Czy wiesz, że...
Odłowy rybackie gospodarstwa Ruciane-Nida to ok. 300 t rocznie, co stanowi ok. 14 kg ryb z hektara.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 334
 Zalogowani 0
 Wszyscy 334

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18208) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18208) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18208) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18208) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18208) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18208) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18208) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18208) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pro¶ba - wybór spinningu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Pro¶ba - wybór spinningu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 9:47 pm    Temat postu: Pro¶ba - wybór spinningu Odpowiedz z cytatem

Sezon się kończy... wyprzedaże w sklepach, a i refleksje po sezonie nachodz±.
Łowiłem dwa sezony na Team Dragona 275, 7-21g, X-Fast i ogólnie jestem z niej zadowolony: lekka, daje całkiem niezłe czucie pracy przynęty (obrotówki, woblery, gumy i małe wachadełka), rzutowo też należy j± ocenić jako nienajgorsz±.
Ale mam nieodparte wrażenie, że to dla mnie trochę za sztywny zestaw (używam plecionki Power Pro 0,13), efekt - do¶ć dużo spadów.
W końcówce sezonu połakomiłem się na Shimano Beast Master 270, 3-15g (poprzednia seria, wyprzedaż- bardzo atrakcyjna cena, ok 160 zł) i muszę stwierdzić, że miękka akcja tej wędki po krótkim przyzwyczajeniu zaczęła mi bardzo odpowiadać, testowałem na okoniach, ale i szczupaczki ok 60 cm nie s± dla niej żadnym problemem, no i jakby spadów było mniej.
No i bierze mnie, Team Dragon pójdzie chyba w k±t.
Co by¶cie doradzili w kwocie do 600 zł, dł 270- 290, c.w. do 20-25 g, fajnie by było aby dolna granica c.w. była możliwie niska, o miękkiej akcji, no ale oczywi¶cie bez przesady ?
Jak te nowe serie Shimano: Technium, czy nowy Beast Master, a może co¶ innego: Robinson, Daiwa?
PoradĽcie.... wesoly Z Góry dziękuję.
_________________
Wypuszczajcie Koledzy, wypuszczajcie !!!!
siwekj
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 151

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory łowiłem w sumie do¶ć typow± kluseczk± a mianowicie cormoranem power gripem cm coramid technology 3m do 12g. Ten ciężar rzutowy producent chyba troszeczkę zaniżył bo wędka jak dla mnie wydaje się troche sztywniejsza jak do 12g. Mam teraz też power gripa cm 2,7 do 30g i jest niewiele twardszy od poprzedniego kija tyle że dolnik jest grubszy i sparawia wrażenie mocniejszego. Powiadasz że team dragon jest dla ciebie troche za sztywny więc jak ci się uda dorwać power gripa cm to goro±co polecam. Jak dla mnie ten kijek jest ok, ale postanowiłem zmienić teraz na co¶ szybszego bo miałem troche spóĽnionych zacięć łowi±c na gumy. Tak się złożyło że miejsce power gripa zast±pił team dragon 2,9m do 25 i w cale nie uważam że jest za sztywny, a wrecz przeciwnie podczas łowienia na gumy z power pro 0,19 idealnie czuje przynęte i spadów jeszcze nie odnotowałem:). Mam nadzieje, że nie wyl±duje mi w serwisie jak to niektórym osb± wypowiadaj±cym się na PW, które wrecz odradzały kupna dragona teama.
Papoot
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 21, 2004
Posty: 254

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysponuj±c podan± kwot±, można zupełnie ¶miało zmajstrować już co¶ pod wymiar. Po co szukać kompromisów, jeżeli można mieć wędkę, która uwzględnia wszystkie preferencje łowi±cego? Ja też lubię "na miękko", więc zaopatrzyłem się w blank batson rx6 (170 zeta) 10-28g, 260 cm. Za cał± zbudowan± na nim wędkę wyszło mnie to 550 złociszy. Oszczędzaj±c na wykończeniu, s±dzę, że możnaby zbić prawie stówę z tej kwoty.

Sprawdziłem: podobny blank ale 2,90m, z wyrzutem 10-21 kosztuje w Wawie 185 zeta.
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xallpe,
Trudno Ci co¶ doradzić, bo maj±c takie do¶wiadczenia, sam dobrze wiesz, jaka wędka będzie Ci odpowiadać. Dodatkowo kwota, jak± dysponujesz daje bardzo szerokie możliwo¶ci wyboru. Obawiam się, że nasze odpowiedzi na Twoje pytanie będ± raczej wyrazem naszych preferencji i nie ułoż± się w jak±¶ sensown± cało¶ć.
Je¶li zatem ja miałbym tyle pieniędzy, to raczej nie szukałbym wędki Shimano, lecz rozejrzał się za jak±¶ amerykańsk±. Te renomowane firmy prawidłowo opisuj± swoje produkty w katalogach, co będzie dla Ciebie nader pomocne (je¶li na przykład pisz±, że wędka ma szybk± akcję, to tak jest w rzeczywisto¶ci).
Jest jeszcze w Twoim po¶cie jeden w±tek, na który należy zwrócić uwagę: używanie plecionki. Niestety jest tak, że skoro jest ona nierozci±gliwa, to ryby będ± się czę¶ciej spinać. Do niektórych połowów jej zastosowanie daje wspaniałe rezultaty, do innych nie nadaje się wcale. Może zatem przed kupnem nowej wędki warto do tej starej zastosować żyłkę?
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 1:23 pm    Temat postu: Re: Pro¶ba - wybór spinningu Odpowiedz z cytatem

xallpe napisał:

Ale mam nieodparte wrażenie, że to dla mnie trochę za sztywny zestaw (używam plecionki Power Pro 0,13), efekt - do¶ć dużo spadów.
.


Weż do ręki Champion Zander 7-28,260 cm,co prawda być to wklejka,ale..
Może ma jaki¶ znajomek to poćwicz..tylko oddaj :roll:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xallpe,
Z Twojego postu wynika, że wiesz czego chcesz, a ten fakt + kwota, któr± dysponujesz powoduje, że nie pozostaje mi nic innego jak podzielić zdanie Papoota usmiech
Orientowałem się w cenach blanków RX6 Batsona i s± one bardzo przystępne. W FC "uszyj±" Ci z tego wędkę na miarę.
Sam miałem zamiar zamówić kijek na tym blanku, ale niestety czę¶ć sprzętu zaczęła mi się sypać i musiałem zrezygnować z tego zamiaru wybieraj±c w miarę rozs±dnie kijek seryjny, a za resztę dokupuj±c zamienniki rozsypuj±cego się sprzętu, ale przyszłym roku... wink:
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. To, że mogę zrobić sobie kijek na zamówienie wiem, ale wolałbym chyba, co¶ co testowali¶cie w tym sezonie i jest sprawdzone.... wesoly

Z robieniem kija na zamówienie jest tak jak z garniturem.....wiem czego chcę.....oni mówi±....że wiedz± czego ja chcę......a wychodzi co¶....o czym oni mówi±...że jest extra.....a ja wiedz±c, że to specjalnie pod moje potrzeby i tyle kasy kosztowało mówię....że ok.
Garnitury kupuję w sklepie....bo przynajmniej przed zapłaceniem widzę je
i mam możliwo¶ć dużego wyboru i przymierzeenia oraz rozmowy z kolegami np czy się szybko gniecie.... wesoly ..... wesoly

Ok. kto¶ łowił Robinsonem Tritium lub Diaflexem ?
No i jak oceniacie Shimano Best Master. lub Technium ..w podanych wyżej parametrach, chcę się oprzeć na waszych opiniach..... wesoly
Z góry dzięki ......... wesoly
Papoot
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 21, 2004
Posty: 254

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xallpe napisał:
OK. To, że mogę zrobić sobie kijek na zamówienie wiem, ale wolałbym chyba, co¶ co testowali¶cie w tym sezonie i jest sprawdzone.... wesoly


Ten rx6, o którym pisałem, testowałem cały ten rok. Robił mi go Zbrojmistrz z Lublina ( wink: )..
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦wiebodzice
PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ok. kto¶ łowił Robinsonem Tritium lub Diaflexem ?
No i jak oceniacie Shimano Best Master. lub Technium ..w podanych wyżej parametrach, chcę się oprzeć na waszych opiniach.....
Z góry dzięki .........


No i jak, kto¶ łowił tymi sprzętami ....?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 46