Czy wiesz, że...
KARP:
- Rekord Polski - 34,00 kg
- Złoty medal - od 15,00 kg
- Srebrny medal - od 12,00 kg
- Br±zowy medal - od 8,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 598
 Zalogowani 0
 Wszyscy 598

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(111714) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(111714) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(609783) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(609783) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(609783) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609783) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609783) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609783) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(609783) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(609783) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2505
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sprawa stara ale jara
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Sprawa stara ale jara
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 12:30 pm    Temat postu: Sprawa stara ale jara Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, jak kiedy¶ na forum, dużo pisało sie o programie Word Nasa (mogłem to Ľle napisać ).
Pamiętam jak wtedy Jacek_dsw zapytał mnie o mój procesor w komputerze. Miałem wtedy Durona 800. Okazało się, że moja maszyna była za słaba, żeby poogl±dać sobie ¶wiat. Dzisiaj mam już nowego Pentium 4 3.0 GHz.
No i pytanie. Sk±d dorwać teraz ten program?? Może ma albo wie kto¶ z Was?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu, wprawdzie nie znalazłem pod nazw±, któr± podałe¶, ale trafiłem na co¶ takiego – stworzone przez NASA: KLIK
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 1:09 pm    Temat postu: Re: Sprawa stara ale jara Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Okazało się, że moja maszyna była za słaba, żeby poogl±dać sobie ¶wiat. Dzisiaj mam już nowego Pentium 4 3.0 GHz.

Oldik! Paczej yno na mie! Tu żech jes! lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Rysiu, wprawdzie nie znalazłem pod nazw±, któr± podałe¶, ale trafiłem na co¶ takiego – stworzone przez NASA: KLIK


Jotes - wgrałem program, wgrałem wszystkie zalecane programyaby uruchomić owy Word. Niestety nie potrafie go odpalić. Szkoda a już my¶lałem, że zobacze Sazana :-(
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 2:15 pm    Temat postu: Re: Sprawa stara ale jara Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
old_rysiu napisał:
Okazało się, że moja maszyna była za słaba, żeby poogl±dać sobie ¶wiat. Dzisiaj mam już nowego Pentium 4 3.0 GHz.

Oldik! Paczej yno na mie! Tu żech jes! lol


Spokojnie - jak dobrze pójdzie, zobacze Cie :-) Co¶ jednak nie działa mi ten program i chyba musze poczekać na dalsze instrukcje :-)
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldik, ciepnij tyn komp pod banka, a kup se lepsiejszy i blank nowy! Jo Ci dobrze radza, nojlepij Pyntium cwanci¶ z zygorym fyrci¶ gigaherców! Ty wiysz ino jak tako maszina musi pieronym lotać? Toć wszyskie waseflyje w mojim stowie obocys na swojim monitorze! lol
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:


Jotes - wgrałem program, wgrałem wszystkie zalecane programyaby uruchomić owy Word. Niestety nie potrafie go odpalić. Szkoda a już my¶lałem, że zobacze Sazana :-(


Rysiu, mam obietnicę, że mój osobisty informatyk/syn przyjrzy się temu programowi. Może co¶ doradzi. Już mi podpowiadał, że może być kwestia kompilacji tego kodu Ľródłowego, ale na razie nie ma pewno¶ci, bo nie widział samego programu.
Też postaram się go ¶ci±gn±ć i zainstalować, bo i mnie zainteresował.

Ps. Czytałem komentarze pod tym programem. Nie tylko Ty masz problem z odpaleniem go. :roll:
mati1112
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 26, 2006
Posty: 373


PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten World Nasa, ale znam program na którym s± wy¶wietlane zdjęcia satelitarne. Czy w tamtym programie był nadawany obraz na żywo lub z jakim¶ chociaż opóĽnieniem? Je¶li chodzi o ten program to nazywa się Google Earth.
mati1112
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 26, 2006
Posty: 373


PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old-rysiu to może być tez kwestia twojej karty graficznej. Może nie być kompatybilna z tym programem. zreszt± przeczytaj spis kart graficznych to się dowiesz które stwarzaj± problemy.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
old_rysiu napisał:


Jotes - wgrałem program, wgrałem wszystkie zalecane programyaby uruchomić owy Word. Niestety nie potrafie go odpalić. Szkoda a już my¶lałem, że zobacze Sazana :-(


Rysiu, mam obietnicę, że mój osobisty informatyk/syn przyjrzy się temu programowi. Może co¶ doradzi. Już mi podpowiadał, że może być kwestia kompilacji tego kodu Ľródłowego, ale na razie nie ma pewno¶ci, bo nie widział samego programu.
Też postaram się go ¶ci±gn±ć i zainstalować, bo i mnie zainteresował.

Ps. Czytałem komentarze pod tym programem. Nie tylko Ty masz problem z odpaleniem go. :roll:


Gdy już rozwi±żecie problem z tym programem byłby wdzięczny za pomoc w jego odpaleniu usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zbyt pochopnie zrobiłem, ale ten Word wywaliłem. Wgrałem proponowany Google Earth.
Niestety - to wielka lipa. Stare fotki ( kilkuletnie ), na dodatek zaznaczone tylko plamy ( kostki domów ). Jak obrócisz obraz, żeby zobaczyć co¶ z boku, okazuje się, że teren jest płaski jak stół. Kompletna lipa.
Czekam zatem na speców, aby raczej podali możliwo¶ci wgrania tego Word Nasa.
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej szczegółowo s± tylko małe fragmenty kraju w Google Earth. Co do Word Nasa to również lipa bo ogólnie nie działa. Poszukamy innego. :-)
_________________
Krzy¶ K
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Może zbyt pochopnie zrobiłem, ale ten Word wywaliłem. Wgrałem proponowany Google Earth.
Niestety - to wielka lipa. Stare fotki ( kilkuletnie ), na dodatek zaznaczone tylko plamy ( kostki domów ). Jak obrócisz obraz, żeby zobaczyć co¶ z boku, okazuje się, że teren jest płaski jak stół. Kompletna lipa.
Czekam zatem na speców, aby raczej podali możliwo¶ci wgrania tego Word Nasa.


Oldi wpierw chcesz poszukać ryb na ekranie monitora, a następnie tylko zapu¶cić przynętę - lol ot i nowoczesno¶ć
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦ci±gn±łem w nocy ten World Wind, ale przy pomocy DAP. Odpaliłem bez żadnego problemu. Na razie mogę sobie tylko pokręcić globusem, bo jeszcze nie wiem jak się tu poruszać, a najgorsze, że nie mam teraz czasu, bo nade mn± stoi moja ¶lubna i głowę suszy żeby na zakupy jechać. Odezwę się póĽniej.
Rysiu, a sprawdziłe¶ jaki masz DirectX? To może być przyczyn± Twoich problemów.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam DirectX9. Dajcie mi linka na Word Nasa. Podobno działa przy prockach od 3 GHz. Dlatego takiego kupiłem :-)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu, albo co¶ zrobiłe¶ Ľle, albo za szybko się zraziłe¶ do tego programu. Ja po zainstalowaniu NIE MAM żadnych problemów z powiększeniem dowolnego fragmentu. Jedynym mankamentem jest długie oczekiwanie na załadowanie i wyostrzenie obrazu. My¶lę, że nie jest to kwestia procka, tylko ł±cza internetowego(programowi musisz dać zgodę na poł±czenie z netem!).
Niestety, s± ograniczenia. Nie można zbytnio przybliżyć obrazu. Przy wysoko¶ci 30 tys. metrów, przestaje ładować powiększenie. I co jeszcze widzę, traci ł±czno¶ć z serwerem. Może dlatego nie ładuje dalej? Trochę wkurzaj±ce, bo akurat byłem nad Knurowem… wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziureq napisał:
Oto wymagania:
Windows 2000, or XP
Intel Pentium 3, 1 GHz, or AMD Athlon or higher
256 MB of RAM
3D Graphics Card
See video card compatibility list at 2 GB of disk space


W moim przypadku wszystko się zgadza, z jednym jednak wyj±tkiem. Mam procesor Celeron 2,4 Giga…
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha no i ¶ciagnij NET Framework TUTAJ
Dziureq
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Dec 11, 2005
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam Athlona 2500+ i też nie miałem problemów (poza długim ładowaniem ale też wydaje mi się, że to kwestia ł±cza).No i zbliżenia mogły by być dostępne w większym zakresie.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie mi wreszcie tego linka do Word Nasa
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pewno¶ci, czy chodziło Tobie o ten program. W sumie nie polecam instalacji, zajmuje około 170MB, mog± być problemy przy instalacji - program wymaga innych modułów. Jako¶ć zdjęć ta sama co na google earth, natomiast jedynym plusem s± super powiększenia zdjęć USA (widać pojedyncze samochody) oraz widok 3D.
KLIK
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Dajcie mi wreszcie tego linka do Word Nasa


Rysiu, gdyby był taki program, to by¶ go znalazł bez problemu – chociaż wzmiankę o nim. Wpisz nazwę w Google, a znajdziesz figę z makiem.
Ten Word Wind, to w zasadzie „kaszana”. Dla zwykłych ¶miertelników, takich jak my, nie s± dostępne takie powiększenia, jakich oczekujemy. Dzi¶ do wczesnych godzin rannych, ogl±dałem sobie różne kataklizmy: cyklony, tajfuny, pożary, erupcje wulkanów, burze piaskowe, itp.
Generalnie jestem jednak rozczarowany… :evil:
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam neostrade 1 mega i wszytko smiga oki wink: . Ale to jest to samo co google earth z wyjatkiem zdjęc 3 D
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu nie to. Wgrałem ostatni proponowany program i też jestem rozczarowany. Kurde, gdzie jest Jacek_dsw ???
Kiedy¶ pamiętam na forum, mówiło sie o takim programie, gdzie widac bude od psa ale w USA. W Europie ładnie można było poogl±dac Paryż i inne stolice. W tym programie tego niestety nie ma. Jedynie co udało mi się zobaczyc to wodospad Niagara.
Wiem, że na programie tym o którym kiedy¶ tutaj pisano, ¶migał Adalin, Jacek_dsw i wielu innych.
Czekam na odzew.
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old_Rysiu - jak dla mnie to chodzi o World Wind, do którego podałem linka, ale... trzeba użyć opcji nie pamiętaj jakiej usmiech Znajduje się górnym menu i pozwala na powiększenie o jakim mówisz na terenie USA i wybranych regionów ¶wiata.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Rysiu, w moim biurze chłopcy szaleli na Google Earth. Podałem im adres i można było policzyć krzaki przed domem. Póżniej mieli zabawę namierzaj±c tajne obiekty wojskowe. Zdjęcia nie s± takie młode. Maj± po kilka lat. Najlepiej sfotografowana jest Ameryka. Kiedy¶ zapytali mnie jaki obiekt w Polsce namierzyć. Powiedziałem im, że kiedy¶ wybudowali¶my most przez Morze Bałtyckie ale został zburzony w czasie II wojny. To co zostało widać z kosmosu. Byli zachwyceni. Pokazałem im molo w Sopocie. Widać je !!! lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty chyba żartujesz. Widocznie u nas w Polsce s± to inne programy. W tym Google E - to owszem widać z góry terytorium ale np wieży Eifla juz nie zobaczysz - owszem znaczek zaznaczajacy jej miejsce. Jest funkca ogladania z boku - no i tu jest porażka. Zaznaczone s± kostki budowli widziane z góry a z boku to tylko widać miejsce ich pobytu a nie stoj±cy budynek.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Old_Rysiu - jak dla mnie to chodzi o World Wind, do którego podałem linka, ale... trzeba użyć opcji nie pamiętaj jakiej usmiech Znajduje się górnym menu i pozwala na powiększenie o jakim mówisz na terenie USA i wybranych regionów ¶wiata.

Mam go i tylko czekam na instrukcje - jak będziesz miał czas - przetestuj to i daj podpowiedĽ.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ty chyba żartujesz. Widocznie u nas w Polsce s± to inne programy. W tym Google E - to owszem widać z góry terytorium ale np wieży Eifla juz nie zobaczysz - owszem znaczek zaznaczajacy jej miejsce. Jest funkca ogladania z boku - no i tu jest porażka. Zaznaczone s± kostki budowli widziane z góry a z boku to tylko widać miejsce ich pobytu a nie stoj±cy budynek.


Rysiu, mylisz się. Wieżę widać dokładnie, nawet dwie kaczki na tych bajorkach obok – jest to parka, kaczor i kaczka… lol
Widać dokładnie kontury Sfinksa, nie mówi±c o piramidach. Mam obecnie oba programy i porównuj±c, powiem, że Google Eartch ma więcej zdjęć(choć mocno stare!), a World Wind lepsze efekty 3D(szczególnie np. w Andach). W World Wind często tracę poł±czenie z serwerem i to mnie wkurza, a w Google nie.
Zbliżenia w Google Earth s± takie, że widać nawet ludzi, taaakie sobie mróweczki… 8O
I taka mała podpowiedĽ. Na RO jest obecnie temat Google Earth, gdzie Darek podpowiada, jak skonfigurować ten program, by widzieć.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem bywalcem RO :-( Jeszcze tylko tam mnie potrzeba :-)
Chętnie tutaj poczytam jak to uregulować.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gold Rysiu, pewnie, że żartuję. Ja zawsze żartuję. W Google Earth nie widać krzaków przed moim domem bo je zasłaniaj± li¶cie klonu, które można policzyć. lol Ten program to nie żarty, do niego trzeba noża i widelca ... sam± łyżk± się nie da. wink:
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może mi kto¶ powiedzieć od czego jest ten skrót RO??
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roxen napisał:
A może mi kto¶ powiedzieć od czego jest ten skrót RO??


Pewnie do TEGO. wink:
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konfiguracja google earth

1 Na li¶cie nawigacyjnej Layers zaznacz Terrains, Geographic Web, Roads, Borders

2 W menu Tools/Options zaznacz Datail Area = Large, Anisotropic Filtering = Medium,
Show elevation = Meters,
Show Lat/Long = Universal Traverse

Google Earth standardowo korzysta z OpenGL jak kto¶ chce miec troche ładniejsz± grafike niech przestawi na DirectX

W przypadku nowszych komputerów

Anisotropic Filtering = high
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Old_Rysiu - jak dla mnie to chodzi o World Wind, do którego podałem linka, ale... trzeba użyć opcji nie pamiętaj jakiej usmiech Znajduje się górnym menu i pozwala na powiększenie o jakim mówisz na terenie USA i wybranych regionów ¶wiata.


A ja mam pewien problem z World Wind. Po zainstalowaniu gdy chcę uruchomić program pojawia mi się komunikat:
C:\WINDOWS\ Microsoft.NET\ Framework\ v1.0.3705mscorwks.dll not be loaded. Co zrobić, żeby odpalić zlikwidować ten bł±d?usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzik21 plik nie załadował ci sie podczas instalacji v1.0.3705mscorwks.dll sprubuj zainstalować jeszcze raz wink: . A jak to nie zadziała wchodzisz w www.google.pl i wpisujesz "v1.0.3705mscorwks.dll download " niech szuka na całym ¶wiecie tego pliku nastepnie go ¶ci±gasz i kopiujesz do
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\ i powinno zacz±ć działać wink:
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
gismo napisał:
Old_Rysiu - jak dla mnie to chodzi o World Wind, do którego podałem linka, ale... trzeba użyć opcji nie pamiętaj jakiej usmiech Znajduje się górnym menu i pozwala na powiększenie o jakim mówisz na terenie USA i wybranych regionów ¶wiata.


A ja mam pewien problem z World Wind. Po zainstalowaniu gdy chcę uruchomić program pojawia mi się komunikat :C:\WINDOWS\ Microsoft.NET\ Framework\v1.0.3705mscorwks.dll not be loaded. Co zrobić, żeby odpalić zlikwidować ten bł±d?usmiech


NET\Framework\ Możesz ¶ci±gn±ć z kliku, który zamie¶ciłem w swoim pierwszym po¶cie w tym temacie.
A TUTAJ możesz/możecie znaleĽć o wiele więcej odpowiedzi, na swoje problemy z GE.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem rozdzielczo¶ć monitora i bingo. Mam już sporo obrazów - widze wierze Eifla ale Sfinks zamazany :-(
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 135