Czy wiesz, że...
Warto¶ci± graniczn± tlenu rozpuszczonego w wodzie, poniżej której ryby sn± (w mg/litr) jest dla pstr±ga potokowego 2,2; pstr±ga tęczowego 1,2; leszcza 0,4-0,5; sandacza 0,5-0,8; okonia 0,2 - 0,6, płoci 0,7; szczupaka 0,3- 0,6; karpia 0,2-0,3; lina 0,1-0,2; karasia 0,1.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 556
 Zalogowani 0
 Wszyscy 556

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(455358) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(455358) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(455358) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(455358) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(455358) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(455358) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(455358) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(455358) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(455358) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59820) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zastrzelony jeleń i Galeria PW !
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Zastrzelony jeleń i Galeria PW !
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
To może od razu jaki¶ dział z gołymi babami poproszę. Po co mam biegać po necie skoro mogę mieć na swojej ulubionej stronie.

To już teraz wiem dlaczego Docio całymi nocami jest on-line ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
SSG napisał:

To może od razu jaki¶ dział z gołymi babami poproszę.


Strasznie Spragniony Go¶ć!!
zly:


Oooo, za wywołanie wesoło¶ci Admina na pewno zaplusowałem. :-)
Hasło na dzi¶:
- Dzień bez plusa to stracony dzień -

Skoczę do piwnicy, mam tam rezerwowe wiaderko wazeliny. :-D Jest jeszcze jeden "gor±cy" w±tek na forum. zly:
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nostaf napisał:
Uważam że nie ma też zagrożenia, że portal zaleje nagle fala bezsensownych fotek nie zwi±zanych z wędkarstwem, bo przecież kto¶ te fotki ogl±da przed publikacj±.

Tak. Inaczej plfoto by padło z głodu ;) (to przykład)

Cytat:
Jak się komu¶ nie podobaj± te fotki to niech ich poprostu nie ogl±da ale niech nie zabrania tego innym.

Też fajny pomysł... osobi¶cie jako userowi mi się podoba, a że mam także inne TU obowi±zki mam nadzieję że w±tek pomoże podj±ć pewne decyzje.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To może od razu jaki¶ dział z gołymi babami poproszę. Po co mam biegać po necie skoro mogę mieć na swojej ulubionej stronie.

oooooooooo tak tak oczywi¶cie ,jestem zzzaaaaaa
przynajmniej myszkę i czs zaoszczędzę :P :P :P
i żeby były "PIKANTNE" wink:
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wobler123 napisał:
Czez napisał:
Jak zabawa to zabawa wesoly Ale zabawa jest wtedy, gdy bawi± się wszyscy. Po postach widać, że niektórzy się nie bawi± :?
Mam natomiast 1000% pewno¶ć, że jedna osoba bawi się doskonale wesoly I to od dłuższego czasu wesoly
Wcze¶niej bawiła się tylko w galerii, teraz także na forum, czekam tylko z niecierpliwo¶ci± aż zacznie zabawę np. w dziale publicystyka wesoly
Mnie ta zabawa w pewnym sensie bawi wink: Zastanawiam się tylko po co Ci, których nie bawi uczestnicz± w tej zabawie :?: Chyba tylko po to, aby wspomniana osoba mogła się dobrze bawić...to taki sympatyczny gest, a wręcz swoisty altriuzm wesoly

Je¶li my¶limy o tej samej osobie to z tego co zauważyłem zawsze dobrze się wink: bawi


no to jest nas 3 wink:

Jarbas a ja czuje, że prowokuje osoby. Dlaczego takie tematy nie s± zakładane np. przez Ciebie, Fartiego, Jawora i innych (przepraszam Panowie ale to tylko przykłady)??
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
no to jest nas 3 wink:
Jarbas a ja czuje, że prowokuje osoby. Dlaczego takie tematy nie s± zakładane np. przez Ciebie, Fartiego, Jawora i innych (przepraszam Panowie ale to tylko przykłady)??


Dokładnie to czterech usmiech Moim zdaniem ten temat jak i niedawny w Off Topicu jest znakomit± zabaw± dla jednej z osob na PW usmiech Tylko zielonego pojęcia nie mam czemu mój wcze¶niejszy post w tym temacie został usuniety?
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarbas napisał:
Piwoniusz napisał:
Doł±czam do grupy postuluj±cej utworzenie nowego działu w Galerii nie zwi±zanego stricto z rybami.

Nie stać nas w tej chwili na zwiększenie ilo¶ci miejsca na transferze, a również przy nowej galerii wzro¶nie transfer, który jak wiemy również kosztuje. Jak widzicie portal nie pobiera opłat, reklamami jako¶ nie kipimy a wierzcie iż PW i tak zajmuje sporo miejsca a i transfer z dnia na dzień ro¶nie…

Nie przewidujemy na dzień dzisiejszy kolejnych galerii, nie wędkarskich jest w necie całe mnóstwo, nie widzę potrzeby przynajmniej ja na odpalanie kolejnej przy PW.


A jednak w intensywno¶ci "korcenia" Jarbas wydaje się być niedo¶cigniony. Drogi Jarbasie, troszkę za wcze¶nie z komunikowaniem decyzji/opinii nawet jednego administratora. Pozwólmy wszystkim wyrazić wszechstronnie swoje zdanie. Nawet je¶li nie przekształci się ta dyskusja w konkretne decyzje Redakcji PW to na pewno "Czcigodni Ojcowie" wezm± zamieszczone tu głosy pod rozwagę. Nie wydaje się wskazane, by admini zbyt szybko ukierunkowywali merytoryczne tre¶ci postów. Więc proszę, wzmóż opór przed ulegnięciem "korcenia" Ciebie usmiech Pozdrawiam. DP
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
A jednak w intensywno¶ci "korcenia" Jarbas wydaje się być niedo¶cigniony. Drogi Jarbasie, troszkę za wcze¶nie z komunikowaniem decyzji/opinii nawet jednego administratora. Pozwólmy wszystkim wyrazić wszechstronnie swoje zdanie. Nawet je¶li nie przekształci się ta dyskusja w konkretne decyzje Redakcji PW to na pewno "Czcigodni Ojcowie" wezm± zamieszczone tu głosy pod rozwagę. Nie wydaje się wskazane, by admini zbyt szybko ukierunkowywali merytoryczne tre¶ci postów. Więc proszę, wzmóż opór przed ulegnięciem "korcenia" Ciebie usmiech Pozdrawiam. DP


Chłopie daj spokój i wyloguj się z tego portalu i nigdy nie wracaj, bo tylko zamęt siejesz. Jak chcesz wszyscy użytkownicy mog± przedyskutować czy jeste¶ tu potrzebny bo oczywi¶cie nie chciałbym ukierunkowywać Twojej decyzji zly:
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Pozwólmy wszystkim wyrazić wszechstronnie swoje zdanie. Nawet je¶li nie przekształci się ta dyskusja w konkretne decyzje Redakcji PW to na pewno "Czcigodni Ojcowie" wezm± zamieszczone tu głosy pod rozwagę.


Cieszę się iż zauważyłe¶ że napisałem własne zdanie. Cieszę się również że wierzysz iż powyższa dyskusja poci±gnie za sob± decyzje. Jeszcze bardziej się cieszyć będę jak dalsza dyskusja będzie na temat.

Nie będzie mnie cieszyć nawet wola ogółu że ma być uruchomiona galeria na zdjęcia typu "kto co tam ma na dysku i wysłał aby reszta miała lub nie radoche" bo do tego typu prac s± innego rodzaju portale... skończę... boję się że trudno rozgraniczyć to iż jestem również użytkownikiem portalu a z drugiej strony poczuwam się do tego by istniał...
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Więc proszę, wzmóż opór przed ulegnięciem "korcenia" Ciebie usmiech Pozdrawiam. DP

Tu nic nie mogę obiecać. Z tym miałem, mam i chyba będę miał problem ;) Ale takie prawo, że nie każdy musi co¶ pisać jak z drugiej strony nie każdy musi to czytać ;)
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Chłopie daj spokój i wyloguj się z tego portalu i nigdy nie wracaj, bo tylko zamęt siejesz. Jak chcesz wszyscy użytkownicy mog± przedyskutować czy jeste¶ tu potrzebny bo oczywi¶cie nie chciałbym ukierunkowywać Twojej decyzji zly:


Po co? Wystarczy wprowadzić w życie zapomniane już hasło, które tak chętnie przypominam: "Nie karmić Trola, to sam zdechnie"
motorek
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 14, 2006
Posty: 115

Kraj: USA
Miejscowość: Seattle
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwole sobie przytoczyc cytat z jednego filmu pt. Rejs.

,,Aplaus i akceptacja" wesoly

Mysle zarazem ze komentowanie zdjec nie jest to miejsce do wyrazania wszystkich subiektywnych opini. Niektore sa zabawne, ogolnie temat z jelaniami jest dosyc wesoly, niektore moglyby byc darowane.
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apel,

Prosiłbym o trzymanie się meritum dyskusji. Szkalowanie mojej osoby na różne sposoby nie tylko nic nie wnosi, ale przede wszystkim nie kreuje żadnej jako¶ci po stronie osób, które posługuj±c się cytatem lub hasłem we własnym podpisie pozornie sugeruj±, że to zmy¶lne hasło nie dotyczy tego, który się nim posługuje. Osoby te staraj± się wykorzystuj±c te hasła wywyższyć ponad osobę, któr± obrażaj±. To bezcelowe i bez sensu.

Dlatego w my¶l poniższej wypowiedzi admina Jarbasa
Jarbas napisał:
(...)Ale takie prawo, że nie każdy musi co¶ pisać jak z drugiej strony nie każdy musi to czytać ;)
, jeżeli kto¶ ma zamiar mnie obrażać lub pisać nie na temat to nie musi czytać.

Na pewno w tym zakresie przydałaby się terapia szokowa Dzasowi, który wielokrotnie publicznie oznajmiał, że nie będzie zajmował się moj± "twórczo¶ci±" na PW. Skoro ponownie złamał swoje zapewnienie, czyżby to była oznaka trwałego braku wiarygodno¶ci ?

A zatem, proszę ponownie skupmy się na merytorycznej dyskusji w trosce o dobro i rozwój naszego portalu. Pozdrawiam DP
[/b]
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Jotes"][quote="Esox"]
Jotes napisał:


Aquarius już pewnie pożałował, że wystawił te fotki. Tylko czy potrzeba było mu robić tyle przykro¶ci?


Za nic nie żałuje bo niema za co żałować. Poprostu wcze¶niej byłem na komputerze w pracy a teraz już jestem w domu. Zdjecia które wysłałem wcale nie różni± sie od zdjec z magazynów i czasopism które można codziennie kupić w sklepie,gdzie dostęp maj± wszyscy nawet dzieci i je¶li takie zdjęcia były by uważane za niewła¶ciwe "niesmaczne" napewno publikowanie ich było by zabronione. W odpowiedzi dla Dan-Pedro czy byłem ¶wiadomy jak wysłałem te zdjęcia , to zapewniam Cie że tak i wcale nie żałuje. My¶le że wszyscy tu na PW łowi± ryby wiekszo¶ć zabiera je do domu chociaż się nie przyznaj±, i to jest OK , to dlaczego jak pokazać zdjecia ze sarny czy może z bażanta albo zaj±ca to odrazu wywołuje to tyle kontrowersji i wytykania. Jedno pytanie pozostaje,czy powinno być tu pokazane czy nie. Otuż jako wędkarze, którzy lubia spędzać czas poza domem na powietrzu w otoczeniu przyrody nie tylko zajmójemy sie łowieniem ryb, niektórzy z nas lubi± też polować, dlatego chyba też mamy prawo pokazania naszej zdobyczy. Je¶li kto¶ ma problem z tym to poprostu nie powinien ogl±dać tych zdjęć, a nie zaraz że tu nie ma miejsca na takie zdjęcia i jak to niektorzy zrobili ubliżać (mięsiarz),nie wszystkie zdjęcia musimy lubieć.
Czytaj±c niektóre wypowiedzi ,zastanawiam się czy jestem na dobrej stronie internetowej, czy czasami nie zeszłem na strone ZIELONYCH, bo czytaj±c te płakania niektórych to ciężko uwierzyć ze jest to strona wedkarzy którzy mimo wszystko zabijaj± ryby a nad sarnami płacz±.

Chciałbym jeszcze zapytać tych wszystkich przeciwników polowania, kiedy ostatnio jedli kiełbaskę albo ¶wież± cielęcinkę z tego małego cielaczka który nie tak dawno biegał sobie po ł±czce przy zachodzie słonca.

I tylko pozostaje tu pogratulować redakcji za zamieszczanie zdjeć niekoniecznie przedstawiaj±ce ryby i tematu bezpo¶rednio zwi±zanych z rybami.
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 701

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Na pewno w tym zakresie przydałaby się terapia szokowa Dzasowi, który wielokrotnie publicznie oznajmiał, że nie będzie zajmował się moj± "twórczo¶ci±" na PW. Skoro ponownie złamał swoje zapewnienie, czyżby to była oznaka trwałego braku wiarygodno¶ci ?

Akurat zupełnie nie zajmuję się "twórczo¶ci±" szanownego DP, chcę tylko przypomnieć zapomniane hasło ;)
Skoro zostałem wywołany to okre¶lę się jasno: w kwestii istnienia w galerii PW "Wędkarskim okiem" zdjęć typu "upolowałem jelenia" - jestem temu zdecydowanie przeciwny, je¶li już to wła¶ciwym miejscem było by dla tego typu fotek wydzielenie specjalnej galerii np. "Obok wędki", podobnie jak funkcjonuje tu forum "Off topic" w którym często znajduję posty zupełnie nie zwi±zane z wędkarstwem.
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:

Chłopie daj spokój i wyloguj się z tego portalu i nigdy nie wracaj, bo tylko zamęt siejesz. Jak chcesz wszyscy użytkownicy mog± przedyskutować czy jeste¶ tu potrzebny bo oczywi¶cie nie chciałbym ukierunkowywać Twojej decyzji zly:


Wichura - po prostu czytasz w moich(i chyba nie tylko moich) my¶lach usmiech
_________________
Pozdrawiam Marcino
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie lubię tego typu zdjęć i popieram wypowiedz Wichury. Podsumowuj±c:

STOP JELENIOM!
_________________
luk750
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquarius napisał:
Cytat:
Chciałbym jeszcze zapytać tych wszystkich przeciwników polowania, kiedy ostatnio jedli kiełbaskę albo ¶wież± cielęcinkę z tego małego cielaczka który nie tak dawno biegał sobie po ł±czce przy zachodzie słonca.

I tu jest pies pogrzebany. Aquarius czy jeste¶ pracownikiem rzeżni ? To by Cię usprawiedliwiało w moich oczach. Nieee .... Ty zabijasz dla przyjemno¶ci. Ubój krów na pożywienie a strzelanie do stworzeń urodzonych na wolno¶ci to jest dla Ciebie bez różnicy ?
OK, id±c tym tokiem rozumowania można by usprawiedliwić snajperów z okolic Waszyngtonu sprzed kilku lat - lubili postrzelać do ludzi. Skoro u¶mierca się ludzi w Iraku ... czemu nie w Waszyngtonie ?
Zwierzęta nie zabijaj± dla przyjemno¶ci ale dla zaspokojenia głodu.

Cytat:
Zdjecia które wysłałem wcale nie różni± sie od zdjec z magazynów i czasopism które można codziennie kupić w sklepie,gdzie dostęp maj± wszyscy nawet dzieci i je¶li takie zdjęcia były by uważane za niewła¶ciwe "niesmaczne" napewno publikowanie ich było by zabronione.

Pewnie zauważyłe¶, że także w telewizji amerykańskiej krew leje się w dowolnych kolorach i strugach w dowolnych porach dnia i nocy. A golizny nie u¶wiadczysz. Ale to pewnie kwestia gustu, że decydentom w TV goła blondyna wydaje sie niesmaczna natomiast ubrany facet z zakrwawion± siekier± w gar¶ci wygl±da przyzwoicie.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co wreszcie było pierwsze: jajko, czy kura?? :roll:
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy był jeleń zly:
_________________
Pozdrawiam Marcino
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcino napisał:
Pierwszy był jeleń zly:


I aż tak się rozmnożył!??!?!?! wink:

Mnie też smakuje dziczyzna w porz±dnych restauracjach. Ale ona pochodzi z proekologicznych ogródków działkowych. idea:

Poczytajcie Panowie nieco o odstrzałach, na czym one polegaj±, jakie zwierzęta, kiedy i dlaczego s± im poddawane - na wiele rzeczy spojrzycie inaczej...
Obawiam się, że my wędkarze jeste¶my większymi szkodnikami i sadystami niż my¶liwi, ale...
Nie dało się nie odezwać w tym temacie - już więcej tego nie zrobię, więc proszę mnie nie prowokować. wink:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcino napisał:
Pierwszy był jeleń zly:

Marcino,mylisz się pierwszy był ło¶ i to ponad 3 lata temu.
Tylu już wyrażało swoj± opinie to i ja sobię pozwolę.Mnie absolutnie takie
zdjęcia nie raż± zly:
Dla mnie je¶li kto¶ chce polować-niech poluje.
Kto¶ chce zbierać znaczki-niech zbiera.
Hobby jak każde inne.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Poczytajcie Panowie nieco o odstrzałach, na czym one polegaj±, jakie zwierzęta, kiedy i dlaczego s± im poddawane - na wiele rzeczy spojrzycie inaczej...

Monk,to w Rzeczypospolitej tak jest.Tam maj± zupełnie inne zasady.
Podstawowe kursa na strażnika le¶nego i wodnego(game warden)robiłem
to je¶li ¶my mieli podobne zasady co za południow± granic± to jest tak jak w Polsce tylko całkiem odwrotnie 8) zly:
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk, dlaczego od razu strzelać ? Bo się rozmnażaj± jak chińczyki po deszczu ? A może by tak rozdawać jeleniom darmowe prezerwatywy ... lol lol lol
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:


I tu jest pies pogrzebany. Aquarius czy jeste¶ pracownikiem rzeżni ? To by Cię usprawiedliwiało w moich oczach. Nieee .... Ty zabijasz dla przyjemno¶ci. Ubój krów na pożywienie a strzelanie do stworzeń urodzonych na wolno¶ci to jest dla Ciebie bez różnicy ?
OK, id±c tym tokiem rozumowania można by usprawiedliwić snajperów z okolic Waszyngtonu sprzed kilku lat - lubili postrzelać do ludzi. Skoro u¶mierca się ludzi w Iraku ... czemu nie w Waszyngtonie ?
Zwierzęta nie zabijaj± dla przyjemno¶ci ale dla zaspokojenia głodu.


No niemogę Cie rozszyfrować. S± ludzie na tym ¶wiecie co s± przeciwko zabijaniu jakich kolwiek zwierz±d i nie jedz± żadnego mięsa, dla nich to niema rożnicy czy zwierze żyje na wolno¶ci czy za płotem,traktuj± je jednakowo i wtym wypadku zgadzam się znimi. Wedłóg Ciebie że zwierzęta żyj±ce nie na wolno¶ci to jest Ok zabić a te urodzone na wolno¶ci to już s± ¶więte krowy. Czy Ty jak jedziesz na ryby to z przyjemno¶ci je zabijasz czy że musisz karmić swoj± rodzine,a może pracujesz w rzezni ? Te ryby też żyj± na wolno¶ci a może nie robi Ci rożnicy czy s± z rzeki czy z chodowlanego stawu. Kiedy siedzę w domu przy obiedzie i jem jakie¶ mięsko to nie zastanawiam się czy było zabite na wolnosci czy za płotem to nie ma rożnicy bo czy tak czy inaczej to zwierze kiedy¶ żyło. Na dalsz± Twoj± wypowiec to już niema co dyskutować ,bo to co piszesz to wcale nie ma żadnego sensu.
kajko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2002
Posty: 200

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Pią Lis 17, 2006 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro przebrn±łem przez cały ten zgiełk. Pozwole sobie zabrać głos.

1. Takie zdjęcia nie powinny sie znaleĽć na PW bo zdjęcia katów z ich ofiarami powinny być przejżane przez psychologów a pacjenci, którzy je robili oddelegowani do zakładów zamknietych.
2. Co do my¶liwych. Mimo, że mój ¶więtej pamięci dziadek również należał do tego grona. Uważam, że zupełnie normalny człowiek nie morduje dzikich zwierz±t w imię choro pojętej selekcji.
Gdyby my¶liwi nie naparzali do jeleni to wilki nie musiałby polować na owce i nie przyjmuję do wiadomo¶ci żałosnych tłumaczeń my¶liwych, bo nasłuchałem się ich irracjonalnych tłumaczeń na studiach.

Poza tym nawet największy wędkarski psychol ma zawsze mozliwo¶ć wypuszcenia ofiary i nawet król my¶liwych i mistrz etyki w jednej osobie nie zatrzyma kuli a tym bardziej nie wezwie zespołu chirurgów jak mu sie odwidzi.
I jeszcze jedno dla obrońców tak zwanej selekcji: Co robi± te piekne poroża na ¶cianach? To s± selekty?? No to chyba czas na eksterminację Olimpijczyków...

Jednym zdaniem: My¶listwu mówię STOP
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak komentarza. Na co czekasz , skomentuj! Taki napis widzę pod każdym nowym zdjęciem. Więc komentuję...ZDIęCIE, nie autora.Fakt, niektórych "trochę" poniosło. I nagle wybucha bitwa, w której nikt, nikogo nie przekona do swoich racji, zaręczam! My¶lę że każdy ma prawo WYBORU. Każdy z nas będ±c na łowach wybiera. Tego nikt nie zmieni. Ja wybrałem i nie mam zamiaru nikogo przekonywać i tłumaczyć się z moich wyborów. Na tym kończę i pozdrawiam wszystkich bez wyj±tku.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 1:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kajko, bravo ... bravo ... bravo. To, że jeszcze nie użyłem słowa psychol w stosunku do "sportowca ze sztucerem w lesie" to tylko dlatego, że nie wiedziałem że tu wolno. lol

Aquarius napisał:
Cytat:
Na dalsz± Twoj± wypowiec to już niema co dyskutować ,bo to co piszesz to wcale nie ma żadnego sensu.

Aquarius, przede wszystkim to nie jest to atak na Ciebie bo muszę przyznać, że polubiłem Cię za poczucie humoru i pasję wędkarsk±. Jest to natomiast polemika nad moralno¶ci± i zachowaniami w której sam wybrałe¶ rolę przykładu.
Nie ma takiej religii na ¶wiecie, która nie potępiałaby zabijania dla przyjemno¶ci. Nie ma takiej kultury (dla niewierz±cych) gloryfikuj±cej u¶miercanie w imię zaspokojenia potrzeby mordu. Dobrze wiesz, że sprzedaż broni w USA jest przedmiotem dyskusji w senacie od dawna i jeste¶ tylko wyznawc± Lobby handlarzy broni±. To, że lubisz schabowego nie usprawiedliwia Cię, że poci±gn±łe¶ za cyngiel. Ja tego samego schabowego kupuję w sklepie bez uczucia, że skróciłem życie jakiej¶ istoty. W religii chrze¶cijańskiej jest powiedziane, że Pan stworzył zwierzęta na pokarm dla ludzi. Problem, że niektórzy traktuj± ten pokarm "sportowo". Mogę zrozumieć my¶liwego (oczywi¶cie nie w czołgu)poluj±cego na tygrysa lub innego grożnego drapieżnika. Jest to rodzaj sportu, którego nie zast±pi ani strzelanie do tarczy ani kupno dywanika w tygrysie paski. Strzelanie do bezbronnych jeleni, których mięso można kupić w supermarkecie nie jest ani sportem ani zaspokajaniem głodu. Pytasz czemu ja łowię ryby a nie kupuję ich. Odpowiem Ci. Jako dziecko zatrułem się ryb± kupion± w sklepie. Leżałem w szpitalu pod kroplówkami. Od tamtego czasu nie jadam kupnych ryb ... chyba, że najdzie mnie ochota na łososia na którego HomeHunter nie ma ochoty.
Je¶li w tym co napisałem nie znajdujesz żadnego sensu to powiedz mi jaki ma sens Twoje życie skoro dla zabawy pozbawiasz sensu życia inne istoty.
Howgh, napisałem.
P.S. Je¶li będziesz nadal strzelał do jelonków to pojadę i zastrzelę Twojego psa ... zastrzele wszystkie psy w stanie Michigan ... zastrzelę wszystkie Burki na literę "B" ... ale co Ty (wykropkowane) wiesz o hyclowaniu ...
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 2:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam aż tak mocno wierzacy niejestem i mi te jelonki nieprzeszkadzaj± w galerii!! Tylko jedna rzecz tu jest niewporzadku a mianowicie ten temat ,który rodzi niepotrzebne spory wykrzyknik I s±dze DON_PEDRO ,iż jeleń nie jest ryb± a więc nierozumnie czemu ten temat jest tutaj skoro podobno forum ogólne miało służyć problematyce wedkarskiej a nie my¶liwskiej!!Tak więc jestem za zamknięciem tematu bo wkońcu polowa z nas poróżni się między sob± a chyba nie o to nam chodzi!!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie komentować :-(
1. Pojedyncze foty tego typu nic nie zaszkodza naszej galerii.
2. Słuszna uwaga - poprzez fotografie poznajemy się lepiej - i to jest piękne.
3. Czy Torque ma prawo głosu tutaj jako osoba prywatna? Oczywi¶cie, że powinien mieć. Je¶li kto¶ z zespołu redakcyjnego na co¶ do napisania w imieniu redakcji, daje odpowiedni dopisek. Wszystkie inne wypowiedzi powinne być przyjmowane jako prywatne.
4. Co¶ mi się zdaje, że co niektórzy no-killowcy wychodz± poza swoje działki ( czytaj poza wędkarstwo).
5. Dział " Wędkarskim okiem" - bardzo ogólnikowe pojęcie, celowo tak utworzona nazwa, aby pogodzić łab±dĽki, pajęczyny na wędkach, zachody słońca, grzybki, polujace misie na łososiowej rzece i same misie upolowane.
6. Jarbas już Wam napisał - to wszystko kosztuje. Wiem, że nie postrzegacie tego. Taki był plan PW, aby nie być uzależnionym od userów. To było 4 lata temu. Już mamy ponad 2500 userów. Co będzie za rok? Jak my¶licie? Czy redakcyjny zespół poradzi sobie z tak wielkim nakładem i pracy i finansowym? Czy nie czas pomy¶leć o pomocy dla zespołu redakcyjnego?
Jak na razie, to tylko utrudniamy im prace maj±c pretensje o dwie fotki.
Zakończmy zatem głupi spór, czy wstawiać czy nie wstawiać. Zostawmy ten dylemat autorom fotek a my nie róbmy się mięczakami, którzy nie mog± patrzeć na zabitego zwierza.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Miałem nie komentować :-(
1. Pojedyncze foty tego typu nic nie zaszkodza naszej galerii.
2. Słuszna uwaga - poprzez fotografie poznajemy się lepiej - i to jest piękne.
3. Czy Torque ma prawo głosu tutaj jako osoba prywatna? Oczywi¶cie, że powinien mieć. Je¶li kto¶ z zespołu redakcyjnego na co¶ do napisania w imieniu redakcji, daje odpowiedni dopisek. Wszystkie inne wypowiedzi powinne być przyjmowane jako prywatne.
4. Co¶ mi się zdaje, że co niektórzy no-killowcy wychodz± poza swoje działki ( czytaj poza wędkarstwo).
5. Dział " Wędkarskim okiem" - bardzo ogólnikowe pojęcie, celowo tak utworzona nazwa, aby pogodzić łab±dĽki, pajęczyny na wędkach, zachody słońca, grzybki, polujace misie na łososiowej rzece i same misie upolowane.
6. Jarbas już Wam napisał - to wszystko kosztuje. Wiem, że nie postrzegacie tego. Taki był plan PW, aby nie być uzależnionym od userów. To było 4 lata temu. Już mamy ponad 2500 userów. Co będzie za rok? Jak my¶licie? Czy redakcyjny zespół poradzi sobie z tak wielkim nakładem i pracy i finansowym? Czy nie czas pomy¶leć o pomocy dla zespołu redakcyjnego?
Jak na razie, to tylko utrudniamy im prace maj±c pretensje o dwie fotki.
Zakończmy zatem głupi spór, czy wstawiać czy nie wstawiać. Zostawmy ten dylemat autorom fotek a my nie róbmy się mięczakami, którzy nie mog± patrzeć na zabitego zwierza.


Jak najbardziej popieram wykrzyknik

A co do pomocy Redakcji to musiałby być jaki¶ sposób. Ja niestety na tworzeniu stron www się nie znam :roll: Z obróbk± grafiki również nie miałem wiele do czynienia. Ale zastanawiam się, czy nie dałoby się zrobić takiej pomocy sms'owej. To znaczy s± portale, które można wspomóc wysyłaj±c sms'y. Czy na PW nie mogłoby być czego¶ takiego?

P.S. Wiem, że kiedy¶ toczyła się rozmowa na ten temat, ale może do tego czasu co¶ się zmieniło? :roll:

Pozdrawiam
Darek144
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja dalsza jest absolutnie bezsensowna!!!! !!!!!!! !!!!!!! !!!!!!!! Piwoniusz i Kajko kto udzielił wam prawa do obrażania ludzi i wyzywania ich od psycholi itp.???? ????? ?????? ?????? ????? Proszę nie mieszać tu Pana Boga żongluj±c niedokładnymi, a raczej zasłyszanymi cytatami z Biblii, na dodatek interpretowanymi na swój własny doraĽny użytek w zalezno¶ci od nastroju. Ponadto porównanie my¶liwych na polowaniu do żołnierzy na wojnie....... albo jeszcze gorzej do psychopatycznego zbrodniarza strzelaj±cego do ludzi.????...... postawić znak równo¶ci między zwierzętami a ludĽmi???? ?????? ???? !!!!!!! !!!!! Panowie trochę ta gonitwa my¶li za daleko się posunęła.......... Nie wiem czy zostanę wysłuchany i komu to jest w smak a komu nie ale apeluję do redakcji w ramach regulaminu o zamknięcie w±tku ponieważ obraża się w nim osoby używaj±c wyzwisk i pos±dzeń, a ponadto dyskusja nie toczy sie na temat czyli o zdjęciach, a o czym¶ zupełnie innym.
Bullet44
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jul 05, 2004
Posty: 108

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Miałem nie komentować :-(
1. Pojedyncze foty tego typu nic nie zaszkodza naszej galerii.
4. Co¶ mi się zdaje, że co niektórzy no-killowcy wychodz± poza swoje działki ( czytaj poza wędkarstwo).
5. Dział " Wędkarskim okiem" - bardzo ogólnikowe pojęcie, celowo tak utworzona nazwa, aby pogodzić łab±dĽki, pajęczyny na wędkach, zachody słońca, grzybki, polujace misie na łososiowej rzece i same misie upolowane.

Zakończmy zatem głupi spór, czy wstawiać czy nie wstawiać. Zostawmy ten dylemat autorom fotek a my nie róbmy się mięczakami, którzy nie mog± patrzeć na zabitego zwierza.


Nie zgadzam się z Tob± kompletnie Rysiu:
Ad1
Czy te pojedyncze foty, rzeczywi¶cie nie szkodz±? A czemu po ich umieszczeniu, kupę postów co bardziej krewkich userów musiało znikn±ć choćby w tym w±tku? Albo wędkarstwo, albo łowiectwo? Ustrzelona zwierzyna na fotografiach nie jest na PW, s±dz±c po większo¶ci wypowiedzi userów, mile widziana. Czyżby większo¶ć nie miała racji?
Ad4.
Moim zdaniem, to wła¶nie PROKILLOWCY wychodz± poza swoje działki, a już napewno poza wędkarstwo
Ad5.
Wędkarskim okiem-galeria dla wędkarzy, rybek, łabędzi, paj±ków, pajęczyn na wędkach, ważek, sunsetów, grzybków, poluj±cych misiów, bez upolowanych misiów

Zgadzam się, zakończmy jak najszybciej ten spór. Fotki z pokotami, rogacizn±, i inn± sztywn± dziczyzn± umieszczajmy na portalach łowieckich.
Chc±cych trzymania się tematyki portalu, miło¶ników ichtiofauny oraz flory nie nazywaj MIĘCZAKAMI, tylko dlatego że sceptycznie odnosz± się do stylu fotografii, jakie zamie¶cił Aquarius.
pozdrawiam
[/b]
_________________
"Kiełbie we łbie również s± pod ochron±..."
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Dyskusja dalsza jest absolutnie bezsensowna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


idea:
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotychczasowy brak "reakcji redakcyjnej" ¶wiadczy dobitnie, że i to grono czasami wyskakuje na ryby. wink:

Ale na poważnie: w pełni podzielam zdanie Legolasa i przypominam, że regulamin PW obowi±zuje WSZYSTKICH jego uczestników! Inne normy, reguluj±ce egzystencję społeczno¶ci cywilizowanych też nakładaj± rygory, których nieprzestrzeganie nobilitacj± z pewno¶ci± nie jest. Warto mieć to na uwadze i pamiętać, iż obrażanie innych z pewno¶ci± splendoru nie przynosi, a tutaj jest piętnowane.
Mam nadzieję, że w ew. dalszej czę¶ci będziecie o tym pamiętali i dyscyplinowanie okaże się zbyteczne. Szczególnie tych userów, którzy w tym gronie maj± już swoj± okre¶lon± renomę...

Reasumuj±c: koniec rozrabiania Panowie!! Dyskusja: tak, ale na poziomie!!
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka ciekawostek:
- Większo¶ć komentarzy jest przeciwko zatem fotka jest OK. 8O
- Brutalno¶ć na zdjęciach: TAK, komentarze brutalno¶ci brutalnymi słowami: NIE ! 8O
- Wysyłanie kontrowersyjnych fotek oraz ich komentowanie sprawia problemy Redakcji w Dziale przeznaczonym do wysyłania i komentowania fotek. 8O

PS. Przył±czam się do apelu Old Rysia (ale tylko w połowie). Użytkownicy (zwani w Polsce userami) PW, maj±cy frajdę z powodu użytkowania PW powinni dobrowolnie wesprzeć finansowo nadużywany PW "aby PW rosło w siłę a transfer przepływał dostatnio". Jestem gotów pierwszy rzucić złocisza do kapelusza, którego adres proszę zamie¶cić w widocznym miejscu. wykrzyknik
Połowa apelu Old Rysia, z któr± się nie zgadzam, to abym po raz kolejny czytał o wyprawach nad Rio Ebro zamiast "Pogawędzić Wędkarsko". lol
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziad swoje a baba swoje.................., grunt to udowodnić wszystkim, że się ma ostatnie słowo prawda?.... i niech sobie mówi± i pisz± co chc±, "JA" swoje wiem........
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pax Panowie. lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2546

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
marcino napisał:
Pierwszy był jeleń zly:

Marcino,mylisz się pierwszy był ło¶ i to ponad 3 lata temu.
Tylu już wyrażało swoj± opinie to i ja sobię pozwolę.Mnie absolutnie takie
zdjęcia nie raż± zly:
Dla mnie je¶li kto¶ chce polować-niech poluje.
Kto¶ chce zbierać znaczki-niech zbiera.
Hobby jak każde inne.

Pierwsza była ryba i powróćmy do niej, a reszta, a reszta niech będzie milczeniem wink: lol
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem cały w±tek. Dwie bite strony! wesoly Nie podejrzewałem forumowiczów o takie pisarskie talenty! A jaki poziom dyskusji! Matematycznie ujmuj±c, zaryzykuję okre¶lenie - sinusoidalny... lol

Zauważcie, proszę, że w ci±gu czterech lat istnienia portalu w¶ród setek różnorodnych fotografii, umie¶cili¶my jedynie kilka (!) zdjęć z my¶liwsk± tematyk±, przyznaję, w do¶ć kontrowersyjnym wydaniu. Być może, wła¶nie o te klilka za dużo? Jednak w¶ród owych setek umieszczonych zdjęć były jednak i wędkarskie, równie kontrowersyjne. Przypomnijcie sobie! Staramy się nie ograniczać spektrum tematyki fotograficznej do zdjęć triumfuj±cego wędkarza ze swoim obmytym z krwi trofeum. S± ludzie bardziej i mniej wrażliwi na codzienne niedoskonało¶ci tego ¶wiata. Przyznajmy, że ¶nięta w wędkarskiej siatce czy zatłuczona ryba jednak nie budzi takich emocji jak zastrzelone na polowaniu zwierzę. Dlaczego? Bo przecież ryba też zwierzę...

Galerię fotograficzn± odwiedzaj± pogawędkowicze różnej proweniencji: starzy i młodzi, wykształceni i uczniowie, spokojni i nerwowi, "pisaci" i dyslektycy, znaj±cy się na rzeczy i ignoranci, stare repy i nowicjusze, spinningi¶ci i "gliĽdziarze" itp. itd. W¶ród tej ciżby, każdemu trudno dogodzić. Jeszcze się taki nie urodził! :roll: Czytam Wasze głosy będ±ce aplauzem dla naszych działań i głosy dezaprobaty. Traktuję to jako rzecz normaln±. Tak się dzieje w każdej większej grupie ludzkiej, w każdym społeczeństwie. A my wła¶nie tak± grup±, takim pogawędkowym społeczeństwem jeste¶my.

Zapewniam, że póki z Woytasem opiekować się będziemy galeri±, będziemy odrzucać wszelkie skrajno¶ci. Na pewno nie znajdzie się tu miejsce na fotografię z uboju w rzeĽni czy napotkanego w drodze na ryby rozjechanego na jezdni psa czy kota, natomiast pobladłe lico na twarzy wędkarza spowodowane widokiem ostrych haczyków kotwicy woblera dopu¶cimy do publikacji... wink:

Osobi¶cie też jestem zwolennikiem zdjęć robionych wszelkim żywym zwierzętom na wolno¶ci. Choćby dlatego, że to dużo większa sztuka dla fotografa podej¶ć żywe stworzenie z obiektywem. Owo podgl±danie tego co żywe, daje nam dużo większe pojęcie o otaczaj±cym nas ¶wiecie, wyzwala pozytywne emocje. Podgl±dania ¶mierci pod¶wiadomie nie lubimy i reagujemy zazwyczaj negatywnie, mimo naszego ogromnie ciekawskiego z natury człowieczego charakteru.

Jak zapewne wiecie, fotografuję amatorsko. Niektórzy zd±żyli już zauważyć, że staram się nie publikować zdjęć złowionych ryb. Obecnie bardziej interesuje mnie w fotografii wędkarskiej sama czynno¶ć i okoliczno¶ci wędkowania niż tego efekt. Nawet publiczne namowy na opublikowanie ociekaj±cej krwi± ryby (a zgadniecie KTO namawiał? wesoly ) nie zrewidowały mego stanowiska. Pogawędkowy twardziel, rzec można... :P Zakładam bowiem, że musimy sami w sobie wyrobić co¶ w rodzaju autocenzury. Gor±co Was do tego namawiam. Posyłajcie do publikacji zdjęcia takiego rodzaju, jakie sami by¶cie chcieli tu ogl±dać. Bo najłatwiej potem zwalić na adminów - dopu¶cili! zamie¶cili! Boga w sercu nie maj±! PW na psy schodzi! skandal! A po co? Przecież to demokratyczny portal, otwarty dla wszystkich wędkarzy. Tzn. chciałbym żeby dla wszystkich... wink:

Zażarta dyskusja trwa więc czas sprecyzować puentę... Wolę brunetki. lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O yerzuuu ... Sazan spisał ostatnia wolę. lol
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
O yerzuuu ... Sazan spisał ostatnia wolę. lol

Dobra! Mała poprawka. wesoly Ostatnio wolę brunetki... wink:
PS. Gdyby brunetka chciała by Sazan spisał ostatni± wolę, byłaby ostatni± wol± Sazana. lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, na ten przykład, zmieniam ostatnio wole. "Czuję, że nadchodzi koniec" - jak powiedział pies na widok kija co ma dwa końce. Raz wolę brunetki a dwa razy piwo. lol
Leonardo odszedł, Picasso w grobie, Einstain nie żyje ... i ja się co¶ ostatnio nienajlepiej czuję ... wink:
Piwonia twierdzi, że za często się myję i dlatego słabo się czuję. lol
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kajko po przeczytaniu twojej wypowiedzi doszłem do wniosku że nie jeste¶ ani wędkarzem ani rybakiem a chyba należysz do zielonych, bo oni tak wyzywaj± wszystkich my¶liwych i wszystkich rybaków i każdego kto zabije jakie¶ zwieże. Dla nich niema rożnicy czy to jest kura, ¶winia, ryba czy inne zwierze, w stajni, w lesie czy w rzece, bez rużnicy dla jakiego powodu, oni s± przeciwko zabijaniu.
Piwoniusz czy twoja wypowieć byla atakiem na mnie , my¶le że tak i nie tylko na mnie ale na mojego syna, i tym zajechałe¶ za daleko. Mówisz że polowanie to jest zabijanie dla przyjemno¶ci ,jest taka sam± przyjemno¶ci± jak dla Ciebe i dlamnie łowienie ryb. Jest to poł±czenie przyjemno¶ci ze sportam i z pożytecznym, poniewasz co złowimy czy upolujemy nie marnuje się jest zjedzone. Je¶li chodzi o religie to tylko tyle Ci powiem , zadzwoń tu do ko¶cioła katolickiego do którego syn mój chodzi i spytaj sie o proboszcza że chcesz z nim porozmawiać. Musiał by¶ poczekać aż wruci z pułnocy Michigan z polowania, je¶li nie wieżysz to mogę Ci podać telefon do koscioła. Dlatego religia nie jest przeciwko żadnemu polowaniu, natomias jak to niektórzy tutaj nazywaj± ze to jest katowanie, mordercy, brutalne zabijanie, gdzie na tym zdjęciu jest to pokazane. Czy widzicie że gdzie¶ krew sie leje czy głowa brutalnie rozbita czy kawałki mięsa wisz± poszarpane. Zapewniam że te sarny dużo mniej cierpiały od tych ryb co my wszyscy łapiemy.
Kajko , Piwoniusz i ci wszyscy co s± przeciwko polowaniu, kto wam dał prawo do podejmowania decyzi które zwierze bedzie żyło a które nie.
Według was zwierzę wychowane na farmie niepowinno żyć tylko powinno być zabite i zjedzone i to jest OK, a zwierze wychowane w lesie czy na ł±ce to jest nietykalne i nie można ich zabić żeby zje¶c. Wszystkie zwierzęta niezależnie gdzie żyj± jak wygl±daj± s± stwożeniami. Argument że zwierzeta na farmie s± poto żeby karmić głodnych,to nie jest argument, zapytajcie prawdziwych zielonych co oni jedz±, napewno nie mieso ani ryby. Piwoniusz jeżeli ty wolisz i masz prawo do tego je¶ć swieże rybki ktore złowisz to dlaczego ja nie mam prawa zje¶c ¶wieżej sarniny któr± upoluje. Jedno z drugim jako¶ się nie zgadza.
nostaf
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 142

Kraj: Polska
Miejscowość: Sadowne(Mazowieckie)
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dokładnym przyjżeniu się zdjęciom opublikowanym przez Aquariusa stwierdzam co następuje lol :
- po pierwsze primo: osobniki na zdjęciu to rogacze a nie jelenie idea: ,
- po drugie primo lol: dyskusja na temat zdjęć zastrzelonych jeleni nie ma sensu bo nie ma takich zdjęć na PW wink:
- po trzecie primo proponuje założyć w±tek dotycz±cy zdjęć zastrzelonych rogaczy lol

Aquarius wyprowadĽ mnie z błędu je¶li się mylę z tymi rogaczami.
_________________
Praca, praca, praca i angielski smutny
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquarius napisał:
Cytat:
Piwoniusz czy twoja wypowieć byla atakiem na mnie , my¶le że tak i nie tylko na mnie ale na mojego syna, i tym zajechałe¶ za daleko.

Drogi Aquariusie, tak szczerze między nami to fotka z jelonkami wisi w Galerii i powiewa z niej my¶listwem a więc wisi mi i powiewa. lol
Pewnie przeoczyłe¶ fakt, że wysłałe¶ fotkę z synem i jelonkami do opublikowania w miejscu gdzie jest napisane: "Komentuj ¶miało". Jednym słowem nie napisałem o Twoim synu a jedynie wyrażałem moj± opinię o zabijaniu zwierz±t. Je¶li nie życzysz sobie komentarzy spytaj księdza co masz zrobić. Oni traktuj± dowolnie przykazanie: "Nie zabijaj", z tego co piszesz. Słyszałem też o innych księżach, którzy traktuj± dosłownie przykazanie: "Miłuj bliżniego swego jak siebie samego" a potem odpowiadaj± za pedofilię. No cóż ... czyżbym teraz zaatakował Twoj± parafię ? lol
AQUARIUS
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Mar 29, 2006
Posty: 197

Kraj: USA
Miejscowość: Detroit / do 73 Tarnow
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:


Pewnie przeoczyłe¶ fakt, że wysłałe¶ fotkę z synem i jelonkami do opublikowania w miejscu gdzie jest napisane: "Komentuj ¶miało". Jednym słowem nie napisałem o Twoim synu a jedynie wyrażałem moj± opinię o zabijaniu zwierz±t.


Niewiem może ja już zle widzę, ale jedna wypowieć pod zdjęciem : Aquarius, nauczyłe¶ syna polować na jelenie od dziecka - może mu się to przyda ... ale nie ucz go polskiej ortografii bo .......

To jet moja ostatnia wypowieć na ten temat, niema co więcej pisać, wszystko było chyba już powiedziane i napewno każdy pozostanie przy swoim przekonaniu.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zostało tylko jeszcze osiemdziesi±te czwarte pogryzienie człowieka przez człowieka... :placz
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aquarius, dobrze widzisz. Przepraszam. To był żart sytuacyjny, zgadzam się, że mógł Cię urazić. W moich młodych latach jeleniem nazywali¶my kolegę, który czego¶ tam nie potrafił. Miałem na my¶li star± prawdę, że z my¶liwego można zamienić się w zwierzynę. wink:
Sazan, hue, hue, hue. Mowy nie ma ... słyszałem, że akwariusy s± ciężkostrawne. lol lol lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ide sie zastrzelic wykrzyknik zly: Nawet piwo nie pomaga na strawienie tego "co juz zostalo strawione"a co z ziemi jezorami( "wyobrazni wesoly ")"podejmuje sie bez wzgledu na stan produktu"(ladnie zabrzmialo lol :?: )
Moze (bez urazy)skonczcie temat ktory przerosl Was 50-krotnie lol
Sami nie wiecie czy zabijanie"jest w Was",czy Was zabija idea:
Dyskusja powstala na temat:Wieszac czy nie wykrzyknik
Ciag dalszy to wyciaganie swoich slabosci w imie dowartosciowania i zwalczania wlasnych kompleksow(ten typ byl juz na "walku"i niczego nowego nikt sie nie dowiedzial).
O "wspolzyciu"nie bede pisal bo kazdy ma wlasne lol w lesie,nad woda,w pociagu itd.
"Obnarzanie sie"(myslalem ze to moja specjalnosc wesoly )ma tu tyle co najnowsze doniesienia z regionalnej3 do TV BBC. lol
Ktos mi powiedzial ze PW jest miejscem gdzie mozna sie "bawic",granice zabawy,zawsze gdzies sie koncza.
Pozniej,malo tego ze boli,to jeszcze w "dziobie"pozostaje gorzki posmak.
Latwiej zadbac o porzadek niz sprzatac po "imprezie" zly:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 168