Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 583
 Zalogowani 0
 Wszyscy 583

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(501279) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(501279) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(501279) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501279) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501279) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501279) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(501279) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(501279) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(501279) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(501279) Apr 03, @ 10:34:12


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2273
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2052
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2171
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2133
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2188
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2095
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2142
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2501
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - MIKADO FISHUNTER!!! co s±dzicie o tych miękkich ripperkach?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
MIKADO FISHUNTER!!! co s±dzicie o tych miękkich ripperkach?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
flerkin
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 28, 2006
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Torun
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 3:28 pm    Temat postu: MIKADO FISHUNTER!!! co s±dzicie o tych miękkich ripperkach? Odpowiedz z cytatem

siemanko, mam do Was takie noworoczne pytanko, co s±dzicie o miękkich przynętach MIKADO FISHUNTER, s± to 7 cm ripperki, bardzo ciekawo się prezentuj±, jestem ciekawy czy s± równie efektywne??? łowił nimi kto¶??? pozdrawiam:)
_________________
ryba to nie Twój wróg, a Twój przyjaciel! szanuj więc je, bo inaczej za pare lat będziesz łowił jedynie żaby!!!usmiech))
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem przyjemno¶ć pod koniec sezonu 2006 (listopad, grudzień) porzucać trochę tymi riperkami ( kolor, sreberko z czarnymi kreseczkami i imitacja okonia), wyniki były takie sobie, kilka niewymiarowych szczupaczków i kilka ładnych okoni na imitację okonia.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

emem
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 01, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowość: jastrzebie zdroj
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie - brak polskiej czcionki.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegl±dam teraz ich reklamę w gazecie. Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm czy może s± również mniejsze rozmiary np. 5 lub 3,5 cm? Nie mam takich (jeszcze wink: ) ale wygl±daj± ciekawie i trzeba będzie nabyć do testowania.
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Przegl±dam teraz ich reklamę w gazecie. Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm czy może s± również mniejsze rozmiary np. 5 lub 3,5 cm? Nie mam takich (jeszcze wink: ) ale wygl±daj± ciekawie i trzeba będzie nabyć do testowania.


Radzio z tego, co mi wiadomo to na razie s± w sprzedaży 7 i 8 cm, nie wiem tylko, dlaczego jest taka mała różnica w wielko¶ci?
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm .

Na razie tylko 7cm.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
radzio napisał:
Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm .

Na razie tylko 7cm.


Niedawno przegl±dałem stronę Mikado w necie, reklamowali na niej 7 i 8 centymetrowe kopytka, szukałem tej reklamy i nie mogę jej w tej chwili znaleĽć, my¶lę, że te 8 cm to jaki¶ bł±d, bo jaki jest sens robić przynęty o tak małym przedziale rozmiaru, chociaż jest to trochę zastanawiaj±ce, bo wybór kolorów w rozmiarze 8 cm był o wiele większy niż tych 7 cm.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 01, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
radzio napisał:
Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm .

Na razie tylko 7cm.


Sacha wła¶nie znalazłem te przynęty na stronie mikado, s± siedmio i o¶mio centymetrowe kliknij
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano faktycznie :? Latem miałem okazję używać 7cm,w/g mnie dobry materiał,ładnie pracuj±,bardzo miękkie,dobrze przylegaj± do główki dzięki zagłębieniu w korpusie.W Darłowie brały na nie nieduże dorsze usmiech
Kij ultra light do 10g,główka 25g i plecionka 0,10mm-fajna zabawa z dorszykiem ci±gnionym z 16-22m.nie były to "smoki" ale tak między 1 a 2kg.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Ano faktycznie :? Latem miałem okazję używać 7cm,w/g mnie dobry materiał,ładnie pracuj±,bardzo miękkie,dobrze przylegaj± do główki dzięki zagłębieniu w korpusie.W Darłowie brały na nie nieduże dorsze usmiech
Kij ultra light do 10g,główka 25g i plecionka 0,10mm-fajna zabawa z dorszykiem ci±gnionym z 16-22m.nie były to "smoki" ale tak między 1 a 2kg.


Sacha, chyba co¶ Ci sie pomyliło :roll: Czy naprawdę łowiłe¶ wędeczk± do 10 g gumami na główkach 25g 8O

edit:

A co do samych gumek to też się nad nimi zastanawiałem czy faktycznie takie rewelacyjne. W ostatnich numerach wędkarskiej prasy trochę ich było wink:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:

Sacha, chyba co¶ Ci sie pomyliło :roll: Czy naprawdę łowiłe¶ wędeczk± do 10 g gumami na główkach 25g :

Nic się nie pomyliło usmiech to tego ultra lighta zakładałem najwięcej 32g i też się nie złamał.Wiem że to niezgodne z teoretycznymi zasadami ale co z tego :?: Każd± fałdę,kamień i korzeń na dnie czuję.
Generalnie jednak nie przekraczam 28g na tym kiju.Nie mogę również zagwarantować że inne ultra lighty wytrzymaj± takie postępowanie.
Kiedy¶ człowiek miał jedyn± Germinę i zakładał do niej wirówkę 0,rusk± wahadłówkę 50g albo więcej,łowił na tę sam± wędkę okonie,szczupaki czy jazie a na noc stawiał jako gruntówę na sumy czy sandacze.
Teraz inna wędka na jazie z któr± na szczupaki oczywi¶cie nie pójdziesz,
co innego na okonie a sandacz już do połowu tak± wędk± się nie kwalfikuje.To dlaczego ja mam swojego ultra lighta nie katować :?:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Nic się nie pomyliło usmiech to tego ultra lighta zakładałem najwięcej 32g i też się nie złamał.Wiem że to niezgodne z teoretycznymi zasadami ale co z tego :?: Każd± fałdę,kamień i korzeń na dnie czuję.
Generalnie jednak nie przekraczam 28g na tym kiju.Nie mogę również zagwarantować że inne ultra lighty wytrzymaj± takie postępowanie.
Kiedy¶ człowiek miał jedyn± Germinę i zakładał do niej wirówkę 0,rusk± wahadłówkę 50g albo więcej,łowił na tę sam± wędkę okonie,szczupaki czy jazie a na noc stawiał jako gruntówę na sumy czy sandacze.
Teraz inna wędka na jazie z któr± na szczupaki oczywi¶cie nie pójdziesz,
co innego na okonie a sandacz już do połowu tak± wędk± się nie kwalfikuje.To dlaczego ja mam swojego ultra lighta nie katować :?:
No to musi być wytrzymały kijek wink: Nie wiedziałem, że aż tak można przekroczyć górne c.w. 8O Ale ja lepiej na swojej wędeczce nie będę próbował wink: lol
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SACHA jakiej firmy jest to super wytrzymałe wędzisko?
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
SACHA jakiej firmy jest to super wytrzymałe wędzisko?
Pewnie nie byłoby dobrze gdybym wymieniał publicznie nazwę bo będzie to reklama a będ± tacy co mi zarzuc± kłamstwo,w/g speców od sprzętu nie można łowić ultra lightem ciężkimi główkami ale mnie wolno bo nie jestem specem 8) odpowiedĽ masz na privie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm czy może s± również mniejsze rozmiary np. 5 lub 3,5 cm?

Płyna 5 i 10cm.Powiększona jest też gama kolorów 8) Ani u Mannsa ani u Relaxa takich kolorów nie ma.Pytanie czy ryby o tym wiedz± wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
radzio napisał:
Zapytam czy gumy te produkowane s± tylko w długo¶ci 7 cm czy może s± również mniejsze rozmiary np. 5 lub 3,5 cm?

Płyna 5 i 10cm.Powiększona jest też gama kolorów 8) Ani u Mannsa ani u Relaxa takich kolorów nie ma.Pytanie czy ryby o tym wiedz± wink:


Sacha daj namiar na pięcio centymetrowe 8O FISHUNTERY, a o kolorkach ryby już wiedz±, najbardziej podoba się im gumka malowana na okonia i podobne do okonia.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:

Sacha daj namiar na pięcio centymetrowe 8O FISHUNTERY, a o kolorkach ryby już wiedz±, najbardziej podoba się im gumka malowana na okonia i podobne do okonia.

Podaje namiar:ocean Indyjski :)znaczy się same nie płyn±,s± w kontenerach.
ogl±dałem dzisiaj wzory.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
mario-z napisał:

Sacha daj namiar na pięcio centymetrowe 8O FISHUNTERY, a o kolorkach ryby już wiedz±, najbardziej podoba się im gumka malowana na okonia i podobne do okonia.

Podaje namiar:ocean Indyjski :)znaczy się same nie płyn±,s± w kontenerach.
ogl±dałem dzisiaj wzory.



Indyjski :?: To trochę jeszcze maj± do przepłynięcia lol , daj namiar na wzory, które miałe¶ okazję już oblukać 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 72