Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 584
 Zalogowani 0
 Wszyscy 584

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(385091) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(385091) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(385091) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(385091) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59443) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(385091) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59443) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(385091) Apr 02, @ 17:57:24


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2254
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2024
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2147
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2283
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2113
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2079
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2123
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2485
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2305
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Solidne buty na zimę
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Solidne buty na zimę
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 10:19 am    Temat postu: Solidne buty na zimę Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Robię przymiarkę do zakupu solidnych, dobrych na ciężkie warunki pogodowe butów zimowych. Na allegro w militariach oferowane s± oryginały z Bundeswehry. Z opisu wynika, że s± bardzo solidne i ciepłe, ale to opis, a jak jest w rzeczywisto¶ci - nie wiadomo.
Czy któryt¶ z kolegów ma takie cudo i czy może wyrazić swoj± opinię?
Pozdrawiam
Andziński
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po moich do¶wiadczeniach, proponował bym:
1. Olać Allegro (mam kilka ubrań, porażka, podróbki, kicz)
2. Nie kupować butów wojskowych (to że pisze że s± oryginalne, to wiesz :x )
3. Kupić jakie¶ buty do trekkingu górskiego (np. Hi Mountain)

A, i jeszcze jedno dodam od siebie: Allegrowe "wynalazki", jakie by nie były, omijać szerokim łukiem

Pozdro wink:
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia, zależy w jaki sposób chcesz tych butów używać.

Buty trekkingowe faktycznie s± niezłe na zimę, jednak maj± kilka wad. Tanie modele, raczej nie spełni± swojego zadania, będ± stosunkowo szybko przemiękały, często bywa tak, że utwardzone przody butów zaczynaj± zmieniać kształt, podeszwa ¶ciera się zbyt szybko, dodatkowo do chodzenia w ¶niegu powyżej kostki niezbędne będ± stuptuty.

Z solidnych i stosunkowo niedrogich, poleciłbym nieprzemakalne obuwie zimowe Huntera, z zaszytym językiem, i wkładk± z naturalnej wełny, daj±ce komfort do temperatury około -30 stopni.

Podobnej konstrukcji i ceny s± buty zimowe Huskey. Różni± się materiałem wkładu wewnętrznego (filc), oraz maj± dodatkowy kołnierz maj±cy zabezpieczać przed utrat± ciepła.

W Hunterach chodziłem w Huskey nie. Teraz zastanawiam się, które zakupić usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie i dziękuję kolegom za szybk± podpowiedż
Przede wszystkim trekkkingi odpadaj±, bo: tanie rozlatuj± się bardzo szybko, a porz±dne kosztuj± tyle, że mógłbym kupić tylko jednego buta, a mnie potrzebna jest para.
Buty z założenia maj± być na wszystkie okazje, czyli oprócz zimowych wypraw z wędk± także do chodzenia na codzień. Zastanawiałem się nad kupnem normalnych traperów i drugiej pary tylko na ryby - co¶ z Lemigo, ale przegrzebałem internet i trafiłem na te wojskowe - wygl±daj± w miarę solidnie, allegrowicze zachwalaj± pod niebiosa a sprzedawcy przysięgaj±, że oryginały i do tego dobrze zaimpregnowane. No i teraz biję się z my¶lami co robić. Może jeszcze chwilkę poczekam, może jednak kto¶ spotkał się z czym¶ takim.
Je¶li chodzi o allegro, to kilka rzeczy kupiłem i jestem zadowolony, nie wszystko co jest tam wystawione jest takim strasznym badzieiwiem (mam kurtkę ala m65 z demobilu pojugosłowiańskim i przetrwała nawet przej¶cie przez pole jeżyn, a kosztowała 99 zł).
Jeszcze raz dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Andziński
Ps. w moim przypadku "Andzia" się nie odmienia przez przypadki :D
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 23, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia odradzam tobie kupna butów wojskowych,mam orginalne buty od kumpla z jednostki i jedyna rzecz co mnie w nich cieszy to wygl±d(fakt mam je dosyć dlugo ale wogle ciepła nie trzymaj± i przemakaj± tylko współczuc naszym żołnierzom)
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:

Ps. w moim przypadku "Andzia" się nie odmienia przez przypadki wesoly


Zauważyłem kilka chwil wcze¶niej, swój bł±d i poprawiłem usmiech.

Je¶li za¶ chodzi o buty, to bardzo trudno Ci będzie znaleĽć co¶ na ryby i jednocze¶nie do chodzenia na "co dzień".

Uważam, że solidne buty na "co dzień", będ± za słabe, na wyprawy wędkarskie, za¶ zaimpregnowane błotem i potem, (tego zim± nie unikniemy, w żadnych butach), nie bardzo będ± się nadawały do wyj¶cia z domu i pospacerowania po mie¶cie.

Lepszym chyba wyj¶ciem będzie zakup dwóch par butów za niewiele ponad 300 zł i używanie ich zgodnie z przeznaczeniem.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia, a możesz wkleić link do tych butów Bundeswehry?

Druga kwestia, to co rozumiesz przez ciężkie warunki zimowe? Nie wiem jakie warunki musz± spełniać np. buty do łażenia w zimie nad pstr±gowymi siurkami, ale je¶li buty maj± Ci dawać przede wszystkim ciepło i sucho¶ć to ja rozwi±załem sprawę w następuj±cy sposób.
Kupiłem "zwykłe" trapery, które po obejrzeniu oceniłem jako solidnie wygl±daj±ce (cena 3 lata temu poniżej 100 zł). Trapery kupiłem o numer za duże. Do tego dokupiłem impregnat w spraju. Wychodz±c na ryby ubieram stopy na cebulkę. Najpierw cienka bawełniane skarpeta, potem grubsza wełniana i na końcu skarpeta neoprenowa no i trapery. Na 4-5 godz. stania na ¶niegu i mrozie mam spokój. Nie przypominam sobie aby trapery mi przemiękły, ale jesli nawet to stopa jest cały czas chroniona neoprenowymi skarpetami.
Nie wiem, czy dla twoich potrzeb takie zestawienie będzie zadowlaj±ce, ale mnie w zupełno¶ci wystarcza.
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronce sklepu Woder s± buty Woker,mam takowe czwarty sezon.
Kupilem na trociowanie/Reda/i od razy był chrzest-nabralem wody.Skarpeta do kieszeni,mi¶ka wytarłem ręcznikiem ,łapsko owin±lem obciętym jego kawałkiem i ..do dzisiaj nie mam katara. :roll: wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te buty doradził mi kolega: KLIK
Kupiłem i wcale nie żałuję. Przeszły swój chrzest na lodzie, w głębokim ¶niegu podczas pstr±gowania na Warcie, nad Pilic±, itp. Kupiłem 2 nr większe. Zakładam do nich skarpety neoprenowe i wkładki, które s± do nich w komplecie. Po 7 – 8 godz na lodzie nigdy jeszcze mi stopy nie zmarzły.
Do chodzenia - poza wędkowaniem - trapery. Trudno będzie Ci poł±czyć jedno z drugim…
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie same buty Lemigo i uważam że za tak± cenę ciężko będzie kupić co¶ lepszego.
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 2:38 pm    Temat postu: Re: Solidne buty na zimę Odpowiedz z cytatem

z wszystkich próbowanych przeze mnie i moich znajomych butów to najlepsz± opinię maj± zwykłe gumofilce.
To jest super but na zimowe łowienie.
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
No to nadal mam problem. Generalnie nikt nie poleca butów wojskowych, ale ja strasznie napaliłem się na tamte bo wygl±daj± na nie do zdarcia (i s± estetyczne). Ale chyba torque ma rację - lepiej mieć dwie pary z różnym przeznaczeniem.
Czez - linka nie wstawiam, bo nie chcę być pos±dzony o konszachty ze sprzedaj±cym, ale jak wejdziesz na allegro, wybierzesz kolekcje/militaria i w wyszukiwarce wpiszesz "buty BW" i wybierzesz opcję "szukaj w tytułach i opisie" to wy¶wietli Ci się cała strona sprzedaj±cych. Ciekaw jestem twojej opinii po ich obejrzeniu.
Welski i Jotes - dzięki za podpowiedĽ - takie butki wygl±daj± na dobre na zimowe wyprawy i ogólnie nie s± to gumniaki z czasów moich rodziców. Z tymi butami jest jednak mały problem (a może to ze mn±) - maj± tak szerokie podeszwy, że nie da się w nich jeĽdzić autem (przeszkadzaj± przy wciskaniu pedałów), a ja strasznie nie lubię zmieniać obuwia nad wod±. Ale jak nie będzie czego¶ lepszego to chyba zapotrzebuję wła¶nie takie bo tanie jak rozcieńczony barszcz (no i polecacie więc dobre).
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i Pozdrawiam
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia nie ma sprawy poszukam sobie wesoly
Jeste¶ nowy na PW, więc pozwolę sobie zapewnić Cię, że wstawianie linków do róznych artykułów, które zamiarzasz kupić i chcesz zasięgn±ć opinii jest wręcz porz±dane wesoly Zapewniam Cię, że Redaktorzy i użytkownicy potrafi± odróżnić kryptoreklamę od zapytania człeka chc±cego poznać opinię na temat danego produktu wink:
Je¶li nie wstawisz linków, a kto¶ nie będzie miał czasu lub ochoty na szukanie produktu w wyszukiwarkach, po prostu nie otrzymasz odpowiedzi lub mniej odpowiedzi niż by¶ oczekiwał usmiech

Pamiętaj tylko, żeby linki wstawiać zgodnie z instrukcj± zawart± w Pomocniku, bo inaczej forum się rozjeżdża, a Admini się rozjuszaj± wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BUTY BW

O te Ci chodzi :?:
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 3:34 pm    Temat postu: Re: Solidne buty na zimę Odpowiedz z cytatem

cezorator napisał:
z wszystkich próbowanych przeze mnie i moich znajomych butów to najlepsz± opinię maj± zwykłe gumofilce.
To jest super but na zimowe łowienie.

Przepraszam - zapomniałem napisać, że ja tylko ze spiningiem, więc gumofilce odpadaj±, podczas marszu zsuwaj± się z nóg - nie da się w nich wygodnie spacerować przez kilka godzin, poza tym wielkie i ciężkie a ja chudy jak paj±k.
Pozdrawiam
Ps
Czez - następnym razem z tymi linkami poprawię się
Buciorki - Tak wła¶nie to one w rzeczy samej
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy te buty sprawdz± Ci się przy twoim spinningowaniu, musisz sam ocenić.
Co do butów jako takich, znam rodzaj podeszwy, o której pisze sprzedawca czyli antypo¶lizgowo-antyolejowa. Miałem buty z tak± podeszw± kupione jeszcze za komuny w CSSR. Rewelacja usmiech Można było sobie zęby wybić przy próbie ¶lizgania się na ¶lizgawce. ¦cieralno¶ć praktycznie zerowa. Buty służyły mi 8 lat nie tylko do chodzenia na ryby, ale i do łażenia po górach.
Pozostaje kwestia ciepłoty, któr± moim zdaniem możesz rozwi±zać w sposób podany przeze mnie i Jotesa, czyli bucik o numer, dwa za duży i stopa na cebulkę.
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
Witam ponownie
Z tymi butami jest jednak mały problem (a może to ze mn±) - maj± tak szerokie podeszwy, że nie da się w nich jeĽdzić autem (przeszkadzaj± przy wciskaniu pedałów), a ja strasznie nie lubię zmieniać obuwia nad wod±.


S± takie fury pod tytulem KRAZ albo inna TATRA, miejsca w nich dostatek, :roll: wesoly
nawet na rakiety snieżne
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:

Z tymi butami jest jednak mały problem (a może to ze mn±) - maj± tak szerokie podeszwy, że nie da się w nich jeĽdzić autem (przeszkadzaj± przy wciskaniu pedałów), a ja strasznie nie lubię zmieniać obuwia nad wod±.


Nonsens! Jeżdżę w tych butach, więc wiem i "baboli" bym tu nie wstawiał. I ja nie zmieniam – jako¶ strasznie nie lubię gimnastyki nad wod± – widać taki już wiek(?) lol – innej niż łowienie ryb. Je¶li s±dzisz, że tamte s± węższe( a może tylko tak wygl±daj±?) – Twój wybór. Pytałe¶ o radę, więc j± masz. Inna sprawa, je¶li będ± zbyt w±skie – to żegnaj ciepełko…

Ps. Je¶li stopy zaczynaj± marzn±ć, to jest już „po ptokach”.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1489

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Looknij buty może troche drogo ale za porzadne rzeczy trzeba płacić.
WLW
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 5:13 pm    Temat postu: Re: Solidne buty na zimę Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
cezorator napisał:
z wszystkich próbowanych przeze mnie i moich znajomych butów to najlepsz± opinię maj± zwykłe gumofilce.
To jest super but na zimowe łowienie.

Przepraszam - zapomniałem napisać, że ja tylko ze spiningiem, więc gumofilce odpadaj±, podczas marszu zsuwaj± się z nóg - nie da się w nich wygodnie spacerować przez kilka godzin, poza tym wielkie i ciężkie a ja chudy jak paj±k.
Pozdrawiam
Ps
Czez - następnym razem z tymi linkami poprawię się
Buciorki - Tak wła¶nie to one w rzeczy samej

Od trzydziestu lat do zimowego uganiania się za troci± używam gumofilców (oczywi¶cie nie tej samej pary lol ) i uważam, że spisuj± się bardzo dobrze. Do samochodu zakładam co innego - ze względu na szeroko¶ć wła¶nie wink: .
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 5:48 pm    Temat postu: Re: Solidne buty na zimę Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:

Przepraszam - zapomniałem napisać, że ja tylko ze spiningiem, więc gumofilce odpadaj±, podczas marszu zsuwaj± się z nóg - nie da się w nich wygodnie spacerować przez kilka godzin, poza tym wielkie i ciężkie a ja chudy jak paj±k.
Pozdrawiam

Ale ja od wielu lat łowie pstr±gi w styczniu lutym i marcu chodz±c w gumofilcach i nie spadaja z nóg.
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:

Je¶li za¶ chodzi o buty, to bardzo trudno Ci będzie znaleĽć co¶ na ryby i jednocze¶nie do chodzenia na "co dzień".


A to nie można chodzić na ryby na " co dzien" :?: wesoly
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gumofilce s± spoko (kupiłem o 3 numery za duże) na duży mróz i ¶nieg; zakładam 1 parę skarpet wełnianych, wkładki z goretexu i dodatkowo stopy owijam gazetami. Koledzy proszę się nie ¶miać naprawdę gazety dobrze trzymaj± ciepło. wesoly wesoly

Ostatnio zmieniony przez bonski dnia Pon Lis 06, 2006 8:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
torque napisał:

Je¶li za¶ chodzi o buty, to bardzo trudno Ci będzie znaleĽć co¶ na ryby i jednocze¶nie do chodzenia na "co dzień".


A to nie można chodzić na ryby na " co dzien" :?: wesoly



No wła¶nie usmiech Marek redaktor, na PW od lat i takie pierdoły opowiada 8O :o Jak by Ciebie - Sandalisty nie znał. lol zly: wink:


Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Pewnie, że chciałbym chodzić na ryby "co dziennie". Łowię dopiero od 4 lat i jesten strasznie nienapasiony. Jak tylko znajdę dwie godzinki to zaraz pędzę na osiedlowy stawik. Pływaj± tam jeszcze jazie i klenie po 60 cm a woda 60 m X 60 m.
Ad rem: dziękuję wszystkim za rady. Decyzja zapadła. Na ryby trzeba mieć obuwie wędkarskie więc pewnie te, które polecił Jotes (dzięki) plus "noga w cebulke". A do ko¶cioła wybiorę co¶ eleganckiego.
Pozdrawiam
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:

A to nie można chodzić na ryby na " co dzien" :?: wesoly


Chciałbym, żeby to realne było usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
Koledzy proszę się nie ¶miać naprawdę gazety dobrze trzymaj± ciepło. wesoly wesoly


Ja się nie ¶mieję. Znam to z autopsji.
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może kto¶ napisać co¶ więcej o spreju do impregnowania obuwia? Ile takie cudo kosztuje, jak się to stosuje, czy naprawde działa, gdzie można kupić, itd itp usmiech
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
Koledzy proszę się nie ¶miać naprawdę gazety dobrze trzymaj± ciepło. wesoly wesoly


Ani mi w głowie ¶miać się z tego sposobu, b±dĽ, co b±dĽ starego i sprawdzonego. Wiedz± to przede wszystkim motocykli¶ci. PrzejeĽdziłem motorami setki tys. km, i niejednokrotnie gazety ratowały mnie przed zmarznięciem/przewianiem.
Sposób podany przez Czeza - na cebulkę - to idealny sposób, by przetrwać na mrozie. Nie ma nic gorszego jak marznięcie stóp…
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:
A może kto¶ napisać co¶ więcej o spreju do impregnowania obuwia?

Mogę.

NowaHuta napisał:
Ile takie cudo kosztuje,

¦rednio od 10 do 30 zł w zależno¶ci od jako¶ci, wielko¶ci opakowania itd.

NowaHuta napisał:
jak się to stosuje,

Normalnie...odkręcasz...polewasz...pijesz...
A tak na poważnie, to zależy od rodzaju. Możesz kupić impregnat w tubce, sprayu, sztyfcie. S± różne i do różnych butów przeznaczone inne do skórzanych, a inne do texowych cudeniek.

NowaHuta napisał:
czy naprawde działa,

Jesli but nie jest dziurawy to działa.

NowaHuta napisał:
gdzie można kupić, itd itp usmiech

W sklepie z obuwiem. Ale najlepiej wpisz w wyszukiwarkę "impregnat do butów/obuwia".
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

impregnat
Witam, ten impregnat sprawdziłem, działa bardzo dobrze choć nie jest w spreju.
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 23, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo butów wędkarskich,zna może kto¶ firme produkuj±c± DUUŻE rozmiary obuwia w miare przystępnej cenie(49).
Ciężko mi dostać buty na moj± stupke :?
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtala napisał:
A propo butów wędkarskich,zna może kto¶ firme produkuj±c± DUUŻE rozmiary obuwia w miare przystępnej cenie(49).
Ciężko mi dostać buty na moj± stupke :?

O takim rozmiarze nie słyszałem - do¶ć nietypowy. Przetrzepałem na szybko sieć i też nie znalazłem. Jedyne co można w takiej sytuacji zrobić (je¶li nie ma na rynku) to mapisać do producentów z pytaniem, czy nie mogliby czego¶ takiego zrobić na zamówienie. Pro¶ba nietypowa ale może, akurat Demar lub Lemigo (a może kto¶ inny) zechc± Ci pomóc.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek307 napisał:
Mam takie same buty Lemigo i uważam że za tak± cenę ciężko będzie kupić co¶ lepszego.


Ogl±dałem dzisiaj w Polspingu. Zrezygnowałem z Lemigo na rzecz modelu TROP firmy Demar. Niestety, na firmowej stronie nie znalazłem tego modelu. Podobne - tak.

Całkowita wodoodporno¶ć do wysoko¶ci ok. 15 cm (jednolita, miękka guma), całkowicie wszyty języczek z impregnowanej, miękkiej tkaniny. Co na krótko powinno pozwolić na głębsze zanurzenie;) W ¶rodku wkładka ze sztucznego misia.
Moim zdaniem - lepsze od bardzo podobnych Lemigo. Lżejsze, bardziej estetycznie wykonane, bardziej miękkie. I nieco tańsze.

Jak się będ± sprawować - wyjdzie w praniu usmiech
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dwie godziny temu byłem w zaprzyjaĽnionym sklepie wędkarskim, żeby kupić / zamówić te z Lemigo. Niestety maj± dostawy tylko tych Tropów Demara, więc zamówiłem te. Podobno nie ma między nimi specjalnej różnicy - jedynie w jednych wkładka ocieplana jest wyci±gana a w drugich nie. Demary s± jednak o kilka zł droższe (przynajmniej w moim przypadku) i chyba tylko w czarnym kolorze (wolałbym zielone, bo czarne wygl±daj± jako¶ pogrzebowo i gdy człowiek wraca z ryb ze spuszczon± głow± to nastrajaj± jeszcze gorzej).
W najbliższy weekend będę je testował, więc dam znać jak się spisały.
Pozdrawiam
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
A ja dwie godziny temu byłem w zaprzyjaĽnionym sklepie wędkarskim...

To tylko pozory wesoly
_________________
Krzy¶ K
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granatowy napisał:
Andzia napisał:
A ja dwie godziny temu byłem w zaprzyjaĽnionym sklepie wędkarskim...

To tylko pozory wesoly

Ale kilka procent zniżki mam, cierpliwie słuchaj± gdy marudzę, szczytow± przelotkę przytrza¶nięt± drzwiami (przyznałem się) wymienili w ramach gwarancji, a gdy kupiłem kij i po kilku godzinach rzucania stwierdziłem, że to siermiężny wytwór bez problemu przyjęli i pozwolili wybrać inny (ten inny to teraz moje ukochane cacko). wesoly
A poważnie to oczywi¶cie ja ICH przyjacielem jestem, ale lipy nigdy mi nie wciskali.
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej mam nadzieje że będziesz zadowolony z tych Demarów.
Kumpel w zeszłym roku przesiadł sie z nich na Lemigo i jest zadowolony.
W demarach bardzo szybko popekała mu podeszwa, w serwisie stwierdzono ze wyrób był użytkowany niezgodnie z przeznaczenim.
No i z tego co pisze Andzia nie posiadaj± wyjmowanego ocieplacza,wole jak buty tego typu maja wyjmowan± wkładkę ocieplajac±,łatwiej i szybciej można je wysuszyć.
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek307 napisał:
Andrzej mam nadzieje że będziesz zadowolony z tych Demarów.
Kumpel w zeszłym roku przesiadł sie z nich na Lemigo i jest zadowolony.
W demarach bardzo szybko popekała mu podeszwa, w serwisie stwierdzono ze wyrób był użytkowany niezgodnie z przeznaczenim.
No i z tego co pisze Andzia nie posiadaj± wyjmowanego ocieplacza,wole jak buty tego typu maja wyjmowan± wkładkę ocieplajac±,łatwiej i szybciej można je wysuszyć.

Kurcze!!! A to co takiego. To ja rejestruję się na PW, uczę się pisać żeby dostać jakie¶ info o dobrych butach. W końcu po nieprzespanej nocy i biciu sie z my¶lami podejmuję decyzję, biegam do sklepu, zamawiam. Cieszę się jak 20 latek, że już za kilka dni będ±, a tu nagle jaka¶ "pękaj±ca podeszwa". No Panie Dziejku. Jak mi się co¶ w nimi stanie to nie będę reklamował, normalnie zakatrupię sprzedawcę.
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie to mógłbyc odosobniony przypadek, a może rzeczywi¶cie buty były użytkowane niewła¶ciwie?Na pewno będa dobrze sie sprawowały
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
Witam
Decyzja zapadła. do ko¶cioła wybiorę co¶ eleganckiego.
Pozdrawiam


Poproszę fotkę :roll: wesoly
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
Jak mi się co¶ w nimi stanie to nie będę reklamował, normalnie zakatrupię sprzedawcę.


Akurat z tym sklepem jestem zaprzyjaĽniony od piętnastu lat:) Jeszcze nie wci¶nięto mi tam chłamu.
Niedługo się okaże. Na jutro planuję pierwsze testowanie usmiech

P.S. Tomek - w nabytych przeze mnie butach wkładki s± wyjmowalne.
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z butkami Demara jest dokładnie tak jako opisał Bombel i wkładka jest wyjmowana, ale z marnego materiału, taki cienki filc. Poza tym, żeczywi¶cie jak na taki kawał gumy w miarę lekkie. Jeszcze nie kupiłem, bo nie było rozmiaru dla mnie. A! i co ważne - kolor - ciemna zieleń wpadajaca w niebieski (więc nie czarne). A kosztuje ta radocha 80 zł. Bombel a ile Ty zapłaciłe¶ - czy mój "zaprzyjaĽniony" mnie nie ograbił?
Welski - fotek nie będzie bo nie mam cyfrówki. Cyfrówki nie będzie bo nie mam na kasy na rzeczy, z których i tak nie umiałbym korzystać.
Pozdrawiam
Ps rozmawiałem ze sprzedawc± i spytałem co ma robić wędkarz z nr 49 -50. On też całkiem poważnie polecił zwrócić się z pro¶b± do producenta. Nic to nie kosztuje, a może....
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ masz sprawdzone przez Pogawędkowiczów Ľródło tanich butów my¶liwsko - wędkarskich usmiech
Nie wiem jak wygl±daj± te Demary, ale ceny w Stanleyu s± naprawdę konkurencyjne. Przed zlotem w Dziwnówku kilku kolegów (w tym ja) zaopatrywało się tam w spodniobuty.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie, to KTÓRY MODEL DEMARÓW POLECACIE
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Model, o którym pisze Bombel i który ogl±dałem to TROP
Czez - dzięki za linka. Ceny bardzo niskie, ale czy strona jest aktualna? - bo widzę tam model butków, które już chyba nie s± produkowane (Lemigo w maskowaniu wojskowym)
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę na stronie nic co by wskazywało na jej nieaktualno¶ć usmiech
Ale jak masz w±tpliwo¶ci to zadzwoń.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andzia napisał:
A kosztuje ta radocha 80 zł. Bombel a ile Ty zapłaciłe¶ - czy mój "zaprzyjaĽniony" mnie nie ograbił?

Nie ograbił, a jesli już to na całe 5 zł wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly Już drugi sezon używam tego modelu Lemigo KLIK jestem z nich zadowolony, nie popękały, s± ciepłe, bardzo lekkie i nie za drogie 8O .

wink: POLECAM. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Sro Lis 08, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Słów kilka na temat butów Lemingo.
Posiadam model Tramp od ponad dwóch i pół roku.
Buty te nie pruj± się, nie pękaj±, trochę wycieraj± się wkładki, ogólnie nie mam zastrzeżeń co do jako¶ci, mogły by być tylko trochę wygodniejsze ale za t± cenę to raczej nie da rady. Jedyn± ich wad± dla mnie jest podeszwa. ¦lizgaj± się bardzo podczas np. podchodzenia po błotnistej skarpie a używanie ich na lodzie wi±że się z zakupem uniwersalnych raków (około 20 zł).
_________________
Krzy¶ K
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168