Czy wiesz, że...
Lin należy do rodziny karpiowatych. Dojrzało¶ć płciow± osi±ga w wieku 2 – 3 lat. Oblicza się, że z wylęgu ok. 300 000 ziaren ikry składanych przez jedn± samicę lina, do wieku czterech lat przeżywaj± tylko trzy liny, a większo¶ć z nich nie osi±ga jeszcze wtedy wagi 1 kg.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 574
 Zalogowani 0
 Wszyscy 574

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
jjjan: W zatoce też s±. ...(133865) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(133865) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(610171) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(610171) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(610171) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610171) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610171) Apr 24, @ 21:24:03

mario_z: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610171) Apr 21, @ 18:55:22

krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(610171) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(610171) Apr 03, @ 19:46:58


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2276
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2054
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2172
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2300
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2190
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2097
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2505
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Rozprawa
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Rozprawa
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 7:57 pm    Temat postu: Rozprawa Odpowiedz z cytatem

31 stycznia, godz. 9.00, S±d Rejonowy w Pułtusku. Rozprawa p-ko gostkowi, który trollingował przy pomocy podrywki.
Korsarz i Tomek307 (WCWI) jad± jako ¶wiadkowie. Czarek (niezarejestrowany) i ja jako ogl±dacze. Być może dotrze kto¶ z red. WW. O terminie rozprawy poinformowany ZO Mazowsze (jako poszkodowany).

Kto¶ doł±czy? Tak sobie nie¶miało my¶lę, że je¶li widzów będzie więcej, to skład sędziowski weĽmie to pod uwagę.

Absolutnie daleki jestem od sugerowania, że sędzia ulegnie jakiejkolwiek presji. S±d jest niezawisły i guzik nam do tego, jak± decyzję podejmie w oparciu o zgromadzone dowody.

Mam tylko cichutk± nadzieję, że skład sędziowski, widz±c na sali wielu zainteresowanych widzów, głęboko rozważy, czy czyn na pewno nie nosił znamion niskiej szkodliwo¶ci...

P.S. Transport z Wawki w tamt± stronę mogę zapewnić. Z powrotem już nie, bo mam na miejscu kilka spraw do załatwienia. Więc przynajmniej ze 3 godz. mi się zejdzie. A pewnie i dłużej.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbym wiedzieć jaki jest finał tej sprawy :?:
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podł±czam się do pro¶by kolegi ZIPPA wesoly
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 3:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO, ¶wiadkowie za współudział dostali po 5 lat kacetu, oskarżony dostał kopa i dwie zdrowa¶ki przez tydzień a Bombel za pobicie własnym młotkiem sędziego ma zakaz poruszania się po sklepach z narzędziami bez rodziców.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie ten, Bombel wsi±kł :?:Nie możliwe, aby tyle czasu rozprawa trwała lol Bombel nie oci±gaj się tylko napisz, jaki zapadł wyrok, ciekaw jestem czy w końcu nast±pił jaki¶ przełom w wyrokach dla kłusoli :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Został skazany na:
-3 miesi±ce pozbawienia wolno¶ci w zawieszeniu na 2 lata
-nawi±zke na rzecz PZW w wysoko¶ci 100 pln
-pokrycie kosztów rozprawy 150pln
-konfiskatę podrywki
Pzw sie nie stawiło jako poszkodowany,a oskarżony przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.
Ale kare może być surowszagdyż go¶ć jako strażak musi okazać za¶wiadczenie o niekaralno¶ci.
Przedatwiciel koła Pzw z Pułtuska ma zawiadomić macierzyste koło skazanego o wyroku i być może odbędzie się s±d koleżeński.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nic nowego, :placz, co to jest nawi±zka 100 zeta, jak by mu dołożyli ze 2000.00 to by może, co nie których przestraszyło. My¶lę jednak, że klijent odczuje bul w zakładzie pracy jak przyjdzie pora na za¶wiadczonko o niekaralno¶ci wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel ze ¶wiadkami odchorowywuje wyrok.¦wiadkowie chyba wiecej stracili na przejazdy, chyba, że s±d im zwróci. usmiech A prawdziwi meżczyĽni przepraszam kłusole ryj± ze ¶miechu. Taka jest twarda rzeczywisto¶ć. Dziwny kraj ,no nie???
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario-z! No jak nic nowego!? Mi się zdaje, że to spory krok naprzód. Jest wyrok skazuj±cy, jest kara. I jak sam zauważyłe¶ "nachlapane" w papierach, a to chyba bardziej trafi do "zainteresowanych". Taki smród w życiorysie naprawdę może utrudnic funkcjonowanie w społeczeństwie i może da do my¶lenia.

Choc zgadzam się również z Tob±, że te 100 zł wrażenia nie robi.

PS. Wie kto¶ może po jakim czasie od wyroku, informacja o nim "znika" z papierów? Kiedy¶ czytałem, że to ile¶ lat ci±gnie się za człowiekiem (znaczy musi byc wykazane), chyba wła¶nie w za¶wiadczeniu o niekaralno¶ci (b±dĽ karalno¶ci). Ale nie pamiętam jak długo... A może do ¶mierci???
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek307 napisał:
Witam.
Został skazany na:
-3 miesi±ce pozbawienia wolno¶ci w zawieszeniu na 2 lata
-nawi±zke na rzecz PZW w wysoko¶ci 100 pln
-pokrycie kosztów rozprawy 150pln
-konfiskatę podrywki .....


My¶lę ,że to niezła kara. Przekonany jestem ,że kłusol raczej nie zaryzykuje w okresie tych 2 lat ponownej wpadki przy kłusowaniu. Teraz jeszcze by wypadało ,żeby s±d koleżeński w kole usun±ł go i jak będzie chciał łowić będzie musiał płacić jako niezrzeszony co da się odczuć w kieszeni. Nie zawsze nawi±zka jest dotkliw± kar±. Bogatemu wisi tysi±c czy dwa wpłaci i z bani. A wyroku nie wymaże tak szybko bo bodajże dopiero po 10 latach może się starać o wymazanie z rejestru osób skazanych. osobi¶cie jestem za wyrokami w zawieszeniu jak najbardziej. To taki swego rodzaju miecz nad głow± kłusola.
_________________
Łowię i zjadam ......
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
a Bombel za pobicie własnym młotkiem sędziego ma zakaz poruszania się po sklepach z narzędziami bez rodziców.



Wycofano również z handlu wykałaczki ,żeby nie popełnił rytualnego samobójstwa zwanego se kupe lol lol lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tob± zamker,ale maj± racje koledzy że 100 zł.
to kpiny wykrzyknik
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PS. Wie kto¶ może po jakim czasie od wyroku, informacja o nim "znika" z papierów? Kiedy¶ czytałem, że to ile¶ lat ci±gnie się za człowiekiem (znaczy musi byc wykazane), chyba wła¶nie w za¶wiadczeniu o niekaralno¶ci (b±dĽ karalno¶ci). Ale nie pamiętam jak długo... A może do ¶mierci???


Z tego, co mi wiadomo to skazany może naj wcze¶niej po trzech latach składać wniosek do s±du o wyczyszczenie papierów, ale to też zależy, za co został skazany.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby ( zawiasów )
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zorientowałem się w sytuacji na podstawie powyższych postów to nie s±d, a pzw dało ciała. Nawi±zka jest orzekana na rzecz pokrzywdzonego, przez s±d, ale pokrzywdzony może występować w procesie jako oskarżyciel posiłkowy i ż±dać wyższej kwoty. Uważam, że szczególnie w sprawach zatruć ¶rodowiska naturalnego, gdzi straty sięgaj± dziesi±tków tysięcy złotych, pzw powinno zawsze działać w procesie jako oskarżyciel posiłkowy, do niewędkuj±cy sędzia nawet nie zdaje sobie sprawy, ile pieniędzy kosztuj± zarybienia.
Ja publicznie obiecuję,że jeżeli będę wiedział o takim procesie w imieniu własnym, czyli wedkarza płac±cego składki, oficjalnie zwrócę sie do ZG PZW
o udział w procesie.
tomek307
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkel pzw zostało poinformowane o procesie ,ale widocznie mieli ważniejsze sprawy na głowie niz dochodzenie odszkodowania.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek307 napisał:
Został skazany na:
-3 miesi±ce pozbawienia wolno¶ci w zawieszeniu na 2 lata
-nawi±zke na rzecz PZW w wysoko¶ci 100 pln
-pokrycie kosztów rozprawy 150pln
-konfiskatę podrywki.


Równie dobrze mogli wydać orzeczenie, że jest niewinny.
W ¶wietle Centralnego Rejestru Skazanych człowiek nie musi się o nic martwić. Każdy wyrok do 8-iu mcy wł±cznie w zawieszeniu do 2 lat nie jest rejestrowany, czyli w papierach moze pisać - nie karany. Takie też za¶wiadczenie otrzyma.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
tomek307 napisał:
Został skazany na:
-3 miesi±ce pozbawienia wolno¶ci w zawieszeniu na 2 lata
-nawi±zke na rzecz PZW w wysoko¶ci 100 pln
-pokrycie kosztów rozprawy 150pln
-konfiskatę podrywki.


Równie dobrze mogli wydać orzeczenie, że jest niewinny.
W ¶wietle Centralnego Rejestru Skazanych człowiek nie musi się o nic martwić. Każdy wyrok do 8-iu mcy wł±cznie w zawieszeniu do 2 lat nie jest rejestrowany, czyli w papierach moze pisać - nie karany. Takie też za¶wiadczenie otrzyma.

Centralny Rejestr Karny już nie istnieje. Teraz (od 2002 r.) istnieje Krajowy Rejestr Karny i wg. mojej wiedzy jest tam rejestrowany każdy wyrok. Mogę się mylić, gdyż KRK mnie mało obchodzi. Jest natomiast Krajowe Centrum Informacji Krymianalnych, w których rejestrowane jest praktycznie wszystko przez tzw. instytucje zobowi±zane, do których nalezy także np. PSR. Tam delikwent jest już zarejestrowany na 1000% usmiech KCIK to teraz podstawowe Ľródło wiekszo¶ci dokonywanych sprawdzeń. Nawet drogówka jak cię zatrzyma na przekroczeniu prędko¶ci, to przez radio sprawdza Cię w KCIK usmiech Sprawdzenie proste i szybkie. Jesli więc delikwent wypłynie gdziekolwiek w Polsce na kłusownictwie, to jest już ugotowany...
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno tylko mnie zastanawia (reszta była do przewidzenia) , dlaczego zas±dzono konfiskatę tylko podrywki :?: Co z łódk± :?: To tak, jakby łowi±cemu na np. trzy wędki, skonfiskować tylko haczyk wykrzyknik
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Bombel ze ¶wiadkami odchorowywuje wyrok.¦wiadkowie chyba wiecej stracili na przejazdy, chyba, że s±d im zwróci. usmiech


Nie odchorowuję. Komp miałem w naprawie, st±d moje do¶ć długie milczenie.

Nie tylko ¶wiadkowie, lecz i widzowie, nieco zainwestowali w dojazd. Co nie za stratę uważamy, a za za zysk. Polegaj±cy na spędzeniu z wody tych, którzy - znaj±c już wyniki rozprawy - albo w tę okolicę nie przyjad±, albo przyswoj± obowi±zuj±ce przepisy i zaczn± ich przestrzegać.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Jedno tylko mnie zastanawia (reszta była do przewidzenia) , dlaczego zas±dzono konfiskatę tylko podrywki :?:


Nie nasz± rzecz± wyroki s±dowe oceniać. S±d jest niezawisły.

To wyrok precedensowy.

Pozostaję z nadziej±, że wie¶ć rozejdzie się szeroko. Może i innym s±dom daj±c do my¶lenia...
Że kłusol grabi nie wodę, ale Skarb Państwa (dzierżawiony przez podmioty prawne). Więc i nasz± wspóln± własno¶ć.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
ZIPPO napisał:
Jedno tylko mnie zastanawia (reszta była do przewidzenia) , dlaczego zas±dzono konfiskatę tylko podrywki :?:


Nie nasz± rzecz± wyroki s±dowe oceniać. S±d jest niezawisły.

To wyrok precedensowy.

Jak to precedensowy????? Chcesz mi powiedziec, że nigdy wcze¶niej żaden kłusol nie dostał zawiasów ani nawi±zki ??????

Po drugie kazdy ma prawo oceniać wyrok s±du. Wyroki s± jawne, a niezawisło¶ć nie ma tu nic do rzeczy, oznacza jedynie, ze sędziowie s± "ustami ustawy" i tylko ni± sie mog± kierować stosujac prawo.

Nie mniej twoja inicjatywa bardzo mi się spodobała, taka zagrywka psychologiczna w stosunku do s±du ;)
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Jak to precedensowy????? Chcesz mi powiedziec, że nigdy wcze¶niej żaden kłusol nie dostał zawiasów ani nawi±zki ??????

Nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek trafił przed oblicze s±du za podrywkę. I zarobił wyrok. Dlatego uznałem, może niesłusznie, że to precedensowa sprawa.

Cytat:
oznacza jedynie, ze sędziowie s± "ustami ustawy" i tylko ni± sie mog± kierować stosujac prawo.


Sędzia równie dobrze mógł umorzyć postępowanie. Z powodu niskiej szkodliwo¶ci. Bo przecież wszystkie złowione podrywk± rybki w znakomitej kondycji (czegom ¶wiadkiem) wróciły do wody.

Cytat:
Nie mniej twoja inicjatywa bardzo mi się spodobała, taka zagrywka psychologiczna w stosunku do s±du ;)


Nie moja, a nasza wspólna. Korsarz, Tomek307 i niezalogowany na portalach Czarek.

Zagrywka - powiadasz? Można i tak to nazwać wink: Rzecz w tym, by s±d widział zainteresowanie ¶rodowiska. By nie było tak, że na sali rozpraw stawia się jedynie oskarżony. A sędzia, nie wędkarz, wkurzony konieczno¶ci± zaznajomienia się z ustaw± o rybactwie ¶ródl±dowym, ma to w nosie i umarza postępowanie.

Mnie osobi¶cie gul skacze, że ZO, choć powiadamiałem, nie wysłał nikogo. Już nawet nie oskarżyciela posiłkowego, a choćby widza. Byli na sali uczestnicy zaj¶cia, był Artur vel Sołtys (strażnik SSR z powiatu wyszkowskiego), był prezes miejscowego koła PZW (podległego pod ZO Ciechanów). A ZO Mazowsze, jako pokrzywdzony, olał to porannym, ciepłym sikiem... zly:
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:


... taka zagrywka psychologiczna ....


Gdzie¶ to już słyszałem Tomek usmiech
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.


Ostatnio zmieniony przez Treyk dnia Sob Lut 03, 2007 12:30 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Bombel"]
Nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek trafił przed oblicze s±du za podrywkę. I zarobił wyrok. Dlatego uznałem, może niesłusznie, że to precedensowa sprawa.

Sędzia równie dobrze mógł umorzyć postępowanie. Z powodu niskiej szkodliwo¶ci. Bo przecież wszystkie złowione podrywk± rybki w znakomitej kondycji (czegom ¶wiadkiem) wróciły do wody.

Ta ż±dza zemsty, to na prawdę nie wymaga aż takich konsekwencji. za tak małe przewinienie. które nam wszystkim nie raz się przytrafiło. Ale teraz na pewno po takim przetarciu szlaku mafia klusownicza nie ma szans lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
tomek79 napisał:


... taka zagrywka psychologiczna ....


Gdzie¶ to już słyszałem Tomek usmiech

Ja też, tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie ;)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta ż±dza zemsty, to na prawdę nie wymaga aż takich konsekwencji. za tak małe przewinienie. które nam wszystkim nie raz się przytrafiło. Ale teraz na pewno po takim przetarciu szlaku mafia klusownicza nie ma szans


Mi się nie przytrafiło, nie sprawia mi przyjemno¶ci ci±ganie za łajb± podrywki :placz , wolę troling woblerkami. wink:

PS.Nawet nie posiadam podrywki.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Ta ż±dza zemsty, to na prawdę nie wymaga aż takich konsekwencji. za tak małe przewinienie. które nam wszystkim nie raz się przytrafiło. Ale teraz na pewno po takim przetarciu szlaku mafia klusownicza nie ma szans lol


S±d, nie my, ocenił skalę przestępstwa - nie przewinienia. To nie jest ż±dza zemsty. Tu decyduje stan prawny i orzecznictwo niezawisłego s±du.

Mnie i moim znajomkom, z którymi na ryby jeżdżę, nie przytrafia się łamanie prawa poprzez stosowanie niedozwolonych narzędzi połowowych, niedozwolonych metod, zabieranie ryb niemiarowych czy będ±cych w okresie ochronnym.
Wędkowanie jest dla nas odskoczni± od zapracowanego żywota. Nie sposobem na napełnienie brzucha. Mimo, że rybkę zje¶ć lubimy wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby więcej było takich i wyższych wyroków jako przykład dla kłusoli.
S±d powinien jeszcze zezwolić na podanie danych osobowych takiego delikwenta do publicznej wiadomo¶ci.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi±c, że wszystkim przytrafiaj± się różne małe przewinienia (np drogowe) nie miałem na my¶li koniecznie wędkarskich. Niedawny przykład z pani± GW kiedy marszałek j± koniecznie chciał odwołać powiedziałem "ciekawe, kiedy tobie się noga pod......... " i nie zd±żyłem skończyć zly: Różnie w życiu bywa ale najlepiej w ciemnym pokoju przed soba zrobić rachunek symienia szczególnie z młodo¶ci wink: Ile razy zasłużylismy na to aby nasze dane były podawane do publicznej wiadomo¶ci choćby za ....... e tam. Może się jeszcze doczekam wtedy wrócę do w±tku wink:
Cały czas jestem zdecydowanie za walk± z kłusownictwem ale tym prawdziwym które robi szkody a nie tym spektakularnym .Muszę po¶wiecić parę medali za zwycięstwa w wędkarstwie dla naszych bohaterów lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:
S±d powinien jeszcze zezwolić na podanie danych osobowych takiego delikwenta do publicznej wiadomo¶ci.


Już chyba podane, w ¶rodowisku wink:
W ZO też podawałem, ale mnie olano. Przedwczoraj. (Jednak będę musiał zainwestować w zakup dyktafonu. Inaczej nikt nie uwierzy...)

Nic to. Wie¶ć i tak się rozejdzie. Nad czym nie sam pracuję. wink: Więc w Ostrejmęce (czyli Ostrołęce wink: ) wie¶ć już się rozchodzi.
Po okolicy też. Więc niegrzeczni chłoptasie albo przestan± przyjeżdżać w ten rejon na ryby, albo - przyjechawszy - prawa będ± przestrzegać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:

Cały czas jestem zdecydowanie za walk± z kłusownictwem ale tym prawdziwym które robi szkody a nie tym spektakularnym .lol


Odnoszę wrażenie, że w brew temu, co piszesz, za przeproszeniem wisi ci to, co się dzieje nad naszymi wodami.
Kłusownictwo prawdziwe czy spektakularne dla mnie zawsze będzie kłusownictwem i przestępstwem. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:

Odnoszę wrażenie, że w brew temu, co piszesz, za przeproszeniem wisi ci to, co się dzieje nad naszymi wodami.
Kłusownictwo prawdziwe czy spektakularne dla mnie zawsze będzie kłusownictwem i przestępstwem. :placz

Ja wiecej prawdziwych kłusowników namierzyłem i złapałem niż ty masz miesiecy ale nie robię tego dla twojego poklasku :evil: na tym mi najmniej zależy. Bez odbioru.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J, Mario-z - do jasnej ciasnej! Przeca nie po to my tu figurujem, coby się zagryzać nawzajem!
Chceta się gryĽć? To się na privie gryĽta :P Tylko po co, skoro syćkim chodzi o to samo? 8O

Wiem, wiem, wła¶nie zacz±ł się poniedziałek. Tyż go, kurna, nie lubię wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry :oops:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel, nie chcę się z nikim gryĽć :oops: , tylko tu czego¶ nie rozumiem w wypowiedzi ,,J” :?: . Jak można rozgraniczać kłusoli na spektakularnych i prawdziwych :?: . Reaguję tak samo kiedy widzę że kto¶ zabiera jedn± niewymiarow± rybę czy dwadzie¶cia czy sto dwadzie¶cia i niema dla mnie tu tłumaczenia że ten co kradnie jedn± rybę to kłusownik spektakularny a ten co zabiera sto dwadzie¶cia to kłusownik prawdziwy.
Złodziej będzie dla mnie zawsze złodziejem, a zapewne wiesz, że jak pozwolisz złodziejowi wzi±ć jeden palec to po pewnym czasie będzie chciał ci zabrać cał± rękę.wink:
Można rozgraniczać kary za złodziejstwo, więcej ukradł, większa kara i odwrotnie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pon Lut 05, 2007 9:49 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:


Wiem, wiem, wła¶nie zacz±ł się poniedziałek. Tyż go, kurna, nie lubię wink:


Ja też go nie cierpię :x , ale jak by¶my zaczynali pracę od wtorku po wolnych dniach, to by¶my nie lubili wtorku. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:
jak by¶my zaczynali pracę od wtorku po wolnych dniach, to by¶my nie lubili wtorku. lol


Nic, tylko i¶ć na emeryturę. Ja już jestem emeryt wesoly . Sam nie wiem, czemu jednak poniedziaków nie lubię wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
mario-z napisał:
jak by¶my zaczynali pracę od wtorku po wolnych dniach, to by¶my nie lubili wtorku. lol


Nic, tylko i¶ć na emeryturę. Ja już jestem emeryt wesoly . Sam nie wiem, czemu jednak poniedziaków nie lubię wink:


Do emeryturki to mi jeszcze brakuje 8O oooooooooooooooooo a może i wiecej lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:
Do emeryturki to mi jeszcze brakuje 8O


No to masz przechlapane! wesoly
A z drugiej strony - to Ci nieco zazdroszczę. Bo chciałbym młodszym być... Nic to! Podobno chłop ma tyle lat, na ile się czuje. wesoly I tego się trzymam wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:

Można rozgraniczać kary za złodziejstwo, więcej ukradł, większa kara i odwrotnie.


Cały czas miałem na my¶li nieadekwatnie wysok± karę za to przewinienie. Ale może lepiej gdyby był skazany na scięcie ,głowę nabić na patyk ,zrobić zdjecie i dać na forum ,wtedy na pewno by jeszcze bardziej odstraszało.
Takie filmy nakrecaj± kadeci ,można ich poprosić zly:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:

Cały czas miałem na my¶li nieadekwatnie wysok± karę za to przewinienie.


Je¶li uważasz, że to zbyt wysoki wyrok za ci±ganie podrywki za łodzi±, to przepraszam, ale nie mam, o czym z Tob± dyskutować.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Takie filmy nakrecaj± kadeci ,można ich poprosić zly:


W naszym kraju kadeci to słuchacze szkół wojskowych.
Dla pełniejszego wyja¶nienia: słuchaczami akademi wojskowych i Wyższych Szkół Oficerskich s± podchor±żowie. Słuchaczami szkół podoficerskich s± elewowie.

Filmów, o których wspominasz w domniemaniu, na pewno nie nakręcaj±. Na żadnym poziomie nauczania.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Cały czas miałem na my¶li nieadekwatnie wysok± karę za to przewinienie.


J - to nie przewinienie, a przestępstwo. Posiadanie podrywki na łowisku jest wykroczeniem. Jej użycie to przestępstwo wła¶nie.

Dura lex, sed lex. W tłumaczeniu z łaciny: twarde prawo, lecz prawo.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:


Filmów, o których wspominasz w domniemaniu, na pewno nie nakręcaj±. Na żadnym poziomie nauczania.


Pewnie, że nie na poziomie tylko pod poziomem a raczej "po lekcjach" za co zostan± pewnie wywaleni z armi. Aż dziw, że nie słyszałe¶ ,do¶ć gło¶na sprawa z przed kilku dni. Pozorowana egzekucja. W Awganistanie mog± być nie pozorowane. :placz
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:

W Awganistanie mog± być nie pozorowane.


W Afganistanie wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6560

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:


Ale może lepiej gdyby był skazany na scięcie ,głowę nabić na patyk ,zrobić zdjecie i dać na forum ,wtedy na pewno by jeszcze bardziej odstraszało.


8O Może było by lepiej :?: :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

W Afganistanie wink:


Jasne, poddam się dobrowolnie karze :oops: :placz
Spotkamy się na konferencji to dam wkupne lol
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:

Spotkamy się na konferencji to dam wkupne lol


Ja zamiaruję zabrać "Monastyrkę". Wła¶nie nabyłem. ¦liwówka, z Zielonej Góry. 43 konie. Nie trzeba popijać. Wytrawna i bardzo łagodna. A następnego dnia łeb nie boli usmiech
A je¶li się uda, to jeszcze zabiorę co¶ własnego pomysłu (na bazie spirtu - pół na pół z wod±). Znaczy - podsłuchanego, ale skutecznego.

Więc tak: jak się kupi suszone ¶liwki na wagę - to wychodzi gorzałeczka wytrawna. Jak się doda ¶liwek wędzonych (w torebkach), to wyjdzie gorzałeczka słodka. Z tym felerem, że na górze zbiera się osad z cukru i ocedzać trzeba.

Tylko proszę o tym nie mówić mojej w±trobie. Bo chyba by mnie zawczasu zabiła wink:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 165