Czy wiesz, że...
TOŁPYGA
Rekord Polski - 51,50 kg
Złoty medal - 20,00 kg
Srebrny medal - 15,00 kg
Br±zowy medal - 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 595
 Zalogowani 0
 Wszyscy 595

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(500838) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(500838) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(500838) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500838) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500838) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500838) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(500838) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(500838) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(500838) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(500838) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Okoniówka i "boczny trok"
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Okoniówka i "boczny trok"
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:21 am    Temat postu: Okoniówka i "boczny trok" Odpowiedz z cytatem

Chcę kupic wędeczkę na okonie. Łowienie paprochami i boczny trok.
Znalazłem kilka propozycji:
- MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 – 13 GR
- MIKADO DIAMOND 270 - 12 GR
- MIKADO COMPETITION PERCH SPIN 270 – 13 GR
- Team DRAGON Light (2.75 m / 3-12 g)
- Konger World Champion Tango
- Colmic Diamond 2,4m c.w. 3-12g

Czy wędeczka powinna byc mniej czy bardziej sztywna (szczytowa akcja). Co lepsze?
Nie mam do¶wiadczenia więc nie wiem, która mi będzie lepiej pasowała. Doradzali¶cie aby zajrzeć do sklepu i pomacać każd± ale i tak to nic mi nie da i nadal będę w kłopocie. Już tego próbowałem.
Zbliża się gwiazdka. Wiem, że rodzinka che złożyc się na wędeczkę do 250,00 PLN. MAM TYLKO WYBRAĆ. Wybieram juz około miesi±ca i nic. Jeszcze bardziej jestem zakręcony.


Ostatnio zmieniony przez Akino dnia Czw Lis 30, 2006 5:28 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je¶li ma to być typowa wędeczka na okonia polecam wędzisko Team Dragon Light, sam je posiadam i sprawuje się nieĽle.
Do tego żylka główna 0,14 lub 0,12 mm i będzie super czuła.
Je¶li Ci te wędzisko nie odpowiada to kieruj się akcj± szczytow±, do¶ć miękkie, a także odpowiedni± ługo¶ci± 270-300cm. dobre s± także jeżeli nie maj± zbyt dużej masy wyrzutu, dzięki temu maj± lepsz± pracę na lżejszych przynętach.
To powinno Ci w zupełno¶ci pasować, dobra wędka i żyłka sprawiaj± że można poczuć całe dno i każde branie.
Pozdro Bodzio
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:16 am    Temat postu: Okoniówka i "boczny trok" Odpowiedz z cytatem

Konger Tango, super czuła leciutka wędka a jednocze¶nie wytrzyma hol szczupaka.Klasyk w¶ród kijków na okonie , warta każdego grosza na ni± wydanego.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konger Tango
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tango. Mam od 5-ciu lat i bardzo sobie chwalę.
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
Konger Tango

Używałem przez cztery lata i tylko nieszczę¶liwy wypadek sprawił że poszła do „krainy wiecznych łowów” ale spokojnie mogę polecać jako jedn± z najlepszych w tej kategorii.
Pozdrawiam
_________________
Krzy¶ K
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz Kongera. Mam 3 wklejanki Mikado i Konger Tiger Spin UL – 3 – 18, bez w±tpienia ten ostatni jest najlepszy. Jako¶ nie mam przekonania do Mikado, poza tym nie leży mi w ręce.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie bym wybrał Kongera Tango, 2 lata łowiłem kijem o długo¶ci 2,7m. 1-10 g (chociaż moim zdaniem te 10 gram to przesadzone wg. mnie góra 8 gram).
Od zeszłego roku łowię krótszym modelem 2,4m, dużo lepiej mi się nim łowi z tego względu, że szczytówka jest bliżej oczu i po kilku godzinach łowienia mniej się męcz± oczy. Ponadto moim subiektywnym zdaniem jest bardziej czyły od dłuższego modelu, ale to moje zdanie.
Wybór należy do Ciebie.
Pozdr.
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównałem Kongera Tango z MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 i Mikado ma chyba lepszy materiał (IM9) i lepsze przelotki.
Lexus jest bardzo mało znany i niewiele znalazłem w necie recenzji na temat łowienia t± wędeczk±
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
Porównałem Kongera Tango z MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 i Mikado ma chyba lepszy materiał (IM9) i lepsze przelotki.
Lexus jest bardzo mało znany i niewiele znalazłem w necie recenzji na temat łowienia t± wędeczk±


Czemu zatem pytasz o radę, skoro już i tak wybrałe¶? Ja już nigdy w życiu nie kupię żadnego kijka Mikado. W tym roku złamałem dwa takie badziewia. Lexusa(sandaczowy, ale seria ta sama) złamałem dwukrotnie. Raz strzeliła szczytówka, tuż poniżej szczytowej przelotki – bez powodu, podczas rzutu. Drugi raz zacinałem sandacza – r±bn±ł dolnik. :evil:
Na Kongera okonie 0,5 – 0,8, przerzucam kijkiem przez burtę, nie lubię się „ceregielić”. Jak się złamie, będzie inny. Służy mi już ok. 5 lat, czas na zmianę. lol Na Matrixie 777 się nie dało :roll:

PS. O materiale nie ¶wiadczy to, co pisz± – na płocie też pisało. Masz tu recenzje użytkowników, o to zreszt± pytałe¶.


Ostatnio zmieniony przez Jotes dnia Czw Lis 30, 2006 9:58 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
Porównałem Kongera Tango z MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 i Mikado ma chyba lepszy materiał (IM9) i lepsze przelotki.
Lexus jest bardzo mało znany i niewiele znalazłem w necie recenzji na temat łowienia t± wędeczk±


Sorki kolego...ale chyba nie wiesz o czym tak naprawdę piszesz :roll: .... wczytaj się najpierw w swój tekst....kolejna rzecz po poszukaj w necie jak i tu o włóknach węglowych, dopiero póĽniej staraj się zamie¶cić wła¶ciw± opinię. zly:
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farciarz napisał:
Akino napisał:
Porównałem Kongera Tango z MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 i Mikado ma chyba lepszy materiał (IM9) i lepsze przelotki.
Lexus jest bardzo mało znany i niewiele znalazłem w necie recenzji na temat łowienia t± wędeczk±


Sorki kolego...ale chyba nie wiesz o czym tak naprawdę piszesz :roll: .... wczytaj się najpierw w swój tekst....kolejna rzecz po poszukaj w necie jak i tu o włóknach węglowych, dopiero póĽniej staraj się zamie¶cić wła¶ciw± opinię. zly:


Gdybym wiedział to bym nie pytał. Forum jest po to aby podpowiedzieć i ukierunkować.
Natomiast ty "farciarz" urodziłe¶ sie omnibusem i chyba ten nick pasuje do ciebie bo trzeba mieć naprawdę szczę¶cie aby wiedzieć wszystko. Dziękuję ci bardzo ma pomoc :evil:

Jotes napisał:
Czemu zatem pytasz o radę, skoro już i tak wybrałe¶? Ja już nigdy w życiu nie kupię żadnego kijka Mikado. W tym roku złamałem dwa takie badziewia. Lexusa(sandaczowy, ale seria ta sama) złamałem dwukrotnie. Raz strzeliła szczytówka, tuż poniżej szczytowej przelotki – bez powodu, podczas rzutu. Drugi raz zacinałem sandacza – r±bn±ł dolnik.

Decyzji jeszcze nie podj±łem. Mam kolege, który próbuje mnie ukierunkować na Mikado. Dlatego jestem w rozterce.
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino....nie miałem zamiaru nikomu dogryzać...i nie urodziłem się omnibusem. Dletego je¶li chcesz się czego¶ naprawdę dowiedzieć o wędkach poczytaj artykuły tedo pana wesoly http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1068&Itemid=106
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farciarz napisał:
Akino....nie miałem zamiaru nikomu dogryzać...i nie urodziłem się omnibusem. Dletego je¶li chcesz się czego¶ naprawdę dowiedzieć o wędkach poczytaj artykuły tedo pana wesoly http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1068&Itemid=106


Nie jestem wrózk± więc nie wiem co kto my¶li i jakie ma zamiary.

Chciałbym Ci bardzo podziekowac za zamieszczony link.
Takiemu wędkarzowi jak ja bardzo pomoże.
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:

Lexus jest bardzo mało znany

wesoly hehehe
Do tematu. Lexus jest jedn± z lepszych seri wędek mikado i sporo ludzi nim łowi. Poleca go nawet Marek Szymański w grudniowym W¦. Sam mam dwa kije tej seri i całkiem przyjemnie się na nie łowi. Na przyszło¶ć odradzam ci stwierdzania o jako¶ci/popularno¶ci sprzętu patrz±c na ilo¶ć recenzji.
Pozdrawiam
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
Akino napisał:

Lexus jest bardzo mało znany
Na przyszło¶ć odradzam ci stwierdzania o jako¶ci/popularno¶ci sprzętu patrz±c na ilo¶ć recenzji.
Pozdrawiam


Masz rację. Nie ocenia się całej firmy po ilo¶ci sredniozadowolonych wędkarzy. Niemniej jadnak jak czyta się w większo¶ci mało pozytywne recenzje to zaczyna to wydawać sieprawd±. (Oczywi¶cie w czę¶ci tych wypowiedzi mog± mie¶c udział przedstawiciele handlowi konkurencji).
Co do Lexusa to niewiele wiadomo¶ci znalazłem w necie. Niewielu wędkarzy wypowiada sie o tym sprzęcie, czy to pozytywnie czy negatywnie. O Kongerze mówi wielu. Oczywi¶cie, że jeżeli mówi wielu to ta druga jest "be" i dlatego próbuje wyci±gn±c z Was wędkarzy, którzy maja doswiadczenie Wasze opinie.
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 23, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będe tworzył nowego tematu
A co s±dzicie o wędce Dragon Mystery Ultra Lite c.w. 2-15g.
Czy pasuj± do niej małe woblery.(wędke chce przeznaczyć TYLKO na okonie)
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tania wersja do¶ć ciężkich kijków....pomimo iż jestem w klubie Dragon....to raczej bym nie polecił...jak dla mnie jak na okonia to zbyt ciężki kijek....choć bardzo wytrzymały !!
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 23, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie nie aktualne.Poszłem do sklepu,zobaczyłem i kupiłem Shimano Catane AX 210 cw 2-10gr(ale leciutka:D).Długo¶ć wędki wsam raz,gdyż nic dłuzszego na kanał nie potrzeba.Dodam jeszcze,że wędke kupiłem w promocji za 100 zl z groszami:D.
Karol_73
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 93

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ widziałem jak go¶ć łowił na przed - zimiu okonki na straszliwie długi kijek ze ¶mieszn± szczytówk±. Ponieważ z pochodzenia jestem muszkarzem zagadałem (tak z ciekawo¶ci). Go¶ć łowił na feeder... w następnym sezonie nabyłem drog± kupna taki 3,90 byrona i nie zamienił bym go na żadn± wklejankę... służy mi dzielnie kilka lat a warszawsko - praskie okonki sprawiaj± frajdę na cieniutkiej żyłeczce.
Ukłony,
Karol
key
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Nov 06, 2006
Posty: 2


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 3:17 pm    Temat postu: Re: Okoniówka i "boczny trok" Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
Chcę kupic wędeczkę na okonie. Łowienie paprochami i boczny trok.
Znalazłem kilka propozycji:
- MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 – 13 GR
- MIKADO DIAMOND 270 - 12 GR
- MIKADO COMPETITION PERCH SPIN 270 – 13 GR
- Team DRAGON Light (2.75 m / 3-12 g)
- Konger World Champion Tango
- Colmic Diamond 2,4m c.w. 3-12g


Czy wędeczka powinna byc mniej czy bardziej sztywna (szczytowa akcja). Co lepsze?
Nie mam do¶wiadczenia więc nie wiem, która mi będzie lepiej pasowała. Doradzali¶cie aby zajrzeć do sklepu i pomacać każd± ale i tak to nic mi nie da i nadal będę w kłopocie. Już tego próbowałem.
Zbliża się gwiazdka. Wiem, że rodzinka che złożyc się na wędeczkę do 250,00 PLN. MAM TYLKO WYBRAĆ. Wybieram juz około miesi±ca i nic. Jeszcze bardziej jestem zakręcony.


Witaj
Mam dwie wędki z wymienionych przez Ciebie serii:
MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 280 – 13 GR (trochę dłuższa niż opisana przez Ciebie). Łowię ni± klenie (1-2kg) na "kiblóweczki" w Warcie, nigdy nie miałem problemu z brakiem mocy. Jedynie mogłaby być trochę sztywniejsza.
Team DRAGON Light (2.3 m / 1-7 g) jest naprawdę wyj±tkowo czuła, przy zachowanej sztywno¶ci uważam j± za kapitaln± na małe gumki- mozesz liczyć kamienie w zbiorniku. Hol większej ryby jest dużym wyzwaniem. W okolicach Łodzi możesz ja kupić za 170 pln.
Połamania.
tomaszborewicz
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Dec 10, 2006
Posty: 26

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 2:04 pm    Temat postu: robinson Odpowiedz z cytatem

tylko i wył±cznie robinson elite micro jig 1-5 gr.
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mogę łowić Konger World Champion Tango na wodzie ze ¶redniej wielko¶ci nurtu?
Czy ta wędeczka nie będzie zbyt słaba (chodzi o szczytówkę i sygnalizację brań)?
Czy ta wędka jest tylko na wody stoj±ce?
Będę łowił na zalewie zegrzyńskim i jego odnogach (np. Narew)
Z waszych wypowiedzi widać, że jest wytrzymała ale na jakiej wodzie będzie się dobrze sprawować? Czy macie jakie¶ swoje do¶wiadczenia?
farciarz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2003
Posty: 257

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦miało.....bardzo dobry wybór....o nic więcej się nie martw...ren kijek potrafi wiele wytrzymać....i spodo błędów wędkarza wybaczyć wesoly
_________________
W przyszłym roku Polska wita...zaczynam żyć od nowa !!
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa lata maltretuję Kongera Tango i na wodzie stoj±cej i na płyn±cej i .. jest super!
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać z moich wcze¶niejszych postów czaje sięz zakupem okonówki juz do¶ć długo.
Teraz zakończyłem moje przemy¶lenia. Mam 250 - 300 PLN.
Moja propozycja jest taka:
- wędka Konger Maxim Twist 2,7 2-12g ( na 99,9%) - koszt 160-170 PLN (długo¶ć 2,4 koszt 150,00 PLN)
- kołowrotek Catana wersja 1000 - mały, sprawny lekki ( na 80,0%) - koszt 80-100 PLN
- nadwyżka kasy przeznaczona zostanie na paproszki i inne elementy potrzebne do łowienia t± wędeczk±.
Wjęcej pieniędzy nie chcę przeznaczać i zbierać na lepszy sprzęt. Ja jestem tzw niedzielnym wędkarzem (choć w ostatnim roku troszkę się rozkręciłem i oby tak dalej).

S±dze, że to nie najgorszy wybór.
Jaka jest wasza ocena?
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wzi±ł większy kołowrotek. Po co ci takie maleństwo? Duży może pomie¶cić więcej żyłki a także jest wytrzymalsz z prostego powodu- wszystko ma większe.
Pozdrawiam
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
Ja bym wzi±ł większy kołowrotek. Po co ci takie maleństwo? Duży może pomie¶cić więcej żyłki a także jest wytrzymalsz z prostego powodu- wszystko ma większe.
Pozdrawiam

Napiszę dlaczego kołowroter 2500 będzie lepszy według mnie z perspektywy połowów metot± bocznego troka.
A my¶le, że szybko do tej metody dojdziesz i spodaba Ci się.
Zgadzam się w 100% z Treykiem , mój pierwszy kołowrotek do bocznego troka to był 1000. Największa wada to, fakt że wchodzi na niego mało żyłki i gdy np; rzucasz z wiatrem przynęta poleci na 70 metrów i więcej, robi Ci się po zwinięciu paru metrów broda. Muszisz rwać.
Kolejne kilkana¶cie metrów zostaje na zaczepach. Po 3 godzinch twoja odległo¶ć rzutu wynosi 20 metrów.- ponieważ nie ma już żyłki na szpuli.
Podaję Ci tu możliwe skrajne przykłady, Choć osobi¶cie do¶wiadeczyłem ich kilka. Dlatego od ok.6 lat do metody bocznego troka używam wielko¶ci 2500.
Pozdr.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Ja już nigdy w życiu nie kupię żadnego kijka Mikado. W tym roku złamałem dwa takie badziewia. Lexusa(sandaczowy, ale seria ta sama) złamałem dwukrotnie. Raz strzeliła szczytówka, tuż poniżej szczytowej przelotki – bez powodu, podczas rzutu. Drugi raz zacinałem sandacza – r±bn±ł dolnik. :evil:


To jest nas co najmniej dwóch wesoly W Lexusie 2,70, z c.w. 10 - 30, trzykrotnie wymieniałem (na gwarancji) pęknięt± szczytówkę. Pękały podczas holu ryb nie większych niż 2 kg.
Kumpel nabył bacik Mikado. Nie pamiętam, z jakiej serii. W każdym razie wędeczka prezentowała się zajefajnie. Lecz... drugi od góry skład strzelił przy holu półkilowego leszczyka. Przy żyłce głównej 0,12 mm.

Nigdy więcej wędzisk Mikado!!!
mario
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 79

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im mniejsza szpula, tym bardziej skręcona żyłka i rzuty krótsze. Nie schodzę poniżej 2500.
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
Największa wada to, fakt że wchodzi na niego mało żyłki i gdy np; rzucasz z wiatrem przynęta poleci na 70 metrów i więcej, robi Ci się po zwinięciu paru metrów broda. Muszisz rwać.
Kolejne kilkana¶cie metrów zostaje na zaczepach. Po 3 godzinch twoja odległo¶ć rzutu wynosi 20 metrów.- ponieważ nie ma już żyłki na szpuli.

Dziękuję za podpowiedĽ. Catankę 2500 już mam od pół roku. Wykorzystuję j± do spiningu cięższego - wędka 10 - 35g. Mu¶lałem ża mniejsza (140m żyłki 0,20) wystarszy. Lekki spining lekki kołowrotek.
Może wybrać jaki¶ inny?
Janusz
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Dec 09, 2006
Posty: 138

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym wybrał tango
popatrz też w ofercie firmy mistrall
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
bonski napisał:
Największa wada to, fakt że wchodzi na niego mało żyłki i gdy np; rzucasz z wiatrem przynęta poleci na 70 metrów i więcej, robi Ci się po zwinięciu paru metrów broda. Muszisz rwać.
Kolejne kilkana¶cie metrów zostaje na zaczepach. Po 3 godzinch twoja odległo¶ć rzutu wynosi 20 metrów.- ponieważ nie ma już żyłki na szpuli.

Dziękuję za podpowiedĽ. Catankę 2500 już mam od pół roku. Wykorzystuję j± do spiningu cięższego - wędka 10 - 35g. Mu¶lałem ża mniejsza (140m żyłki 0,20) wystarszy. Lekki spining lekki kołowrotek.
Może wybrać jaki¶ inny?

Akino widziałem ostatnio w zaprzyjaĽnionym sklepie wędkarskim dostawę nowych modeli Shimano na 2007r. , chyba z 6 modeli na pewno stradic, twin power, aspire , i jeszcze inne których nazw nie pamiętam. Ale był jeden wielko¶ć 1500 nazwy nie znam. Z wygl±du, estetyki wykonania, oraz kręcenia na sucho otrzymał ocenę 5 i dużego plusa za hamulec walki. Cena chyba z 400- 500 zeta , i znowu jest na co zbierać.
Wychędzę z założenia, że lepiej kupić kręciołek niż przez sobotę z kumplem nachlać się i wyw±chać 2 torby. lol
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
bonski napisał:
Największa wada to, fakt że wchodzi na niego mało żyłki i gdy np; rzucasz z wiatrem przynęta poleci na 70 metrów i więcej, robi Ci się po zwinięciu paru metrów broda. Muszisz rwać.
Kolejne kilkana¶cie metrów zostaje na zaczepach. Po 3 godzinch twoja odległo¶ć rzutu wynosi 20 metrów.- ponieważ nie ma już żyłki na szpuli.

Dziękuję za podpowiedĽ. Catankę 2500 już mam od pół roku. Wykorzystuję j± do spiningu cięższego - wędka 10 - 35g. Mu¶lałem ża mniejsza (140m żyłki 0,20) wystarszy. Lekki spining lekki kołowrotek.
Może wybrać jaki¶ inny?


Ja bym na twoim miejsu Akino używał tej Catanki także do lekkiego spiningu. Powiniene¶ mieć szpule zapasowe a jak by¶ miał zamało to chyba nie problem bylo by dokupić. A z kasy przeznaczonej na kołowrotek mógłby¶ kupić jak±¶ droższ± wędke albo jak napisałe¶, dokupić przynęty, agrafki itp.
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
emem
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 01, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowość: jastrzebie zdroj
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Team Dragon potem Konger.
flerkin
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 28, 2006
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Torun
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:26 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

bez przesady:) CATANA 1000 wystarczy....oczywi¶cie przy założeniu że łowi się na żyłke której ¶rednica nie przekracza 0.14, to te 170-200 metrów na luzie wejdzie
_________________
ryba to nie Twój wróg, a Twój przyjaciel! szanuj więc je, bo inaczej za pare lat będziesz łowił jedynie żaby!!!usmiech))
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tu ani odrobiny przesady. Takich nici jak 0,14 bardzo dużo zostawia się na zaczepach.
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decyzja już jest !!! Kupuje Konger Maxim Twist 27 2-12 kg ale ...
Niestety nigdzie nie mogę znale¶ć kijka o długo¶ci 27 m. Nigdzie nie maj± tej wędeczki. Może kto¶ ma jaki¶ namiar na sprzedawcę, który w magazynie posiada jeszcze Konger Maxim Twist 27 2-12 kg.
Próbowałem w kilku sklepach internetowych ale jak na razie bez większych efektów
Długo¶ć 2,7 miała być uniwersalna: dobra na łódkę i dobra do łowienia z brzegu.
Jeżeli nie znajdę w ci±gu najbliższych dni to kupuję 24 szczególnie, że wszyscy strasz± wyższ± cen± na wiosnę. (może to chwyt marketingowy)
Tommek
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 19, 2006
Posty: 29

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino nie martw się wzrostem cen to nam narazie nie grozi,i je¶li strasznie cię teraz nie ci±gnie na ryby(choć wiem ze to trudne) to ja bym poczekał,za 2 tyg. s± targi wędkarkie a po nich sprzęt ze starszych lat napewno będzie tańszy
Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro jadę po wędeczkę wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik KONGER MAXIM TWIST 2-12g
Ponieważ nigdzie nie znalazłem długo¶ci 2,7m to nie pozostaje mi nic innego jak brać 2,4m.
To moja ostatnia chwila na znianę wyboru choć po tak długim poszukiwaniu jestem pewien, że za takie pieni±dze nie kupię nic lepszego.
Wy również pozytywnie opisywali¶cie t± wędeczkę, więc po co ja się jeszcze zastanawiam.
Trzymajcie kciuki.
Pozdro
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino zajrzyj do internetowego sklepu Jeżozwierz tam maj± Maxim Twista 2,7 m.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akino napisał:
Niestety nigdzie nie mogę znale¶ć kijka o długo¶ci 27 m. Nigdzie nie maj± tej wędeczki. Może kto¶ ma jaki¶ namiar na sprzedawcę, który w magazynie posiada jeszcze Konger Maxim Twist 27 2-12 kg.
Próbowałem w kilku sklepach internetowych ale jak na razie bez większych efektów


Obawiam się, że wędek w takich długo¶ciach i z takim c.w. to nigdzie nie znajdziesz :P
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Endrju-zło¶liwiec :oj:
_________________

Akino
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Nov 23, 2006
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek307 napisał:
Akino zajrzyj do internetowego sklepu Jeżozwierz tam maj± Maxim Twista 2,7 m.

Niestety tam tez nie maj±.

Kupuje 2,4 2-12g
Byłem dzisiaj w sklepie, w którym miała na mnie czekać ale Pan wła¶ciciel był nieobecny i nici z zakupu.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 150