Czy wiesz, że...
SZCZUPAK:
- Rekord Polski - 24,10 kg
- Złoty medal - od 12,00 kg
- Srebrny medal - od 10,00 kg
- Brązowy medal - od 8,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 608
 Zalogowani 1
 Wszyscy 609

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(447502) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(447502) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(447502) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(447502) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(447502) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(447502) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie biorą : ...(59677) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zastrzelony jeleń i Galeria PW !
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Zastrzelony jeleń i Galeria PW !
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:42 am    Temat postu: Zastrzelony jeleń i Galeria PW ! Odpowiedz z cytatem

Moi Drodzy,
Wydaje się, iż sprawa dojrzała do poważniejszej, a nie tylko "podfotkowej" dyskusji. Lubiany i w sumie niewinny poczciwy Aquarius nieświadomie zamieścił dwie fotki z zastrzelonymi przez Aquariusa II Seniora i Aquariusa III Juniora dwoma jeleniami u progu tzw. sezonu. Fakt ten dotyka ogólnego problemu, mianowicie tematyki fotek zamieszczanych w Galerii PW oraz w poszczególnych jej kategoriach tematycznych. Liberalna i o ojcowskim podejściu Redakcja PW ze zrozumiałych względów nie koryguje niczego, moim zdaniem do momentu, gdy sprawa stanie się doniosła pośród społeczności forumowiczów portalu PW.

Przypomnę dla niezorientowanych kopaczy glizd, skrobaczy gniecących ciasta, podbierakowych itp itd, a nawet młodszych stażem na PW niektórych tzw. twardzieli lol , że już 3 lata temu czcigodny Sacha ku zaskoczeniu wielu i przy własnej nieświadomości zaszokował gawiedź PW fotką przedstawiającą powieszonego za kopyta ogromnego półtonowego łosia. O ile mnie pamięć nie myli z pyska wystawał łosiowi jęzor, a pod nim była wyschnięta kałuża krwi.

Z przykrością musiałem przerwać ciąg pozytywnych komentarzy i zwrócić uwagę, że to barbarzyństwo. Myślę, że motywy, które mną wówczas kierowały są zbliżone do tych, które popychają mnie by kilka słów podobnego komentarza pod fotką Aquariusa II Seniora zamieścić. Ze względu jednak na to, iż nie chciałbym aby poczciwy Aquarius II Senior poczuł się urażony (co nie jest moją intencją) uogólnię temat i postawię zasadnicze pytania:
1. Czy fotki przedstawiające zastrzeloną zwierzynę leśną, bądź inną dziką (np. z Safari też) pasują do tematyki wędkarskiej, a nadto do portalu PW ? 2. Czy powinna Redakcja PW wprowadzić nawet bardzo ogólne kryteria zamieszczania fotek w galerii PW pt. Wędkarskim Okiem, w świetle tego, iż w istocie brak jest kryterium dla tej kategorii ?

Zatem po kolei, zamieszczam swoją opinię odnośnie poszczególnych kwestii:

1. Czy fotki przedstawiające zastrzeloną zwierzynę leśną, bądź inną dziką (np. z Safari też) pasują do tematyki wędkarskiej, a nadto do portalu PW ?

Moim zdaniem fotki z zastrzelonymi dzikimi zwięrzętami nie pasują do galerii wędkarskich, a tym bardziej portalu PW. Wynika to z ogólnego odczucia, że wędkarstwo kolokwialnie mówiąc "nie idzie w parze" z myślistwem. Pozorna zbieżność tematyki tzn. dzika natura, piękne krajobrazy, konsupmcja dzikiego mięsa nie eliminują tego, iż fotki martwych zwięrząt po prostu gryzą się z rybami. Przyczyn tych wrażeń estetycznych może być stosunkowo wiele. Ja zwrócę uwagę na kilka z nich. Przykładowo, zachowanie i reakcja zwierząt takich jak np. jeleń, sarna są widoczne dla człowieka. Ta z pozoru prosta okoliczność ma szereg implikacji. Widok sarny pasącej się na polu chłopa i spoglądającej z bezpiecznej dali na człowieka jest na swój sposób przejmujący. Umysł ludzki bez trudu wychwytuje moment zderzenia wzroku dzikiego zwierzęcia i..... właśnie kogo ? - wędkarza co udał się do lasu za potrzebą, fotografa, przechodnia, grzybiarza, spacerującego po lesie, spacerującego po lesie z kilkuletnim dzieckiem podskakującym z radości na widok żadkiego zwierzęcia, czy też w końcu myśliwego z wycelowanym nowoczesnym samonaprowadzającym śmiercionośne pociski sztucerem - wycelowanym w miejsce, które trafione raczej spowoduje szybki zgon. Ten moment zderzenia wzroku wiele mówi jak odbieramy otaczającą nas naturę, w tym przypadku dziką i jakże coraz żadszą. Kontakt wzrokowy z sarną tworzy nieuchwytną nić szczątkowej komunikacji pomiędzy człowiekiem a dzikim zwierzęciem. Gdy człowiek pozostanie w bezruchu, a odległość będzie bezpieczna, sarna a to mrugnie oczami, a to strzygnie jednym uchem, pochyli się, zrobi kilka kroków (wszystko przy bezpiecznej w ocenie sarny odległości). A człowiekowi (temu bez sztucera) zawsze robi się raźniej, błogo na taki widok, czuje chęć pogłaskania, pokarmienia z ręki (nie mówiąc już o dzieciaku). Jak człowiek przekorczy granicę bezpieczeństwa, sarna ją natychmiast skoryguje i wszystko pozostanie w równowadze. Takie odczucia na widok sarny doświadcza się niezależnie od pory roku, a w zimie na dodatek tradycją jest ich dokarmianie.

I nagle taka naturalna harmonia ulega gwałtownemu zburzeniu na wyobrażenie, że ufne (bo z bepiecznej dali) wpatrujące się w człowieka zwierzę (albo i to dopadnięte z zaskoczenia) pada martwe powalone hukiem jednego wystrzału z "Rambo-niezawodnej" nowoczesnej, niedającej najmniejszych szans broni myśliwskiej wystrzelonej przez doiminującego na świecie ssaka z gatunku homo sapiens.

Z kolei z rybami relacja człowieka jest zupełnie inna, rzekłbym odpersonalizowana. O kontakcie wzrokowym z istoty rzeczy nie ma mowy i nawet wyjęcie ryby z wody nie zmienia tej jakości tzn. nie czuje się że ryba patrzy na Ciebie, ucieka wzrokiem, krótko mówiąc, że coś czuje. Ryby nie da się sfotografować z przeświadczeniem, iż ryba niejako świadomie pozuje do fotografii w przeciwieństwie do sarny, która spokojnie, majestatycznie, niejednokrotnie celowo zwracaja głowę i wzrok w stronę mierzącego do niej z obiektywu fotografa. Do tego dochodzi chociażby wigilijna tradycja konsumowania karpia sprawianego od naszego dziecństwa przez głowę rodu natychmiast po wyjęciu z domowej wanny. Nie można nawet w najmniejszym stopniu utożsamiać/porównywać zimowego dokarmiania saren z dokarmianiem półżywych karpi pływających w takiej wannie przez dzieciaki kawałkami chleba, które po sprawieniu karpi muszą być (tzn te kawałki chleba) wyjęte przez mamę sprzątającą wannę, gdyż z niezrozumiałych dla domowników-nie wędkarzy powodów karpie nie uszczknęły nawet kawałeczka. Krótko mówiąc kontaktu z rybą w istocie nie ma.

Ten humanistyczny aspekt nieuchwytnej z pozoru, podświadomej komunikacji człowieka z dzikim zwierzęciem, moim zdaniem, jest zasadniczym powodem, dla którego jak się nie jest zapalonym myśliwym, a jest się wędkarzem, tym bardziej tym który świadomie dba o wędkowanie jak najmniej szkodliwe dla natury odczuwa się swoisty zgrzyt. Zgrzyt ten wywołuje najdelikatniej mówiąc niesmak i zwykły ludzki żal tych biednych zwierząt nie mających szans z uzbrojonym homo sapiens.

Dodam, iż tłumaczenie zastrzelenia dzikiej zwierzyny koniecznością kontrolowanego odstrzału celem zrównania pogłowia danego gatunku do administracyjnie ustalonej wielkości nie ma tutaj nic do rzeczy, albowiem dyskusja dotyczy zamieszczania fotek na portalu wędkarskim takiej zwierzyny bez względu na przyczynę jej zgonu.

Pododnie prosiłbym o nie mieszanie argumentacją typu skoro delektujemy się fotkami grzybów i ...... boazerii niejednokrotnie kraszonej przytwierdzonym do deseczki porożem jelonków to z uwagi na tzw. wspólny mianownik powinniśmy akceptować fotki jeleni z wywleczonymi na bok jęzorami. Grzyby, artystyczne fotki motyli zrobione komórką, podretuszowane łabądki nie mają nic wspólnego z relacją fotka zastrzelonej dzikiej zwierzyny a fotka dzikiej ryby.

Odnośnie pytania nr 2 tj. "Czy powinna Redakcja PW wprowadzić nawet bardzo ogólne kryteria zamieszczania fotek w galerii PW pt. Wędkarskim Okiem, w świetle tego, iż w istocie brak jest kryterium dla tej kategorii ?" przedstawię swoją opinię w kolejnym poście, gdyż ten jest i tak już zbyt rozległy.

Zatem zapraszam wszystkich do zaprezentowania swojego zdania w poruszonym przeze mnie temacie nr 1. Pozdrawiam DP
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tychy
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie foty nie pasują do tego portalu. I kryterium tematyczne uznałbym za dominujące.
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polowanie to było kiedyś.Jak facet latał z łukiem lub dżidą.Człowiek musiał sie nalatać nabiegać żeby coś usrzelić.Nie mówiac już o umiejętnościach strzeleckich.A teraz siedzi sobie facet z lunetką trach! trach! i po polowaniu lol ps.Wracając do temetu.Zdjęc tych nie powinno byc na PW.Takie jest moja zdanie.Pozdrawiam
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xenon75 napisał:
Polowanie to było kiedyś.Jak facet latał z łukiem lub dżidą.Człowiek musiał sie nalatać nabiegać żeby coś usrzelić.Nie mówiac już o umiejętnościach strzeleckich.A teraz siedzi sobie facet z lunetką trach! trach! i po polowaniu lol ps.Wracając do temetu.Zdjęc tych nie powinno byc na PW.Takie jest moja zdanie.Pozdrawiam


Czy Ty znasz wogóle jakiegoś myśliwego :?: Byłeś kiedyś na polowaniu :?:
Bo z treści twojej wypowiedzi wynika że raczej nie. Mogę cię zapewnić że gdybym dał Ci najlepszą broń wpuścił do łowiska lub posadził na ambonie to i tak nic nie upolujesz. Tak samo jest z rybami same wędki nie łowią liczy się wiedza i doświadczenie.

Poza tym to nie wiem czemu ale większości ludzi łowiectwo kojarzy się z samym strzelaniem tak jak części wędkarzy wędkarstwo z łowieniem i zabieraniem ryb żeby się najeść. Nikt nie wspomina o gospodarce łowieckiej, dokarmianiu, budowaniu paśników, zapobieganiu szkodom w polach uprawnych, a przede wszystkim o utrzymaniu zdrowej populacji i w odpowiedniej liczebności.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
prusak
Łowca Klenia


Dołšczył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Krupski Młyn
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie na temat fotek ubitej zwierzyny? Wolę oglądać żywe zwierzaki. Co do "dopasowania" takich fotek do tematyki portalu to pasują raczej kiepsko. Sam czasem umieszczam fotki nie mające związku z wędkowaniem (np. portret strusia czy jakieś roślinki) ale te konkretne fotki nie podobają mi się.
Łowiectwo i wędkarstwo są sobie pokrewne, ale to nie to samo.
Jeśli już fotki poza wędkarskie mają trafiać na galerię to wolę oglądać grzybt, kwiatki, zachody słońca albo żywe zwierzaki (mam chęć wystawić fotkę takich jako przeciwwagę dla trofeów Aquariusa).
Mogę zrozumieć dumę i radość Aquariusa z udanego polowania ale fotki do mnie nie przemawiają :-(
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don Pedro jeżdżę już na polowania ok 14 lat i nigdy nie widziałem żadnego zwierzaka który by "niejako świadomie pozował do zdjęcia" a to że np sarna odwraca głowę w stronę fotografa to może być albo kwestia przypadku (bo akurat tak jej się zachciało) albo poprostu łapie wiatr z danego kierunku, wyczuwa niebezpieczeństwo i jest poprostu zaniepokojona. A co do fotografii ryb to usiądź spokojnie na łódce w trzcinach i zapewniam Cię że ryby będą Ci również "niejako świadomie pozować do zdjęć".

Co do odstrzału samej zwierzyny to powiem jeszcze tyle że myśliwy musi się kierować ściśle określonymi zasadami selekcji. To nie jest tak że idzie i strzela co popadnie i jeszcze napych tym sobie zamrażalkę. Poza tym ma możliwość selekcji osobników słabszych, chorych, stanowiących zagrożenie dla innych osobników tego samego gatunku np. taki jeleń szpicak potrafi w czasie walki o stado z drugim jeleniem przebić go na wylot.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o tematykę zdjęć, to faktycznie trzeba się zastanowić, czy nie wprowadzić jakiś sztywniejszych reguł. Poza kwestiami merytorycznymi, musimy też pamiętać o tym, że zdjęcia zajmują odpowiednio dużo miejsca na serwerach, a ich oglądanie generuje duży transfer, to zaś generuje koszty usmiech.

Co do samego myślistwa.
Chciałbym by wędkarstwo, było podobne do myślistwa. By wędkarze mieli taki szacunek dla przyrody jaki mają myśliwi. By z takim szacunkiem traktowali złowione i zabrane ryby, wiele od myśliwych moglibyśmy się nauczyć, szczególnie w zakresie etyki.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:

Co do samego myślistwa.
Chciałbym by wędkarstwo, było podobne do myślistwa. By wędkarze mieli taki szacunek dla przyrody jaki mają myśliwi. By z takim szacunkiem traktowali złowione i zabrane ryby, wiele od myśliwych moglibyśmy się nauczyć, szczególnie w zakresie etyki.


Święta racja, nic dodać nic ująć
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum czesto gani sie za nie stawianie przecinków czy kropek jakby to był koniec świata , a zdjecia niezbyt smaczne nie powodują u władajacych tym forum zadnego zniesmaczenia. Jezeli ma to byc forum wedkarskie to niech jest , jeżeli maja byc zdjecia takiego typu to niech są jezeli nie to nie i już. To jest forum wędkarskie nie łowieckie czy jak kto woli mysliwskie . Znam wielu myśliwych i z tymi odstrzałami to nie jest tak do końca , ale nie będę prowadził polemiki z myśliwymi bo oczywiście wytoczą masę argumentów tak jak i wędkarze i dysusjom nie bedzie końca. Powiem tylko że nie jest to miły widok jeleń powieszony za nogi itd itd , ja osobiście nie chciałbym ogladać takich fotek i tyle .
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nostaf napisał:
torque napisał:

Co do samego myślistwa.
Chciałbym by wędkarstwo, było podobne do myślistwa. By wędkarze mieli taki szacunek dla przyrody jaki mają myśliwi. By z takim szacunkiem traktowali złowione i zabrane ryby, wiele od myśliwych moglibyśmy się nauczyć, szczególnie w zakresie etyki.


Święta racja, nic dodać nic ująć


Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Tu są różni ludzie, tam są różni ludzie i bardzo ostrożnym trzeba być ze wszelkimi uogólnieniami. Osobiście miałem okazję poznać kilku myśliwych - zarówno tych szlachetnych, jak i tych prymitywów, gdzie o żadnym szacunku dla zwierząt mowy być nie mogło. Nie uogólniam tego na całą społeczność myśliwych, ale nie bardzo mam ochotę, żeby mi ktoś stawiał za wzór ogół myśliwych, jako nieskazitelne, honorowe towarzystwo, bo to zakrawa na myśliwski fanatyzm. Możemy mówić o konkretnych osobach, czy obyczajach - dopiero wtedy taka dyskusja ma sens.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:03 am    Temat postu: Re: Zastrzelony jeleń i Galeria PW ! Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Zatem zapraszam wszystkich do zaprezentowania swojego zdania w poruszonym przeze mnie temacie nr 1. Pozdrawiam DP


Bardziej to wygląda na ogólną polemikę z łowiectwem niż rozważanie, czy fotki pasują do PW. W pierwsze nie chcę się angażować, bo toleruję fakt istnienia łowiectwa i jego tradycji. Co do drugiego - zdecydowanie nie mam ochoty na łowieckie fotki w galerii PW. Przy okazji - chętnie oglądam widoki znad wody, czy spotkaną tamże zwierzynę - nawet motylki, żuczki i inne łabędzie - ale i tutaj zweryfikowałem swoje stanowisko i dzisiaj chętniej bym je widział w odrębnym dziale, coś w rodzaju "nie samą wędką wędkarz żyje"... usmiech
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście uogulniać nie należy, nie mniej jednak stawiając jakąś organizację za wzór ma się na myśli tych którzy stanowią o wartości tej organizacji, a nie o tych wyjątkach, które oczywiście wszędzie się znajdą.
Mówiąc wędkarze również powinniśmy mieć na myśli tych etycznych, działających dla dobra naszej organizacji. Mięsiarzy i kłusowników nie powinniśmy nazywać wędkarzami. Tak samo jest z myśliwymi.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nostaf napisał:
Mówiąc wędkarze również powinniśmy mieć na myśli tych etycznych, działających dla dobra naszej organizacji. Mięsiarzy i kłusowników nie powinniśmy nazywać wędkarzami. Tak samo jest z myśliwymi.


Wobec takiej, słusznej skądinąd wykładni, nie wydaje się celowym stawianie etycznych myśliwych etycznym wędkarzom za wzór.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:

Co do samego myślistwa.
Chciałbym by wędkarstwo, było podobne do myślistwa. By wędkarze mieli taki szacunek dla przyrody jaki mają myśliwi. By z takim szacunkiem traktowali złowione i zabrane ryby, wiele od myśliwych moglibyśmy się nauczyć, szczególnie w zakresie etyki.


Ooo, toto panie... I jeszcze zanim wędkarz wyciągnie swą pierwszą rybę, to najpierw społecznie powinien uczestniczyć w akcjach zarybieniowych, czy tez sprzatać brzego rzek i jezior....
_________________
Pijawka z wiochy....
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
Ooo, toto panie... I jeszcze zanim wędkarz wyciągnie swą pierwszą rybę, to najpierw społecznie powinien uczestniczyć w akcjach zarybieniowych, czy tez sprzatać brzego rzek i jezior....


Tyle tylko, że to nie są kwestie etyki i szacunku dla przyrody, a kwestie organizacji... A to zupełnie inny temat.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
argrabi napisał:
Ooo, toto panie... I jeszcze zanim wędkarz wyciągnie swą pierwszą rybę, to najpierw społecznie powinien uczestniczyć w akcjach zarybieniowych, czy tez sprzatać brzego rzek i jezior....


Tyle tylko, że to nie są kwestie etyki i szacunku dla przyrody, a kwestie organizacji... A to zupełnie inny temat.


Tylko że etyki i szacunku trzeba jakoś nauczyć.. A na początek na pewno nie przez pryzmat haczyka i siatki z rybami.. To powinno być na końcu...
_________________
Pijawka z wiochy....
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nostaf napisał:
Oczywiście uogulniać nie należy, nie mniej jednak stawiając jakąś organizację za wzór ma się na myśli tych którzy stanowią o wartości tej organizacji, a nie o tych wyjątkach, które oczywiście wszędzie się znajdą.
Mówiąc wędkarze również powinniśmy mieć na myśli tych etycznych, działających dla dobra naszej organizacji. Mięsiarzy i kłusowników nie powinniśmy nazywać wędkarzami. Tak samo jest z myśliwymi.


Widzę nostaf, że zrozumieliśmy się w 100% usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
argrabi napisał:
Ooo, toto panie... I jeszcze zanim wędkarz wyciągnie swą pierwszą rybę, to najpierw społecznie powinien uczestniczyć w akcjach zarybieniowych, czy tez sprzatać brzego rzek i jezior....


Tyle tylko, że to nie są kwestie etyki i szacunku dla przyrody, a kwestie organizacji... A to zupełnie inny temat.


No i o to między innymi właśnie chodzi z tym stawianiem za wzór. W kołach łowieckich do prac gospodarczych i dokarmiania zwierzyny zobowiązani są wszyscy, tak samo jak wszyscy płacą składki. Jeżeli ktoś nie poczuwa się do swojego obowiązku wyciągane są konsekwencje w postaci upomnienia, zawieszenia, a nawet wyrzucenia z koła. Tymczasem w znacznej ilości kół wędkarskich (w moim również, nad czym ubolewam) tak nie jest. Np. w moim kole składki opłaca ok. 200 osób, ale do zarybiania, sprzątania brzegów wód itd. itp. są zawsze ci sami, niezmienni od x lat wędkarze i jest ich może 20. Pozostali uważają, że jest to im niepotrzebne.

Co więcej łowiectwo jest hobby elitarnym. Aby zostać przyjętym należy najpierw odbyć roczny staż w czasie którego uczestniczy się we wszystkich pracach koła, a także w polowaniach. Wielu rezygnuje już na tym etapie np. znajomy po pierwszy strzale z dubeltówki na strzelnicy dostał takiego kopa w ramię że zrezygnował od razu lol . Kolejnym etapem jest kurs na którym poznaje się przepisy, biologię zwierzyny, ich choroby, uczy się gwary łowieckiej itd. Kurs kończy się egzaminem i to takim prawdziwym, a nie jakimś udawanym jak to często jest z egzaminem wędkarskim. A w wędkarstwie wystarczy opłacać składki i "łowić najlepiej jak najwięcej i jak największe ryby" i nikt takiemu delikwentowi nie może nic zrobić.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
Bullet44
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jul 05, 2004
Posty: 108

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sosnowiec
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, ależ emocje wzbudziły te fotki Aquariusa!

Osobiście uważam, iż na portalu PW, w żadnej z galerii nie powinny być zamieszczane fotki z myśliwskiego "pokotu". :placz

Zainteresowanych tematyką łowiectwa, odsyłam choćby


TUTAJ
_________________
"Kiełbie we łbie również są pod ochroną..."
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt jest to sport dla elit i zawsze tak było , ale co by było gdyby każdy sobie kupił flintę i poszedł do lasu czy na łaki popolować . Jest to sport niebezpieczny i nie dla każdego , wywodzę się z rodziny łowieckiej mozna tak powiedziec , ale mnie akurat nie przypadł do gustu ten sport , po drugie nie ma tyle zwierzyny ,żeby każdy sobie poszedł i popolował u nas w kole zeby sobie postrzelac chłopaki najpierw muszą kupić kuropatwy czy bazanty wypuszczaja i strzelają , a jak mieli wybijac lisy to nie było chetnych bo za drogie naboje taka jest etyka mysliwych tak samo z dozywianiem raz dokarmią raz nie bo nie ma kasy itd itd . Nie jest to forum dla myśliwych i tyle każdy się z tym zgodzi więc w czym widzicie problem nigdy sie nie dogada jeden z drugim jak pisałem wcześniej i dyskusja nie ma sensu są zwolennicy i przeciwnicy administrator powinien zainterweniować bo wyjdzie z tego jakiś niepotrzebny zgrzyt.
wolff
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bytom Górniki
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbiegacie Panowie od tematu i zaczynacie bić pianę.
Łowiectwo, łowiectwem. Etyka, etyką. Natomiast tego typu zdjęcia mają sie jak pięść do oka do tematyki wędkarstwa i uważam że nie pownny się tu znaleźć.
_________________
Irek
------------------------------------------------
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadałem sobie trud przeczytania tego postu i wynurzeń wstępnych Don_Pedro (długich, nudnych i na dodatek w 80% nie na temat mimo, że sam był jego autorem....). Muszę stwierdzić niestety, że jeśli chodzi o temat, którym jest rodzaj zamieszczanych fotografii na pogawędkach wędkarskich to mało tam jest spraw odnoszących sie do meritum, a o wiele więcej emocji, które zaciemniają całość tematu.

Po pierwsze to nie widzę osobiście problemu do tak obfitej dyskusji w tym temacie. Sprawa jest banalnie prosta: na pogawędkach wędkarskich jak sama nazwa wskazuje dominuje tematyka wędkarska, więc powinno sie umieszczać tematycznie fotografie i artykuły poświęcone wędkarstwu, a nie myślistwu i tyle. Co tu i nad czym dywagować wytaczając najcięższe działa.....
Jeśli mamy na tym portalu przedstawiać też ujęcia innych naszych hobby, to trzeba utworzyć dodatkowy dział w galerii pod nazwą np. "moje drugie hobby", albo "poza wędkarstwem", i już. Można tam będzie wtedy publikować rozmaite nasze dodatkowe pozawędkarskie zajęcia, a kto chce to tam zajrzy i będzie oglądał lub nie, nie będąc zaskoczonym, że chciał przejrzeć ciekawostki wędkarskie, a tu nagle wyskakują mu niejako zza zakrętu łosie, jelenie itp.


Jeśli chodzi o cały passus poświęcony użalaniu sie nad niedolą zwierząt i robieniu z myśliwych armi krwiożerczych dziwolągów, podejmujących bez ustanku próbę zastrzelenia wszystkiego co się rusza i sycących się widokiem martwych i skrwawionych zwierząt......... to myślę, że Don_Pedro nie masz o myślistwie zielonego pojęcia, a dodatkowo jeszcze przyjęcie przez ciebie nieistniejącej poza twoją wyobraźnią ckliwej formuły "sielanki w lesie" (mamusia na spacerze z dzidziusiem, sarenka, fotograf i dzikus z karabinem......): powiem krótko płycizna, tanizna i żenada.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:

Jeśli chodzi o cały passus poświęcony użalaniu sie nad niedolą zwierząt i robieniu z myśliwych armi krwiożerczych dziwolągów, podejmujących bez ustanku próbę zastrzelenia wszystkiego co się rusza i sycących się widokiem martwych i skrwawionych zwierząt......... to myślę, że Don_Pedro nie masz o myślistwie zielonego pojęcia, a dodatkowo jeszcze przyjęcie przez ciebie nieistniejącej poza twoją wyobraźnią ckliwej formuły "sielanki w lesie" (mamusia na spacerze z dzidziusiem, sarenka, fotograf i dzikus z karabinem......): powiem krótko płycizna, tanizna i żenada.


Podzielam zdanie przedmówcy jak również przyłączam się do wypowiedzi Wolffa o odbieganiu od tematu.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
Tylko że etyki i szacunku trzeba jakoś nauczyć.. A na początek na pewno nie przez pryzmat haczyka i siatki z rybami.. To powinno być na końcu...


Pięknie piszesz - ale to dalej nie jest uzasadnienie dla czerpania wzorca moralnego z ogółu myśliwych (do czego się odnosiłem), a raczej z organizacji łowiectwa, czego słuszności na razie nie podważam.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
argrabi napisał:
Tylko że etyki i szacunku trzeba jakoś nauczyć.. A na początek na pewno nie przez pryzmat haczyka i siatki z rybami.. To powinno być na końcu...


Pięknie piszesz - ale to dalej nie jest uzasadnienie dla czerpania wzorca moralnego z ogółu myśliwych (do czego się odnosiłem), a raczej z organizacji łowiectwa, czego słuszności na razie nie podważam.

To zalezy, co jest przyczyną, a co skutkiem. A moze w ogóle to zwiazku ze sobą nie ma.. No, ale odbiegamy od tematu fotek usmiech
_________________
Pijawka z wiochy....
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście mnie taki foty nie kręcą a wręcz przeciwnie. Zdecydowanie wygląd i majestat tych zwierząt bardziej przemawia do mnie gdy są żywe. Zbyt krótko jestem na PW aby decydować czy zamieszczać takie foty czy nie, ale czy będę je oglądał czy nie to już decyzja jest moja. Don Pedro Ty to potrafisz namieszać wesoly Powinieneś zostać na stałe mieszaczem może nie do końca zanętowym.
_________________
Pozwalając na pojawienie się człowieka, natura popełniła coś więcej niż błąd: zamach na siebie samą.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zabawa to zabawa wesoly Ale zabawa jest wtedy, gdy bawią się wszyscy. Po postach widać, że niektórzy się nie bawią :?
Mam natomiast 1000% pewność, że jedna osoba bawi się doskonale wesoly I to od dłuższego czasu wesoly
Wcześniej bawiła się tylko w galerii, teraz także na forum, czekam tylko z niecierpliwością aż zacznie zabawę np. w dziale publicystyka wesoly
Mnie ta zabawa w pewnym sensie bawi wink: Zastanawiam się tylko po co Ci, których nie bawi uczestniczą w tej zabawie :?: Chyba tylko po to, aby wspomniana osoba mogła się dobrze bawić...to taki sympatyczny gest, a wręcz swoisty altriuzm wesoly
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bullet44 napisał:

Zainteresowanych tematyką łowiectwa, odsyłam choćby
TUTAJ


Wiele osób, zanim zacznie wypisywać bzdury powinno to przeczytać usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Człuchów
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Bullet44 napisał:

Zainteresowanych tematyką łowiectwa, odsyłam choćby
TUTAJ


Wiele osób, zanim zacznie wypisywać bzdury powinno to przeczytać usmiech


Powoli, wzorem Jarbasa, zaczyna u mnie wzbierać uczucie "korcenia" by usiąść i coś napisać w podsumowaniu dotychczasowej dyskusji, lecz wstrzymam się do weekendu 8) Natomiast pozwolę sobie uczynić jedną uwagę mającą służyć dobru portalu PW.

Torque , zwróć uwagę, że wypowiadając się na forum występujesz w podwójnej roli: dyskutanta i administratora. Ta druga rola zobowiązuje. Admini na PW dali się poznać, jak to określiłem również, z ojcowskiego podejścia. I dobrze ! Nie chcę tego wątku rozwijać, bo to nie miejsce i temat, natomiast w mojej ocenie cytowany przeze mnie powyżej Twój post i inny poprzedni niebezpiecznie wykracza poza rolę admiistratora. Inaczej sprawa przedstawiałaby się, gdybyś miał najwyższą rangę, choćby z 20toma gwiazdkami. Wówczas nie było by swoistego konfliktu pomiędzy decydentem a użytkownikiem. Dlatego też apeluję o nie naruszanie powagi roli admina na PW, którego wizerunek ukształtował w moim odczuciu m.in. Sazan, Monk, Sigi, Jarbas i jeszcze inni usmiech Ciebie też uszanuję w tej roli, dlatego nie będę uszczypliwy i nie zadam Ci pod Twoim wpisem pytanio-stwierdzenia typu: Rozumiem Torque, że przed wpisaniem tego postu przeczytałeś to co na tej stronie o łowiectwie jest napisane ? dodając po tym zdaniu bo co do jednej osoby, której tej rady udzielasz to jestem pewien, że nie musiała na pewno czytać
Pozdrawiam 8) lol [/b]
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się nadziwić, że daliście się wciągnąć w to bicie piany. Czemu tyle kontrowersji nie wzbudzają w Was fotografie np. trzech szczupaków na jednej agrafce leżących na kamieniu, szczupak wiszący na płocie, itp.??? Przecież w ten sposób „polski wędkarz” dobija ostatki ryb w naszych łowiskach i jeszcze publicznie się z tym obnosi…
To, że jednemu panu zależy na nabijaniu „rangi” i powielaniu tematów, to można zaobserwować już od pewnego czasu. No cóż, włożył kij w mrowisko…
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Wiele osób, zanim zacznie wypisywać bzdury powinno to przeczytać usmiech


Nic tam nie ma o publikowaniu myśliwskich fotek na PW...

Reszta to kwestie pochodne, żeby nie powiedzieć lingwistyczne. Jak ktoś chce mieć, z dowolnie wybranych przyczyn, ogół myśliwych za wzór - niechaj ma. Ja, przy poszukiwaniu autorytetów lub wzorów zachowań, wolę odnosić się do konkretnych osób i zdarzeń. Staram się też rozróżnić kwestie organizacyjne (w tym przypadku zasady łowiectwa) od rzeczywistych zachowań (w tym przypadku praktyczna realizacja tych wspomnianych zasad). Ma to na pewno związek ze sobą, ale - jak napisał Argrabi - on nie jest do końca jasny. Zasady i tradycje można bowiem wpajać. Ale ich przestrzeganie zależy od indywidualnych cech - szacunku dla tradycji, dla przyrody, czy dla prawa. Dlatego chętnie rozważam zasady organizacyjne pod kątem czerpania z nich wzoru, ale nie przyjmuję za ów wzór do naśladowania jakiegokolwiek ogółu. Czy to będzie ogół myśliwych, wędkarzy, kapitalistów, socjalistów, liberałów, mędrców czy też nawet świętych. Tyle tylko chciałem powiedzieć i myślę, że ze swojej strony wyczerpałem temat. lol
wobler123
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 19, 2006
Posty: 336

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostrołęka
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jak zabawa to zabawa wesoly Ale zabawa jest wtedy, gdy bawią się wszyscy. Po postach widać, że niektórzy się nie bawią :?
Mam natomiast 1000% pewność, że jedna osoba bawi się doskonale wesoly I to od dłuższego czasu wesoly
Wcześniej bawiła się tylko w galerii, teraz także na forum, czekam tylko z niecierpliwością aż zacznie zabawę np. w dziale publicystyka wesoly
Mnie ta zabawa w pewnym sensie bawi wink: Zastanawiam się tylko po co Ci, których nie bawi uczestniczą w tej zabawie :?: Chyba tylko po to, aby wspomniana osoba mogła się dobrze bawić...to taki sympatyczny gest, a wręcz swoisty altriuzm wesoly

Jeśli myślimy o tej samej osobie to z tego co zauważyłem zawsze dobrze się wink: bawi
_________________
Pozwalając na pojawienie się człowieka, natura popełniła coś więcej niż błąd: zamach na siebie samą.
KasiaZabrze
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Mar 09, 2005
Posty: 25

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don Pedro wyraża powyżej swój pogląd, mimo to nie obraża nikogo. Podejrzewam Kasiu że przyznasz mi rację iż to co tu wcześniej napisałaś słusznie wykasowałem.
Jarbas
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Czemu tyle kontrowersji nie wzbudzają w Was fotografie np. trzech szczupaków na jednej agrafce leżących na kamieniu, szczupak wiszący na płocie, itp.??? Przecież w ten sposób „polski wędkarz” dobija ostatki ryb w naszych łowiskach i jeszcze publicznie się z tym obnosi…


Jeżeli to "Was" odnosisz także do mojej osoby, to informuję, że tkwisz w głębokim błędzie.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:

Torque , zwróć uwagę, że wypowiadając się na forum występujesz w podwójnej roli: dyskutanta i administratora.


Cieszę się, że i ty to zauważyłeś usmiech

Don_Pedro napisał:

Ta druga rola zobowiązuje.


Pisząc posty jako użytkownik (nie trafiłem na PW jako administrator), też czułem się zobowiązany, do pisanie szczerze, kulturalnie i z szacunkiem dla innych. Dlatego obie "role" zobowiązują. Dobrze jest o tym pamiętac pisząc na forum.

Don_Pedro napisał:

Dlatego też apeluję o nie naruszanie powagi roli admina na PW, którego wizerunek ukształtował w moim odczuciu m.in. Sazan, Monk, Sigi, Jarbas i jeszcze inni usmiech


Uwierz mi, że jeśli niepoważnie podszedł bym do wizerunku, który szanowni Ojcowie ukształtowali na naszym portalu, na pewno zwrócili by mi uwagę. Taka bowiem rola Ojców.


Don_Pedro napisał:

Ciebie też uszanuję w tej roli, dlatego nie będę uszczypliwy i nie zadam Ci pod Twoim wpisem pytanio-stwierdzenia typu:


Dziękuję

Don_Pedro napisał:

Rozumiem Torque, że przed wpisaniem tego postu przeczytałeś to co na tej stronie o łowiectwie jest napisane ? dodając po tym zdaniu bo co do jednej osoby, której tej rady udzielasz to jestem pewien, że nie musiała na pewno czytać
Pozdrawiam 8) lol


A jednak zadałeś. Z tego wniosek, że jednak nie uszanowałeś.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Bullet44
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jul 05, 2004
Posty: 108

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sosnowiec
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaZabrze napisał:
Tyle szumu robisz, tyle zamieszania.Jak stara baba.Jakby w galeri dodawano tylko zdjęcia ryb to chyba zanudzilibyśmy się na śmierć. Jest tyle ładnych rzeczy do zobaczenia, wędkarstwo to nie tylko ryby, ale i cała przyroda która nas otacza. Szkoda że nie dostrzegasz tego, ale to już twój problem.Głupota ludzka nie ma granic...


Droga Kasiu, a ja myślałem, że Tobie to jelonek BAMBI może do gustu przypaść na kwiecistej łączce, a nie jakiś pseudo pokot z ciężarówki Aquariusa 8O .
Ale specjalnie dla Ciebie jestem gotów podesłać kilka fotek z dziedziny np. Medycyna sądowa, coby jakoś Galerię Wędkarskim Okiem urozmaicić wesoly
_________________
"Kiełbie we łbie również są pod ochroną..."
KasiaZabrze
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołšczył: Mar 09, 2005
Posty: 25

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas-fakt, nie obraża.Czepia się, a ja jako spokoja osoba wychodzę z siebie czytajac jego wypowiedzi.Wyraziłam swoje zdanie na temat jego osoby,i nie jest one bezpodstawne.No ale pan Don Pedro jest administratorem, wyższy rangą i może wszystko.Polska.Pozdrawiam!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
torque napisał:
Wiele osób, zanim zacznie wypisywać bzdury powinno to przeczytać usmiech

Nic tam nie ma o publikowaniu myśliwskich fotek na PW...


Bo nie o fotkach pisałem.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaZabrze napisał:
Jarbas-fakt, nie obraża.Czepia się, a ja jako spokoja osoba wychodzę z siebie czytajac jego wypowiedzi.Wyraziłam swoje zdanie na temat jego osoby,i nie jest one bezpodstawne.


Nie denerwuj się Kasiu. Nie po to jak sama wspomniałaś odwiedzamy to forum, ale by tak pozostało musimy zachować pewne normy usmiech, choćby nie wiem co się działo.

KasiaZabrze napisał:

No ale pan Don Pedro jest administratorem,


Nie jest Kasiu, nie jest... usmiech
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaZabrze napisał:
Jarbas-fakt, nie obraża.Czepia się, a ja jako spokoja osoba wychodzę z siebie czytajac jego wypowiedzi.Wyraziłam swoje zdanie na temat jego osoby,i nie jest one bezpodstawne.No ale pan Don Pedro jest administratorem, wyższy rangą i może wszystko.Polska.Pozdrawiam!

Zacytuję...
Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Czyli każdy ma tutaj prawo do swobodnej wypowiedzi o ile owa nie obraża dyskutujących.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
Jotes napisał:
Czemu tyle kontrowersji nie wzbudzają w Was fotografie np. trzech szczupaków na jednej agrafce leżących na kamieniu, szczupak wiszący na płocie, itp.??? Przecież w ten sposób „polski wędkarz” dobija ostatki ryb w naszych łowiskach i jeszcze publicznie się z tym obnosi…


Jeżeli to "Was" odnosisz także do mojej osoby, to informuję, że tkwisz w głębokim błędzie.


Oczywiście, że nie mam ani Ciebie na myśli, ani nikogo konkretnego – z jednym wyjątkiem... Odniosłem się do ogółu dyskutujących w tym temacie.
Aquarius już pewnie pożałował, że wystawił te fotki. Tylko czy potrzeba było mu robić tyle przykrości?
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaZabrze napisał:
Wyraziłam swoje zdanie na temat jego osoby,i nie jest one bezpodstawne.


W tym tkwi sedno. Na forum odnosimy się do poglądów, a nie do osób. Odpowiedź w stylu "jesteś głupi", nawet na najbardziej egzotyczny pogląd, nie świadczy dobrze o autorze. Być może kiedyś docenisz fakt, że usuwając wypowiedź, Jarbas przyniósł Ci więcej pożytku niż szkody. Z perspektywy roku, dwóch takie archiwalne posty są jak wieczny wyrzut sumienia. Coś o tym wiem. :oops:
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Oczywiście, że nie mam ani Ciebie na myśli, ani nikogo konkretnego – z jednym wyjątkiem... Odniosłem się do ogółu dyskutujących w tym temacie.


O to to - dlatego właśnie nie lubię uogólnień. wink: lol Co do dalszej części Twojej wypowiedzi - zapewne masz rację - aczkolwiek dyskusja tu prowadzona nie jest przecież za czy przeciw Aquariusowi, a dotyczy ogólnie fotek o tematyce łowieckiej. Dzięki niej Redakcja może poznać stanowisko użytkowników i podług swojej woli i kompetencji wyciągnąć wnioski. A to z kolei może zaoszczędzić przykrości następnym publikującym... Tak ja to widzę.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za a nawet przeciwko ! Jestem za publikowaniem kontrowersyjnych i nie związanych z tematem fotek ... aby użytkownicy mogli wyrazić swój sprzeciw. Dołączam do grupy postulującej utworzenie nowego działu w Galerii nie związanego stricto z rybami. Don Aquarius umył ręce po wysłaniu fotek prawem Poncjusza Piłata. Redakcja postąpiła słusznie publikując je bo nie tylko zachwytami nad pięknym zachodem wędkarz żyje. Dzięki temu mogę napisać, że jestem przeciwny myśliwstwu zwanego "sportem" a tym bardziej prezentowaniu z dumą swoich ofiar. Nie da się oddzielić oceny fotki jako fotki od treści co ona przedstawia. Szczupak może być piękny ale nie musi się podobać wiszący na płocie ( co ja wymyślam ... "szczupak na płocie" ... zawsze było odwrotnie - "płocie na szczupaki" lol ) lub łańcuchu. Myślistwo i zabijanie, nie z powodu głodu a dla zabawy, jest dopuszczalne prawem ale nie widzę powodu do dumy w prezentowaniu swoich ofiar ... chyba, że w Galerii "Krwawym Okiem" lol .
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Grudziądz
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Jak zabawa to zabawa wesoly Ale zabawa jest wtedy, gdy bawią się wszyscy. Po postach widać, że niektórzy się nie bawią :?
Mam natomiast 1000% pewność, że jedna osoba bawi się doskonale wesoly I to od dłuższego czasu wesoly
Wcześniej bawiła się tylko w galerii, teraz także na forum, czekam tylko z niecierpliwością aż zacznie zabawę np. w dziale publicystyka wesoly
Mnie ta zabawa w pewnym sensie bawi wink: Zastanawiam się tylko po co Ci, których nie bawi uczestniczą w tej zabawie :?: Chyba tylko po to, aby wspomniana osoba mogła się dobrze bawić...to taki sympatyczny gest, a wręcz swoisty altriuzm wesoly


klask klask klask
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Inowrocław
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Dołączam do grupy postulującej utworzenie nowego działu w Galerii nie związanego stricto z rybami.

Nie stać nas w tej chwili na zwiększenie ilości miejsca na transferze, a również przy nowej galerii wzrośnie transfer, który jak wiemy również kosztuje. Jak widzicie portal nie pobiera opłat, reklamami jakoś nie kipimy a wierzcie iż PW i tak zajmuje sporo miejsca a i transfer z dnia na dzień rośnie…

Nie przewidujemy na dzień dzisiejszy kolejnych galerii, nie wędkarskich jest w necie całe mnóstwo, nie widzę potrzeby przynajmniej ja na odpalanie kolejnej przy PW.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzięki temu mogę napisać, że jestem przeciwny myśliwstwu zwanego "sportem" a tym bardziej prezentowaniu z dumą swoich ofiar. Nie da się oddzielić oceny fotki jako fotki od treści co ona przedstawia. Szczupak może być piękny ale nie musi się podobać wiszący na płocie ( co ja wymyślam ... "szczupak na płocie" ... zawsze było odwrotnie - "płocie na szczupaki" ) lub łańcuchu. Myślistwo i zabijanie, nie z powodu głodu a dla zabawy, jest dopuszczalne prawem ale nie widzę powodu do dumy w prezentowaniu swoich ofiar ... chyba, że w Galerii "Krwawym Okiem" .

Całkowicie się z tym, zgadzam, przypominając jednocześnie, że jesteśmy na portalu wędkarskim, więc zamieszczanie zdjęć z "myślistwa" jest nieporozumieniem. Ubiegając adwersarzy usmiech sądzę, że ze zdjęciami grzybków jest podobnie, aczkolwiek ta dziedzina jest mało inwazyjna w środowisko i nie ma praktycznie wrogów wśród wędkarzy w przeciwieństwie do polowania na zwierzynę.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Jestem za a nawet przeciwko ! Jestem za publikowaniem kontrowersyjnych i nie związanych z tematem fotek ... aby użytkownicy mogli wyrazić swój sprzeciw. Dołączam do grupy postulującej utworzenie nowego działu w Galerii nie związanego stricto z rybami...


To może od razu jakiś dział z gołymi babami poproszę. Po co mam biegać po necie skoro mogę mieć na swojej ulubionej stronie.

A tak w ogóle to wszystkim zainteresowanym proponuję zapoznać się z podstawami gospodarki łowieckiej oraz rybackiej, po to aby nie było wątpliwości kto jest głównym podmiotem finansowania. Jak wędkarstwo amatorskie przybierze taki kształt finansowania to sami się przekonacie ilu płacacych tylko składki zostanie wykopanych "na bruk" a w kołach zabraknie pracy dla chętnych i sami członkowie zaczną kopać nowe jeziora w czynie społecznym.

Dyletanctwo nie jest rozgrzeszeniem w ferowaniu opinii a głos rozsądku Esoxa to jak wołanie na puszczy. Choć na pewno warto pokrzyczeć by spać spokojnie.

P.S.
Proszę mnie nie prosić o zapisy prawne w w/w kwestiach. Dokumenty są ogólnie dostępne. Trochę wysiłku a nie na gotowe.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:

To może od razu jakiś dział z gołymi babami poproszę.


Strasznie Spragniony Gość!!
zly:
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołšczył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Piš Lis 17, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Pogawędkowicze wydaje mi się że robicie z igły widły. Aquarius prawdopodobnie chciał się z nami podzielić swoim sukcesem i umieścił dosłownie dwa zdjęcia upolowanych jeleni, a tu od razu taki rwetes. Za tydzień okaże się, że komuś nie podobają się zdjęcia zachodów słońca i znowu będzie problem, bo dla kogoś zachody słońca nie mają związku z wędkarstwem. Dzięki zdjęciom aquariusa możemy się dowiedzieć co robi jak nie łowi i trochę lepiej poznać kolegę z portalu, bo niestety nie zawsze możemy się spotkać w realu. Osobiście ucieszyła mnie wiadomość że na naszym portalu są osoby które oprócz wędkarstwa zajmują się także łowiectwem. Sam może kiedyś zostanę myśliwym ale narazie jeszcze chyba do tego nie dojrzałem :placz

Uważam że nie ma też zagrożenia, że portal zaleje nagle fala bezsensownych fotek nie związanych z wędkarstwem, bo przecież ktoś te fotki ogląda przed publikacją.

Jak się komuś nie podobają te fotki to niech ich poprostu nie ogląda ale niech nie zabrania tego innym.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168