń Monka, Oldiego, Sazana i innych. W przeciwnym razie - wylot ! I nie ma co dyskutować Panie Tomaszek, o Galo już nie wspomnę. Zatem wykonać albo adieu !!!

W takim razie może podasz nam miasto z którego "klikasz" usmiech
Pozdrawiam
_________________
Krzyś K
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terespol. A kto to jest "nam" ?
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może i ja napiszę coś szyfrem, z dedykacją dla... Tomaszka. :P
Mam ogromną WU pojechać przez KR do LD/E!
Nie trudź się! Ulżę! Już tłumaczę...
Mam ogromną Ochotę pojechać przez Kraków do Łodzi! lol
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Terespol. A kto to jest "nam" ?

Nam czyli wszystkim bo chodziło mi o to że nie wypełniłeś miasta w swoim profilu i dlatego nie widać skąd jesteś.
_________________
Krzyś K
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe. Jak pisał J. Tuwim – „A może byśmy tak najmilsza, wpadli na dzień do ETM”. lol wink:
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granatowy napisał:
Nam czyli wszystkim (...)
A np. wykrzyknik i Sazan Cię upoważnili do wypowiadania się w ich imieniu ? Poza tym jaki ma związek miasta z tematem dyskusji i moją wypowiedzią ?
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Hehe. Jak pisał J. Tuwim – „A może byśmy tak najmilsza, wpadli na dzień do ETM”. lol wink:

Nie raz i nie dwa hihihi, w tym roku też byłem tyle że od drugiej strony zalewu, a na drogach też się rozczulam kiedy widzę ETM czyli Ewentualnie Tomaszów Maz.
_________________
Krzyś K
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
OK - zapamiętam to.


I oto właśnie chodziło. Widzę, że jesteś pojetnym uczniem.
Mam nadzieję, że wszyscy zauwazyli, że jestyś skłonny przystosować się do panujacych tutaj zwyczajów. Dlatego wszyscy, którzy bedą chcieli Cię atakować, będą mieć do czynienia ze mną :-)
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
granatowy napisał:
Nam czyli wszystkim (...)
A np. wykrzyknik i Sazan Cię upoważnili do wypowiadania się w ich imieniu ? Poza tym jaki ma związek miasta z tematem dyskusji i moją wypowiedzią ?

Wydawało mi się że wiesz czego dotyczyło kilka ostatnich postów, być może tylko w mojej przeglądarce nie występuje w twoim profilu wpis "miejscowość" lecz jeśli jest inaczej to zakładam że nikt jej u ciebie nie widzi.
_________________
Krzyś K
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
(...) będą mieć do czynienia ze mną :-)
Proponuję zatem zamienić opis użytkownika Oldiego - zmiast "Pogawędkowy twardziel" winno być "Łamacz niesfornych" albo "Nastawiacz nieprawomyślnych" względnie "Docieracz krnąbrnych" ewnetualnie dać i jeden i drugi opis a w środku "vel" :roll: usmiech
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą, wszystkim miłośnikom szyfrów (choć nie do końca szyfrów! wesoly ) pod ostatnim zdjęciem Torque (vide nasza galeria) napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)? wesoly Zapraszam do zabawy! wink:
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu dyskusja zrobiła się z jednej strony zbyt słodka, zaś z drugiej, zaczyna się wyciągać kto z kim, gdzie i dlaczego mam nadzieję że teczek to się tu nie zakłada :?: wink:
_________________
Pozwalając na pojawienie się człowieka, natura popełniła coś więcej niż błąd: zamach na siebie samą.
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może by tak "Don vel Pedro"
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Przed chwilą, wszystkim miłośnikom szyfrów (choć nie do końca szyfrów! wesoly ) pod ostatnim zdjęciem Torque (vide nasza galeria) napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)? wesoly Zapraszam do zabawy! wink:
Proszę bardzo:
Spójrz, jak Soraktu szczyt biało się jarzy w śniegu (Horacy) lol
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo, przede wszystkim za spryt! wink: Uznaję, chociaż wolałbym nie tak dosłownie przez google... :P
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisal:

Cytat:
wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie


Jeśli tak to : "Spójrz Soraktusie jak blady Horacy szczytuje na śniegu"
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Brawo, przede wszystkim za spryt! wink: Uznaję, chociaż wolałbym nie tak dosłownie przez google... :P
Panie Sazanie, bardzo przepraszam, ale w warunkach konkursu nie było sprecyzowanych niedpuszczalnych kryteriów sposobu rozwiązania.
Sazan napisał:
napisałem kilka słów w obcym języku. Jednak to bardzo łatwo zaszyfrowany tekst, bo w języku Horacego. Kto pierwszy napisze w komentarzu tłumaczenie tych kilku słów (wystarczy tzw. dowolne tłumaczenie)
Należy również forumowiczom wyjaśnić ewentualną nieścisłość w ogłoszeniu konkursu, gdyż napisałeś że sam napisałeś łatwo zaszyfrowany tekst w języku Horacego - w dosłownym rozumieniu i po przeczytaniu tekstu czytelnik widzi, iż jest to pare słów po łacinie. Wprawdzie na końcu łacińskiej wypowiedzi wstawiłeś w nawiasie Horacy no ale wyjaśnienie zamieszczone przez Ciebie w warunkach konkursu rozwiewa wątpliwości, że to Twój tekst.

Reasumując, czy jedyną nagrodą za zdekodowanie Sazanowo-Horacowskiego zdania po łacinie jest pisane "Brawo" dodatkowo ograniczone tylko to kwestii sprytu ? :placz
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 141