Czy wiesz, że...
Gdyby sprzęt zapewniał złowienie ryb za każdym razem i w każdych warunkach, wędkarstwo straciłoby swój urok.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 579
 Zalogowani 0
 Wszyscy 579

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(456573) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(456573) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456573) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456573) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456573) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(456573) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(456573) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(456573) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(456573) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59830) Apr 03, @ 09:01:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2269
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2046
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2161
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2296
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2128
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2185
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2092
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2497
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2322
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wyprawa (eskapada) nad Ebro . nad Rio Ebro
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wyprawa (eskapada) nad Ebro . nad Rio Ebro
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 1:02 am    Temat postu: Wyprawa (eskapada) nad Ebro . nad Rio Ebro Odpowiedz z cytatem

Witajcie - przelom wrzesnia i pazdziernika to termin kolejnej naszej wyprawy na gigantyczne sumy. Zapraszam serdecznie. Wkrotce napisze cos wiecej na ten temat - zdradze natomiast juz - ze jedziemy tym razem do delty Ebro - i polowac bedziemy oprucz suma jeszcze na sazana,dorade i blufisha.
Ps. Mam nadzieje ze nikt sobie naszego Sazana (Andrzeja) nie wziol jako cel!!!!
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życzę mnóstwa "mocnych" wrażeń i taaakiej rybyyy!!!!
Nie zapomnij o aparacie - zdjęcia mile widziane usmiech))
waldek42
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jun 24, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie planowanie przyszłego sezonu napędza wyobraĽnię.Do tego info z sieci i już brak snu zapewniony.No cóż cała zima przede mn± na ostudzenie zapału.
Ależ nie zaszkodzi mi się zapytać jakie s± realne koszty takiej eskapady.S±dzę,że wypowiedĽ stałych Ebro-bywalców będzie najbardziej adekwatna.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delta - czyli Riumar. Według mnie najładniejszy kawałek rzeki Ebro. Kto chce zobaczyć jej piekn± dziko¶ć, proszę ogl±dać galerię tu na PW. NajedĽ myszk± na słowo '' galeria'' ---> pogawędkowe imprezy ---> eskapady i klikaj ---> I oraz II eskapada. To wła¶nie Riumar.
Ceny? Co roku inne. Im dłuższy pobyt, tym taniej - a to za spraw± kosztownej tam podróży. Z do¶wiadczenia wiem, że trzy tygodniowy pobyt pozwoli na wyłowienie się do bólu. Dwa tygodnie - trochę mało. Wraca się z niedosytem a szkoda, bo ten niedosty też kosztuje.
Z pewno¶ci± będziemy jeszcze dużo pisać o Ebro w Riumar. Jedno jest pewne, Ci którzy już zaczynaj± odkładać na ten wyjazd, nie będ± tego żałowali.
Chętnie pojechałbym w to miejsce, chętniej niż do Maquinenzy. Niestety, muszę w tym roku spasować i to w znacznie większej ilo¶ci imprez.
Będę jednak przygladał się Waszym przygotowanion i chetnie będę podpowiadał, co zabrać a co nie.
W ekipie koniecznie musicie mieć osobę, która potrafi gotować a szczególnie kucharza wyspecjalizowanego w potrawach z ryb. Ci którzy nie jedz± ryb, niech mocniej trzymaj± się za kieszeń.
PS Ryby w okolicach Riumar nie reaguj± na zmiany pogody, kierunki wiatrów, fazy księżyca itp zjawiska, mog±ce zatrzymać ich żerowanie :-)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PS Ryby w okolicach Riumar nie reaguj± na zmiany pogody, kierunki wiatrów, fazy księżyca itp zjawiska, mog±ce zatrzymać ich żerowanie
_________________
old_rysiu


no popatrz 8O Oldi -to zupełnie inaczej jak u Nas :P
waldek42
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jun 24, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obklikałem wszystkie eskapady wesoly
Piękna sprawa.Teoria obcykana.
Jedzenie z ryb to klasa w sobie pod warunkiem,że nie jeste¶ no-kill wesoly
3 tygodnie to można na powietrzu żyć dla takich wrażeń.Aha woda do picia z Ebro zdatna?
Czyli problem papu i picia schodzi z kosztów.Czyli jak wezmę namiot to tylko podróż mnie kosztuje??hehe
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekam na artykuł i piekne foty - jak w poprzednich wyprawach.
Życzę - "trzymetrowców" wesoly
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Major
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2004
Posty: 343

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie proszę, jakim sprzętem trzeba dysponować aby nieporywać się z motyk± na słońce. Chodzi zarówno o połów z gruntu jak i na spinning czy troling.
_________________
Sen i praca czas łowienia skraca.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 3:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest sens wybierać się tam z muchówk±?

ps. Tak wogóle proponuję przykleić temat..
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kosztowny jest taki wyjazd :?: :?: :?:
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 8:11 pm    Temat postu: Kolejna wyprawa (eskapada) do Delty Ebro Odpowiedz z cytatem

Termin wyprawy - juz ustalilem - 22.09. - 06.10.2007 - dlaczego wlasnie taki? Juz odpowiadam - tydzien wczesniej domek kosztuje jeszcze o 80€ wiecej, czyli na dwa tygodnie to 160€. Placimy zatem za domek na tydzien - 285€ - powtarzam za domek, nie za osobe. Do tego dochodzi 50€ za energie i tzw. sprzatanie koncowe - to tyle jezeli chodzi o kwatery. Do pelni szczescia potrzebne sa nam jeszcze licencje na wedkowanie w tym regionie - czyli Katalunien - 25€ oraz upranienia do polowu z lodzi 35€ - sa to licencje i uprawnienia roczne. Naturalnie potrzebna nam bedzie tez lodz ale cene musze jeszcze wynegocjowac w Hiszpanii. Z tymi negocjacjami poczekam jeszcze, musze bowiem wiedziec ilu nas bedzie i co bedziemy lowic. Reszta w artykuliku za ktory jakos nie moge sie zabrac.
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 8:34 pm    Temat postu: Wyprawa do Delty Ebro Odpowiedz z cytatem

Czy jest sens wybierać się tam z muchówk±?

Sam nie urzywam muchowki ale na jednej z wypraw, nasz przewodnik lowil na nie Cefale, lowil ich tyle i w takich ilosciach ze zapieralo dech. Bylo to pod zakladami przetworczymi kurczakow, a na haku nie bylo muszki tylko kawalek watroby. Pojecia nie mam co jeszcze na muchowke mozna by tak zlowic - suma raczej nie.
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

285E za domek iluosobowy?
_________________
Łowi się po to żeby znaleĽć odpowiedĽ, żeby zrozumieć...
waldek42
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jun 24, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 4:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Karpiarzu.Proszę Ciebie.
Szybko napisz ten artykulik.S±dzę,że najważniejsze s± teraz dla nas realne koszty pobytu i szczegóły logistyczne.Ważne będzie każde wydane euro,bo nie może kasy tam zabrakn±ć.
Przecież rybostan i techniki połowów zostały już pięknie opisane.Pozdrawiam
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karpiarz napisał:
''Do pelni szczescia potrzebne sa nam jeszcze licencje na wedkowanie w tym regionie - czyli Katalunien - 25€ oraz upranienia do polowu z lodzi 35€ - sa to licencje i uprawnienia roczne. ''

No i mamy nowo¶ć na rynku. 35 Euro za wędkowanie z łodzi. Tego nie było. Ach Ci pazerni Hiszpanie.

Napiszę jeszcze o jednym. Waldek 42 chce zabrać namiot. Mój drogi Waldku. nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ze tam nie ma gdzie rozłożyć namiotu. Nawet jak ta sztuka Ci się gdzie¶ uda, bez lodówki umrzesz. Podstawowy napój to zimne piwo, które niewiele tam kosztuje. Herbatki, będziesz musiał sobie zabrać z Polski. Ich wszechobecna i jedyna marka ''Pompadur" jest przez nas nie do wypicia - ¶mierdzi myszami. Woda z rzeki Ebro, nawet po przegotowaniu nie nadaje się do picia. Może i się nadaje, ale niesie ze soba tyle zwi±zków organicznych, że najlepsze filtry nie s± w stanie ich oddzielić. W Riumar s± domki - przeważnie 4 osobowe. Jeden domek kosztuje tygodniowo, tyle ile napisał Karpiarz. Je¶li zamieszkaj± tam 4 osoby, koszt podzielicie na 4.
Bez łodzi, nie ma wędkowania. W łodzi wędkuj± tylko 2 osoby. Większa obsada - za duży tłok. Macie szczę¶cie, że pojedzie z Wami Karpiarz. On potrafi wynegocjować ceny za łódĽ a najważniejsze - potrafo załatwić miejsce ich postoju. Da to ogromne korzy¶ci finansowe.
Domki, pomimo tego, że s± w Hiszpanii, nie posiadaj± zabezpieczeń przed komarami. Musicie koniecznie zaopatrzeć się w odpowiednie ¶rodki. Do domków s± najlepsze te do gniazdek. Na rzekę - Off, Bzz oraz inne, które zakupujcie w Polsce. Na flakonach i ilo¶ciach nie żałujcie. Ci którzy maj± kapelusze z szerokim i sztywnym rondem, mog± stosować siatki.
Przypominam tylko, że sprzęt, to dwa rodzaje. Jeden, na żywca i duże sazany - silna wędka teleskopowa z porzadnym kołowrotkiem i plecionk± 18-20 kg wytrzymało¶ci ( to sprzęt i na żywca ). Będziecie łowić na spławiczek w ledwo zauważalnym nurcie z dna na jedo ziarenko kukurydzy konserwowej. Łowisko takie, to styk nurtu z brzegowym zaro¶lem. Tam głęboko¶ć od 1-3 m. kukurydza konserwowa i kukurydza konserwowa. Je¶lizabierzecie ze sob± puszkę na dzień na osobę, nie zabraknie Wam zanęty i przynęty.
Drugi zestaw to bardzo ciężki sprzęt sumowy. Nie będę pisał, że cw to od 250g, że denne obci±żenie około 80 g, że plecionki około 100 kg wytrzymało¶ci o kołowrotkach nie wspomne. Tym sprzętem będziecie łowić sumy na żywca ( kara¶, sazan długo¶ci około 30 cm ).
Ekipa, która nie będzie posiadała siatek stalowych, tych wycofanych u nas, będzie musiała takowe kupić. W normalnych siatkach nie utrzymacie tam ryby w dobrym stanie technicznym ( żywce ). W metalowych koszach ( siatkach ) przechowuje się je bardzo dobrze. Nie zapomnijcie zabrać linki alpinistycznej, zarówno do cumowania łodzi jak i przytrzymywania suma do sesji zdjęciowych. Minimalny odcinek linki to 20 m.
Tylko suma i blufisza z plaży, będziecie mogli łowić na dwie wędki. Sazany i karasie, tylko na jedna wędkę, któr± trzeba trzymać w ręce.
Nie jestem spinningist± i nie podpowiem Wam niczego na ten temat. Jedno jest pewne - je¶li macie echo i znajdziecie przybrzeżne doły głęboko¶ci 3-7 m, warto poczekać przed nim w nocy z żywczykiem około 30 cm.
Co będziecie jedli.
Pieczywo - bułki weki. Chleb okropnie drogi a ten z Plusa jest mało trwały. Po 24 godzinach rozlatuje się na drobne kruszki. Poza tym, Plusa nie macie na miejscu, ale przy dobrej organizacji, można z nocnej zmiany zatrzymać się po zakupy.
Jajka - prosta jajecznica na ¶niadanie, urozmaica rybne menu.
Owoce i warzywa - ta sama cena co i w Polsce i nie zdziwiłbym się, że nawet może tam być drożej.
Nie znajdziecie w Hiszpanii octu spirytusowego. Tam jest tylko winny - winagre. Jest on słabszy i ma powonienie. Po matematycznych przeliczeniach procentowych, można uzyskać odpowiedni± marynatę do ryb. Olej jest tani. Bułka tarta jest też do kupienia. Macie prócz ryb na gor±co z ziemniakami ( s± tanie ) i mizeria ( też nie problem ) duż± porcję ryb, która zostanie na zimno - a to do kanapki na łódĽ, a to wła¶nie do zalewy octowej. Możecie też urozmaicać sobie dania z ryb gatunkowo. Raz sazan, na drugi dzień filet z suma. ( Suma łowionego w dzień przy okazji połowu ryby spokojnego żeru - ot takie małe około metrówki, na małego żywca i spławiczek - szczupakowy ).
Zajmowanie się cefalem jest małym nieporozumieniem. Ryb tych jest taka mnogo¶ć, że s± widoczne dosłownie wszędzie. Ryba niestety jest niesmaczna.
Dodatkowe koszty.
Trucizna na mrówki - jest ich pełno w domku i trzeba je wytruć. Mówi±, że to jest niemożliwe, jednak Roj kupił w aerozolu tak± truciznę w Riumar i po 3 dniach, mrówki u nas nie zobaczyli¶my.
No i jeszcze jeden ważny fakt. W okresie tam pobytu, Karpiarz będzie miał urodzinki :-) Musicie być na to przygotowani pod względem stosownego ubioru a na pewno wtedy do jego domku trzeba pukać nog±!!! O tym nie zapominajcie!!!
Nie ma takiej ceny, która byłaby za droga dla wędkarza, aby tam posiedzieć przy wędkach. Trochę pechowo, bo będziecie tam tylko dwa tygodnie a to kolosalna strata. Trzy tygodnie s± tańsze ( koszt przejazdu bardzo drogi ) a i to akurat czas, że można się wyłowić do woli. Dwa tygodnie, to za mało.
Jak już pisałem, cena tutaj jedynie moze ograniczyć ilo¶ć chętnych osób. Nie każdego stać na taki wydatek. Ci, którzy mog± sobie na to pozwolić, z pewno¶ci± nie będ± żałowali tego wyjazdu. Presja wędkarska jest tam bardzo silna i dlatego jad± tam wedkarze, którzy z góry rezerwuja sobie miejsce pobytu. Jest zatem oczywist± spraw±, że domki trzeba rezerwować dużo wcze¶niej i wysyłać zaliczki. Je¶li kto¶ zrezygnuje, zaliczka przepada, chyba, że wła¶ciciel zaliczki znajdzie sobie zmiennika, który odda zaliczkowan± sumę.
Karpiarz
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 198

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Aachen
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 4:49 pm    Temat postu: Riomar 2007 Odpowiedz z cytatem

"No i mamy nowo¶ć na rynku. 35 Euro za wędkowanie z łodzi. Tego nie było. Ach Ci pazerni Hiszpanie. " Oldi to zadna nowosc - to poprostu normalna kolej rzeczy. W tych 35€ zawarte jest ubezpieczenie, tzn gybys zatopil lodz lub uderzyl w jakas inna, lub cokolwiek uszkodzil - pokrywa to ubezpieczenie. W poprzednich latach wszyystkie lodzie bazowaly na moim ubezpieczeniu prywatnym - ktore podawalem na duzo wczesniej zanim wsiadles do lodzi. Mysle ze tak jest lepiej - a juz napewno dla mnie.
Teraz wiadpmosc z ostatniej chwili - wlasnie zarezerwowalem trzy domki - jeden dla mnie, drugi dla sazana i trzeci na wyrost dla was - sa to domki 4-5 osobowe ale spoko mieszci sie 6. Cdn.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No teraz mam twoja "gebke"na forum wesoly
Wiesz jaka sila persfazji dysponuje wesoly ,na razie jest to tydzien,za kilka dni mam nadzieje ze oficjalnie powiem Ci ze jedziemy wykrzyknik wesoly
A ochote mam taka ze ... lol
Tym razem mam nadzieje na rekord suma:!: wesoly ,
niestety nie na spin wesoly
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę powiedziawszy, w Riumar najbardziej rajcuj± mnie białe ryby typu sazan i ogromny kara¶. Łowienie tam sazanów jest prawdziwym wedkarskim wypoczynkiem. Można oczywiscie nastawiać się na suma w nocne zasiadki. Komary, chłód i ogromna wilgoć ( uwaga - od wieczora już siada na wszystko niewidoczny deszcz - to wpływ silnie wilgotnego powietrza ). Na nocne zasiadki, konieczne sa ubiory ciepłe i nieprzemakalne. W dzień - pełen luzik. Komarów nie ma, ciepełko i przyjemny chłód od wody. Piękne widoki pływajacych ryb ( konieczne polaroidy ).
Dla mnie najlepsze tam wakacje - to łowienie sazanów i pieczenie ryb. Tam można się naje¶ć do syta wspaniałych słodkowodnych sazanków i wszystkie s± chudziutkie, bo nie potrzebuj± tam gromadzić tłuszczów na zimę.
Może tak potrzebujecie zatrudnić kucharza? Nawet dopłacę do takiej fuchy.
Przygotowanie wszystkich posiłków, utrzymywanie porzadku w domku i robienie zakupów, przygotowanie żywych karasi zanętowych - najlepszy sort wielko¶ci 25-30 cm, przygotowywanie łodzi do wyjazdów sumowych i dbanie o pełny zbiornik paliwa. Prócz tego pranie ubrań, suszenie i prasowanie. Dbanie o zapasy zimnego piwa w lodówce, wykonywanie kanapek na nocne zasiadki. Likwidacja komarów w sypialniach.
Można nie mieć kucharza i bazować jedynie na kanapkach. To bardzo kosztowne, tym bardziej, że małe pieczywo zakupione w sklepie za 2 euro wystarcza na jeden posiłek dwuosobowy. Po dwóch dniach, będziecie czuli głód ( brak megakalorii ) i trzeba będzie zacz±ć piec ryby. No i zacznie się. Brak czasu na spanie i rezygnacje z wyjazdów nocnych codziennie. Kłopotliwe ustalanie - ja lece po zakupy, ty zrób obiad, ty posprz±taj i jeszcze ten czas na szukanie i złowienie żywca. Już po tygodniu wróżę wyczerpanie organizmu. Jechać tam, żeby spać, szykować jedzenie, robić zakupy, siedzieć przy spławiczku obok karasi a potem dopiero wyjeżdżać na nocnego suma, uważam za zmarnowanie szmalu. Dwa tygodnie zlec± a każdy z Was zaliczy kilka zaledwie nocek.
Czy taki kucharz kosztuje dużo?
Bior±c pod uwagę, ze w domku s± w sypialniach ( dwóch ) po dwa łóżka, załoga czteroosobowa w dzień po nocnych zasiadkach, moze spokojnie spać, każdy na swoim łóżku. Jest przecież w salonie tapczan, na którym może spać w nocy kucharz. Umieszczajac kucharza w swoim domku, nie macie żadnych dopłat z racji pi±tej osoby. Czy wykorzystacie to pi±te miejsce dla pełnowarto¶ciowego wędkarza w załodze? Nie. musicie działać w parach na łodzi, bo łodzie s± dwuosobowe. Pi±ta osoba nie będzie miała pary - i już s± problemy techniczne. Lokum dla kucharza macie za darmo.
Z racji tego, ze kucharskim obowi±zkiem jest łowienie żywca, kucharz musi mieć licencję. To zaledwie 60 euro i tak± zakupi sobie sam.
Wyżywienie - znowu dodatkowa korzy¶ć. Kucharz dzieli się kosztami zakupu artykułów spożywczych, więc cały koszt dzielimy na 5 osób a nie 4 osoby. Z do¶wiadczenia wiadomo, że wyżywienie grupowe jest o wiele tańsze niż wyżywienie indywidualne. Na żarciu nie stracicie żadnego euro.
Wasze straty, to koszt transportu owego kucharza. Wiadomo, że samochód spali wiecej paliwa, gdy wiezie wiekszy bagaż. Zamiast 4 osoby, pojedzie 5 osób. Tak - zdecydowanie mniejsza wygoda jazdy. Jest to jednak 2500 km w jedn± stronę!! Trzeba będzie zrobić postój. Tymczasem przejechawszy pół odcinka ( 1250 km ), kucharz zabezpiecza załodze godziwy odpoczynek w miejscowo¶ci Dijon ( wygodne spanie i smaczny posiłek z kuchni francuskiej ). To samo dotyczy drogi powrotnej.
Mamy tutaj jeszcze jedn± korzy¶ć z owej piatej osoby - jest zrównoważonym kierowc± z dużym do¶wiadczeniem. W razie zmęczenia, może zastapić kierowcę.
Turnus trwa od 22 wrze¶nia a kończy się 06 paĽdziernika.
Z Dijon musimy wyjechać póĽnym wieczorem 21 wrze¶nia. W Dijon musimy być już wieczorem 20 wrze¶nia, aby mieć czas na całonocne spanie, i jeden dzień zwiedzania Dijon i okolic. Z polski, trzeba zatem wyjechać 19 wrze¶nia w godzinach nocnych.
Powroty sa już inne. Wyjazd z Riumar po ¶niadaniu 06 paĽdziernika. W Dijon jeste¶my póĽn± noc±. Szybka przek±ska i spać. ¦pimy do bólu - wstajemy na obiad i w drogę ( to już 07 paĽdziernik ) W Polsce jeste¶my 08 paĽdziernika.
Żeby wędkować w Hiszpanii 13 dni, musimy wyjechać 19 wrze¶nia w nocy a przyjedziemy dopiero 08 paĽdziernika.
Teraz o samochodzie. Musi być jak widzicie duży - najlepiej kombik i koniecznie z klimatyzacj±. Czy znajdzie się załoga z takim samochodem? Zobaczymy. Dodam jeszcze, że samochód zrobi minimum 5500 km a najlepiej policzyć koszty na 6000 km.
Uwagi końcowe.
Załoga musi lubieć je¶ć ryby. Kucharza głowa w tym, aby były smaczne.
Posiłkowanie się mięsnymi artykułami rodem z Hiszpanii kompletnie odpadaj± a to ze względu na mały ich tam wybór oraz niezno¶ne ceny.
Orientacyjna cena obiadu - 15 euro
Mały kurczak z rożna ( jak gołabek ) - 10 euro.
Zbiorowy koszt wyżywienia z kucharzem, to około 15 euro skromnie lub 20 euro dosyć bogaty wybór na cały dzień.
Jeden mały week ( około dwóch naszych bułek ) to koszt około 1 euro.
Stołujac się w restauracji i robi±c samemu ¶niadania i kolacje - to koszt jednodniowy około 25 euro ( bardzo skromnie ). Majac kucharza zaoszczędzicie sporo czasu na szykowanie ¶niadań i kolacji, robienie zakupów oraz zaoszczędzicie od 65 do 130 euro na osobę za cały tam pobyt.
Teraz sami podsumujcie minusy i plusy zabrania kucharza :-)
Marek_b
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jun 19, 2002
Posty: 1235

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Z Dijon musimy wyjechać póĽnym wieczorem...

Ten to potrafi się wypromować! lol Ale z takim kucharzem to i bym pojechał.
_________________
¦wiadomie dokonuj wyborów.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek_b napisał:
old_rysiu napisał:
Z Dijon musimy wyjechać póĽnym wieczorem...

Ten to potrafi się wypromować! lol Ale z takim kucharzem to i bym pojechał.


Pamiętajcie o musztardzie wink:
_________________
Marillion&Fish
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu wcze¶niejszych relacji "Wspomnienia znad Ebro", nie s±dziłem, że tak dużo jest problemów cateringowo - organizacyjnych.

Co prawda te problemy mnie nie dotycz±, ale gdybym to ja się wybierał z większ± grup± na tak± wyprawę a jedynym celem byłoby- łowienie czy też poszukiwanie tego swojego, "życiowego okazu" to nie marnowałbym czasu na zaopatrzenie tudzież inne rzeczy, o których opisuje Oldi, tylko bym zatrudnił " Marysię" - na rozs±dnych warunkach - oczywi¶cie. wink:
Grunt to wypoczęty wędkarz bez stresu dnia codziennego. idea:

A tak na marginesie, to zazdroszczę Wam takiej wyprawy.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O KEY!
Widzę, że pomysł na kucharza ( czytaj Marysia ) Wam się podoba. No i dobrze. Bardzo to rozs±dne. Marysia nie będzie domagala się zapłaty za uslugi. Wystarczy, że zakwaterujecie j± na miejscu i zapewnicie transport .

PS Jako, że Marysia nie będzie łowiła w nocy sumów, chętnie pożyczy jeden zestaw sumowy, dla wędkarza z takimi brakami.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie Ci łowcy sumów? Dlaczego nikt się nie zgłasza?
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Karpiarz ja z bratem i naszym koleg± planowali¶my wyprawę na ebro w lipcu, ale prawdę powiedziawszy to nasza pierwsza wyprawa, niemaj±c o tym zielonego pojęcia planujemy wykupić wycieczkę w jednej z firm organizuj±cych takie wypady. Chyba, że niemiał by¶ nic przeciwko temu żeby¶my doł±czyli do was ??
petrus3
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2003
Posty: 715

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko ładnie i cacy, ale 2500km w jedn± stronę samochodem wypchanym pod sufit to pornografia !!!!! Wiem, że jest trudno samolotem bo nadbagaż murowany. Jechałem w tym roku do Finlandii dobrym samochodem, jedynie 1300km non-stop i wszyscy padali na ryja po dojechaniu. 2500km za fajer± przeraża !!!!! Wolałbym zapłacić słono za nadbagaż i wysi±¶c sobie po 3h w Barcelonie...... 8)

pozd.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Witam
Karpiarz ja z bratem i naszym koleg± planowali¶my wyprawę na ebro w lipcu, ale prawdę powiedziawszy to nasza pierwsza wyprawa, niemaj±c o tym zielonego pojęcia planujemy wykupić wycieczkę w jednej z firm organizuj±cych takie wypady. Chyba, że niemiał by¶ nic przeciwko temu żeby¶my doł±czyli do was ??


kto¶ mi łódeczkę zabrał. A to moja prywatna była.. Sam j± znalazłem :placz :placz :placz :placz :placz
_________________
Pijawka z wiochy....
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Argrabi przepraszam, nie wiedziałem zrobiłem to w pełni nie ¶wiadomie. Za chwilkę zmienię na co¶ innego.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

petrus3 napisał:
Wszystko ładnie i cacy, ale 2500km w jedn± stronę samochodem wypchanym pod sufit to pornografia !!!!! Wiem, że jest trudno samolotem bo nadbagaż murowany. Jechałem w tym roku do Finlandii dobrym samochodem, jedynie 1300km non-stop i wszyscy padali na ryja po dojechaniu. 2500km za fajer± przeraża !!!!! Wolałbym zapłacić słono za nadbagaż i wysi±¶c sobie po 3h w Barcelonie...... 8)

pozd.

To prawda - nie można jechać 2500 km non stop nawet przy zmianie kierowcy. W polowie solidna przerwa nawet dobowa i od razu lepiej się jedzie. Pisałem tutaj o tym wyżej, więc nie widze problemów.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karpiarz przepraszam, ale po głębszej analizie doszedłem z bratem do wniosku, że termin przez ciebie proponowany, dla nas jest jednak bardzo niewygodny, a nie chcemy komu¶ innemu blokować miejsca. Gdyby się okazało, że jednak damy w tym terminie pojechać, a miejsca jeszcze będ± wolne, odezwę się.
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Argrabi przepraszam, nie wiedziałem zrobiłem to w pełni nie ¶wiadomie. Za chwilkę zmienię na co¶ innego.


Spokojnie, nic naprawdę sie nie stało.. A Twój wybór avatora ¶wiadczy o tym, że masz dobry gust ;)
Wesołych ¦wi±t usmiech
_________________
Pijawka z wiochy....
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 107